filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Αν διαθέτετε σημειώσεις και θέλετε να τις δώσετε στο φόρουμ επικοινωνήστε με κάποιον της συντονιστικής ομάδας.

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Προϊστορική Αρχαιολογία Β΄ - ΙΑ 10

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας.

Συντονιστές: connie.rat, Summer_95

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Summer_95 » 15 Μάιος 2015, 19:52

gt88 έγραψε:Ποιος εξετάζει πλέον το μάθημα; Ακόμη το έχουν 2 καθηγητές;

Ένας καθηγητής το έχει - ο Πλάτωνας.
Και είναι προφορική η εξέταση.
Άβαταρ μέλους
Summer_95
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής

Ευχαριστώ: 22

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό giota » 25 Μάιος 2015, 20:25

καλησπέρα!μελετάμε ό,τι υπάρχει στο e class και είμαστε καλυμμένοι?
Άβαταρ μέλους
giota

Ευχαριστώ: 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό windy » 22 Ιούλ 2015, 21:23

Καλησπέρα σας. Ποια ακριβώς είναι η ύλη για Πλάτωνα? Εννοώ από συγγράμματα. Ξέρει κάποιος που δίνει βάση συγκεκριμένα?
Άβαταρ μέλους
windy

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό giota » 26 Δεκ 2015, 16:29

Χρόνια καλά και πολλά!ο Πλάτωνας εξέταζε πέρσυ όλο το κλιμάκιο άρα τώρα το δίνουμε με αυτόν οι επί πτυχίω σωστά?
Άβαταρ μέλους
giota

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Aggelina1 » 26 Δεκ 2015, 16:44

giota έγραψε:Χρόνια καλά και πολλά!ο Πλάτωνας εξέταζε πέρσυ όλο το κλιμάκιο άρα τώρα το δίνουμε με αυτόν οι επί πτυχίω σωστά?

Καλησπερα! Κι εγώ σκαλωσα γιατι στο μέιλ που έστειλε μόλις έλεγε ότι οι ημερομηνίες είναι μόνο για το κλιμάκιο του ενώ και τον Ιούνη και το Σεπτέμβρη εκείνος είχε εξετάσει όλους τους φοιτητες. Εκείνος δεν δίδασκε μόνο πέρσι; Του έστειλα και μέιλ και περιμένω απάντηση..Καλές γιορτές !
Άβαταρ μέλους
Aggelina1

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό giota » 29 Δεκ 2015, 18:05

Καλησπερα! Κι εγώ σκαλωσα γιατι στο μέιλ που έστειλε μόλις έλεγε ότι οι ημερομηνίες είναι μόνο για το κλιμάκιο του ενώ και τον Ιούνη και το Σεπτέμβρη εκείνος είχε εξετάσει όλους τους φοιτητες. Εκείνος δεν δίδασκε μόνο πέρσι; Του έστειλα και μέιλ και περιμένω απάντηση..Καλές γιορτές ![/quote]

καλησπέρα!σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα αλλά δεν το έχεις δει!κάποιο νέωτερο?
Άβαταρ μέλους
giota

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό giota » 29 Δεκ 2015, 18:05

giota έγραψε:Καλησπερα! Κι εγώ σκαλωσα γιατι στο μέιλ που έστειλε μόλις έλεγε ότι οι ημερομηνίες είναι μόνο για το κλιμάκιο του ενώ και τον Ιούνη και το Σεπτέμβρη εκείνος είχε εξετάσει όλους τους φοιτητες. Εκείνος δεν δίδασκε μόνο πέρσι; Του έστειλα και μέιλ και περιμένω απάντηση..Καλές γιορτές !

καλησπέρα!σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα αλλά δεν το έχεις δει!κάποιο νέωτερο?
Άβαταρ μέλους
giota

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό giota » 29 Ιαν 2016, 16:50

Καλησπέρα!η Μαντζουράνη έχει την ίδια ύλη για φέτος με αυτήν που είναι στο e class??
Άβαταρ μέλους
giota

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλεξάνδρα K. » 11 Ιαν 2017, 01:02

Όσες φοιτήτριες και όσοι φοιτητές επί πτυχίω, ανήκουν στο κλιμάκιό μου, έχουν δηλώσει το μάθημα στη Γραμματεία και επιθυμούν να εξετασθούν στην εξεταστική περίοδο του τρέχοντος εξαμήνου παρακαλούνται να μου αποστείλουν email, έως και την 16η Ιανουαρίου 2017, με όλα τα στοιχεία τους ώστε να καταρτίσω κατάλογο.

Η ύλη είναι ίδια με την διδαχθείσα στο περσινό εαρινό εξάμηνο.

Η εξέταση θα γίνει προφορικά στο γραφείο την Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου και θα αρχίσει στις 9.30 π.μ. με την πρώτη πεντάδα φοιτητών.

Καλή Χρονιά, καλό διάβασμα και καλό βράδυ.

Καθηγ. Ελένη Μαντζουράνη
Άβαταρ μέλους
Αλεξάνδρα K.

Σχολή/Τμήμα: ΙΣΤΟΡΙΚΟ - ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ / ΙΣΤΟΡΙΑ.
Ευχαριστώ: 7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλεξάνδρα K. » 16 Ιουν 2017, 23:58

Επειδή κυκλοφορούν διάφορες ασυνάρτητες πληροφορίες μεταξύ φοιτητών ότι δήθεν το πρώτο θέμα του ΜΟΝΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ δεν ήταν μέσα στην ύλη σας παραπέμπω στις ανακοινώσεις μου της 5ης και 27ης/5/2017 στις οποίες αναφέρομαι αναλυτικά στην ύλη των εξετάσεων.

Στην πρώτη ανακοίνωση αναφέρω με σαφήνεια ότι έχουν διδαχθεί η Νεολιθική, Προανακτορική και Παλαιονακτορική Εποχή σε όλα τα ζητήματα, όπως αρχιτεκτονική, κεραμική και ποικίλα είδη τέχνης. Επίσης, εκεί σημειωνω ότι έχει αρχίσει η διδασκαλία της Νεοανακτορικής Εποχής σε ζητήματα αρχιτεκτονικής και μεγάλης ζωγραφικής (τοιχογραφιών) και θα ακολουθήσουν και τα λοιπά θέματα όπως κεραμική κι άλλες τέχνες καθώς και αρχιτεκτονική. Υπογραμμίζω ότι θα επανέλθω στο θέμα της Νεονακτορικής Εποχής και μάλιστα ενδεχομένως να εξαιρεθούν κάποια κτήρια τα οποία να μην προλάβω να διδάξω.

Η δεύτερη ανακοίνωση δίνει με ακρίβεια τις σελίδες της αρχιτεκτονικής της Νεοανακτορικής Εποχής με τις εξαιρέσεις από το βιβλίο μου καθώς και σχετικές σελίδες από το βιβλίο του Hood.

Συνεπώς, το πρώτο θέμα του ΜΟΝΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ, δηλ. η Αγία Φωτιά είναι απολύτως εντός ύλης.

Η ίδια ακριβώς ύλη θα εξετασθεί και τον Σεπτέμβριο 2017. Δεν θα απαντήσω σε προσωπικά μηνύματα/ερωτήσεις φοιτητών που αφορούν στην εξεταστέα ύλη του Σεπτεμβρίου.

Όταν έχει ολοκληρωθεί η διόρθωση των γραπτών και αναρτηθεί η βαθμολογία, εάν κάποια/ος φοιτήτρια/ής έχει πρόβλημα με τον βαθμό της/του μπορεί να με συναντήσει στο γραφείο μου για να το εξετάσει η/ο ίδια/ος. Η σχετική ημερομηνία θα ανακοινωθεί μόλις τελειώσω την διόρθωση των γραπτών και ανεβάσω την βαθμολογία.

Εύχομαι καλή συνέχεια στις εξετάσεις σας και καλές διακοπές.

Καθηγ. Ελένη Μαντζουράνη
Άβαταρ μέλους
Αλεξάνδρα K.

Σχολή/Τμήμα: ΙΣΤΟΡΙΚΟ - ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ / ΙΣΤΟΡΙΑ.
Ευχαριστώ: 7

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Μαθήματα Ιστορικού Αρχαιολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες