filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ & ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πινοκιο » 06 Δεκ 2008, 22:37

th@nos έγραψε:Μπορεις να δηλωσεις μαθημα...συγραμμα προφανως δεν θα μπορεις να δηλωσεις γιατι θα εχει παρει τα βιβλια που αντιστοιχουν για το πτυχιο....

:agreed: :agreed: :agreed:
Ωραία που τα λες,μα έλα που σε ξέρω...
Μ'ένα φιλί μου θα σ'αλλάξω την τροχιά...
Κι όταν θα σκέφτεσαι το πώς θα υποφέρω
καινούριο πόθο θα σ'ανάβω στην καρδιά...
Πώς να γλυτώσει μάτια μου ο ένας απ'τον άλλο...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πινοκιο

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό TOHTAIH » 07 Δεκ 2008, 11:41

Οχι!!!δε μπορώ!ολα ειναι απενεργοποιημένα και με κοκκινα γραμματα μου λεει οτι δεν δικαιουμαι σύγγραμμα......ενω στα άλλα που πάλι δε δικαιούμαι σύγραμμα μου έχει προεπιλεγμένο "χωρίς σύγγραμμα"....να πάρει!!τι θα κάνω?
Άβαταρ μέλους
TOHTAIH

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό TOHTAIH » 07 Δεκ 2008, 11:51

Λοιπόν , τελικά την έκανα τη δήλωση...αν παραβλέψεις όσα σου λεέι και τα κόκκινα γράμματα που σε τρομάζουν ότι η δήλωση σου δεν είναι επιτυχής, μετά ολοκληρώνεται! Προφανώς δική μου πατάτα ήταν...πολύ άγχος αυτή η δήλωση!!χεχεχε!Ευχαριστώ πάντως!
Άβαταρ μέλους
TOHTAIH

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jater317 » 15 Δεκ 2008, 20:53

Παιδια, χρειαζομαι βοηθεια...

Ειμαι πρωτοετης και οταν εκανα την αιτηση νεου χρηστη και μετα την ενεργοποιηση δεν σημειωσα τον κωδικο μου. Βασικα δεν θυμαμαι καν να γινομαι μελος. Οποτε οταν εμαθα για την δηλωση μαθηματων δεν μπορουσα να την κανω. Κι επειδη μεχρι χτες ημουν εκτος Αθηνων δεν προλαβα να παω στη γραμματεια να μου δωσουν κωδικο. και τωρα εχει τελειωσει η προθεσμια κι εγω δεν εχω κανει τη δηλωση. Πηγα σημερα στη γραμματεια αλλα με κραξανε (με το δικιο τους) και μου ειπανε να παω μετα τα χριστουγεννα.

Τωρα δηλαδη θα χασω το εξαμηνο? Δεν θα μπορεσω να δωσω εξετασεις? :confused:
Άβαταρ μέλους
jater317

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πινοκιο » 15 Δεκ 2008, 21:35

απ'οτι θυμαμαι οι πρωτοετεις φοιτητες το Α εξαμηνο δεν κανουν δηλωσεις...Βεβαια ενα μυαλο χειμωνα καλοκαιρι,μπορει να μη θυμαμαι καλα.Ή μπορει να αλλαξανε τα πραγματα απο περσι που ημουν εγω πρωτοετης.Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος,αλλα δε νομιζω οτι εχεις προβλημα,μιας και δεν νομιζω να προβλεπει η γραμματεια δηλωσεις για τους πρωτοετης το Α εξαμηνο... :confused:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πινοκιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jater317 » 15 Δεκ 2008, 21:49

Κι εγω αυτο νομιζα γι'αυτο και δεν αγχωθηκα πολυ για τη δηλωση. Αλλα στη γραμματεια κοντεψαν να μου φανε το κεφαλι... Βεβαια δεν θυμαμαι αν τους ειπα οτι ειμαι στο Α εξαμηνο... :confused: Αλλα νομιζω πως τωρα πια ολοι τα δηλωνουνε...:(
Άβαταρ μέλους
jater317

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πινοκιο » 15 Δεκ 2008, 21:58

καλα μη νομιζεις οτι αυτοι στη γραμματεια ξερουν και πολυ τι κανουνε...Εχουμε ζησει πολλες ιστοριες καθημερινης τρελας μαζι τους.Παντως και να μην προλαβες να κανεις ηλεκτρονικη δηλωση,μπορεις (οταν ανοιξει η σχολη) να κανεις γραπτη αιτηση για τα μαθηματα που θελεις να παρακολουθησεις! :up:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πινοκιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jater317 » 15 Δεκ 2008, 22:19

χαχαχα ναι οντως...Αλλα ξερεις αν θα χω προβλημα με τις εξετασεις? Κατι για τα βιβλια μου ειπανε οτι και καλα δεν θα τα παρω αλλα χεστηκα να σου πω την αληθεια...Απλα δεν θελω να χασω την εξεταστικη:(
Άβαταρ μέλους
jater317

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πινοκιο » 15 Δεκ 2008, 22:21

οχι βρε,αν κανεις αιτηση στη γραμματεια,θα γραφτεις κανονικα στους καταλογους,γεγονος που σημαινει οτι θα ειναι ολα ενταξει για την εξεταστικη και για τα βιβλια! :up: :up: :up:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πινοκιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jater317 » 15 Δεκ 2008, 22:30

Να σαι καλα! Ευχαριστω πολύ :cool:
Άβαταρ μέλους
jater317

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό antonia90 » 04 Ιαν 2009, 16:51

Παιδια, γεια...
Ειμαι πρωτοετης στο Αγγλικο και αντιμετωπιζω ενα προβληματακι...
Ειχα παει που λετε σην αρχη της χρονιας να γραφτω μεσω ιντερνετ και να δηλωσω μαθηματα αλλα δεν μπορουσα και ρωτησα στη γραμματεια και μου ειπαν να ξαναπροσπαιησω μετα απο λιγο καιρο γιατι ειχε προβλημα το συστημα...
Εγω ξαναπροσπαθησα 3-4 μερες πριν ληξει η προθεσμια αλλα παλι δεν μπορουσα...Ε και εληξε η προθεσμια και τωρα φοβαμαι πως δεν θα μπορεσω να δωσω εξεταστικη....
Βοηθεια?
Άβαταρ μέλους
antonia90

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό antonia90 » 05 Ιαν 2009, 19:25

Παιδια, please απαντηστε γρηγορα γιατι αυριο φευγω για Αθηνα και δεν εχω νετ....
Άβαταρ μέλους
antonia90

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lara Croft! » 05 Ιαν 2009, 19:41

Πρεπει να πας το συντομοτερο στη Γραμματεια και να ρωτησεις... Μιας και ειναι η πρωτη χρονια που οι δηλωσεις γινονται μεσω ιντερνετ, ολοι πρωταρηδες ειμαστε, ξερουμε οσα ξερεις. Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι εγω κι αλλα ατομα που δεν ειχαμε κανει προδηλωση αλλα καναμε την τελικη δηλωση ειμαστε οκ. Αλλα αν δεν εχεις κανει καθολου εγγραφη, τοτε αν δεν πας στη Γραμματεια, οντως δεν θα μπορεσεις να παρεις βιβλια και να δωσεις εξεταστικη γιατι δεν θα εισαι πουθενα γραμμενη. Αν πας συντομα βεβαια δε νομιζω να σε αφησουν ξεκρεμαστη. Να θυμασαι στη Γραμματεια οτι πολλες φορες πρεπει να επιμενεις γιατι δεν ειναι παντα το ιδιο εξυπηρετικοι, ακομα και στους ιδιους να πεσεις. Καλη τυχη!
P&L prevails
Άβαταρ μέλους
Lara Croft!
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό antonia90 » 05 Ιαν 2009, 20:00

Thanks...Ελπιζω να μην αντιμετωπισω μεγαλο προβλημα...Ειναι κριμα να χασω το εξαμηνο!!
Άβαταρ μέλους
antonia90

Δηλωσεις μαθηματων κ βιβλια!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Roy » 06 Ιαν 2009, 17:18

Καλησπερα παιδια κ χρονια πολλα σε ολο το φορουμ!!Συγχαρητηρια στους δημιουργους αυτης της ιστοσελιδας αλλα κ σ ολους οσοι βοηθουν στις ενημερωσεις κ τα κ.τ.λ!!!Ειμαι κ εγω πρωτοετης κ θελω ν ξερω αν χρειαζονται δηλωσεις γ τ Α΄ Εξαμ. καθως κ τι ενεργειες πρεπει ν κανω για να παρω τα βιβλια;;;;;Ευχαριστω εκ των προτερων κ συγγνωμη γ τ ταλαιπωρια!!!! :peace2:
Άβαταρ μέλους
Roy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lara Croft! » 06 Ιαν 2009, 17:52

ολα τα εξαμηνα δηλωνουν μεσω ιντερνετ. Τα βιβλια ή τα μοιραζουν οι καθηγητες (την ωρα του μαθηματος ή μερα και ωρα που θα σας πουνε) ή τα παιρνετε απο καποιο βιβλιοπωλειο. Ο καθε καθηγητης θα σας ενημερωνει! Σπευσατε στη Γραμματεια οσοι δεν κανατε δηλωσεις να δειτε τι μπορει να γινει!
P&L prevails
Άβαταρ μέλους
Lara Croft!
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Roy » 06 Ιαν 2009, 18:00

Eυχαριστω που απαντησες γρηγορα αγαπητη Λαρα!!!Εχω κανει εγγραφη στο my-studies.gr κοιτω στην Βοηθεια πως θα κανω δηλωση μαθηματων κ λεει πως αριστερα απο τα μαθηματα υπαρχει ενα κουτακι που επιλεγεις τ μαθημα κ μετα πατας δηλωση...Σ εμενα ομως γτ δεν εμφανιζεται καθολου αυτο το κουτακι;;;;;;;;;;;;Ν απευθυνθω στη γραμματεια κ ν τους αναφερω οτι δν φταιω εγω;;; :bookread:
Άβαταρ μέλους
Roy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jater317 » 06 Ιαν 2009, 18:11

Βασικα εχει ληξει η προθεσμια για τη δηλωση, γι'αυτο μαλλον δεν σου βγαζει τα κουτακια...

Εγω ειχα προβλημα με pin kai to username και δεν μπορουσα να κανω τη δηλωση κι επειδη ημουν εκτος Αθηνων δεν πηγα στη γραμματεια. Οταν μπορεσα να παω η προθεσμια ειχε ληξει κι αφου μου τα ψαλαν για τα καλα μου ειπε μια κυρια να παω μετα τα Χριστουγεννα να κανω μια αιτηση η κατι τετοιο στη γραμματεια για να μπορεσω να δωσω εξετασεις αλλα δεν θα μου δωσουν τα βιβλια...

Ελπιζω τουλαχιστον να μη χασω την εξεταστικη γιατι δεν ειναι και πολυ διαθετημενοι στη γραμματεια να βοηθησουν...
Άβαταρ μέλους
jater317

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Roy » 06 Ιαν 2009, 18:21

τωρα θα βοηθουσε πραγματικα καποιος που θα μ ελεγε τι ν κανω...Αν παρω αυριο τηλ στη γραμματεια παιζει να προλαβω τν εξεταστικη η την εχασα οριστικα;;;;Αν και εχω να παω στη σχολη απο τελη Νοεμβρη απο που κ ποτε θα επρεπε ν ειχα ενημερωθει γ τν ληξη της προθεσμιας;;;Τ ξερω οτι εγω ευθυνομαι κατα μεγαλο πσοσοστο αλλα...ελπιζω ν με βοηθησετε!! :confused:
Άβαταρ μέλους
Roy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jater317 » 06 Ιαν 2009, 19:06

Ειχε βγει ανακοινωση στο site της σχολης και νομιζω και στη γραμματεια.

Το θεμα ειναι οτι εμεις οι πρωτοετεις δεν εχουμε μαθει ακομα πως λειτουργει το ολο συστημα με τις δηλωσεις και οχι μονο...Γι'αυτο πολλοι δεν κανανε τη δηλωση και τωρα τρεχουνε στη γραμματεια...(Κι εγω μαζι τους)

Τωρα, δεν ξερω τι να σου να κανεις. Παντως το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας αυριο η οσο πιο γρηγορα μπορεις στη γραμματεια και να επιμεινεις να γινει κατι για να μη χασεις την εξεταστικη...Να ξερεις ομως οτι θα πρεπει να επιμεινεις γιατι δεν βοηθανε και πολυ στη γραμματεια.... Οσο σκεφτομαι τους εξαψαλμους που εχω ν'ακουσω αυριο τοσο δεν θελω να παω και να ρισκαρω να χασω την εξεταστικη...Αλλα θα παω γιατι ειναι κριμα...
Άβαταρ μέλους
jater317

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης