filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

ΕΓΓΡΑΦΕΣ & ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Roy » 06 Ιαν 2009, 19:11

Εχεις δικιο αλλα τελος παντων...Εγω ειμαι απο επαρχια ομως κ κανονισα να ειμαι Αθηνα την Παρασκευη..Βσκ θα τους παρω αυριο ενα τηλ. να τα ακουσω κ εγω κ Παρασκευη θα τα ακουσω live!!!Ελπιζω με καλη καταληξη!!Αν δεν σ κανει κοπο ρωτα κ για μας τους καθυστερημενους κ αυριο δημοσιευσε μας τι μπορει ν γινει..οκ;;;;Σ ευχαριστω πολυ παντως που απαντας γρηγορα!!!!
Άβαταρ μέλους
Roy

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό
Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jater317 » 06 Ιαν 2009, 19:15

Ok, ελπιζω να πανε ολα καλα και με μενα και με σενα και με ολους που δεν κανανε την δηλωση...Θα ρωτησω και θα σας πω αν ειναι αυριο τι εγινε.:)
Άβαταρ μέλους
jater317

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Roy » 06 Ιαν 2009, 19:22

Στο site δν βρηκα κατι αλλα μονο αυτο:
ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
Οι δηλώσεις μαθημάτων και η ανανέωση εγγραφών για το Α΄, Β΄, Γ΄ και Δ΄ εξάμηνο σπουδών γίνονται στην αρχή κάθε εξαμήνου, ύστερα από ανακοίνωση της Γραμματείας του Τμήματος. Οι δηλώσεις μαθημάτων για τα εξάμηνα Ε΄, ΣΤ΄, Ζ΄ και Η΄ πραγματοποιούνται ένα χρόνο πριν, σύμφωνα με ανακοίνωση της Γραμματείας.

Άβαταρ μέλους
Roy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Roy » 06 Ιαν 2009, 19:27

Σ ευχαριστω και αυριο μη μασησεις!!!Ριξε σ αυτους τισ ευθυνες κ στο γεγονος οτι η σχολη ηταν (κ ισωσ ν ειναι) κλειστη κ οτι επρεπε ν ειδοποιησουν με καθε τροπο...ποσω μαλλον οταν στο προφιλ (εμενα προσωπικα) εχουν το κινητο μου!!!Πες τους τα κ εσυ με τσαμπουκα κ θ τ ακουσουν κ αλλη μια απο εμενα..οσο μας παιρνει τουλαχιστον...!!!!!! :cool:
Άβαταρ μέλους
Roy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jater317 » 06 Ιαν 2009, 19:29

Υπηρχε παλια αλλα τωρα το χουν βγαλει. Η προθεσμια ηταν μεχρι τις 7 ή 14 Δεκεμβριου(δεν θυμαμαι ακριβως).
Άβαταρ μέλους
jater317

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jater317 » 07 Ιαν 2009, 15:03

Λοιπον, πηγα σημερα στη γραμματεια κι εκανα τη δηλωση των μαθηματων. Θα γραψω κανονικα στις εξετασεις αλλα χρεωθηκα τα βιβλια.(Τα οποια μου ειπαν κατι αλλες κοπελες οτι θα τα παραλαβουν 29 ιανουαριου κι απ'οτι ξερουν η εξεταστικη αρχιζει 26 :confused: )

Οσοι δεν εχετε κανει τη δηλωση, σας συμβουλευω να πατε την Παρασκευη ή οσο πιο γρηγορα γινεται στη γραμματεια να την κανετε κι εσεις. Καλυτερα να πατε νωρις, κατα τις 11, που δεν εχει πολυ κοσμο και οι γραμματεις ειναι σχετικα ευγενικοι.

ΕΥΤΥΧΩΣ δεν μου τα ψαλαν που δεν ειχα κανει τη δηλωση, ισα ισα τα κανανε ολα τσακ μπαμ. Αλλα επειδη ειχα κακες προηγουμενες εμπειριες, ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ. Πηγαιντε σε μια ξανθουλα με μαυρα γυαλια που ηταν πολυ ευγενικη ή σε μια καστανη λίγο γεματουλα.
Άβαταρ μέλους
jater317

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Roy » 07 Ιαν 2009, 18:14

Χαχα!ωραιος κ εμενα τ ιδια απο τηλ. ακριβως!!!Ελπιζω ν πανε ολα καλα...για ολους!!!! :cool:
Άβαταρ μέλους
Roy

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό speed » 12 Ιαν 2009, 14:05

Παραλαβή συγγραμάτων για τα μαθήματα χειμερινού εξαμήνου 2008-2009
http://www.enl.uoa.gr/swf/indexloader.html
Άβαταρ μέλους
speed
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό speed » 02 Φεβ 2009, 17:17

ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
(ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ)

Καλούνται οι φοιτητές του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, οι οποίοι δεν έχουν τακτοποιήσει εκκρεμότητές τους ,σχετικά με τις δηλώσεις χειμερινού εξαμήνου, να προσέλθουν για να τις διευθετήσουν στην γραμματεία του τμήματος ως και την Παρασκευή 13-2-2009 σε ώρες και ημέρες που δέχεται η Γραμματεία.

Αθήνα 2-2-2009

Από την Γραμματεία
του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας

http://www.enl.uoa.gr/swf/indexloader.html

P.S. Υπενθυμίζεται πως σκοπός του forum και μόνο είναι η διευκόλυνση των φοιτητών. Σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά τη λειτουργία των γραμματειών. Για το λόγο αυτό καλό είναι να συμβουλεύεστε και το site του τμήματός σας. :peace2:
Τελευταία επεξεργασία από speed και 03 Φεβ 2009, 01:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
speed
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 02 Φεβ 2009, 19:10

εγώ έκανα δήλωση μαθημάτων μέσω ιντερνετ πριν μερικους μηνες
. χρειαζεται και δηλωση επιπλεον στη γραμματεια;;; γτ πηρα ενα συγγραμμα-εννοω ημουν στη λιστα... :?:
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jater317 » 02 Φεβ 2009, 19:13

Κανονικα μεσω ιντερνετ επρεπε ολοι να την κανουμε. Απλα καποιοι δεν προλαβαν την προθεσμια και τωρα πρεπει να πανε στην γραμματεια να κανουν τη δηλωση. Και νομιζω οτι οσοι την κανουν μεσω γραμματειας δεν δικαιουνται δωρεαν βιβλια...?
Άβαταρ μέλους
jater317

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό no.l.ita » 03 Φεβ 2009, 23:01

Εφοσον εχει γινει η δηλωση μαθηματων ολοι οι φοιτητες δικαιουνται δωρεαν συγγραματα.Απλως εχει δημιουργηθει ενα θεμα γιατι εγιναν επιπλεον δηλωσεις μαθηματων αφου ειχαν σταλει οι λιστες στα βιβλιοπωλεια με αποτελεσμα πολλοι να αντιμετωπιζουν προβλημα κατα την παραλαβη.
Εμενα ας πουμε που δεν ειμαι στη λιστα,αλλοι μου ζητησαν να παρω βεβαιωση απο τη γραμματεια οτι οντως δικαιουμαι τα συγγραματα για να μου τα δωσουν και αλλοι απλως συμπληρωσαν χειρογραφα το ονομα στη λιστα!
At first they taught you to smile as you kill..
Άβαταρ μέλους
no.l.ita

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jater317 » 04 Φεβ 2009, 00:00

Aααααα....δηλαδη εγω που εκανα πιο αργα τη δηλωση μπορω να τα παρω δωρεαν? Η τουλαχιστον αυτα που θα μας μοιρασουν οι καθηγητες...?
Άβαταρ μέλους
jater317

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό no.l.ita » 04 Φεβ 2009, 00:48

Ναι,τα δικαιουσαι ολα!! Ας ανανεωσουν τη λιστα που εστειλαν εμεις τι φταιμε αφου δεχτηκαν να κανουμε δηλωσεις εστω κ εκπροθεσμα??

;)
At first they taught you to smile as you kill..
Άβαταρ μέλους
no.l.ita

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jater317 » 04 Φεβ 2009, 00:52

Να σαι καλα...Αν επρεπε να τ'αγορασω ολα θα μου εφευγαν 200 ευρω..Τουλαχιστον να μην πληρωσω αυτα που θα μοιρασουν οι καθηγητες. Ας πληρωσω μονο αυτα απ'τους εκδοτικους οικους...Κατι ειναι κι αυτο...
Άβαταρ μέλους
jater317

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Dem » 11 Φεβ 2009, 14:15

no.l.ita έγραψε:Ναι,τα δικαιουσαι ολα!! Ας ανανεωσουν τη λιστα που εστειλαν εμεις τι φταιμε αφου δεχτηκαν να κανουμε δηλωσεις εστω κ εκπροθεσμα??

;)

εγώ πήγα στη γραμματεία και ζήτησα βεβαίωση και μου είπανε οτι δέν δίνουνε. και δέν μπορώ να πάρω το βιβλίο της ιστορίας... στο άλλο το βιβλιοπωλείο η κοπέλα συμπλήρωσε το όνομά μου και τον αριθμό μητώου στη λίστα, υπέγραψα και πήρα τα βιβλία, οχι ένα, 4.

έχει πιο πολύ να κάνει με το βιβλιοπωλείο, όχι τόσο με την γραμματεία.
Άβαταρ μέλους
Dem

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πινοκιο » 11 Φεβ 2009, 16:21

Ειμαι λιγο offtopic,αλλα θα το πω.Ειχα παει για να παρω κατι βιβλια για τη σχολη και οταν εφτασα στο βιβλιοπωλειο μιλουσαν στο τηλεφωνο με τη γραμματεια μας.Η γυναικα ηταν αγανακτησμενη και μολις εκλεισε το τηλεφωνο μου ειπε οτι δεν τολμα να παρει τηλεφωνο στη γραμματεια του αγγλικου γιατι "η κυρια εχει πολλα νευρα".Αν ειναι δυνατον... :peace: :confused: :ungry: :mad2: Γι'αυτο μην την πολυεμπιστευεστε.Πολλες φορες μας διωχνουν ενω υπαρχει λυση λογω τεμπελιας(?)...
Ωραία που τα λες,μα έλα που σε ξέρω...
Μ'ένα φιλί μου θα σ'αλλάξω την τροχιά...
Κι όταν θα σκέφτεσαι το πώς θα υποφέρω
καινούριο πόθο θα σ'ανάβω στην καρδιά...
Πώς να γλυτώσει μάτια μου ο ένας απ'τον άλλο...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πινοκιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ari77 » 11 Μαρ 2009, 19:33

Καλησπέρα, να ρωτήσω και εγώ κάτι?
Είμαι κανονικά στο Η’ εξάμηνο τώρα και χρωστάω όλα τα μαθήματα επιλογής από το ΣΤ’. Είμαι κατεύθυνση λογοτεχνίας και (συγνώμη για όσους τους αρέσει) την γλωσσολογία πραγματικά τη σιχαίνομαι…είδα στο πρόγραμμα ότι στη Γ’ ομάδα του ΣΤ’ εξ. έχει φέτος μόνο ένα μάθημα επιλογής λογοτεχνίας (το αμερικάνικο θέατρο, το οποίο το έχω ήδη περάσει), άρα αναγκαστηκά θα πρέπει να διαλέξω κάποιο από τα γλωσσολογικά…επειδή μου’ρθε κάπως, πήγα και ρώτησα στη γραμματεία και μου είπε ένας τύπος ότι άμα είναι χρωστούμενο μάθημα δεν ισχύουνε πλέον οι ομάδες και μπορώ να επιλέξω ότι θέλω (ακόμα και 2 από την ίδια ομάδα)…επειδή δεν έχω πολύ-εμπιστοσύνη στη γραμματεία, ξέρετε εάν όντως ισχύει κάτι τέτοιο???
Μακάρι δηλαδή, γιατί εάν είναι να επιλέξω γλωσσολογία θα φρικάρωωωω!!!
:?: :peace:
Άβαταρ μέλους
Ari77

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lara Croft! » 11 Μαρ 2009, 21:28

Γινεται κατι τετοιο??? Και μενα με ενδιαφερει....
P&L prevails
Άβαταρ μέλους
Lara Croft!
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό angel_G » 11 Μαρ 2009, 22:06

Ναι... παιδία αυτό ισχύει αλλά μόνο για τους επί πτυχίο. Φέτος πρώτο-εφαρμόστηκε, παλαιότερα δε γινόταν για κανέναν έπρεπε να πάρεις απλά κάποιο άλλο μάθημα.
Βέβαια εγώ θα ξαναπάω μια βόλτα από τη γραμματεία τη παρασκευή να τους ρωτήσω ΠΑΛΙ για να ξερουμε ΣΙΓΟΥΡΑ...
Μη μου πουν μετά οτι δε παίρνω πτυχίο γιατί έχω μαθήματα που βρίσκονται στην ίδια ομάδα.....Γιατί μαύρο φίδι που θα τους φάει όλους εκεί μέσα
:ungry: :ungry: :ungry: :ungry:
Άβαταρ μέλους
angel_G
*Notes donor*
*Notes donor*

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης