filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Κατατακτήριες απο φπψ για πρόγραμμα Ψυχολογίας.

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φ.Π.Ψ.

Συντονιστές: Σελήνη, niki92

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Κατατακτήριες απο φπψ για πρόγραμμα Ψυχολογίας.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό emily the strange » 19 Φεβ 2008, 05:17

παιδια καλησπερα!πηρα την πρωτοβουλια να ανοιξουμε νεα θεματικη ενοτητα για οσους ενδιαφερονται για κατατακτηριες στο προγραμμα ψυχολογιας.προσωπικα ειμαι τεταρτο ετος και σκεφτομαι να δωσω για προγραμμα.ξερω οτι ειναι τρια μαθηματα.αυτο που δεν ξερω ειναι σε ποιο ετος μπαινω.Κατι μου ειχαν πει για πεμπτο εξαμηνο,δηλαδη τριτο ετος.αυτο που ξερω ειναι οτι οι εξετασεις γινονται δεκεμβρη.πως θα γινει να περασουμε στο πεμπτο εξαμηνο,να δηλωσουμε μαθηματα αμεσως και να ξαναδιαβασουμε αμεσως;;;;;;;δεν εχω προβλημα να διαβασω απλως μου φαινεται λιγο ανεφικτο...αν καποιος ξερει κατι παραπανω ας με διαφωτισει λιγο!!!!!!!!!!!ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!!!!!!!!!! :confused:
Άβαταρ μέλους
emily the strange

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό emily the strange » 19 Φεβ 2008, 05:20

Και κατι αλλο!ειχα ακουσει οτι αντι για 2 χρονια στο προγραμμα μπορεις να κανεισ 1 στην ψυχολογια παντειου.ισχυει κατι τετοιο;;;;;;;;;;;;;;;;;
Άβαταρ μέλους
emily the strange

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Εύη » 19 Φεβ 2008, 08:39

Καλύτερα να πας να μιλήσεις με κάποιον από τον προσανατολισμό στη σχολή.Εμένα με είχαν βοηθήσει πολύ όταν πήγα.Για το πρόγραμμα μπορείς να μπεις από 1 μέχρι και 2 ή 3 έτος.Δε το θυμάμαι καλά.Διαφέρουν όμως πάρα πολύ τα μαθήματα που πρέπει να δώσεις.Για το Πάντειο δεν το έχω ξανακούσει αυτό που λες.Αν μάθεις κάτι ενημέρωσε!!Οι ημερομηνίες υποβολής αιτήσεων είναι Μάρτιο ή Μάιο οπότε μη το καθυστερήσεις.
Άβαταρ μέλους
Εύη

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ady » 19 Φεβ 2008, 15:02

Αυτο που λετε με τη Παντειο δεν ισχυει 100%. Ή θα μπεις με κατατακτήριες στη Πάντειο ή στο Προγραμμα. Σχετικά με τη Παντειο υπάρχουν και εκει κατατακτήριες με τις οποιες μπαινεις στο 2 ετος. η σχολη μας ουτε ξερει βεβαια ουτε την αφορα αυτο. για πληροφοριες απευθυνεστε αποκλειστικα στο Παντειο πανεπιστημιο.

Σχετικα με το προγραμμα ψυχολογιας τωρα: παλια ειχες τη δυνατοτητα να δωσεις για να περασεις ή στο γ εξαμηνο ή στο ε εξαμηνο. πλεον αυτο δεν ισχυει και μπορεις μονο στο ε εξαμηνο. Τα εξεταζομενα μαθηματα ειναι 3. Στατιστικη και μεθοδολογια, εξελικτικη ψυχολογια και ψυχολογια της προσωπικοτητας. στα 2 πρωτα δεν δινεται συγκεκριμενη βιβλιογραφια παρα μονο γενικες θεματικες ενοτητες που πρεπει να διαβαστουν. στη ψυχολογια της προσωπικοτητας υπαρχει συγκεκριμενη προτεινομενη υλη η οποια ειναι αναρτημενη εξω απο το 504.

Οι εξετασεις γινονται καθε χρονο 1-15 Δεκεμβρη και οι αιτησεις γινονται μεσα στον Νοεμβρη.

Σχετικα με αυτο που ρωτησατε για το ε εξαμηνο. τα αποτελεσαματα αργουν να βγουν αρα εκ των πραγματων το χανεις το ε εξαμηνο, δηλαδη χανεις την εξεταστικη του, Οταν λενε παιρνας στο ε εξαμηνο εννοουν οτι καποια μαθηματα των προηγουμενων εξαμηνων σου αναγνωριζονται απο το φπψ πτυχιο. δηλαδη δε ξαναδινεις εξελικτικη ψυχολογια, αν εχεις παρει 6, μετραει το 6. τα μαθηματα του ε εξαμηνου τα δινεις απο την επομενη χρονια.
Η Καλυτερη Μερα Ειναι Αυτη Που Στα Ονειρα... Αντεχει..

Φεύγει η ζωή τελειώνει σαν σεντόνι φανερώνει
ό,τι αγαπούσα και το άφησα ό,τι μισούσα και το κράτησα
φεύγει η ζωή τελειώνει σαν σεντόνι ξεδιπλώνει
τον εαυτό μου που τον ξέχασα το μέσα κόσμο μου που έχασα....
Άβαταρ μέλους
Ady
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Paraskevi » 19 Φεβ 2008, 16:09

:thanks: Ady!!! Ησουν κατατοπιστικοτατη!!!
You got a problem? Come and say it to my face!
Άβαταρ μέλους
Paraskevi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό emily the strange » 19 Φεβ 2008, 22:37

Ευχαριστουμε πολυ!!!δηλαδη εχεις 20 μαθηματα για πτυχιο απο τη στιγμη που μπαινεις στο ε εξαμηνο λογικα.οσον αφορα στις θεσεις που υπαρχουν εχει κανεις ιδεα ποσες ειναι;εννοω ειναι ευκολο να περασεις;
Άβαταρ μέλους
emily the strange

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ady » 20 Φεβ 2008, 12:51

περυσι πηραν 1 ή 2 αομα νομιζω.. αν σκεφτεις οτι καθε δεκεμβρη δινουν 500 περιπου ατομα... δεν ειναι και ευκολο

Άβαταρ μέλους
Ady
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό emily the strange » 21 Φεβ 2008, 03:03

Ενα η δυο ατομα;;;;;;;;;μονο;τοτε δεν ειναι απλα δυσκολο!ειναι ακατορθωτο!εισαι σιγουρη;γιατι εγω μια φορα που ειχα παει εκει στον πινακα ανακοινωσεων κοντα στη γραμματεια για να δω αποτελεσματα ειχα δει ενα χαρτι που ελεγε τα ονοματα οσων πετυχαν με κατατακτηριες απο το φπψ στο προγραμμα και ειχα δει γυρω στα 20 ονοματα.δε σου λεω οτι ειναι πολλα και παλι αλλα οπως και να το κανεις αλλο 20 και αλλο 1-2...εισαι σιγουρη για αυτο που λες;γιατι αν ειναι ετσι ειναι μαλλον χασιμο χρονου να δωσεις...γιατι κατι εχει παρει και το αυτι μου οτι παιζει και μεσον για να μπεις...
Άβαταρ μέλους
emily the strange

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό SwEeTnEsS » 21 Φεβ 2008, 12:12

Κι εγώ ξέρω οτι 20 άτομα μπαίνουν γενικά απο κατατακτήριες στο πρόγραμμα.. (είσαι σίγουρη οτι ΚΑΙ τα 20 άτομα ήταν του Φ.Π.Ψ.??) Και οτι απλά 2-3 παίρνουν απο Φ.Π.Ψ.!
Δε χάνεις τπτ να το ρωτήσεις και η ίδια!
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ' αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο την μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς..
Άβαταρ μέλους
SwEeTnEsS
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό emily the strange » 21 Φεβ 2008, 12:57

Exεις δικιο!Ευχαριστω για τις πληροφοριες!Θα το ψαξω μετα την εξεταστικη!
Άβαταρ μέλους
emily the strange

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό emily the strange » 10 Μαρ 2008, 02:32

Ρε παιδια σορρυ που γινομαι κουραστικη και ξαναρωταω αλλα επειδη εχω μπερδευτει γιατι αλλα ακουω απο δω και αλλα απο κει ξερει κανεις ΣΙΓΟΥΡΑ αν με τις κατατακτηριες μπαινεις στο γ' ή στο ε' εξαμηνο;;;γιατι αλλοι μου ειπαν οτι αναλογα με το πως θα γραψεις μπαινεις στο γ ΄΄η στο ε εξαμηνο αναλογα και αλλοι οτι οι του φπψ με κατευθυνση ψυχολογιας μπαινουν στο ε απευθειας.αν καποιος ξερει εγκυρα ας μου πει γιατι κακα τα ψεματα ειναι που ειναι δυσκολες και οι εξετασεις και αλλο συν 2 χρονια και αλλο συν 3......ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
emily the strange

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μπουμπού » 10 Μαρ 2008, 18:17

Η αλήθεια είναι κ εγώ έχω μπερδευτεί με αυτό το θέμα.... :dizzy:
Ξύπνησες καλά και έχεις διάθεση να βοηθήσεις?? Ψαχνεις ποια θα είναι η καλή πράξη της ημέρας σου?? Στείλε μου πμ για να ανεβάσεις σημειώσεις στο Πρόγραμμα Ψυχολογίας!!
Άβαταρ μέλους
Μπουμπού
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό olga22 » 10 Μαρ 2008, 21:41

Να ρωτησω κατι κ εγω??Ξερει κανεις τελικα μεχρι ποτε πρεπει να γινουν οι δηλωσεις??
Άβαταρ μέλους
olga22

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ady » 10 Μαρ 2008, 21:57

Οι εξετασεις γινονται καθε χρονο 1-15 Δεκεμβρη και οι αιτησεις γινονται μεσα στον Νοεμβρη.

Άβαταρ μέλους
Ady
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Myrtw » 27 Μαρ 2008, 00:00

παιδια εμενα σημερα στη γραμματεια μου ειπαν οτι με τις κατατακτηριες για προγραμμα ψυχολογιας ολοι μπαινουν στο γ'εξαμηνο. δεν εχει σημασια απο που ειναι. ακομη και εμεις απο ΦΠΨ με κατευθυνση ψυχολογιας μπαινουμε στο γ'εξαμηνο. περσυ πηραν μονο 3 ατομα απο ΦΠΨ.
Άβαταρ μέλους
Myrtw

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikol » 27 Μαρ 2008, 00:08

Μα αφού στο Ε μπαίναν.. :unsure:
Θες ν’ αγαπηθείς; Τότε μην αφήσεις την καρδιά σου να παρεκκλίνει απ’ το μονοπάτι της. Παρέμεινε αυτός που είσαι τώρα. Ε.Α.Πόε

http://mpes.uoa.gr/
Άβαταρ μέλους
nikol
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό SwEeTnEsS » 27 Μαρ 2008, 00:36

Κι όμως, όλα αλλάζουν.. :confused:
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ' αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο την μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς..
Άβαταρ μέλους
SwEeTnEsS
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μπουμπού » 27 Μαρ 2008, 16:44

Δε ξέρω τι λένε στη γραμματεία, εγώ πάντως σήμερα που κοίταξα στα αποτελέσματα των κατατακτηρίων 3 άτομα απο ΦΠΨ πέρασαν στο ε' εξάμηνο.. περάστε μια βολτα να δείτε!
Ξύπνησες καλά και έχεις διάθεση να βοηθήσεις?? Ψαχνεις ποια θα είναι η καλή πράξη της ημέρας σου?? Στείλε μου πμ για να ανεβάσεις σημειώσεις στο Πρόγραμμα Ψυχολογίας!!
Άβαταρ μέλους
Μπουμπού
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό emily the strange » 28 Μαρ 2008, 02:53

Ρε παιδια δε νομιζω...οποιον κι αν εχω ρωτησει μου χει πει οτι οι τπου φπψ με κατευθυνση ψυχολογια περνανε στο ε εξαμηνο...μα αν δειτε και το προγραμμα σπουδων απο τα 2 πρωτα χρονια του προγραμματος ειναι σχεδον ολοιδιο με του φπψ...αντε να εχει κανα δυο παραπανω ψυχολογιες...δηλαδη ειναι αν μη τι αλλο ηλιθιο να περνας στο γ εξαμηνο απο φπψ...δεν ξερω...εκτος αν αλλαξε κατι τωρα...τι να πω...αν καποιος ξερει εγκυρα ας ενημερωσει...
Άβαταρ μέλους
emily the strange

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jenoula » 31 Ιούλ 2008, 12:40

Παιδια τωρα κοιταξα το topic εδω. Λοιπον εγω οταν ημουνα στο 3ο ετος (δηλ.περυσι) ειχα παει στη γραμματεια να ρωτησω κατι πραγματακια και επιπλεον ρωτησα και το θεμα αυτο ποσοι μπαινουν απο το ΦΠΨ στο προγραμμα με κατακακτηριες γιατι με ενδιεφερε αυτο..Μου ειπαν οτι παιρνουν 1 με 2 ατομα και ειναι πολυ δυσκολες οι εξετασεις αυτες τωρα, ενω παλιοτερα ηταν πιο ευκολα τα πραγματα..
Να σας πω την αληθεια τωρα δεν με ενδιαφερει καθολου να μπω στο κοπο να διαβασω τοση υλη και να μην περασω το βλεπω αδικος κοπος για μενα!
Πού είναι η αγάπη που μ' ανέβασε στα σύννεφα
Δώσε μου κάτι τώρα που πέφτω, να σωθώ
πού είναι η αγάπη να μου αποδείξει πριν το τέλος
αν είναι απάτη ή αν είναι κάτι μαγικό!!
Άβαταρ μέλους
jenoula

Επόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φ.Π.Ψ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες