filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ & ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό LondonCalling » 18 Δεκ 2012, 10:42

Βρε παιδια πειτε μου λιγο γιατι μαλλον εχω μπλεξει.... Ειμαι τεταρτο ετος και χρωσταω ενα του 5ου εξαμηνου. Δε διδασκεται πια και διαλεξα αλλο (Whitman-Dickinson) αλλα τωρα που το βλεπω στο my-studies είναι στην ίδια ομάδα με άλλο που έχω ήδη περάσει περσι. Επειδη νομιζα οτι ηταν σε διαφορετικες ομαδες στο προγραμμα αρχισα να το παρακολουθω. Δε μπορω να το δηλωσω ε? πρεπει να δηλωσω από την ομαδα που ηταν το μαθημα που χρωσταω???
Spoiler:
:mad2: :mad2: :mad2: :cry:
BE STRONG I whispered to my Wi-Fi signal.
Άβαταρ μέλους
LondonCalling
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 8

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό melbourne401 » 18 Δεκ 2012, 11:17

Londoncalling, αυτο που ξερω σ αυτες τις περιπτωσσεις ειναι οτι οι επι πτυχιω μπορουν να διαλεξουν απο διαφορετικες ομαδες.

Καλυτερα να παρεις τη γραμματεια για να εισαι σιγουρη. :) :goodluck:
Άβαταρ μέλους
melbourne401

Σχολή/Τμήμα: Αγγλική Φιλολογία
Ευχαριστώ: 5

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό LondonCalling » 18 Δεκ 2012, 11:20

:thxx: ΘΑ παω αυριο λογικα, αλλα αν εχει βρεθει κανεις σε παρομοια κατασταση please share :tease:
Άβαταρ μέλους
LondonCalling
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 18 Δεκ 2012, 13:08

london, αν εισαι 4ο πρεπει να επιλεξεις απο αλλη ομαδα, αυτο που το εχει αντικαταστησει, ή καποιο αλλο.
Επι πτυχιω μπορεις να διαλεξεις οσα θες απ οποια ομαδα θελεις. :peace2:
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 18 Δεκ 2012, 16:28

LondonCalling έγραψε:Βρε παιδια πειτε μου λιγο γιατι μαλλον εχω μπλεξει.... Ειμαι τεταρτο ετος και χρωσταω ενα του 5ου εξαμηνου. Δε διδασκεται πια και διαλεξα αλλο (Whitman-Dickinson) αλλα τωρα που το βλεπω στο my-studies είναι στην ίδια ομάδα με άλλο που έχω ήδη περάσει περσι. Επειδη νομιζα οτι ηταν σε διαφορετικες ομαδες στο προγραμμα αρχισα να το παρακολουθω. Δε μπορω να το δηλωσω ε? πρεπει να δηλωσω από την ομαδα που ηταν το μαθημα που χρωσταω???

Εγώ πάντως όταν ήμουν στο 4ο έτος και χρωστούσα 1 μάθημα από το 5ο εξάμηνο, επέλεξα 1 μάθημα (Διαγλώσσική μελέτη) που ανήκε στην ίδια ομάδα με άλλο μάθημα (Ευρωπαϊκές προοπτικές) το οποίο το είχα ήδη περάσει.
Αυτό δεν ίσχυε παλαιότερα. Άρχισε να ισχύει από το χειμερινό εξάμηνο του 2011.

Αλλά για σίγουρα, ρώτησε στη γραμματεία!! :peace2: Μπορεί να ξανάλλαξαν τίποτα. :peace:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό evaggelia24 » 22 Δεκ 2012, 15:37

Καλησπέρα παιδιά!!Να ρωτήσω κάτι;Εκτός από το να δηλώσουμε τα μαθήματά μας,πρέπει να πάμε στη γραμματεία να μας υπογράψουν στο τρίπτυχο για το χειμερινό εξάμηνο;Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
evaggelia24

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 23 Δεκ 2012, 01:30

ναι! εγω βεβαια που παρελειψα αρκετα εξαμηνα, δεν ειχα καποιο θεμα με την απουσια υπογραφων.. αλλα γενικα, ναι! :peace2:
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό konmylona » 23 Δεκ 2012, 10:45

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! Επειδή είμαι πρωτοετής και όπως σας εχω ξαναπεί λόγω δουλειάς και παιδιών δεν έρχομαι στη σχολή, σας ρωτώ τα εξής:
'Οταν δήλωσα στο ΕΥΔΟΞΟΣ τα συγγράμματα με άφηνε να επιλέξω μόνο από τα ελληνικά...από τα υποχρεωτικα δεν με άφηνε να επιλέξω.
Τώρα που θέλω να δηλώσω τα μαθήματα στο my stydies, τα συγγράματα από τα υποχρεωτικά πώς μπορώ να τα δηλώσω..δεν έχω καταλάβει!!!!!!

Ενταααξει..το βρήκα πώς δηλώνω τα συγγράματα...ΑΛΛΑ....αφού δεν υπήρχαν στο ΕΥΔΟΞΟΣ από πού θα τα παραλάβω και πότε;;;; μετά τη λήξη της δήλωσης μαθημάτων απο τους καθηγητές;;;;;;
Τελευταία επεξεργασία από konmylona και 23 Δεκ 2012, 11:01, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
konmylona

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elen_swan » 23 Δεκ 2012, 13:32

Hello!
Είμαι πρωτοετής και έχω μια απορία...Είχα κάνει αλλάγή κλιμακίου σ' ενα μάθημα αλλά όταν πατάω πληροφορίες μαθήματος στο my studies μου βγάζει πρώτο το όνομα ενός άλλου καθηγητή. Επίσης παρατήρησα ότι και στα υπόλοιπα μαθήματα δεν βγάζει πρώτο το όνομα των καθηγητριών που έχω, αν και τα έχει στις επιλογές(ωστόσο δεν μπορώ να τα δηλώσω)...Είναι φυσιολογικό αυτό; :confused:
Άβαταρ μέλους
elen_swan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό LondonCalling » 23 Δεκ 2012, 13:45

elen_swan έγραψε:Hello!
Είμαι πρωτοετής και έχω μια απορία...Είχα κάνει αλλάγή κλιμακίου σ' ενα μάθημα αλλά όταν πατάω πληροφορίες μαθήματος στο my studies μου βγάζει πρώτο το όνομα ενός άλλου καθηγητή. Επίσης παρατήρησα ότι και στα υπόλοιπα μαθήματα δεν βγάζει πρώτο το όνομα των καθηγητριών που έχω, αν και τα έχει στις επιλογές(ωστόσο δεν μπορώ να τα δηλώσω)...Είναι φυσιολογικό αυτό; :confused:

Δε καταλαβα ποιο ειναι ακριβως το προβλημα... τα ονοματα των καθηγητων στις πληροφοριες μπαινουν αλφαβητικα, δεν εχει σχεση με το ποιον εχεις εσυ. Τι εννοεις δε μπορεις να τα δηλωσεις? Αλλα γενικα το my-studies δεν εχει σχεση ιδιαιτερη με τα κλιμακια που χωριζομαστε στα υποχρεωτικα μαθηματα, η γραμματεια εχει αλλες λιστες με αυτα και ξερουν ποιος ειναι που και ποιος εχει κανει αλλαγη. Εμεις απλα λεμε οτι θα δωσουμε το μαθημα στις εξετασεις.

konmylona έγραψε:Ενταααξει..το βρήκα πώς δηλώνω τα συγγράματα...ΑΛΛΑ....αφού δεν υπήρχαν στο ΕΥΔΟΞΟΣ από πού θα τα παραλάβω και πότε;;;; μετά τη λήξη της δήλωσης μαθημάτων απο τους καθηγητές;;;;;;

Μπορεις να πας στις ωρες γραφειου και να τα ζητησεις απο τους καθηγητες. Ο Ευδοξος ειναι μονο για τα βιβλια που περνουμε εκτος σχολης, οταν μας τα δινουν οι καθηγητες (κατι που γινεται πολυ συχνα ειδικα στο αγγλικο) δε βγαζει επιλογη.
Άβαταρ μέλους
LondonCalling
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elen_swan » 23 Δεκ 2012, 15:34

LondonCalling έγραψε:Δε καταλαβα ποιο ειναι ακριβως το προβλημα... τα ονοματα των καθηγητων στις πληροφοριες μπαινουν αλφαβητικα, δεν εχει σχεση με το ποιον εχεις εσυ. Τι εννοεις δε μπορεις να τα δηλωσεις? Αλλα γενικα το my-studies δεν εχει σχεση ιδιαιτερη με τα κλιμακια που χωριζομαστε στα υποχρεωτικα μαθηματα, η γραμματεια εχει αλλες λιστες με αυτα και ξερουν ποιος ειναι που και ποιος εχει κανει αλλαγη. Εμεις απλα λεμε οτι θα δωσουμε το μαθημα στις εξετασεις.

Α εγώ νόμιζα ότι έπρεπε να εμφανίζει πρώτο το όνομα του καθηγητή στου οποίου το κλιμάκιο ανήκω. Και επίσης νόμιζα ότι δηλώνουμε και καθηγητές μέσα απ'το my studies...Και επειδή είδα που έβγαζε πρώτο το όνομα άλλων καθηγητών φοβήθηκα ότι κάτι έχει γίνει, ότι δηλαδή με έχουν βάλει σε άλλα κλιμάκια...
Ευχαριστώ πολύ όμως για την απάντηση, τώρα ηρέμησα! :thxx:
Άβαταρ μέλους
elen_swan

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό evaggelia24 » 26 Δεκ 2012, 18:13

Θα έρθω σχολή μέσα ιανουαρίου,αφού θα έχει τελειώσει η προθεσμία δήλωσης συγγραμμάτων. Δεν θα υπάρχει πρόβλημα στο να μου υπογράψουν από τη γραμματεία στο τρίπτυχο έτσι;Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
evaggelia24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 27 Δεκ 2012, 00:57

κανενα προβλημα, αρκει να πετυχεις μερα που δεν απεργουν οι γραμματεις :lola:
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iwannanti » 10 Μάιος 2013, 02:18

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Παιδιά θέλω να ρωτήσω όταν κάνουμε δήλωση μαθημάτων την δείχνει κατευθείαν? Μπήκα πριν λίγο και δεν μου βγάζει τίποτα μόνο του χειμερινού. Και σε περίπτωση που δεν την έχω κάνει σωστά και δεν έχει περαστεί η δήλωση θα μαφησουν να την κανω στην γραμματεία? Οποίος γνωρίζει κάτι σας παρακαλώ να μου απαντήσει. Τελειώνω φέτος αν τα περάσω κι αν γίνει στραβή θα πάει για του χρόνου! Ευχαριστώ anyway...
Άβαταρ μέλους
iwannanti

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iwannanti » 10 Μάιος 2013, 21:02

Ας μου απαντήσει καποιος παρακαλώ..
Άβαταρ μέλους
iwannanti

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό angepsi » 10 Μάιος 2013, 21:20

Καλησπέρα iwannanti,

Kαταρχην μην τρελενεσαι! Ψυχραιμια!

Εμενα μου βγαζει κανονικα τις δηλωσεις που εκανα για αυτο το εξαμηνο, αλλα εαν πραγματι εκανες και εσυ την δηλωση σου και ηταν προβλημα του συστηματος η γραμματεια είναι υποχρεωμένη να σου δεχτει την δηλωση εκπροθεσμα.

Στο λεω απο προσωπικη εμπειρια, οπου ειχα κανει τις δηλωσεις στο παρελθον, δεν μου τις εβγαζε και στο ιστορικο που κοιταγα μου ελεγε αντι για εγκριθηκε στη δηλωση ακυρωθηκε. Το εδειξα, ειδαν οτι ειχα κανει την προσπαθεια μου να κανω τις δηλωσεις on time και το φτιαξαν- δεχτήκαν.

Πηγαινα την δευτερα με το καλο πρωι πρωι στη γραμματεία και είμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα! :peace2:
Άβαταρ μέλους
angepsi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iwannanti » 10 Μάιος 2013, 21:39

Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ! Κοίτα το θέμα είναι ότι δεν μου γράφει τίποτα τέτοιο και πήγα και στο προφίλ στο ιστορικό και μου δείχνει ότι δεν έχω μπει καν. Αυτό κι αν δεν παίζει. Οπότε φοβάμαι μην μου πούνε ότι τα Φορτώνω στο σύστημα και τέτοια. Τι να πω θα δείξει τώρα είναι και σε ποιον θα πέσω. Σ' ευχαριστώ πολύ και παλι..
Άβαταρ μέλους
iwannanti

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iwannanti » 29 Μάιος 2013, 16:34

Τελικα μου την εκαναν στην γραμματεια την δηλωση,ξεχασα να ενημερωσω για να ξερουν οι επομενοι. Ευχαριστω για την απαντηση angepsi !
Άβαταρ μέλους
iwannanti

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό CARPE_DIEM » 25 Δεκ 2013, 17:23

Καλησπέρα! Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους... Οι παρακάτω ανακοινώσεις της ιστοσελίδας του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Ε.Κ.Π.Α. έχουν σημερινή ημερομηνία (κι εμένα μου φανηκε περίεργο) και αφορούν στα απαραίτητα δικαιολογητικα εγγραφής των πρωτοετών ανά κατηγορία. Συγκεκριμένα :

1) ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΠΟ ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ ΜΕ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΕΣ

http://www.enl.uoa.gr/proboli-newn/dika ... iades.html

2) ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΕΙΣΑΓΟΜΕΝΟΙ/ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ-ΑΛΛΟΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΛΥΚΕΙΩΝ ή ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΚΡΑΤΩΝ-ΜΕΛΩΝ ΤΗΣ ΕΕ ΜΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΚΑΤΑΓΩΓΗΣ

http://www.enl.uoa.gr/proboli-newn/apai ... gwghs.html

3) Απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή των εισαγομένων στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση Ελλήνων του εξωτερικού και τέκνων Ελλήνων υπαλλήλων που υπηρετούν στο εξωτερικό για το ακαδημαϊκό έτος 2013-2014

http://www.enl.uoa.gr/proboli-newn/8ema ... -2014.html

4) Απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή των εισαγομένων στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις, για το ακαδ. έτος 2013-14

http://www.enl.uoa.gr/proboli-newn/apai ... 13-14.html

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για τις ημερομηνίες των εγγραφών της κατηγορίας σας, θα ενημερωθείτε με νεώτερη ανακοίνωση που θα αναρτηθεί στο site του Τμήματος
Δεν με ενδιαφέρει να είμαι δημοφιλής, με ενδιαφέρει να είμαι "εντάξει" με τον εαυτό μου!
Άβαταρ μέλους
CARPE_DIEM

Σχολή/Τμήμα: Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Φύλο: Άνδρας
Ευχαριστώ: 24

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Mack » 08 Ιαν 2014, 04:12

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά!!! Έχω μια ερώτηση... εγώ που δεν έχω κάνει προδηλώσεις μαθημάτων...τι να μπορώ να κάνω;;; :oops: :thxx:
Άβαταρ μέλους
Mack

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες