filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: -ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό katerinarip » 01 Οκτ 2010, 22:36

Γειά!

θα ήθελα να ρωτήσω γενικά για τους επι πτυχίω τί ισχύει σχετικά με τα μαθήματα. ξέρω οτι μπορώ να δηλώσω μέχρι 38 μαθήματα, όποια θέλω απο τα επιλογής χωρίς να μετράνε οι ομάδες εκτός απο τα υποχρεωτικά και έχω κάποιες ερωτήσεις.

1. τι θα γίνει με την ιστορία του Χάγκεν για όσους επι πτυχίω την χρωτάνε? πώς την δηλώνουμε? θα υπάρχει στην δήλωση μαθημάτων με την σημείωση "μόνο για όσους την χρωστάνε" όπως πέρυσι?

2. μπορώ να διαλέξω μαθήματα και απο τις δύο κατευθύνσεις?

ευχαριστώ εκ των προτέρων =]
Άβαταρ μέλους
katerinarip

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό foititria in athens » 01 Οκτ 2010, 22:40

σε ο,τι αφορα την ιστορια ειδα στο mystudies οτι γραφει Ιστορια για οσους εχουν εισαχθει απο 2001-2008. τωρα στην ανακοινωση δν υπαρχει διευκρινηση αλλαλογικα θα δηλωσουμε την παλια ιστορια.μαλλον θα τηλεφωνησω στη γραμματεια για να σιγουρευτω.
Άβαταρ μέλους
foititria in athens

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nightmare_nick » 04 Οκτ 2010, 20:32

Καλησπερα, εχω μια ερωτηση: καθως περιμενα στην ουρα στην καφετερια πηρε σημερα το αυτι μου 2 κοπελες που συζηταγαν πως οταν εισαι Επι Πτυχιω μπορεις να δηλωσεις εξτρα μαθηματα και να τελειωσεις τη σχολη δλδ με 40 για παραδειγμα αντι για 38 και πως εχεις την δυνατοτητα αν θες να επιλεχεις εσυ πιο μαθημα θα μπει στην αναλυτικη σου (απο τα εξτρα) ...

Ισχυει τιποτα απο αυτα? ειμαι 4 ετος τωρα αλλα εχω υπολογισει τη σχολη να μου βγει στα 5 ετη και θελω να δω απο τωρα τις επιλογες μου ...
Άβαταρ μέλους
Nightmare_nick

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 04 Οκτ 2010, 21:37

Nightmare_nick έγραψε: Καλησπερα, εχω μια ερωτηση: καθως περιμενα στην ουρα στην καφετερια πηρε σημερα το αυτι μου 2 κοπελες που συζηταγαν πως οταν εισαι Επι Πτυχιω μπορεις να δηλωσεις εξτρα μαθηματα και να τελειωσεις τη σχολη δλδ με 40 για παραδειγμα αντι για 38 και πως εχεις την δυνατοτητα αν θες να επιλεχεις εσυ πιο μαθημα θα μπει στην αναλυτικη σου (απο τα εξτρα) ...

Ισχυει τιποτα απο αυτα? ειμαι 4 ετος τωρα αλλα εχω υπολογισει τη σχολη να μου βγει στα 5 ετη και θελω να δω απο τωρα τις επιλογες μου ...

Δεν νομίζω να ισχύει! Τουλάχιστον, απ' όσο γνωρίζω από μία πρώην συφοιτήτριά μου, η οποία ήταν επί πτυχίω. Δεν νομίζω ν' άλλαξε κάτι, αλλά για πιο σίγουρα κάνε ένα τηλέφωνο στη γρμματεία. :up:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 04 Οκτ 2010, 22:00

maritsa έγραψε:Δεν νομίζω να ισχύει!

Σίγουρα δεν ισχύει.
They say the sea is cold, but the sea contains
the hottest blood of all...
(Whales Weep Not! by D.H. Lawrence)
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Σχολή/Τμήμα: Πρώην ΤΑΣ και ΜΝΕΦ h.c.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nightmare_nick » 06 Οκτ 2010, 21:11

Μαλιστα, ευχαριστω πολυ παντως!! :thxx:
Άβαταρ μέλους
Nightmare_nick

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό para4 » 13 Οκτ 2010, 15:38

Παιδια, ειναι κανεις επι πτυχιω που να εχει περασει μαθηματα οπως Αναλυση λαθων του Χοιδα για παραδειγμα, ή Γλωσσικες μεταβολες, και να μην του εμφανιζονται στο my-studies? Εχω αρχισει να αγχωνομαι πολυ ασχημα, γιατι ας πουμε μαθημα περασμενο (Μεταφορα και μεταφορικοτητα του Λογου) στο 7ο εξαμηνο, τωρα εχει μεταφερθει στο 5ο και μου το δειχνει σαν μην περασμενο. Τι γινεται;;;;; Να αυτοκτονησω τωρα ή μετα;;;;; :mad2: :help:
To be a rock and not to roll
Άβαταρ μέλους
para4

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό moth » 14 Οκτ 2010, 10:55

δεν εχω ιδεα τι γινεται!προτεινω να ρωτησεις κατευθειαν στη γραμματεια για να μη κανεις σεναρια χωρις απαντησεις στο τελος δλδ!!
Άβαταρ μέλους
moth

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lara Croft! » 17 Οκτ 2010, 18:41

Oσοι τελειωσατε Ιουνιο, μη ξεχασετε την Τριτη να ερθετε στη σχολη στις 11 με πασο, τριπτυχο και αν εχετε βγαλει βιβλιαρειο υγειας μεσω σχολης για την καθομολογηση σας.
Ραντεβου εκει!!! :woohoo:
P&L prevails
Άβαταρ μέλους
Lara Croft!
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό JEMME » 19 Οκτ 2010, 14:42

Παιδιά καλησπέρα,

δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο μέρος για να το ρωτήσω αυτό αλλά αφορά τους επι πτυχίω οπότε..
Εγώ είμαι επί πτυχίω και χρωστάω αρκετά μαθήματα καθώς άρχισα να παρακολουθώ μόλις πέρσι.
Είμαι κατεύθυνση γλωσσολογίας αλλά τώρα που είμαι επί πτυχίω μου είπαν ότι μπορώ να διαλέξω όποιο μάθημα θέλω. Ισχύει αυτό ή υπάρχει κάποιος περιορισμός? (Μου φαίνονται πολύ πιο εύκολα τα λογοτεχνικά και θέλω να επιλέξω όσο περισσότερα μπορώ)

Ευχαριστώ πολύ. :thxx:
Άβαταρ μέλους
JEMME

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό aleka.iak » 19 Οκτ 2010, 17:41

[quote="JEMME"]Παιδιά καλησπέρα,

Ισχυει...και εγω 10 ετος ειμαι και τωρα ξεκινησα μετα απο 4 χρονια απουσιας...Δεν δινουμε πλεον 46 μαθηματα αλλα 38...εστω οτι ως τωρα ειχες περασει τα 35 , θα διαλεξεις αλλα 3 απο αυτα που χρωστας και θα βρεις σε ποιο μαθημα τωρινο αντιστοιχει και αυτα θα δωσεις.Μου ειπαν ομως απο την γραμματεια οτι απο αυτα που δεν ειχα περασει θα επιλεξω.Πηγαινε γραμματεια..εμενα με βοηθησαν αρκετα.
Άβαταρ μέλους
aleka.iak

Σχολή/Τμήμα: ΑΓΓΛΙΚΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό manio » 22 Οκτ 2010, 16:51

Γεια σας παιδια! Εχω μια ερωτηση λιγο δυσκολη... Ειμαι επιτελους επι πτυχιω και χρωσταω μεταξυ αλλων Θεωρια κ Κριτικη της Λογοτεχνιας. Συμφωνα με το προγραμμα του εαρινου εξαμηνου του 2010 ειμαι στο κλιμακιο της Καραβαντα. Θελω να δωσω το μαθημα τον Φλεβαρη και ηθελα να παω στην Καραβαντα να μου πει υλες και τετοια. Κοιταζοντας λοιπον τις ωρες γραφειου ειδα οτι η Καραβαντα λειπει με εκπαιδευτικη αδεια. Τι γινεται σε αυτη την περιπτωση? Δινω με Καραβαντα τον Φλεβαρη η θα δωσω με αλλον καθηγητη? Προφανως θα λειπει ολο το εξαμηνο....
Θα απο την γραμματεια την Τεταρτη να μου πουν αλλα μεχρι τοτε οποιος ξερει ας με φωτισει! :lighten:
Άβαταρ μέλους
manio

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 22 Οκτ 2010, 17:14

Ναι, θα το δώσεις με άλλον καθηγητή, εφόσον υπάρχει. Αν δεν κάνω λάθος για αυτό το μάθημα όντως υπάρχει, το κάνουν και άλλοι καθηγητές, Ντόκου ή Σουλτς?
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό para4 » 22 Οκτ 2010, 17:22

Πω πω τυχερηηηηηηηηηηηηηη!!! Θα διαλεξεις Σουλτζ και θα ειναι και με το νομο, ποσο θεοσταλτο, ΠΟΣΟ????? :cool:
To be a rock and not to roll
Άβαταρ μέλους
para4

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό manio » 22 Οκτ 2010, 17:23

Το κανουν και ο Σουλτζ και η Ντοκου. Αυτο σκεφτηκα και γω αλλα δεν ξερω κατα ποσο γινεται... Μακαρι να γινεται και να το δωσω με τον Σουλτζ!!!! :cool:
Μακαρι να ειμαι τοοοοοοοοσο τυχερη!!!!!
Ευχαριστω παντως!
Άβαταρ μέλους
manio

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 22 Οκτ 2010, 17:26

manio έγραψε:Το κανουν και ο Σουλτζ και η Ντοκου. Αυτο σκεφτηκα και γω αλλα δεν ξερω κατα ποσο γινεται... Μακαρι να γινεται και να το δωσω με τον Σουλτζ!!!! :cool:
Μακαρι να ειμαι τοοοοοοοοσο τυχερη!!!!!
Ευχαριστω παντως!

Φυσικά γίνεται... αυτό έλειπε. Αυτό που δεν θα γινόταν (εύκολα), θα ήταν να αλλάξεις κλιμάκιο και να πας από την Καραβαντά (εφόσον δεν έλειπε) στον Σουλτς.
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Mrs Mary » 22 Οκτ 2010, 22:32

Όποιος συνεχίζει κ αυτό το εξάμηνο στη σχολή και επιθυμεί να αναλάβει τη διαχείριση του group των Επι Πτυχίω στο facebook, παρακαλώ να μου στείλει προσωπικό μήνυμα για να κάνω τις σχετικές ρυθμίσεις!

:thxx:
Άβαταρ μέλους
Mrs Mary

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lara Croft! » 25 Οκτ 2010, 14:12

Lara Croft! έγραψε:Oσοι τελειωσατε Ιουνιο, μη ξεχασετε την Τριτη να ερθετε στη σχολη στις 11 με πασο, τριπτυχο και αν εχετε βγαλει βιβλιαρειο υγειας μεσω σχολης για την καθομολογηση σας.
Ραντεβου εκει!!! :woohoo:

2morrow guys.... :up:
P&L prevails
Άβαταρ μέλους
Lara Croft!
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό aleka.iak » 25 Οκτ 2010, 18:58

γιατι τωρα που προσπαθω να κανω την δηλωση μαθηματων μου βγαζει τους παλιους κωδικους??? εχω μπει στην σχολη το 2000.δηλωνω με τους παλιους κωδικους και οχι με τις τωρινες αντιστοιχιες? ακομα και τους τιτλους των μαθηματων με τους παλιους τους βγαζει!
Άβαταρ μέλους
aleka.iak

Σχολή/Τμήμα: ΑΓΓΛΙΚΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ann@ » 28 Οκτ 2010, 02:19

Γειά σας!!!
Είμαι επι πτυχίω φέτος και θέλω να αλλάξω ένα μάθημα επιλογής του τέταρτου εξαμήνου (εαρινό εξάμηνο) με ένα άλλο επιλογής του τέταρτου πάλι.Συγκεκριμένα απο ψυχολογία θέλω να διαλέξω αραβολογία μιας και μου έχουν πει οτι έιναι πιο εύκολο.Μπορ να το αλλάξω έτσι ..δεμν υπάρχει κάποιο πρόβλημα επειδή δεν διδάσκεται σε αυτό το εξάμηνο ?

Ευχαριστώ πολύ :thxx:
Άβαταρ μέλους
ann@

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες