filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

ΔΟΑΤΑΠ

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: ΔΟΑΤΑΠ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Scots » 13 Ιουν 2010, 09:52

Καλημέρα,

Απ' όσο ξέρω στο μάθημα η Ευθυμίου είπε ότι είναι όλο το βιβλίο αλλά μπορεί απο τη γραμματεία να ξέρουν κάτι παραπάνω. Όσο αφορά το χάρτη, είπε ότι θα βάλει χάρτη και εμεις θα πρέπει να σημειώσουμε τις 10 σημαντικές πόλεις που θα θέλει. Αν δεν γράψουμε τις 5 σωστά είπε οτι δεν θα κοιτάξει καν τα υπόλοιπα!!! Καλή επιτυχία!

Υ.Σ. Μήπως έχεις δώσει ψυχολογία να μας δώσεις καμία κατεύθυνση?
Άβαταρ μέλους
Scots

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maverick2177 » 13 Ιουν 2010, 20:32

Ευχαριστώ πολύ Scots!!! Άμα φέρω κανά Google map να το κολλήσω επάνω στην κόλλα αναφοράς - λες να πιάσει? :funny: Εγώ ήμουν στο πανεπιστήμιο του Stirling! Σε επικοινωνία με τη γραμματεία μου είπανε οτι το χαρτί που ήταν τοιχοκολλημένο στο γραφείο της Ευθυμίου, όσον αφορά την ύλη της Ιστορίας ΔΟΑΤΑΠ είναι απο σελ.1 σερί μέχρι σελ. 153. Οπότε λέω να τους εμπιστευτώ, να ηρεμήσω και να συγκεντρωθώ για την αυριανή μάχη!!!

Δυστυχώς δεν είχα ψυχολογία για να βοηθήσω. Παιδιά κάντε μου ερωτήσεις με μαθήματα που έχετε μήπως μπορώ να βοηθήσω....ξέρω πόσο δύσκολο είναι...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ κ ΟΛΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
maverick2177

Πανεπιστήμια Εξωτερικού-ΔΟΑΤΑΠ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Soso » 23 Ιούλ 2010, 17:54

Θα ήθελα να μάθω από άτομα που έχουν σπουδάσει αγγλική φιλολογία σε πανεπιστήμια στο εξωτερικό και δίνουν ΔΟΑΤΑΠ κάποιες πληροφορίες για τα πανεπιστήμια και τα μαθήματα:
Που είναι και πως λέγεται το παν/μιο;
Προσφέρει δυνατότητα e-learning ή distance learning;
Τα δίδακτρα;
Έτη σπουδών;
Πόσα μαθήματα περίπου χρειάζεται να δώσει κάποιος ύστερα στο ελληνικό παν/μιο για να του αναγνωριστεί το πτυχίο στην Ελλάδα;
Οποιαδήποτε πληροφορία θα βοηθούσε πολύ, ειδικά όσον αφορά το ποια πανεπιστήμια του εξωτερικού συνεργάζοται με το ελληνικό.

Ευχαριστώ πολύ.
Άβαταρ μέλους
Soso

Ευχαριστώ: 5

Re: Πανεπιστήμια Εξωτερικού-ΔΟΑΤΑΠ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό AliG » 23 Ιούλ 2010, 22:49

Δεν είμαι από ΔΟΑΤΑΠ, αλλά έχω σπουδάσει στην Αγγλία άλλο αντικείμενο και μπορώ να σου πω κάποια βασικά πράγματα.

Για πληροφορίες για πανεπιστήμια πήγαινε στο http://www.ucas.co.uk/ όπου είναι όλα συγκεντρωμένα. Από εκεί βρίσκεις ποια πανεπιστήμια διδάσκουν τι και παραπέμπεσαι στην ιστοσελίδα του πανεπιστημίου με περισσότερες πληροφορίες. Εκεί κάπου θα βρεις τα δίδακτρα και αν υπάρχει distance learning.

Τα περισσότερα πτυχία στην Αγγλία είναι τριετή ενώ στην Ελλάδα είναι τετραετή (φέεεετα), άσχετο με το αν δίνουν περισσότερα μαθήματα από εμάς σε λιγότερο χρόνο. Εκεί πατάει ο ΔΟΑΤΑΠ, ο οποίος είναι παράνομος στα πλαίσια της Ενωμένης Ευρώπης, αλλά προφανώς υπάρχουν ανυπέρβλητα οικονομικά συμφέροντα για να μην καταργείται τόσα χρόνια. Κάτι έχει πάρει το αυτί μου για 8 χιλιάδες Ευρώ το μάθημα για τους γιατρούς της Ανατολικής Ευρώπης. Εφόσον λοιπόν ο ΔΟΑΤΑΠ είναι εδώ και όπως φαίνεται μάλλον θα μας θάψει κιόλας, καλό είναι να πας μια βόλτα από το υπέροχο κτήριό τους στην Αγίου Κων/νου και να ρωτήσεις για το distance learning. Ένα από τα χαρτιά που χρειαζόμουν για την αναγνώριση του μεταπτυχιακού μου ήταν μία βεβαίωση ότι όλα τα μαθήματα έλαβαν χώρα στο Ηνωμένο Βασίλειο, οπότε το distance learning μπορεί να μην παίζει και καθόλου. Έπρεπε να βλέπατε πώς με κοίταγαν οι κοπελίτσες στη γραμματεία όταν ζήτησα το χαρτί αυτό... :confused: Αν δεν έχει αλλάξει κάτι και όντως δεν παίζει το distance learning, καλύτερα να το μάθεις πριν παρά μετά!

Επίσης, ίσως κάποιο από τα πανεπιστήμια που κάνεις ένα ή δύο χρόνια εδώ και μετά βγαίνεις για ένα χρόνο σου δώσουν περισσότερες πληροφορίες. Σίγουρα αυτοί θα μπορούν να σου πουν με σιγουριά τι γίνεται με τον ΔΟΑΤΑΠ.
Je veux d'l'amour, d'la joie, de la bonne humeur, c' n'est pas votre argent qui f'ra mon bonheur, moi je veux crever la main sur le coeur...
Άβαταρ μέλους
AliG
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Soso » 24 Ιούλ 2010, 11:29

:thxx:
Αυτό το υπέροχο κτήριο που λες, που ακριβώς είναι στην Αγ. Κων/νου;
Άβαταρ μέλους
Soso

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό AliG » 24 Ιούλ 2010, 15:35

Σόρρυ, το υπέροχο κτήριο ήταν στη Μεσογείων πριν από κάτι χρόνια. Τώρα είναι ένα απλό κτήριο στην Αγ. Κων/νου. Κάνω μία επικόλληση από την ιστοσελίδα τους http://www.doatap.gr

Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π. ΑΘΗΝΑΣ
Διεύθυνση: Αγ. Κωνσταντίνου 54
Τ.Κ. 104 37

Έχει και τηλέφωνα, αν και θυμάμαι ότι έπαιρνα με τις ώρες, κι όταν με τα πολλά κάποιος επιτέλους σήκωνε το τηλέφωνο μου έλεγε ότι με συνδέει με το αντίστοιχο τμήμα και μετά καλούσε λίγο και μετά κοβόταν η γραμμή. Ελπίζω να έχει αλλάξει αυτό.

Τηλεφωνικό Κέντρο ώρες λειτουργίας 08.00 π.μ. έως 14.00 μ.μ. 210-5281000

Διεύθυνση Ενημέρωσης FAX: 210-5239525

Διεύθυνση Αναγνώρισης Ακαδημαϊκών Τίτλων FAX: 210-5239679
Ηλεκτρονική διεύθυνση Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π Αθήνας information_dep@doatap.gr

ΗΜΕΡΕΣ - ΩΡΕΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΚΟΙΝΟΥ

-Η Υπηρεσία λειτουργεί από Δευτέρα έως Πέμπτη 9:00 έως 14:00 για κατάθεση δικαιολογητικών,
πληροφορίες και παραλαβή.

-Επίσης, πληροφορίες για τους κλάδους θα δίνονται στο κοινό από το τμήμα πληροφοριών στον 1ο όροφο
κάθε 1η και 3η Παρασκευή έκαστου μήνα από 09:00 έως 14:00 μ.μ.

-Το κοινό έχει πρόσβαση μόνο στα γραφεία υποδοχής του κοινού στον 1ο όροφο της Υπηρεσίας (Απόφαση
Δ.Σ. 3-3-2006).

-Οι ειδικοί εισηγητές και οι βοηθοί τους δέχονται το κοινό κάθε Τετάρτη από 09:00π.μ. έως 13:00μ.μ. στα
γραφεία του Οργανισμού.
Je veux d'l'amour, d'la joie, de la bonne humeur, c' n'est pas votre argent qui f'ra mon bonheur, moi je veux crever la main sur le coeur...
Άβαταρ μέλους
AliG
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Soso » 25 Ιούλ 2010, 09:24

Ευχαριστώ για τις info! :goodjob: :goodjob:
Άβαταρ μέλους
Soso

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Fayl » 11 Αύγ 2010, 08:54

σχετικά με τις σπουδές εξ' αποστάσεως....

Για όσους προτίθενται να ακολουθήσουν τη διαδικασία της διδασκαλίας και μάθησης από ιδρύματα τύπου «ανοικτού πανεπιστημίου»(open university),«σπουδών εξ αποστάσεως»(distance learning) και «εξωτερικών πτυχίων»(external degrees) θα πρέπει να ελέγχουν τα παρακάτω ,ώστε να πληρούνται οι προϋποθέσεις του ν.3328/2005, άρθρο 4.

Αναγνώριση Σπουδών εξ Αποστάσεως

Η ισοτιμία των τίτλων που απονέμονται από Ιδρύματα τύπου «ανοικτού πανεπιστημίου», «σπουδών εξ αποστάσεως» και «εξωτερικών πτυχίων» αναγνωρίζεται υπό τον όρο ότι τα συγκεκριμένα Ιδρύματα έχουν ειδικό πρόγραμμα σπουδών για τον σκοπό αυτό (Ν.3328/2005, αρθ.4, παρ.1α ). Ειδικότερα, αν το πρόγραμμα παρέχεται από Ίδρυμα που προσφέρει σπουδές τακτικής παρακολούθησης και εξ αποστάσεως σπουδές θα πρέπει το εξ αποστάσεως πρόγραμμα να προσφέρεται και με συμβατικό τρόπο και με τα ίδια ποιοτικά χαρακτηριστικά.

Επίσης, σύμφωνα με τον προαναφερθέντα Νόμο :

* «Ολόκληρη η διαδικασία παροχής τέτοιου τύπου προγράμματος γίνεται αποκλειστικά από το ίδρυμα και όχι από άλλο με οποιονδήποτε τρόπο συνεργαζόμενο με αυτό ίδρυμα». Εξαίρεση αποτελεί η χρήση- και μόνον- χώρου στην ημεδαπή ως εξεταστικού κέντρου, που προσδιορίζεται από το ίδιο το Ίδρυμα της αλλοδαπής.
* Η διάρκεια των σπουδών και οι όροι αξιολόγησης, προαγωγής και αποφοίτησης των σπουδαστών πρέπει να πληρούν τις απαιτήσεις των πανεπιστημίων της ημεδαπής και ειδικότερα του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου (Ε.Α.Π).

Ειδικότερα, το πρόγραμμα θα πρέπει :

* να περιλαμβάνει γραπτές ή προφορικές εξετάσεις δια ζώσης/in presentia (εκτός των εργασιών ) των οποίων η επίβλεψη και η αξιολόγηση γίνεται από το επιστημονικό προσωπικό του εν λόγω ιδρύματος.
* οι καθηγητές/αξιολογητές/επιβλέποντες του προγράμματος να είναι μέλη ή επίσημοι εξωτερικοί συνεργάτες του ακαδημαϊκού προσωπικού του ιδρύματος .

Τέλος, σύμφωνα με απόφαση του Δ.Σ του ΔΟΑΤΑΠ, η «ισοτιμία και αντιστοιχία» τίτλων που έχουν αποκτηθεί με την διαδικασία της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης χορηγείται μόνον εφόσον υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα σπουδών στο Ε.Α.Π και κατόπιν σύγκρισης του προγράμματος σπουδών της σχολής στην ημεδαπή με αυτό της σχολής στην αλλοδαπή. Σε κάθε περίπτωση ισχύει ότι για αναγνώριση της αντιστοιχίας με σχολές 4ετούς φοίτησης στην ημεδαπή απαιτείται συνεκτίμηση βασικού και μεταπτυχιακού τίτλου. Η συνεκτίμηση αφορά σε τίτλους που έχουν αποκτηθεί με σπουδές «όμοιου τύπου» (ή εξ αποστάσεως ή συμβατικά). Τόσο οι προπτυχιακοί τίτλοι όσο και οι μεταπτυχιακοί αναγνωρίζονται ως ισότιμοι προς τους απονεμόμενους από το Ε.Α.Π .

Συμπληρωματικά δικαιολογητικά για εξ αποστάσεως σπουδές

Οι ενδιαφερόμενοι αποστέλλουν στο Ίδρυμα της αλλοδαπής το ερωτηματολόγιο που ακολουθεί και το Ίδρυμα θα πρέπει να το στείλει απευθείας στον Οργανισμό ,συμπληρωμένο και ενυπόγραφο από τον υπέυθυνο διεξαγωγής του προγράμματος ,ώστε τα αρμόδια όργανα του φορέα να αποφανθούν για το αν μπορεί να τύχει ακαδημαϊκής αναγνώρισης.

Οι ενδιαφερόμενοι καταθέτουν όλα τα δικαιολογητικά που αφορούν στο είδος των σπουδών τους(βασικό, μεταπτυχιακό, συνεκτίμηση)

εκτός από την βεβαίωση για τον τόπο των σπουδών.

πηγή: http://www.doatap.gr/gr/distant.php
N'écris pas - Je te crains; j'ai peur de ma mémoire;
Elle a gardé ta voix qui m'appelle souvent
Ne montre pas l'eau vive à qui ne peut la boire
Une chère écriture est un portrait vivant
N'écris pas !
Άβαταρ μέλους
Fayl

Σχολή/Τμήμα: Γαλλικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Fayl » 11 Αύγ 2010, 08:57

Α!πάντως στο γαλλικό που ξέρω εγώ μια κοπέλα χρειάστηκε να δώσει 6 ή 8 μαθήματα για να της αναγνωρίσουν το πτυχίο.
N'écris pas - Je te crains; j'ai peur de ma mémoire;
Elle a gardé ta voix qui m'appelle souvent
Ne montre pas l'eau vive à qui ne peut la boire
Une chère écriture est un portrait vivant
N'écris pas !
Άβαταρ μέλους
Fayl

Σχολή/Τμήμα: Γαλλικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Soso » 17 Αύγ 2010, 15:36

Fayl έγραψε:Α!πάντως στο γαλλικό που ξέρω εγώ μια κοπέλα χρειάστηκε να δώσει 6 ή 8 μαθήματα για να της αναγνωρίσουν το πτυχίο.

:thxx: :thxx: :thxx:
Άβαταρ μέλους
Soso

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό madymanoliaki » 05 Σεπ 2010, 10:15

Καλημέρα, υπάρχει κανείς από εσάς που έχει να δώσει Νεότερη ελληνική φιλολογία (64792)?
Είμαι από ΔΟΑΤΑΠ και εγώ, δούλευα και δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω το μάθημα.
Μου είπανε πως το εξάμηνο είναι στις 22/09/10...
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόησή σας
Τελευταία επεξεργασία από queenfan και 08 Νοέμ 2012, 10:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: μετατροπή greeklish
Άβαταρ μέλους
madymanoliaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lara Croft! » 05 Σεπ 2010, 16:19

Καλως ηρθες στο φορουμ! Μιας και εισαι νεο μελος, καλο ειναι να διαβασεις τους κανονες λειτουργιας του φορουμ. Ενας απο αυτους οτι δεν γραφουμε με Greeklish. Καλη συνεχεια!! :up:
P&L prevails
Άβαταρ μέλους
Lara Croft!
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Scots » 19 Ιαν 2011, 13:35

Eξεταστική Νεοτερής Ελληνικής Φιλολογίας (Χανη Σταυροπούλου) για του Δοαταπ Παρασκευή 11/2 12-3μμ στο 430. Από τη γραμματεία τους.

Ξέρει κανείς την ύλη?
Άβαταρ μέλους
Scots

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ήμωνας » 19 Ιαν 2011, 13:38

Scots έγραψε:Eξεταστική Νεοτερής Ελληνικής Φιλολογίας (Χανη Σταυροπούλου) για του Δοαταπ Παρασκευή 11/2 12-3μμ στο 430. Από τη γραμματεία τους.

Ξέρει κανείς την ύλη?

viewtopic.php?f=91&t=111&p=467756#p467756

:lola: πας εδω και βρισκεις τα παντα
Άβαταρ μέλους
Ήμωνας
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 19 Ιαν 2011, 13:41

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα. Πρώτον: οι επί πτυχίω μπορούν να δώσουν και μαθήματα του εαρινού, την προσεχή εξεταστική; και, δεύτερον, αν κάποια μαθήματα εξετάζονται προφορικά, δεν υπάρχει τρόπος να δοθούν γραπτώς;; τα προφορικά είναι αγχωτικά... ας μου απαντήσει κάποιος που να' ναι επί πτυχίω, ή, τελοσπάντων, να γνωρίζει. Ευχαριστώ!!!
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 19 Ιαν 2011, 21:40

νομιζω οτι βρισκεσαι σε λαθος ενοτητα :peace2:
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 20 Ιαν 2011, 16:24

πράγματι :clapping: ευχαριστώ!
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Scots » 24 Ιαν 2011, 17:13

Παρακάτω είναι η ανακοίνωση της γραμματείας για την Ιστορια

19-01-2011
ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ "ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΕΟΤΕΡΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ" (Α΄ΕΞ.) ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ Κ. ΦΛΑΪΣΕΡ Η ΚΑ ΓΑΡΔΙΚΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΕΟΤΕΡΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ
(επί πτυχίω φοιτητές/τριες και ΔΟΑΤΑΠπου έχουν πάρει ύλη από κα Γαρδίκα ή κ. Φλάϊσερ))

Καλούνται οι επί πτυχίω φοιτητές/τριες και ΔΟΑΤΑΠ εξεταζόμενοι που βάσει του παλαιότερου προγράμματος σπουδών οφείλουν ως υποχρεωτικό Α’ εξαμήνου το μάθημα «ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΕΟΤΕΡΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ» με διδάσκοντες τον κ. Φλάϊσερ ή την κα Γαρδίκα, να προσέλθουν για εξέταση
την Τετάρτη 23/02/2010, ώρα 14.00μμ στο Ιστορικό σπουδαστήριο 646

Σας ενημερώνουμε ότι το μάθημα και τα 2 τμήματα θα τα εξετάσει η κα Γαρδίκα η οποία θα δώσει θέματα και για την ύλη του κ. Φλάϊσερ (ο κ. Φλάϊσερ θα απουσιάζει)

Από τη Γραμματεία
Αθήνα 19/01/2011
Άβαταρ μέλους
Scots

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Scots » 24 Ιαν 2011, 17:40

Tα παρακάτω είναι ανακοινώσεις της γραμματείας.

1. Οι επί πτυχίω και οι ΔΟΑΤΑΠ φοιτητές/φοιτήτριες που επιθυμούν να εξεταστούν στο μάθημα
«Αμερικανική Ποίηση» (Δ’ εξαμήνου) καλούνται να προσέλθουν στο αμφιθέατρο 438 στις
7/2/11, ώρα 12:30-14:30.

2. Το μάθημα ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ για τους ΔΟΑΤΑΠ με τις κυρίες Σταυροπούλου και
Χανή είναι στις 11/02/2011 ώρα 12:00-15:00 αμφ. 430.

3. Η καθηγήτρια κ. Μαρμαρίδου θα εξετάσει προφορικά τους επί πτυχίω φοιτητές και φοιτήτριες και
τους υποψηφίους του ΔΟΑΤΑΠ στο μάθημα «Θέματα Πραγματολογίας» του ΣΤ΄ εξαμήνου,
τη Δευτέρα, 21/2/2011, 12.00, στο γραφείο της, στην κυψέλη 802.

4. Καλούνται οι επί πτυχίω και ΔΟΑΤΑΠ φοιτητές/τριες που επιθυμούν να εξεταστούν στο
μάθημα «Θεωρία Σύνταξης» να τον ενημερώσουν ηλεκτρονικά. Η εξέταση θα γίνει
προφορικά στο γραφείο του διδάσκοντος (Βιβλιοθήκη, 9ος όροφος) την Πέμπτη 17/2/11 και ώρα
12.30 μ.μ.

5. 2η ανακοίνωση: Ειδοποιούνται οι επί πτυχίω και ΔΟΑΤΑΠ φοιτητές/τριες που επιθυμούν να
εξεταστούν στο μάθημα «Καθολική Γραμματική» ότι η εξέταση του μαθήματος θα γίνει
γραπτώς την Τρίτη 15 Φεβρουαρίου 2011, 9-11 π.μ. στο Αμφ. 425.

6. Η εξέταση του μαθήματος του Στ εξαμήνου ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΒΙΚΤΩΡΙΑΝΗΣ
ΕΠΟΧΗΣ
(κ. Δεσποτοπούλου) μόνο για επί πτυχίω και ΔΟΑΤΑΠ φοιτητές/τριες θα γίνει την
Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου 2011, 3-5μμ στο αμφιθέατρο 440.

7. Οι επί πτυχίω φοιτητές/φοιτήτριες και οι ΔΟΑΤΑΠ εξεταζόμενοι/εξεταζόμενες που επιθυμούν να
εξεταστούν στο μαθήμα: ‘William Shakespeare’ (ΣΤ’εξαμήνου) και ανήκουν είτε στο Κλιμάκιο
3 (Παρ-Ω) (με διδάσκουσα τη Δρ. Μαρκίδου) είτε στο Κλιμάκιο 1 (Α-Κια) (με διδάσκουσα την Δρ.
Muse), καλούνται να προσέλθουν στο αμφιθέατρο 445 στις 31/01/11, ώρα 9:00-11:00.

8. Το μάθημα ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΙ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ 8ο εξ. θα εξεταστεί
ταυτόχρονα με την Πόλη στην Αμερ. Λογοτεχνία τη Δευτέρα 7/2/2011 ώρα 12:30-14:3
στο αμφ. 425.

9. Οι επί πτυχίω και ΔΟΑΤΑΠ φοιτητές/ φοιτήτριες που οφείλουν το μάθημα επιλογής
ΚΟΣΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΟΝΤΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΡΟΜΑΝΤΙΣΜΟΥ του Η’ Εξαμήνου, θα εξετασθούν
προφορικά στο μάθημα αυτό την ΤΕΤΑΡΤΗ, 2/2/2011, ώρα 12: 00 μ., στο γραφείο του
κ. Ηλιόπουλου (7ος όροφος).

10. Οι επί πτυχίω και ΔΟΑΤΑΠ φοιτητές/ φοιτήτριες που οφείλουν το μάθημα επιλογής Η
ΕΡΩΤΙΚΗ ΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ YEATS
του ΣΤ΄ Εξαμήνου, θα εξετασθούν προφορικά στο μάθημα
αυτό την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 4/2/ 2011, ώρα 9: 30 π.μ., στο γραφείο του κ. Ηλιόπουλου (7ος όροφος).

11. H κ. Eυθυμίου θα εξετάσει τους επί πτυχίω φοιτητές και φοιτήτριες και όσους/όσες εξετάζονται
μέσω ΔΟΑΤΑΠ στο μάθημα «Όψεις της Νεότερης Ελληνικής Ιστορίας» (Β΄εξαμήνου)
την Τετάρτη 16/2/11 και ώρα 9.00 π.μ. στο γραφείο της (γραφείο 408). Η εξέταση θα είναι
προφορική. Από τη γραμματεία 24.1.11

Καλή επιτυχία σε όλους ;-)
Άβαταρ μέλους
Scots

ΔΟΑΤΑΠ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Scots » 21 Ιούλ 2014, 00:20

Καλημέρα,

Είμαι κ γω Δοαταπ αλλά λόγω υποχρεώσεων (δουλειά, οικογένεια κ παιδί) τα άφησα λιγουλακι. Τρέχω κ δεν φτάνω... Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανένας? χρωστάω Ελληνική φιλολογία, παιδαγωγική, εξελεγκτική ψυχολογία κ λίγα ακόμα λογοτεχνικά. Είμαι σκραπαςστην αποστήθιση. Καμια συμβουλή? μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε με σημειώσεις?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
Scots

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης