filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα! :goodluck:

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: -ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό para4 » 28 Οκτ 2010, 12:16

αννα σε καθε ΕΞΑΜΗΝΟ πρεπει να συμπληρωσεις τον αριθμο των προβλεπομενων μαθηματων, οχι σε καθε ετος. Δε νομιζω να γινεται αυτο που λες... Θα μας πουν και αλλοι πιο εμπειροι βεβαια, ή μπορεις να ρωτησεις και στη γραμματεια, αλλα δε νομιζω... Ασε που η αραβολογια ειναι αρκετα ευκολη, ειδικα η εξεταση που ειναι φλου...
To be a rock and not to roll
Άβαταρ μέλους
para4

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό
Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό axl » 01 Δεκ 2010, 19:54

παιδια θελω να κανω μια ερωτηση...εγω τωρα ειμαι επι πτυχιω και το φλεβαρη και θελω να δωσω και τα 14 μαθηματα που χρωσταω!
θα δωσω πρωτα τα χειμερινα και μετα απο καποιες μερες τα εαρινα ή θα τα δωσω ολα τουρλουμπουκι???μπορει κανεις να μου απαντησει???
When you know that your time has come around, You know you'll be prepared for it...

Say your last goodbyes to everyone and Drink and say a prayer for it...
Άβαταρ μέλους
axl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό *Zoe* » 07 Δεκ 2010, 12:21

axl έγραψε:παιδια θελω να κανω μια ερωτηση...εγω τωρα ειμαι επι πτυχιω και το φλεβαρη και θελω να δωσω και τα 14 μαθηματα που χρωσταω!
θα δωσω πρωτα τα χειμερινα και μετα απο καποιες μερες τα εαρινα ή θα τα δωσω ολα τουρλουμπουκι???μπορει κανεις να μου απαντησει???

Θα τα δώσεις όλα τουρλουμπούκι.
Ο κάθε καθηγητής μαθημάτων απο εαρινά εξάμηνα θα ορίσει συγκεκριμένη ημερομηνία που σχεδόν πάντα πέφτει ανάμεσα στα μαθήματα του χειμερινού εξαμήνου.
Καλό θα ήταν βέβαια να περάσεις μια βόλτα απ'τα γραφεία των καθηγητών να τους δηλώσεις ότι ενδιαφέρεσαι να δώσεις μάθημα εαρινού εξαμήνου. Κι αυτό γίνεται γιατί σε περίπτωση που δεν υπάρχει προσέλευση, δεν ορίζουν και ημερομηνίες, πράγμα βέβαια σπάνιο γιατί συνήθως υπάρχουν αρκετά άτομα που χρωστάνε. :cool:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
*Zoe*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό axl » 07 Δεκ 2010, 12:45

οκ εγινε σε ευχαριστω πολυ!!
When you know that your time has come around, You know you'll be prepared for it...

Άβαταρ μέλους
axl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Natasha » 16 Δεκ 2010, 00:23

Γειά σας παιδιά! Είμαι από γειτονικό τμήμα αλλά σας στέλνω εκ μέρους μιας φίλης που έχει κάπως μπερδευτεί με τη σχολή και δεν ξέρει πολύ καλά από υπολογιστές :tease: ! Η φίλη μου λοιπόν είναι επί πτυχίω και χρωστάει λίγα μαθήματα. Υπάρχει όμως το εξής θέμα :help: : Έχει πολύ καιρό να κάνει δήλωση μαθημάτων/εγγραφή στη σχολή κατ' επέκταση την έχουν λίγο φοβίσει στη γραμματεία μήπως χάσει την ιδιότητά της ως φοιτήτρια στην αγγλική. Επίσης δεν ξέρει πως να κάνει το προφίλ της στο my-studies. Μήπως μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες για να τη βοηθήσω να το φτιάξει; Και τι λέτε θα πάνε όλα καλά με διαδικασία σπουδών της; Πχ δεν έκανε τώρα δήλωση. Προλαβαίνει γι αυτό το εξάμηνο; Αν όχιτο άλλο θα τη δεχτεί τη δήλωση η γραμματεία; Ευχαριστώ εκ των προτέρων συνάδελφοι - γειτονες και εκ μέρους της φίλης μου! :friends: :thxx:
Άβαταρ μέλους
Natasha

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 16 Δεκ 2010, 00:39

Natasha έγραψε:Γειά σας παιδιά! Είμαι από γειτονικό τμήμα αλλά σας στέλνω εκ μέρους μιας φίλης που έχει κάπως μπερδευτεί με τη σχολή και δεν ξέρει πολύ καλά από υπολογιστές :tease: ! Η φίλη μου λοιπόν είναι επί πτυχίω και χρωστάει λίγα μαθήματα. Υπάρχει όμως το εξής θέμα :help: : Έχει πολύ καιρό να κάνει δήλωση μαθημάτων/εγγραφή στη σχολή κατ' επέκταση την έχουν λίγο φοβίσει στη γραμματεία μήπως χάσει την ιδιότητά της ως φοιτήτρια στην αγγλική. Επίσης δεν ξέρει πως να κάνει το προφίλ της στο my-studies. Μήπως μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες για να τη βοηθήσω να το φτιάξει; Και τι λέτε θα πάνε όλα καλά με διαδικασία σπουδών της; Πχ δεν έκανε τώρα δήλωση. Προλαβαίνει γι αυτό το εξάμηνο; Αν όχιτο άλλο θα τη δεχτεί τη δήλωση η γραμματεία; Ευχαριστώ εκ των προτέρων συνάδελφοι - γειτονες και εκ μέρους της φίλης μου! :friends: :thxx:

κοίτα εδώ και εδώ για την εγγραφή στο mystudies!

όσον αφορά το άλλο θέμα δεν μπορώ να σε βοηθήσω, αν ξέρει κάποιος σίγουρα θα σου απαντήσει όμως!! :up: πάντως θα πω (όπως λέω πάντα) ότι καλύτερα η φίλη σου να επικοινωνήσει με την γραμματεία!
~The roughest road often leads to the top~

Εικόνα
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 16 Δεκ 2010, 00:44

Natasha έγραψε:Γειά σας παιδιά! Είμαι από γειτονικό τμήμα αλλά σας στέλνω εκ μέρους μιας φίλης που έχει κάπως μπερδευτεί με τη σχολή και δεν ξέρει πολύ καλά από υπολογιστές :tease: ! Η φίλη μου λοιπόν είναι επί πτυχίω και χρωστάει λίγα μαθήματα. Υπάρχει όμως το εξής θέμα :help: : Έχει πολύ καιρό να κάνει δήλωση μαθημάτων/εγγραφή στη σχολή κατ' επέκταση την έχουν λίγο φοβίσει στη γραμματεία μήπως χάσει την ιδιότητά της ως φοιτήτρια στην αγγλική.

Δεν την χάνει την ιδιότητα με τίποτα. Εδώ φοιτήτρια στην Θεσσαλονίκη, παράτησε την σχολή στα μισά και γύρισε μετά από 17 χρόνια και την τελείωσε στην Αθήνα. Τι να λέμε τώρα... Να μην πανικοβάλλεται, απλά να το πάρει απόφαση αν θέλει ή όχι το πτυχίο. Αν το θέλει, μπορεί να κάνει τις απαραίτητες ενέργειες και να έρθει να περάσει τα ανάλογα μαθήματα και να το πάρει.

Ακολουθεί
They say the sea is cold, but the sea contains
the hottest blood of all...
(Whales Weep Not! by D.H. Lawrence)
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Σχολή/Τμήμα: Πρώην ΤΑΣ και ΜΝΕΦ h.c.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Natasha » 16 Δεκ 2010, 23:28

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!
Άβαταρ μέλους
Natasha

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Scots » 04 Ιαν 2011, 08:59

Καλημέρα,
Καλή χρονιά και ότι το καλύτερο για το καινούργιο χρόνο :-) Xρωστώ κάποια μαθήματα του εαρηνού εξαμήνου (Αμερικάνικη λογοτεχνία του 19ου, Εξελεκτική ψυχολογία, Νεοελληνική Ιστορία, Βικτωριανή ποίηση (Παναγόπουλος), πολιτικός λόγος στη λογοτεχνία του 17ου αιώνα, Παιδαγωγικά και Νεοελληνική γλώσσα) Όλα αυτά είναι του εαρινού εξαμήνου. Ξέρετε αν θα γίνει εξεταστική για κάποια απο αυτά τώρα (για τους ΔΟΑΤΑΠ ή τους εν πτυχίω)? Έχει κανείς σημειώσεις για αυτά (είμαι διατεθιμένη να δώσω κατι τι) ?
Άβαταρ μέλους
Scots

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό *Zoe* » 04 Ιαν 2011, 13:29

Scots έγραψε:Καλημέρα,
Καλή χρονιά και ότι το καλύτερο για το καινούργιο χρόνο :-) Xρωστώ κάποια μαθήματα του εαρηνού εξαμήνου (Αμερικάνικη λογοτεχνία του 19ου, Εξελεκτική ψυχολογία, Νεοελληνική Ιστορία, Βικτωριανή ποίηση (Παναγόπουλος), πολιτικός λόγος στη λογοτεχνία του 17ου αιώνα, Παιδαγωγικά και Νεοελληνική γλώσσα) Όλα αυτά είναι του εαρινού εξαμήνου. Ξέρετε αν θα γίνει εξεταστική για κάποια απο αυτά τώρα (για τους ΔΟΑΤΑΠ ή τους εν πτυχίω)? Έχει κανείς σημειώσεις για αυτά (είμαι διατεθιμένη να δώσω κατι τι) ?

Ναι, βγαίνουν ανακοινώσεις (αφότου βέβαια βγει το πρόγραμμα εξεταστικής για τα χειμερινά εξάμηνα) και για τα μαθήματα εαρινών εξαμήνων. Ομως καλό θα ήταν αν ενδιαφέρεσαι πραγματικά να δώσεις μάθημα εαρινού εξαμήνου, να πας στο γραφείο του υπεύθυνου καθηγητή να ενημερώσεις γιατί σε ορισμένες περιπτώσεις (λίγες βέβαια) δεν γίνεται εξέταση γιατί ισως να μην έχουν μαζευτεί πολλοί ενδιαφερόμενοι να εξεταστούν.
Δυστυχώς δεν παρακολουθούσα κανένα απο τα μαθήματα που ανέφερες και δεν μπορώ να σε βοηθήσω με σημειώσεις. :confused:
Καλή χρονιά και σ 'εσένα! Καλή επιτυχία! :up:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
*Zoe*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 05 Ιαν 2011, 14:18

παιδια να ρωτησω κατι, οι επι πτυχιω φοιτητες που χρωστανε μαθημα χειμερινου, το δινουν κανονικα με τους υπολοιπους φοιτητες ?
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό *Zoe* » 05 Ιαν 2011, 21:44

Katerina_1988 έγραψε:παιδια να ρωτησω κατι, οι επι πτυχιω φοιτητες που χρωστανε μαθημα χειμερινου, το δινουν κανονικα με τους υπολοιπους φοιτητες ?

Ναι κανονικά! :cool:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
*Zoe*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alex_margo » 16 Ιαν 2011, 20:10

Παιδια μια απορια να μου λυσετε αν μπορειτε...
ειμαι κι εγω επι πτυχιω και χρωσταω 4 μαθηματα..ενα απο αυτα ειναι shakespeare..
το εδωσα το σεπτεμβρη με την Amy Muse,μια Αμερικανιδα καθηγητρια..αλλα κοπηκα
τωρα που αυτη λειπει,θα βγει ανακοινωση για τους επι πτυχιω η πρεπει να ψαξω να βρω αλλο καθηγητη και να το δωσω με τα κειμενα που εκανε εκινος η εκεινη περσι???
αχ,βοηθειστε αν ξερετε γιατι δε θελω να μου μεινει και να περιμενω μεχρι τον ιουνιο παλι,
κουραστηκα..ουφ!σας ευχαριστω!!!!
Άβαταρ μέλους
alex_margo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό *Zoe* » 17 Ιαν 2011, 12:23

alex_margo έγραψε:Παιδια μια απορια να μου λυσετε αν μπορειτε...
ειμαι κι εγω επι πτυχιω και χρωσταω 4 μαθηματα..ενα απο αυτα ειναι shakespeare..
το εδωσα το σεπτεμβρη με την Amy Muse,μια Αμερικανιδα καθηγητρια..αλλα κοπηκα
τωρα που αυτη λειπει,θα βγει ανακοινωση για τους επι πτυχιω η πρεπει να ψαξω να βρω αλλο καθηγητη και να το δωσω με τα κειμενα που εκανε εκινος η εκεινη περσι???
αχ,βοηθειστε αν ξερετε γιατι δε θελω να μου μεινει και να περιμενω μεχρι τον ιουνιο παλι,
κουραστηκα..ουφ!σας ευχαριστω!!!!

Καλύτερα θα ήταν να πάρεις τηλ τη γραμματεία να ρωτήσεις.
Σίγουρα όμως το μάθημα πρέπει να εξεταστεί, ο/η καθηγητής είναι υποχρεωμένος να βάλει θέματα.

Καλό πτυχίο! :cool:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
*Zoe*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alex_margo » 18 Ιαν 2011, 16:08

Ναι,Ζωη,αυτο θα εκανα κι εγω ,απλα ειπα να παρω και μια ακομα γνωμη!!!
Ευχαριστω πολυ και καλες επιτυχιες σε ολους!!
Άβαταρ μέλους
alex_margo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό owlet » 24 Ιαν 2011, 21:27

Πρεπει να δωσω Αμερικανικη Ποιηση,αλλα βγηκε ανακοινωση της Σακελλιου,ενω ειμαι στο κλιμακιο της Δημακοπουλου (εαρινο-περισυ). Ελπιζω οτι,απο τη στιγμη που ειναι δηλωμενο το μαθημα,θα περαστει εστω κι απο την Σακελλιου...(;;;;;;) Η Δημακοπουλου δεν εβγαλε ανακοινωση για την Αμερικανικη Ποιηση.
Για το Βικτωριανό Μυθιστόρημα δεν βλεπω ανακοινωση στο enl.uoa για εξεταση τωρα το Φεβρουαριο 2011...ξερει κανεις κατι;;(κλιμακιο Ν.Παναγοπουλος)
Άβαταρ μέλους
owlet

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό manio » 28 Ιαν 2011, 13:09

Γεια σου owlet! Επικοινωνησα με τον Παναγοπουλο την Δευτερα και μου ειπε (με σιγουρια κιολας!) οτι η εξεταση για το Βικτωριανο Μυθιστορημα ειναι την Δευτερα 21 Φεβρουαριου στις 15.00-17.00 στην 436. Τωρα δεν ξερω γιατι δεν εχει βγει η ανακοινωση εφοσον ο ιδιος το ξερει!
Άβαταρ μέλους
manio

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό owlet » 28 Ιαν 2011, 20:07

lol,στο link του μαθηματος αυτου αλλη κοπελα μου ειπε οτι εξεταζεται 9 Φεβρουαριου,3-5,στο 434. τι συμβαινει;;! χαχα!
Άβαταρ μέλους
owlet

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό axl » 17 Φεβ 2011, 12:57

ρε παιδια θελω να κανω μια ερωτηση και οποιος μπορεσει ας μου απαντησει σας παρακαλω..
εγω ειμαι επι πτυχιω φοιτητης και πριν 2 χρονια ,οντας στο 6ο εξαμηνο ειχα διαλεξει το μαθημα "κριτικη αναλυση λογου και φυλο" στο οποιο ειχα κοπει.απο την επομενη χρονια ομως το μαθημα καταργηθηκε.εγω μπορω να βρω καποιον καθηγητη και να με εξετασει σε αυτο το μαθημα??τι φταιω εγω που καταργηθηκε???αλλωστε αυτο το βιβλιο πηρα τσαμπα και μετα δεν μου εδωσαν το δικαιωμα να παρω αλλο βιβλιο ,για το νεο μαθημα αντικατεστησε.

Άβαταρ μέλους
axl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό foititria in athens » 17 Φεβ 2011, 14:16

εφοσον το μαθημα καταργηθηκε αναγκαστικα διαλεγεις καποιο αλλο. τι να κανουμε αυτα εχει η φοιτητικη ζωη :tease: :tease:
Άβαταρ μέλους
foititria in athens

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες