filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Μεταπτυχιακά από Φ.Π.Ψ!

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φ.Π.Ψ.

Συντονιστές: Σελήνη, niki92

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: Μεταπτυχιακά από Φ.Π.Ψ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό sarkop » 01 Απρ 2011, 13:19

Αν κάποιος θέλει να ρωτήσει κάτι θα προσπαθήσω να είμαι online μετά τις 21:00 απόψε...!
Άβαταρ μέλους
sarkop

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariap » 01 Απρ 2011, 15:18

dan25 ευχαριστω παρα πολυ.Ν κανω κ αλλη μια ερωτηση?Απο ποια βιλβια διαβαζουμε για να ξερω.. :thxx:
Άβαταρ μέλους
mariap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dan25 » 01 Απρ 2011, 15:25

mariap έγραψε:dan25 ευχαριστω παρα πολυ.Ν κανω κ αλλη μια ερωτηση?Απο ποια βιλβια διαβαζουμε για να ξερω.. :thxx:

εχει αρκετα βιβλια,η βιβλιογραφια ειναι στο www.uoa.ppp.gr αλλα διαβαζεις απο οποιο θες εσυ.εχει και τα θεματα προς εξεταση στην ιδια ιστοσελιδα.
Άβαταρ μέλους
dan25

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό sarkop » 02 Απρ 2011, 14:59

Όπως ανέφερα και σε 2 προηγούμενες δημοσιεύσεις μου, γνωρίζω αρκετά για τις εξετάσεις στο μεταπτυχιακό ηθικής. Αν κάποιος έχει έγκυρες πληροφορίες, να επικοινωνήσουμε για να μιλήσουμε επειδή φέτος, λόγω μεγάλης συμμετοχής και αρκετής ύλης σε σχέση με το 2009, θα είναι δύσκολα τα πράγματα!!!
Άβαταρ μέλους
sarkop

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariap » 03 Απρ 2011, 02:50

Σε υπερευχαριστωωωωωωω...Καλη επιτυχια σε ολους ευχομαι!!!! :goodluck:
Άβαταρ μέλους
mariap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό cinnamon » 07 Απρ 2011, 18:42

που το ξερουμε οτι εχει μεγαλη ζητηση?
που ξερουμε οτι θ ειναι δυσκολα τα πραγματα?
please...........ενημερωστε με! :help: :help: :help:
Άβαταρ μέλους
cinnamon

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό CHOKE_ARTIST » 11 Απρ 2011, 19:42

Τι γίνεται ρε παιδιά με αυτές τις ενστάσεις του μεταπτυχιακού στα γραπτά ΣΕΠ?
Πότε θα τελειώσει η διαδικασία επιλογής?
Σιριαλ εχει γίνει!!!
Άβαταρ μέλους
CHOKE_ARTIST

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό tiara » 02 Μάιος 2011, 21:38

ειχαμε κανενα νεο για τις συνεντευξεις του μεταπτυχιακου Συμβουλευτικη κ Επαγγελματικος Προσανατολισμος??
Άβαταρ μέλους
tiara

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xrisi » 05 Μάιος 2011, 18:00

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι απόφοιτος του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας και επειδή με ενδιαφέρει ο τομέας της εκπαίδευσης, αποφάσισα να δώσω εξετάσεις για το μεταπτυχιακό του Φ.Π.Ψ. "Θεωρία, Πράξη και Αξιολόγηση του Εκπαιδευτικού Έργου". Τα μαθήματα στα οποία εξετάζομαι είναι "Μεθοδολογία Εκπαιδευτικής Έρευνας" και "Εκπαιδευτικός Σχεδιασμός και Διδασκαλία".

Μήπως έχει ξαναδώσει κάποιος από εσάς για το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό και γνωρίζει παλιότερα θέματα και τρόπο εξέτασης?(θα με βοηθούσε πάρα πάρα πολύ κάτι τέτοιο!!) Επίσης πιστεύετε οτι είναι εφικτό για κάποιον από άλλο τμήμα να περάσει σε αυτό, παρόλο που δεν έχει διδαχθεί τα αντίστοιχα προπτυχιακά μαθήματα?

:help: :help: :help:
Τελευταία επεξεργασία από xrisi και 16 Σεπ 2013, 14:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
xrisi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rafaela555 » 05 Μάιος 2011, 21:43

Παιδιά καλησπέρα!!Είμαι τελοιόφητη του ΦΠΨ και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: Είμαι κατεύθυνση Ψ και ενδιαφέρομαι για το μεταπτυχιακό στην κλινική Ψυχολογία. Είναι δυνατόν ύστερα να δουλέψω ως ψυχολόγος? Παίρνω άδεια ασκήσεως του επαγγέλματος? Ή τελικά ό,τι και να κάνω είμαι φιλόλογος? Επίσης, αν πάω για μεταπτυχιακό στο εξωτερικό, επιστρέφοντας Ελλάδα αλλάζει κάτι?? Ομολογώ πως έχω μπερδευτεί λίγο... :confused: Οποιος ξέρει παρακαλώ ας μου πει....!!!!Ευχαριστώω εκ των προτέρων!!
Άβαταρ μέλους
rafaela555

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xrystel » 06 Μάιος 2011, 17:03

rafaela555 έγραψε:Παιδιά καλησπέρα!!Είμαι τελοιόφητη του ΦΠΨ και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: Είμαι κατεύθυνση Ψ και ενδιαφέρομαι για το μεταπτυχιακό στην κλινική Ψυχολογία. Είναι δυνατόν ύστερα να δουλέψω ως ψυχολόγος? Παίρνω άδεια ασκήσεως του επαγγέλματος? Ή τελικά ό,τι και να κάνω είμαι φιλόλογος? Επίσης, αν πάω για μεταπτυχιακό στο εξωτερικό, επιστρέφοντας Ελλάδα αλλάζει κάτι?? Ομολογώ πως έχω μπερδευτεί λίγο... :confused: Οποιος ξέρει παρακαλώ ας μου πει....!!!!Ευχαριστώω εκ των προτέρων!!

Όχι άδεια δεν παίρνεις. Άσε που στο πμσ κλινικής δεν μπορείς να γίνεις και δεκτή, εφόσον δεν έχεις βγάλει τμήμα ψυχολογίας.
Το μόνο που μπορείς να κάνεις για να πάρεις την άδεια, είναι να δώσεις κατατακτήριες στο Πρόγραμμα ή σε κάποιο αντίστοιχο τμήμα ψυχολογίας.
Άβαταρ μέλους
xrystel
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rafaela555 » 07 Μάιος 2011, 19:15

Σ'ευχαριστώ xrystel!!Θα δώσω κατατακτήριες το Δεκέμβρη (έυχομαι να έχω πάρει πτυχίο απο το ΦΠΨ)..Απλά έχω τρομοκρατηθεί αφού συνέχεια ακούω πως ελάχιστοι περνούν και ότι παίζει και μέσο...Ελπίζω τουλάχιστον να είναι δίκαια τα πράγματα σε αυτό το κομμάτι και να περνούν όσοι αξίζουν.. :up:
Άβαταρ μέλους
rafaela555

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό persa14 » 19 Μάιος 2011, 19:04

Προσπάθησα σήμερα να επικοινωνήσω με τη γραμματεία του Μεταπτυχιακού ΣΕΠ και έβγαινε συνέχεια το fax... Έχετε μάθει τίποτα νεότερο βρε παιδιά?????? Την τελευταία φορά που μίλησα μαζί τους μου είπαν ότι η συνέντευξη θα γίνει μέσα στο Μάη. Πότε?????? Κάθε μέρα κοιτάζω το email μου και τίποτα...Έχω καταντήσει να είμαι αγκαλιά με το λαπιτοπι μου.... :mad2: :mad2:
Άβαταρ μέλους
persa14

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό takamine216 » 23 Μάιος 2011, 13:29

Καλησπέρα! Ετοιμάζομαι για το μεταπτυχιακό της φιλοσοφίας. Έχει κανείς ιδέα, από παλαιότερες εξετάσεις, για το τι είδους θέματα, πόσα κλπ. "πέφτουν" συνήθως;
Άβαταρ μέλους
takamine216

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rafaela555 » 15 Ιούλ 2011, 08:29

Καλημέρα!!!Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς για τα μεταπτυχιακά στη γαλλία...!Πώς γίνεσαι δεκτός, τί σου προσφέρει αφού γυρίσεις Ελλάδα και όλ' αυτά..Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει..Είναι σημαντικό!!Ευχαριστώώ!!! :thxx:
Άβαταρ μέλους
rafaela555

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ellimalliotaki » 23 Ιούλ 2011, 12:35

παιδια ξερετε να μου πειτε σχετικα με το βαθμο πτυχιου,απο ποια βαθμολογια και μετα ειναι το λιαν καλως?ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
ellimalliotaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό tzenh » 07 Αύγ 2011, 22:44

ellimalliotaki έγραψε:παιδια ξερετε να μου πειτε σχετικα με το βαθμο πτυχιου,απο ποια βαθμολογια και μετα ειναι το λιαν καλως?ευχαριστω.

5-6,5 ειναι ''καλως'', 6,5-8,5 ''λιαν καλως'' και 8,5-10 ''αριστα'' !
Άβαταρ μέλους
tzenh

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό markaki » 27 Σεπ 2011, 00:10

Παιδια, βοηθεια !!!!Μολις πηρα πτυχιο και δεν θελω να ασχοληθω με τη φιλολογια,γι'αυτο σκεφτομαι να κανω μεταπτυχιακο στο εξωτερικο ή συμβουλευτικης ψυχολογιας ή στις μαθησιακες δυσκολιες.Γνωριζετε ποιο απο τα δυο εχει αναγνωριση στην Ελλαδα? :thxx:
Άβαταρ μέλους
markaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό electra fairy » 22 Οκτ 2011, 15:47

παιδια καλησπερα! θελω να κανω αιτηση για μεταπτυχιακο στο εξωτερικο και χρειαζομαι να γνωριζω τα ects του καθε μαθηματος.δηλαδη τις διδακτικες μοναδες ωστε να πληρω τις προυποθεσεις.
η ερωτηση μου ειναι η εξης: εχω μπει στην σχολη το 2005 .στον οδηγο σπουδων που ειχα τοτε δεν υπαρχουν οι διδακτικες μοναδες.που μπορω να τις βρω?
ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!
..and make it last..
Άβαταρ μέλους
electra fairy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό fil » 24 Οκτ 2011, 16:13

electra fairy έγραψε:παιδια καλησπερα! θελω να κανω αιτηση για μεταπτυχιακο στο εξωτερικο και χρειαζομαι να γνωριζω τα ects του καθε μαθηματος.δηλαδη τις διδακτικες μοναδες ωστε να πληρω τις προυποθεσεις.
η ερωτηση μου ειναι η εξης: εχω μπει στην σχολη το 2005 .στον οδηγο σπουδων που ειχα τοτε δεν υπαρχουν οι διδακτικες μοναδες.που μπορω να τις βρω?
ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!

πηγαινε στο my studies και μπες σε οποιοδηποτε μαθημα...δεξια σου βγαζει κατι εικονιδια-πληροφοριες αν πατησεις εκει στα εικονιδια σου λεει τις διδακτικες ενοτητες και αλλες πληροφοριες..

ελπιζω να ειναι αυτο που ζητας... :flower2:
Άβαταρ μέλους
fil
*Notes donor*
*Notes donor*

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φ.Π.Ψ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες