filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Αν διαθέτετε σημειώσεις και θέλετε να τις δώσετε στο φόρουμ επικοινωνήστε με κάποιον της συντονιστικής ομάδας.

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

(641080)Οι παράμετροι της διδασκαλίας της ξένης γλώσσας (ΣΤ εξάμ)

Από το ακαδημαϊκό έτος 2009-2010 και μετά

Συντονιστές: Sissi St., Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Στις θεματικές ενότητες των μαθημάτων του Νέου Προγράμματος Σπουδών καλό είναι να συμβουλεύεστε πάντα την πρώτη δημοσίευση κάθε ενότητας για γενικές πληροφορίες σχετικά με τα μαθήματα (π.χ αντιστοιχία μαθημάτων με το Παλαιό Πρόγραμμα Σπουδών).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό anthi90 » 26 Απρ 2013, 13:55

Καλημέρα!
Σημειώσεις από τα μαθήματα της Τετάρτης και της Πέμπτης υπάρχουν στο eclass.Ζήτα από την κα Βήχου να σε γράψει στο μάθημα για να μπορείς να έχεις πρόσβαση.Αυτά που θα βρεις είναι και αυτά που κάνει στο μάθημα, απλά επεξηγεί λίγο περισσότερο κάποια δυσνόητα σημεία.Σχετικά με την ύλη, χθες δήλωσε ότι θα είναι ίδια με την περσινή, χωρίς ακόμα να είναι σίγουρη, επειδή δεν ξέρει μέχρι ποιο σημείο θα προλάβουμε να φτάσουμε μετά το Πάσχα. Θα υπάρξει πάντως ανακοίνωση μόλις ανοίξουμε.Αν δεν παρακολουθείς, καλό θα ήταν να κάνεις μαζί με άλλο ένα ή δύο άτομα μία εργασία, διαλέγοντας ένα από τα θέματα που έχει αναρτήσει, διότι, όπως είπε, θα μετρήσει στον τελικό βαθμό.Λογικά κι αυτά βρίσκονται στο eclass αλλά δεν έχω καταφέρει να τα εντοπίσω, τουλάχιστον στον φάκελο ''έγγραφα''.Μόλις της έστειλα σχετικό μήνυμα.Αν λάβω κατατοπιστική απάντηση, θα ενημερώσω!
:cool:
Άβαταρ μέλους
anthi90

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό anthi90 » 26 Απρ 2013, 18:21

Λοιπόν τα θέματα για την εργασία βρίσκονται στον φάκελο Σύνδεσμοι>Articles pour les devoirs à consulter en ligne. Η εργασία είναι ανά 3 άτομα. Νομίζω πως θέλει να κάνουμε μια περίληψη του άρθρου που θα επιλέξουμε με δικά μας λόγια. Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα, ας μας πει...Στο περίπου κι εγώ αυτά έχω καταλάβει...
Άβαταρ μέλους
anthi90

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό anti87 » 28 Απρ 2013, 13:23

anthi90 έγραψε:Λοιπόν τα θέματα για την εργασία βρίσκονται στον φάκελο Σύνδεσμοι>Articles pour les devoirs à consulter en ligne. Η εργασία είναι ανά 3 άτομα. Νομίζω πως θέλει να κάνουμε μια περίληψη του άρθρου που θα επιλέξουμε με δικά μας λόγια. Αν κάποιος γνωρίζει περισσότερα, ας μας πει...Στο περίπου κι εγώ αυτά έχω καταλάβει...

:thxx: :thxx: :thxx:
Άβαταρ μέλους
anti87

Σχολή/Τμήμα: Γαλλική Φιλολογία
Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό cookieda! » 07 Μάιος 2013, 12:32

Παιδιά καλημέρα!!
Αν κάποιος από εσάς δεν ήξερε αν θέλει να κάνει εργασία και νόμιζε ότι δεν θα προλάβει και δεν ξέρω και τι άλλο (όπως εγώ!), ας το πει για να συνεργαστούμε αν θέλει!!Εντάξει;Ελάτε δεν είναι πολύ αργά... :up:
Άβαταρ μέλους
cookieda!

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό magiclove » 28 Μάιος 2013, 17:36

καλησπερα σε ολους,
ειμαι φοιτητρια με το παλιο προγραμμα και δινω πρωτη φορα την διδακτικη 2 με το νεο προγραμμα οποτε χρειαζομαι καποιες διευκρινισεις. εχω γραφτει στο eclassκαι εχω ολες τις σημειωσεις της Κας Βηχου αλλα εχω μια απορια σχετικα με την ασκηση. ακουσα πως δεν ειναι ιδια με το παλιο προγραμμα, ειναι λεει πιο ευκολη,ισχυει?? και αν καποιος γνωριζει θα μπορουσε να με κατατοπισει στο τι να διαβασω σχετικα με την ασκηση και που μπορω να βρω καποια παραδειγματα?? θα σας ημουν υποχρεη αν με βοηθουσε καποιος με ο,τι κι αν γνωριζει..ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!! :peace2:
Άβαταρ μέλους
magiclove

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sissi St. » 31 Μάιος 2013, 00:39

θα βαλει η Κ.Βηχου ειχε πει καποια παραδειγματα στο ηκλας.. ισως ανεβουν κ καποια παραδείγματα στο φορουμ...

δεν ειναι δυσκολη εξοικείωση θελει και καλη γνωση της θεωρίας ωστε να βρεθει ευκολα το ζητουμενο
Ενισχύστε και εσείς το φόρουμ!!!
Πατήστε εδώ για να ανεβάσετε τις σημειώσεις σας J
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστέλλουν σημειώσεις & βοηθητικό υλικό κατευθείαν στο παρακάτω e-mail - σε οποιαδήποτε μορφή αρχείου. Image Mόνο για σημειώσεις Γαλλικής φιλολογίας.
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Sissi St.
Συντονίστρια Ξενόγλωσσων Τμημάτων

Τοποθεσία: Οπου γής και πατρίς. . (και όταν το πιστέψω.. θα βρίσκομαι πολύ μακριά..)
Σχολή/Τμήμα: Γαλλικό
Ευχαριστώ: 33

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό eirena » 06 Μαρ 2014, 15:04

καλησπερα,το βιβλιο γι αυτο το μαθημα ξερει κανεις ποιο ειναι και που μπορουμε να το βρουμε???ευχαριστω πολυ!!!!
Άβαταρ μέλους
eirena

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό eirena » 15 Ιουν 2014, 12:34

Καλημερα,ξερει κανεις αν μπορουμε να κανουμε εργασια σε αυτο το εξαμηνο??ευχαριστω πολυ!!
Άβαταρ μέλους
eirena

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sissi St. » 15 Ιουν 2014, 19:36

νομιζω προς το παρον δεν εχει ανακοινωθει κατι τουλαχιστον στο e-class
εχε το νου σου εκει για ανακοινωσεις :peace2:
Ενισχύστε και εσείς το φόρουμ!!!
Πατήστε εδώ για να ανεβάσετε τις σημειώσεις σας J
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστέλλουν σημειώσεις & βοηθητικό υλικό κατευθείαν στο παρακάτω e-mail - σε οποιαδήποτε μορφή αρχείου. Image Mόνο για σημειώσεις Γαλλικής φιλολογίας.
ΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Sissi St.

Τοποθεσία: Οπου γής και πατρίς. . (και όταν το πιστέψω.. θα βρίσκομαι πολύ μακριά..)
Σχολή/Τμήμα: Γαλλικό
Ευχαριστώ: 33

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό despoinaki » 05 Ιουν 2015, 22:37

Παιδιά καλησπέρα και καλή δύναμη στο διάβασμά σας!μπορεί κάποιος να μου στείλει τις σημειώσεις του eclass γιατί είναι κλειδωμένο;;θα ήμουν υπόχρεη!
aimer c'est voler le temps
aimer c'est rester vivant
et bruler du coeur d'un volcan
aimer c'est ce qu'y a de plus grand....
Άβαταρ μέλους
despoinaki

Ευχαριστώ: 5

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maraki1985 » 21 Ιαν 2017, 13:52

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΥΛΗ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΓΤ ΖΩ ΕΠΑΡΧΙΑ . :thxx:
Άβαταρ μέλους
maraki1985

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Νέο Πρόγραμμα Σπουδών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης