filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Κατατακτήριες

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό irokar » 21 Ιαν 2017, 23:50

Θα συμφωνησω με την LadyOfTheRings.H συγκεκριμενη εμενα μου εταξε υλικο προετοιμασιας που χρυσοπληρωσα και στο τελος μου εστειλε αναλυσεις απο τοΙντερνετ.Και φυσικα περασα με την δικη μου καιμονο προσπαθεια.Προσοχη λοιπον σε επιτήδειους!
Άβαταρ μέλους
irokar

Ευχαριστώ: 3

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό LadyOfTheRings » 22 Ιαν 2017, 22:49

Παιδιά προσέχετε... Έχουμε τελειώσει ήδη μια σχολή. Αν δεν έχουμε κριτική ικανότητα δεν πρόκειται να περάσουμε σε μια δεύτερη. Έτσι το βλέπω εγώ. Σαν ένα απ' τα βασικά προαπαιτούμενα. Αν η πρώτη σας σχολή ήταν θεωρητική, ξέρετε πάνω κάτω πως είναι η φάση. Μπορείτε! Ούτως ή άλλως οι καθηγητές γνωρίζουν σε τι έχετε πρόσβαση... Ξέρουν πως ή θα παρακολουθήσετε ή θα βρείτε υλικό από το ίντερνετ. Οπότε δεν υπάρχει λόγος άγχους... Δεν είναι κακό η βοήθεια, προς θεού. Αλλά τσεκάρετε το άτομο που επιλέγετε, αν θεωρείτε πως το έχετε τόσο ανάγκη... Η συγκεκριμένη διαφημίζεται παντού και ή δεν έχει αυτογνωσία ή θεωρεί τους υπόλοιπους αδαείς. Άλλωστε στην ανάγκη δεν βλέπουμε τα πράγματα απ' όλες τις πλευρές. Λες, ααα κάνει μαθήματα, θα είναι καλή. Δυστυχώς, όμως, όλα μαθαίνονται. Και η τύπισσα ούτε καλή είναι, ούτε ενδιαφέρον έχει προς τους μαθητές της. Κι επειδή δεν κάνει κακό μόνο σ' εκείνη κάνει και σε άλλους, εγώ γι' αυτό σχολίασα.

irokar μαζί περάσαμε;
I defy you, stars!
Άβαταρ μέλους
LadyOfTheRings

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογίας & Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας
Φύλο: Γυναίκα
Ευχαριστώ: 4

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό irokar » 24 Ιαν 2017, 13:16

Oπως τα λες ειναι!!Περυσι περασα εγω!!
Άβαταρ μέλους
irokar

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dimi.tra » 26 Ιαν 2017, 00:43

LadyOfTheRings έγραψε:Παιδιά προσέχετε... Έχουμε τελειώσει ήδη μια σχολή. Αν δεν έχουμε κριτική ικανότητα δεν πρόκειται να περάσουμε σε μια δεύτερη. Έτσι το βλέπω εγώ. Σαν ένα απ' τα βασικά προαπαιτούμενα. Αν η πρώτη σας σχολή ήταν θεωρητική, ξέρετε πάνω κάτω πως είναι η φάση. Μπορείτε! Ούτως ή άλλως οι καθηγητές γνωρίζουν σε τι έχετε πρόσβαση... Ξέρουν πως ή θα παρακολουθήσετε ή θα βρείτε υλικό από το ίντερνετ. Οπότε δεν υπάρχει λόγος άγχους... Δεν είναι κακό η βοήθεια, προς θεού. Αλλά τσεκάρετε το άτομο που επιλέγετε, αν θεωρείτε πως το έχετε τόσο ανάγκη... Η συγκεκριμένη διαφημίζεται παντού και ή δεν έχει αυτογνωσία ή θεωρεί τους υπόλοιπους αδαείς. Άλλωστε στην ανάγκη δεν βλέπουμε τα πράγματα απ' όλες τις πλευρές. Λες, ααα κάνει μαθήματα, θα είναι καλή. Δυστυχώς, όμως, όλα μαθαίνονται. Και η τύπισσα ούτε καλή είναι, ούτε ενδιαφέρον έχει προς τους μαθητές της. Κι επειδή δεν κάνει κακό μόνο σ' εκείνη κάνει και σε άλλους, εγώ γι' αυτό σχολίασα.

irokar μαζί περάσαμε;

Παιδιά εγώ δεν είχα ανατροφοδότηση. Είχα απαντήσει σε πάνω από 40 ερωτήσεις που η ίδια μου ανέθετε και διορθώθηκαν περίπου οι 10. Και μάλιστα άκουσα και εξάψαλμο γιατί ήθελα να πάρω τις ερωτήσεις μου διορθωμένες. Όσο για το υλικό είναι σημειώσεις από το ιντερνετ που όλοι τις βρίσκουν. Γενικώς όπου ακούμε πολλά κεράσια ας κρατάμε μικρό καλάθι. Και λογικά να το σκεφτείς, κάποιος τόοοοσο καλός δεν κυνηγάει πελάτες, τον κυνηγάνε. Καλή επιτυχία σε όλους.
Άβαταρ μέλους
dimi.tra

Ευχαριστώ: 1

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό raclette » 26 Ιαν 2017, 02:03

Δεν ξέρω αν πρόκειται για συνωνυμία ή οικογενειακή συγγένεια, αλλά αντίστοιχη αγγελία έχω δει και από έτερη κοπέλα για τη γαλλική φιλολογία...
Από προσωπική εμπειρία πάντως, όταν εγώ ήθελα να δώσω κατατακτήριες για ελληνική φιλολογία πρόπερσι, πολλά χρόνια μετά το πρώτο πτυχίο, μου ζήτησαν 30 ευρώ την ώρα εν μέσω κρίσης για άγνωστο αρχαίων και μου'ρθε ο ουρανός σφοντύλι.
Ένιωσα πραγματικά αντικείμενο εκμετάλλευσης. Πείσμωσα, ετοιμάστηκα μόνη μου και τα κατάφερα παρά το φορτωμένο μου πρόγραμμα...
Θα συμφωνήσω λοιπόν με τη Lady of the Rings, λέγοντας "εμπιστευτείτε την κρίση σας και την επιστημονική σας κατάρτιση", με λίγο στοιχειώδη προγραμματισμό και σοβαρή δουλειά μπορείτε να ανταποκριθείτε στις απαιτήσεις των κατατακτηρίων, είμαστε ώριμοι επιστήμονες πλέον, όχι φοβισμένα 18 που τρέμουν εν όψει πανελληνίων.
Άβαταρ μέλους
raclette

Ευχαριστώ: 0

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό LadyOfTheRings » 26 Ιαν 2017, 17:27

raclette έγραψε:Δεν ξέρω αν πρόκειται για συνωνυμία ή οικογενειακή συγγένεια, αλλά αντίστοιχη αγγελία έχω δει και από έτερη κοπέλα για τη γαλλική φιλολογία...
Από προσωπική εμπειρία πάντως, όταν εγώ ήθελα να δώσω κατατακτήριες για ελληνική φιλολογία πρόπερσι, πολλά χρόνια μετά το πρώτο πτυχίο, μου ζήτησαν 30 ευρώ την ώρα εν μέσω κρίσης για άγνωστο αρχαίων και μου'ρθε ο ουρανός σφοντύλι.
Ένιωσα πραγματικά αντικείμενο εκμετάλλευσης. Πείσμωσα, ετοιμάστηκα μόνη μου και τα κατάφερα παρά το φορτωμένο μου πρόγραμμα...
Θα συμφωνήσω λοιπόν με τη Lady of the Rings, λέγοντας "εμπιστευτείτε την κρίση σας και την επιστημονική σας κατάρτιση", με λίγο στοιχειώδη προγραμματισμό και σοβαρή δουλειά μπορείτε να ανταποκριθείτε στις απαιτήσεις των κατατακτηρίων, είμαστε ώριμοι επιστήμονες πλέον, όχι φοβισμένα 18 που τρέμουν εν όψει πανελληνίων.

Νομίζω είναι η αδελφή της. Νομίζω. Συγχαρητήρια που πέρασες! Έχω περάσει κι εγώ από αυτό το τμήμα. Μεγάλες στιγμές! :jaugh: :jaugh: :jaugh:
I defy you, stars!
Άβαταρ μέλους
LadyOfTheRings

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό LadyOfTheRings » 26 Ιαν 2017, 17:29

[/quote]

Παιδιά εγώ δεν είχα ανατροφοδότηση. Είχα απαντήσει σε πάνω από 40 ερωτήσεις που η ίδια μου ανέθετε και διορθώθηκαν περίπου οι 10. Και μάλιστα άκουσα και εξάψαλμο γιατί ήθελα να πάρω τις ερωτήσεις μου διορθωμένες. Όσο για το υλικό είναι σημειώσεις από το ιντερνετ που όλοι τις βρίσκουν. Γενικώς όπου ακούμε πολλά κεράσια ας κρατάμε μικρό καλάθι. Και λογικά να το σκεφτείς, κάποιος τόοοοσο καλός δεν κυνηγάει πελάτες, τον κυνηγάνε. Καλή επιτυχία σε όλους.[/quote]

Του ελέους.... Κι αυτό ακριβώς.
I defy you, stars!
Άβαταρ μέλους
LadyOfTheRings

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό raclette » 26 Ιαν 2017, 23:05

@Lady of the Rings
ευχαριστώ! τελικά νομίζω ότι ο συνδυασμός ελληνικής και οποιασδήποτε ξενόγλωσσης φιλολογίας σε κάνει πληρέστερο επιστήμονα, εγώ ένιωσα ότι συμπλήρωσα πολλά κομμάτια στο ευρωπαϊκό πολιτιστικό puzzle. Άσε που γενικά είμαι υπέρ της δια βίου μάθησης! Καλό πτυχίο και καλή επαγγελματική αποκατάσταση σε όλους.
Άβαταρ μέλους
raclette

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό irokar » 27 Ιαν 2017, 01:43

Εμένα επειδή της ζήτησα το λόγο για το υλικό που μου δεν μου έστειλε μου έλεγε ότι με τέτοιο χαρακτήρα δεν πρόκειται να κάνω τίποτα στη ζωή μου!Κ ότι με λυπάται!Τι να πει κανείς;;Της είχα δηλώσει ότι ΘΑ την δυσφημισω παντού για να σώσω τον κόσμο κ να που ήρθε η ώρα της !!
Άβαταρ μέλους
irokar

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό annagennad » 14 Φεβ 2017, 11:37

καλημερα παιδιά! ξέρει κανείς πότε πρέπει να περιμένουμε τα αποτελέσματα;
Άβαταρ μέλους
annagennad

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Penaki365 » 14 Φεβ 2017, 16:08

Καλησπέρα!

Την προηγούμενη εβδομάδα μου είπαν από τη γραμματεία ότι θα βγουν τέλη του μήνα ίσως και αρχές Μαρτίου :cry:
Άβαταρ μέλους
Penaki365

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό annagennad » 15 Φεβ 2017, 12:46

αα .. σε ευχαριστω πολύ!!! υπομονή λοιπόν! καλά αποτελέσματα!
Άβαταρ μέλους
annagennad

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Clotilde Duroy » 01 Μαρ 2017, 13:46

Καλημέρα! Εχουν αναρτηθεί από χτες τα αποτελέσματα στο σαιτ του τμήματος!

Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες!!!! :woohoo: :woohoo:

Για όσους δεν τα καταφέραμε φέτος αλλά θα ξαναδώσουμε το Δεκέμβρη, καλό μας διάβασμα και καλή μας (καλύτερη) προετοιμασία! :up: :peace2:
27-06-2016
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Clotilde Duroy

Σχολή/Τμήμα: Γαλλική Φιλολογία-Υφυπουργός Σαλονιού Ομορφιάς
Φύλο: Θήλυ
Ευχαριστώ: 12

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nektarios777 » 01 Μαρ 2017, 23:53

Ας ελπισουμε η υλη που θα ανακοινωθει σε λιγους μηνες να ειναι βατη..
Άβαταρ μέλους
Nektarios777

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dimi.tra » 05 Μαρ 2017, 11:16

Καλημέρα παιδιά. Εγώ ανήκω στους επιτυχόντες. Έχω πολλές σημειώσεις αν κάποιος ενδιαφέρεται να δώσει κατατακτήριες να του τις στείλω! :cool: Ποιοι άλλοι έχουν περάσει;; σκέφτηκα όσοι περάσαμε φέτος να κάνουμε μια ομάδα να επικοινωνούμε να βοηθάμε ο ένας τον άλλον γιατί φαντάζομαι ότι δε θα έχουμε κ πολλές επαφές με τη σχολή λόγω άλλων υποχρεώσεων! Τουλάχιστον να βγάλουμε μία άκρη μεταξύ μας.
Άβαταρ μέλους
dimi.tra

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Aggliko2017 » 05 Μαρ 2017, 13:03

Καλημέρα,
μια ερώτηση για όσους πέρασαν πέρυσι ή πρόπερσι....η αναγνώριση μαθημάτων των Α' και Β' εξαμήνων πως γίνεται?
πόσα μαθήματα σας αναγνωρίστηκαν και με τι βαθμούς?

Ευχαριστώ πολύ και καλό πτυχίο!
Άβαταρ μέλους
Aggliko2017

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό irene88d » 05 Μαρ 2017, 21:43

dimi.tra θα ήμουν ευγνώμων! Σας έχω στείλει πμ.
Άβαταρ μέλους
irene88d

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό irokar » 06 Μαρ 2017, 15:46

Εγώ πέρασα πέρυσι κ τώρα είμαι 6 εξάμηνο.Σου αναγνωρίζουν όλα του Α κ του Β χωρίς βαθμό.
Άβαταρ μέλους
irokar

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό 2Christine » 06 Μαρ 2017, 15:48

dimi.tra έγραψε:Καλημέρα παιδιά. Εγώ ανήκω στους επιτυχόντες. Έχω πολλές σημειώσεις αν κάποιος ενδιαφέρεται να δώσει κατατακτήριες να του τις στείλω! :cool: Ποιοι άλλοι έχουν περάσει;; σκέφτηκα όσοι περάσαμε φέτος να κάνουμε μια ομάδα να επικοινωνούμε να βοηθάμε ο ένας τον άλλον γιατί φαντάζομαι ότι δε θα έχουμε κ πολλές επαφές με τη σχολή λόγω άλλων υποχρεώσεων! Τουλάχιστον να βγάλουμε μία άκρη μεταξύ μας.

Καλημέρα, έδωσα κι εγώ φέτος αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα και λέω να ξαναδώσω... :study: Θα μπορούσες να μου στείλεις τις σημείωσες σου ή να βρεθούμε να τις φωτοτυπήσω;Σε ευχαριστώ πολύ και συγχαρητήρια για την επιτυχία σου! :cool:

Σου έστειλα και πμ αλλά έχει κολλήσει οπότε δεν ξέρω αν εστάλη.. :tease:
Άβαταρ μέλους
2Christine

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sofia83 » 10 Μαρ 2017, 00:56

dimi.tra έγραψε:Καλημέρα παιδιά. Εγώ ανήκω στους επιτυχόντες. Έχω πολλές σημειώσεις αν κάποιος ενδιαφέρεται να δώσει κατατακτήριες να του τις στείλω! :cool: Ποιοι άλλοι έχουν περάσει;; σκέφτηκα όσοι περάσαμε φέτος να κάνουμε μια ομάδα να επικοινωνούμε να βοηθάμε ο ένας τον άλλον γιατί φαντάζομαι ότι δε θα έχουμε κ πολλές επαφές με τη σχολή λόγω άλλων υποχρεώσεων! Τουλάχιστον να βγάλουμε μία άκρη μεταξύ μας.

Συγχαρητήρια σ όλους τους επιτυχόντες!Καλή αρχή!!! dimi.tra θα σε παρακαλούσα αν έχεις τη καλοσύνη να μου στείλεις τις σημειώσεις που έχεις. Σου έστειλα και προσωπικό μήνυμα αλλά δεν ξέρω αν το έχεις λάβει! Χίλια ευχαριστώ :cool:
Τελευταία επεξεργασία από Sofia83 και 10 Μαρ 2017, 00:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Sofia83

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης