filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Αλλαγη κλιμακιου/καθηγητη

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: Αλλαγη κλιμακιου/καθηγητη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό oceanborn » 17 Απρ 2011, 12:03

Βασικά μην περιμένετε κάποια προσωπική ειδοποίηση. Πας και ρωτάς... Τόσο απλά... :peace: :harhar:
If you want to tell people the truth, make them laugh, otherwise they'll kill you...
-Oscar Wilde
Άβαταρ μέλους
oceanborn

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό
Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό trap » 20 Απρ 2011, 23:53

κανείς δεν περιμένει προσωπική ειδοποίηση!λίστα είπαν,λίστα περιμένουμε!
Άβαταρ μέλους
trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό th@nos » 21 Απρ 2011, 10:00

Δεν ξερω αν το εχετε δει αλλα στην γραμματεια εχει βγει μια λιστα με αυτους που απορριπτονται...πηγαιντε και ριχτε μια ματια εκει αν υπαρχει το ονομα σας και αν δεν υπαρχει σημαινει οτι σας εχουν δεχτει...Υπαρχουν 2 λιστες μια για την Γλωσσολογια και μια για την Λογοτεχνια
"I am no bird; and no net ensnares me; I am a free human being with an independent will''
Άβαταρ μέλους
th@nos
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anastasia1991 » 05 Ιούλ 2011, 23:27

ρε παιδιά να ρωτήσω...στα μαθήματα της κατεύθυνσης που το κάθε μάθημα έχει μόνο ένα τμήμα αν δε σε βολεύει η ώρα τί κάνεις? απλά δεν πας?
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΑΣ ΓΚΡΕΜΙΖΟΥΝ ΚΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ...

"My affections and wishes have not changed, but one word from you will silence me forever. If, however, your feelings have changed, I will have to tell you: you have bewitched me, body and soul, and I love, I love, I love you. I never wish to be parted from you from this day on.."
Άβαταρ μέλους
Anastasia1991

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 05 Ιούλ 2011, 23:37

Anastasia1991 έγραψε:ρε παιδιά να ρωτήσω...στα μαθήματα της κατεύθυνσης που το κάθε μάθημα έχει μόνο ένα τμήμα αν δε σε βολεύει η ώρα τί κάνεις? απλά δεν πας?

Διαλέγεις άλλο μάθημα που σε βολεύει! :harhar:
~The roughest road often leads to the top~

Εικόνα
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό para4 » 29 Αύγ 2011, 20:20

Παιδια, μια ερωτηση που ισως να εχει επαναληφθει στο παρελθον, πλιζ μη με παρετε με τις πετρες γιατι εψαξα και παρόλα αυτα δεν το βρισκω καπου.
Ειναι μεγαλο ρισκο να δωσω ενα μαθημα με Σουλτζ αντι για Ντοκου, στο κλιμακιο της οποιας ανηκε φετος το ονομα μου; Να σημειωσω εδω οτι ειμαι επι πτυχιω. Υπαρχει εν ολιγοις και για τους επι πτυχιω ανελαστικοτητα και αυστηροτητα στον τομεα αυτο; Ευχαριστω!
To be a rock and not to roll
Άβαταρ μέλους
para4

Re:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariad » 19 Σεπ 2011, 10:36

sportbilly έγραψε:Παιδια θα σας μιλησω εντελως απο προσωπικη εμπειρια.οσον αφορα τα μαθηματα που τα χρωστας και τα δινεις σε αλλο εξαμηνο,δεν ειναι καθολου απαραιτητο να το δωσεις στον καθηγητη που ειναι το ονομα σου.Απλα βλεπεις ποιοι καθηγητες κανουν το μαθημα αυτο που χρωστας και πηγαινεις και το δινεις σε αυτον που θες.Το εχω κάνει μεχρι στιγμης σε 5 μαθηματα χωρισ να χρειαστει να αλλαξω κλιμακιο και ο βαθμος μου περαστηκε κανονικα απο τον καθηγητη που απλα επελεξα να παω να το δωσω,χωρις καμμια δηλωση αλλαγης κλιμακιου.Ισως ειμαι εγω ο τυχερος,αλλα δεν νομιζω σε 5 μαθηματα......Αλλα τονιζω οτι αυτο ισχυει ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΡΩΣΤΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΑ,ΟΧΙ ΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΡΕΧΟΝΤΟΣ ΕΞΑΜΗΝΟΥ!!

με ανακουφησες!!σε ευχαριστω!!!γιατι εγω χρωσταω στο σουλτς και την μια δεν το δωσα γιατι ηθελα βαθμο, τωρα το σεπτεμβρη δεν γνωριζω αν θα το δωσω.με λιγα λογια το χω διαβασει 2 φορες και ειναι κριμα να αλλαξω υλη και καθηγητη
Άβαταρ μέλους
mariad

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nala D. » 25 Φεβ 2012, 19:18

para4 έγραψε:Παιδια, μια ερωτηση που ισως να εχει επαναληφθει στο παρελθον, πλιζ μη με παρετε με τις πετρες γιατι εψαξα και παρόλα αυτα δεν το βρισκω καπου.
Ειναι μεγαλο ρισκο να δωσω ενα μαθημα με Σουλτζ αντι για Ντοκου, στο κλιμακιο της οποιας ανηκε φετος το ονομα μου; Να σημειωσω εδω οτι ειμαι επι πτυχιω. Υπαρχει εν ολιγοις και για τους επι πτυχιω ανελαστικοτητα και αυστηροτητα στον τομεα αυτο; Ευχαριστω!

Και γω το ίδιο θέλω να ρωτήσω! Έχω ακούσει ότι αμα είσαι επί πτυχίω, απλά στην τελική εξέταση του μαθήματος γράφεις στην κόλλα σου το όνομα του καθηγητή που θέλεις να σε εξετάσει. Ανεξάρτητα σε ποιό κλιμάκιο είσαι.... Ισχύει... :?: :?: :?:
What goes around, comes around
Άβαταρ μέλους
Nala D.
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 17

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alex_sugar » 25 Φεβ 2012, 21:27

Απ' ότι έχω δει εδώ στο φόρουμ οι απόψεις διίστανται. Πρόσφατα, είδα ότι ένα μέλος έγραψε πως δεν ισχύει. Όχι πολύ καιρό πριν όμως, είχα ρωτήσει κι εγώ (πάνω στη συζήτηση) και μου απάντησαν ότι μπορείς να το κάνεις αυτό. Δεν το πίστεψα στην αρχή, αλλά μετά είπαν ότι είναι εξακριβωμένο.

Επειδή λοιπόν είναι αρκετά θολό το θέμα και επειδή αυτό εδώ είναι φόρουμ φοιτητών, καλύτερα να ρωτήσετε στη γραμματεία. Μπορείτε να επικοινωνήσετε και τηλεφωνικώς αν δε θέλετε να πάτε μέχρι τη σχολή.

:goodluck:
Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.
Confucius
Άβαταρ μέλους
alex_sugar
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 16

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό angepsi » 05 Μαρ 2012, 14:52

επειδη εχω αυτο το προβλημα πηρα τηλ και μου ειπαν οτι παντα με τον καθηγητη στου οποιου το κλιμακιο ανηκεις, πρεπει να το δινεις το μαθημα :sadbye:
Άβαταρ μέλους
angepsi

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mel » 05 Μαρ 2012, 18:55

να κανω μια ερωτηση...γνωριζετε αν μπορουμε να αλλαξουμε κλιμακιο αν το μαθημα συμπιπτει οχι με το μαθημα της πρακτικής αλλα με κάποια μερα που πηγαινουμε σχολείο για να κανουμε την πρακτικη μας??? :help:
Άβαταρ μέλους
mel

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Komisths » 19 Μαρ 2012, 15:25

Γεια σε όλους.Αυτο που θέλω να ρωτήσω σχετικά με τα κλιμάκια είναι από ποιόν περνάνε οι αιτήσεις,δηλαδή ποιος αποφασίζει για την έγκριση ή την απόρριψη και επίσης αν πρέπει να δώσουμε κάποιο χαρτί στον καθηγητή(αφού έχει εγκριθεί η αίτηση).Εγώ συγκεκριμένα θέλω να αλλάξω 4-5 μαθήματα,υπάρχει περίπτωση να τα απορρίψουν λόγω αριθμού?Είμαι επί πτυχίω..
Sometimes darling,I think you're almost human...
Άβαταρ μέλους
Komisths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alex_sugar » 21 Μαρ 2012, 18:02

Αν δουλεύεις και δε σε βολεύουν οι ώρες πιστεύω ότι δε θα έχουν πρόβλημα. Προσκομίζοντας πάντα τα απαραίτητα και κατάλληλα δικαιολογητικά. Θα σου πρότεινα πάντως να ρωτήσεις στη γραμματεία για να είσαι 100% σίγουρος/η.
Confucius
Άβαταρ μέλους
alex_sugar
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Komisths » 21 Μαρ 2012, 22:44

Δε δουλεύω οπότε δεν παίζει αυτή η δυνατότητα.Εν πάση περιπτώσει πήγα τα χαρτιά στη γραμματεία.Πάντως ούτε καν θα πάω να δω αν εγκρίθηκαν οι αιτήσεις..θα παρακολουθώ τα μαθήματα που έχω ήδη ξεκινήσει.Ούτως ή άλλως δεν πιστεύω ότι ο καθηγητής θα δει ότι δεν είμαι στο σωστό κλιμάκιο και θα πετάξει το γραπτό μου στα σκουπίδια.Εξάλλου στο πτυχίο είμαι..
Άβαταρ μέλους
Komisths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alex_sugar » 23 Μαρ 2012, 22:37

Off topic:
Και αν συνεχίσεις με αυτή τη λογική δε θα πάρεις ποτέ πτυχίο κατά τη γνώμη μου. Συγγνώμη που στο λέω έτσι ωμά, αλλά δεν είναι τόσο μπάχαλο όσο νομίζεις. In any case, εύχομαι ό,τι καλύτερο!
Confucius
Άβαταρ μέλους
alex_sugar
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Komisths » 24 Μαρ 2012, 13:53

Το αν θα πάρω πτυχίο ή όχι δεν αποδεικνύει σε καμία περίπτωση ότι η σχολή δεν είναι μπάχαλο.Αυτά τα 2 είναι άσχετα μεταξύ τους.Ευχαριστώ για τις ευχές πάντως..
Άβαταρ μέλους
Komisths

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό speed » 31 Ιούλ 2012, 12:33

Καλησπέρα, παιδιά! Ως πρεσβύτερος της παρέας, μιας και έχουν περάσει 4 περίπου χρόνια από τότε που τελείωσα τη σχολή, να σας διηγηθώ και εγώ την περίπτωσή μου σχετικά με την αλλαγή κλιμακίου/καθηγητή. Όπως πολλοί από σας, έτσι κι εγώ είχα την Ντόκου στη "Θεωρία του Πολιτισμού" στην οποία κόπηκα 2 φορές. Οπότε όντας Ζ' εξάμηνο πλέον και πιστεύοντας ότι θα κοβόμουν κ πάλι, επέλεξα την ασφαλή λύση του Σουλτς χωρίς να ενημερώσω καμιά γραμματεία και να υποβάλλω καμιά δήλωση! Ομολογώ ότι ρίσκαρα να χάσω ένα ολόκληρο εξάμηνο, ίσως και έτος με αυτή μου την κίνηση, αλλά ευτυχώς δεν χρειάστηκε :tease: Οπότε συμβουλή μου είναι πως αν δεν μπορείτε να προσκομίσετε κάποια δήλωσε για να είστε 100% κατοχυρωμένοι, μην αγχώνεστε κ πολύ...
Άβαταρ μέλους
speed
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Pocahontas » 25 Οκτ 2012, 20:00

παιδια καλησπερα σας! :)

ΕΠΕΙΓΟΝ!χαχα :help:

θελω να ρωτησω κατι!
αυριο θα παραδωσω την αιτηση αλλαγης κλιμακιου για καποια μαθηματα που συμπιπτουν με καποια π χρωσταω κ θα παρακολουθησω! :study:
παιζει να μην μου κανουν την αλλαγη?
κ επισης μπορει να με βαλουν απο μονοι τους σε αλλο κλιμακιο απο αυτο π ζητησα? :thumbdown:

Ευχαριστω πολυ παιδια!! :thxx:
Άβαταρ μέλους
Pocahontas

Σχολή/Τμήμα: Αγγλική Γλώσσα και Φιλολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 25 Οκτ 2012, 20:38

Pocahontas έγραψε:αυριο θα παραδωσω την αιτηση αλλαγης κλιμακιου για καποια μαθηματα που συμπιπτουν με καποια π χρωσταω κ θα παρακολουθησω! :study:
παιζει να μην μου κανουν την αλλαγη?

Είναι λιγάκι δύσκολο να σου αλλάξουν κλιμάκιο επειδή συμπίπτουν κάποια μαθήματα του εξαμήνου σου με άλλα που χρωστάς. :confused:
Δεν είναι όμως και απίθανο :lighten: , ειδικά εάν τύχει το κλιμάκιο στο οποίο θα θελήσεις να μπεις να μην έχει μεγάλη ζήτηση ή να μην έχει εξ' αρχής πολλούς φοιτητές που να το παρακολουθούν. :peace2:
Γενικά να ξέρεις, πως οι αιτήσεις των φοιτητών που ζητούν αλλαγή κλιμακίου επειδή εργάζονται και δεν τους βολεύουν οι ώρες για να παρακολουθούν τα μαθήματα προηγούνται έναντι αυτών που τη ζητούν επειδή συμπίπτουν κάποια μαθήματα. :confused:

Pocahontas έγραψε:κ επισης μπορει να με βαλουν απο μονοι τους σε αλλο κλιμακιο απο αυτο π ζητησα? :thumbdown:

Όχι, εκτός και αν αυτό συμβεί κατά λάθος.
Το πιο πιθανό σενάριο είναι ότι σε περίπτωση που δεν δεχθούν την αίτησή σου ή προηγηθούν στις αλλαγές κλιμακίου οι εργαζόμενοι φοιτητές, να σε αφήσουν στο κλιμάκιο που σε είχαν τοποθετήσει αρχικά.
Τελευταία επεξεργασία από Τιμολέων Φανφάρας και 25 Οκτ 2012, 20:39, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Pocahontas » 25 Οκτ 2012, 20:45

Αχ μου κανες την καρδια περιβολι :cry:
χαχα μακαρι γτ θελω να τα παρακολουθησω!

Σ ευχαριστω παρα πολυ γ την απαντηση σου τρολλακι! :thxx: :funeyes:
Άβαταρ μέλους
Pocahontas

Σχολή/Τμήμα: Αγγλική Γλώσσα και Φιλολογία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες