filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Soso » 29 Ιαν 2013, 14:55

angepsi έγραψε:
Soso έγραψε:Βασικά η αλήθεια είναι οτι όντως κάποια μαθήματα του εαρινού, όπως οι Μέθοδοι διδασκαλίας, δε δίνονται σε εξεταστικές του Γενάρη.

Μια φορά είχα δει οτι και η Παιδαγωγική ψυχολογία Δ εξ δεν υπήρχε στην εξεταστ του Γενάρη.

Οπότε καλύτερα να επικοινωνούμε με τους καθηγητές πρώτα αν θα είναι τα μαθ τους στην εξεταστική που θέλουμε να δώσουμε και μετά να επιλέγουμε.

:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:

πρωτη φορα το ακουω αυτο!

Γενικα συμβαινει για πολλα μαθηματα αυτο παιδια? Τι εχετε ακουσει?

Εγώ ένα χειμερινό που χρώσταγα Μεθόδους και Παιδαγωγικά Δ εξ, δε βρήκα ανακοίνωση στην εξεταστική του Γενάρη ούτε στο eclass τους για επι πτυχίω. Δεν έγιναν εξετάσεις γι αυτά.Ευτυχώς που δε χρώσταγα μόνο αυτά τότε...
Δεν το έχω ξαναδεί όμως από τότε τουλάχιστον σε μαθ που χρώσταγα εγώ. Και φέτος εξετάστηκαν αυτά τα μαθήματα κανονικά. Δε νομίζω να συμβαίνει με πολλά μαθήματα. Πάντως εμένα σίγουρα μου έτυχε τότε.
Άβαταρ μέλους
Soso

Ευχαριστώ: 5

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Eleni Kossyfidou » 01 Φεβ 2013, 18:18

Σε αυτη την εξεταστικη παντως θα δοθουν κανονικα οι μεθοδοι διδασκαλιας της αγγλικης στις 22 Φεβρουαριου. Ισως αλλα μαθηματα τα οποια ανηκουν ειτε στο χειμερινο ειτε στο εαρινο εξαμηνο να μην υπαρχουν σαν εξεταστεα επι πτυχιω οταν δεν τα εχει δηλωσει κανεις. Υποθετω (παντα) πως αν δε δηλωσει κανεις, αυτη τη στιγμη, να δωσει ενα μαθημα εαρινου εξαμηνου, τοτε αυτο δε θα χει λογο να βρισκεται στην εξεταστικη του ιανουαριου!!
Άβαταρ μέλους
Eleni Kossyfidou

Ευχαριστώ: 0

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Eleni Kossyfidou » 01 Φεβ 2013, 18:39

Παιδια καλησπερα ξανα! Εχω ενα ερωτημα που με βασανιζει (χαχα ενταξει υπερβολη!) και ευελπιστω στη βοηθεια σας! Ειμαι επι πτυχιω και χρωσταω 4 μαθηματα. Ενα απο αυτα ειναι η αμερικανικη ποιηση 4ου εξαμηνου. Οταν το παρει κανονικα στο δευτερο ετος ειχα καθηγητρια τη Δημακοπουλου (η οποια με εκοψε δυο φορες βεβαια). Οπως και να χει ομως τη δικη της υλη και τις δικες της σημειωσεις εχω. Τωρα ομως βγηκε ανακοινωση οτι η Δημακοπουλου θα εξετασει μονο ενα συγκεκριμενο κλιμακιο (Πε-Ω) ενω ολα τα υπολοιπα θα τα εξετασει η Σακελλιου σε αλλη ημερομηνια μαλιστα. Ρωτω λοιπον εγω ποτε να παω να δωσω?? Μπορω να μπω στην εξεταση της Δημακοπουλου ή να αρχισω να ψαχνω για την υλη της Σακελλιου???
Άβαταρ μέλους
Eleni Kossyfidou

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maraki130808 » 04 Φεβ 2013, 13:42

Γεια σας!!!! Μπορώ να ρωτήσω κάτι? Άκουσα πως εχει βγει νόμος για επιπλεον εξεταστικη για τους επί πτυχίω αμέσως μετά απο αυτή την εξεταστική. Φίλος μου που είναι στο οικονομικό της νομικής είπε πως ρώτησαν τη γραμματεία και τους είπε πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο και πως δεν υοαρχει εγκύκλιος.... Ενεργοποιηθηκε λοιπον η Πασπ κ η Δαπ κ εστειλαν την ανάλογη εγκύκλιο στη γραμματεία και τώρα οι επι πτυχιω έχουν μεχρι την πεμπτη ν κανουν δηλώσεις γ επαναλητικη εξεταστικη...!!!! μπορεί καποιος να μου πει αν ισχυει και για εμας και αν οχι να βιαστούμε να το ζητησουμε?
Άβαταρ μέλους
maraki130808

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό eki1966 » 11 Φεβ 2013, 15:14

Eleni Kossyfidou έγραψε:Παιδια καλησπερα ξανα! Εχω ενα ερωτημα που με βασανιζει (χαχα ενταξει υπερβολη!) και ευελπιστω στη βοηθεια σας! Ειμαι επι πτυχιω και χρωσταω 4 μαθηματα. Ενα απο αυτα ειναι η αμερικανικη ποιηση 4ου εξαμηνου. Οταν το παρει κανονικα στο δευτερο ετος ειχα καθηγητρια τη Δημακοπουλου (η οποια με εκοψε δυο φορες βεβαια). Οπως και να χει ομως τη δικη της υλη και τις δικες της σημειωσεις εχω. Τωρα ομως βγηκε ανακοινωση οτι η Δημακοπουλου θα εξετασει μονο ενα συγκεκριμενο κλιμακιο (Πε-Ω) ενω ολα τα υπολοιπα θα τα εξετασει η Σακελλιου σε αλλη ημερομηνια μαλιστα. Ρωτω λοιπον εγω ποτε να παω να δωσω?? Μπορω να μπω στην εξεταση της Δημακοπουλου ή να αρχισω να ψαχνω για την υλη της Σακελλιου???

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα... Εν τω μεταξυ η Σακελλιου εχει βγαλει διαφορετικη ημερομηνια.Ρε παιδια ειναι σιγουρο οτι μπορουμε να δωσουμε σε οποιο κλιμακιο θελουμε οι επι πτυχιω???? Πηρα στη γραμματεια σημερα και μου ειπαν οτι πρεπει να δωσω κανονικα στο κλιμακιο μου και ας ειμαι επι πτυχιω.
Άβαταρ μέλους
eki1966

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό christinelle » 11 Φεβ 2013, 15:37

Μπορούμε να δώσουμε σε όποιο κλιμάκιο θέλουμε. Συνήθως είναι καλό να ρωτάμε τον καθηγητή στου οποίου το κλιμάκιο θέλουμε να πάμε για να μας το επιβεβαιώνει, πάντως σίγουρα δεν υπάρχει πρόβλημα. Κι εγώ είμαι μαζί σας και στην αρχή έλεγα να δώσω με Δημακοπούλου γιατί είχε βγαλει πρώτη την ημερομηνία και ήθελα να έχω έτοιμο το πρόγραμμά μου. Τελικά θα δώσω με Σακελλίου που είμαι κανονικά, γιατί έχω σημειώσεις της (τις έστειλα σε έναν mod να τις βάλει εδώ, αλλά μάλλον δεν το είδε ακόμα, όποιος τις θέλει ας μου στείλει ΠΜ).
Η γραμματεία λέει πως πρέπει να κάνεις αίτηση αλλαγής κλιμακίου γιατί αυτό είναι το τυπικό, όμως όταν παίρνουν τους βαθμούς από τους καθηγητές για να τους περάσουν, δεν κάθονται να τσεκάρουν τα κλιμάκια γιατί έχουν πολλή δουλειά. Το κάνουν αυτό γιατί αν ο καθένας πήγαινε αυθαίρετα στο κλιμάκιο που ήθελε, ο ένας καθηγητής θα είχε 500 γραπτά να διορθώσει και ο άλλος θα είχε 5. Οσον αφορά τους επί πτυχίω όμως, δεν υπάρχει τέτοιος "κίνδυνος", απλά και πάλι προσπαθούν να κρατήσουν το τυπικό.
Άβαταρ μέλους
christinelle

Ευχαριστώ: 3

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό *Eruaphadriel* » 11 Φεβ 2013, 15:44

Να ρωτησω κι εγω κατι... Οσοι ανηκαμε στην Τερεζα και τωρα θα δωσουμε με Σακελλιου, θα εξεταστουμε στην υλη της Σακελλιου η στην υλη της Τερεζας;;; :tease:
Άβαταρ μέλους
*Eruaphadriel*

Ευχαριστώ: 2

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό eki1966 » 11 Φεβ 2013, 15:47

christinelle έγραψε:Μπορούμε να δώσουμε σε όποιο κλιμάκιο θέλουμε. Συνήθως είναι καλό να ρωτάμε τον καθηγητή στου οποίου το κλιμάκιο θέλουμε να πάμε για να μας το επιβεβαιώνει, πάντως σίγουρα δεν υπάρχει πρόβλημα. Κι εγώ είμαι μαζί σας και στην αρχή έλεγα να δώσω με Δημακοπούλου γιατί είχε βγαλει πρώτη την ημερομηνία και ήθελα να έχω έτοιμο το πρόγραμμά μου. Τελικά θα δώσω με Σακελλίου που είμαι κανονικά, γιατί έχω σημειώσεις της (τις έστειλα σε έναν mod να τις βάλει εδώ, αλλά μάλλον δεν το είδε ακόμα, όποιος τις θέλει ας μου στείλει ΠΜ).
Η γραμματεία λέει πως πρέπει να κάνεις αίτηση αλλαγής κλιμακίου γιατί αυτό είναι το τυπικό, όμως όταν παίρνουν τους βαθμούς από τους καθηγητές για να τους περάσουν, δεν κάθονται να τσεκάρουν τα κλιμάκια γιατί έχουν πολλή δουλειά. Το κάνουν αυτό γιατί αν ο καθένας πήγαινε αυθαίρετα στο κλιμάκιο που ήθελε, ο ένας καθηγητής θα είχε 500 γραπτά να διορθώσει και ο άλλος θα είχε 5. Οσον αφορά τους επί πτυχίω όμως, δεν υπάρχει τέτοιος "κίνδυνος", απλά και πάλι προσπαθούν να κρατήσουν το τυπικό.

Eυχαριστω πολυυυυυυ :up:
Άβαταρ μέλους
eki1966

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό christinelle » 11 Φεβ 2013, 16:43

*Eruaphadriel* έγραψε:Να ρωτησω κι εγω κατι... Οσοι ανηκαμε στην Τερεζα και τωρα θα δωσουμε με Σακελλιου, θα εξεταστουμε στην υλη της Σακελλιου η στην υλη της Τερεζας;;; :tease:

Λογικά στην ύλη της Σακελλίου, δεν νομίζω να κάτσει να βγάλει ξεχωριστά θέματα βάσει της ύλης της Τερέζας. Μπορείς να της στείλεις mail, αλλά δεν νομίζω να μπει στον κόπο να σου απαντήσει. Δημακοπούλου, Σακελλιου, Παναγή δεν μου έχουν απαντήσει ποτέ σε mail.
Άβαταρ μέλους
christinelle

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Eleni Kossyfidou » 12 Φεβ 2013, 03:14

christinelle έγραψε:Μπορούμε να δώσουμε σε όποιο κλιμάκιο θέλουμε. Συνήθως είναι καλό να ρωτάμε τον καθηγητή στου οποίου το κλιμάκιο θέλουμε να πάμε για να μας το επιβεβαιώνει, πάντως σίγουρα δεν υπάρχει πρόβλημα. Κι εγώ είμαι μαζί σας και στην αρχή έλεγα να δώσω με Δημακοπούλου γιατί είχε βγαλει πρώτη την ημερομηνία και ήθελα να έχω έτοιμο το πρόγραμμά μου. Τελικά θα δώσω με Σακελλίου που είμαι κανονικά, γιατί έχω σημειώσεις της (τις έστειλα σε έναν mod να τις βάλει εδώ, αλλά μάλλον δεν το είδε ακόμα, όποιος τις θέλει ας μου στείλει ΠΜ).

Μηπως ξερεις και τον κωδικο της Σακελλιου για το e-class γιατι ειναι κλειδωμενο???
Άβαταρ μέλους
Eleni Kossyfidou

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό christinelle » 12 Φεβ 2013, 13:10

Oxι, δεν το θυμάμαι, αλλά δεν χάνεις και τίποτα. Μονο το syllabus έχει μέσα (που τα μισά δεν τα έχει διδάξει και είναι εκτός ύλης) και κάτι site για ποίηση.
Άβαταρ μέλους
christinelle

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pokerface » 12 Φεβ 2013, 13:30

christinelle έγραψε:Oxι, δεν το θυμάμαι, αλλά δεν χάνεις και τίποτα. Μονο το syllabus έχει μέσα (που τα μισά δεν τα έχει διδάξει και είναι εκτός ύλης) και κάτι site για ποίηση.

κλασική Σακελλίου :funny:
Άβαταρ μέλους
pokerface

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Eleni Kossyfidou » 12 Φεβ 2013, 17:58

christinelle έγραψε:Oxι, δεν το θυμάμαι, αλλά δεν χάνεις και τίποτα. Μονο το syllabus έχει μέσα (που τα μισά δεν τα έχει διδάξει και είναι εκτός ύλης) και κάτι site για ποίηση.

Θα μπορουσες να μου στειλεις την υλη που εχεις, γιατι ειχα Δημακοπουλου και δεν ξερω ποια ειναι τελικα η "πραγματικη" υλη της Σακελλιου!!!
Άβαταρ μέλους
Eleni Kossyfidou

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό eki1966 » 13 Φεβ 2013, 17:27

αν καποιος μπορει να μου πει την υλη της δημακοπουλου απο την αμερικανικη ποιηση θα του ειμαι ευγνωμων :)
Άβαταρ μέλους
eki1966

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maria.tzk » 16 Φεβ 2013, 21:11

Παιδακιααααααα...βοη8ειαααααα!!χρωστάω αμερικανικη ποιηση(εαρινο) και δν μπορεσα να παω να δωσω την μερα που εξεταζοταν τ κλιμακιο μου.μπορω να δωσω με αλλη καθηγητρια με τη δικη της υλη?ειδα μολις οτι η σακελιου εξεταζει το μα8ημα στις 20 και λεω να παω να δωσω μπας και γλυτωσω ενα μαθηματακι ακομα για πτυχιο.8α μου περασει βαθμο η τζαμπα θα ταλαιπωρηθω? :help:
Άβαταρ μέλους
maria.tzk

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nandiaki » 16 Φεβ 2013, 22:10

maria.tzk έγραψε:Παιδακιααααααα...βοη8ειαααααα!!χρωστάω αμερικανικη ποιηση(εαρινο) και δν μπορεσα να παω να δωσω την μερα που εξεταζοταν τ κλιμακιο μου.μπορω να δωσω με αλλη καθηγητρια με τη δικη της υλη?ειδα μολις οτι η σακελιου εξεταζει το μα8ημα στις 20 και λεω να παω να δωσω μπας και γλυτωσω ενα μαθηματακι ακομα για πτυχιο.8α μου περασει βαθμο η τζαμπα θα ταλαιπωρηθω? :help:

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ,ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΕΙΣΑΙ ΟΠΟΤΕ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ!!
ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΥΛΗ ΤΗΣ ΣΑΚΕΛΛΙΟΥ??ΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ???
Τελευταία επεξεργασία από nandiaki και 16 Φεβ 2013, 22:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
nandiaki

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maria.tzk » 17 Φεβ 2013, 12:47

Της έστειλα και email τελικά και περιμένω απάντηση!Βασικά στις 20 έχει πανελλαδική και το έχω απορία αν θα γίνουν οι εξετάσεις κανονικά.για την ύλη μπορείς να μπεις εδώ : http://www.filosofiki.eu/viewtopic.php?f=18&t=204&start=280 σελιδα 15 και μετά! :goodluck:
Άβαταρ μέλους
maria.tzk

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lost_in_translation » 01 Μαρ 2013, 15:23

Hello everyone! Χθες πέρασα το τελευταίο μου μάθημα και αν και είναι νωρίς θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν γίνεται να κάνει κάποιος άλλος για εμάς την αίτηση ορκωμοσίας και τι χρειάζεται γι αυτό πέρα από το τρίπτυχο και το πάσο μας. Επίσης γνωρίζει κάποιος πότε περίπου ορκιζόμαστε? Τhanks in advance :)
Άβαταρ μέλους
lost_in_translation

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 01 Μαρ 2013, 16:12

Μπορεις να εξουσιοδοτησεις καποιον αλλον να σου κανει την αιτηση, με χαρτι απο αστυνομια ή κεπ!
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Iceman 13 » 11 Απρ 2013, 09:46

Παιδια καλημερα....να κανω μια ερωτηση....ειμαι επι πτυχιω και εχω συμπληρωσει και τα 38 μαθηματα που απαιτουνται....χτες που πηγα να κανω αιτηση ορκωμοσιας μου ειπαν στην γραμματεια οτι ναι μεν εχω 38 αλλα στο 6ο εξαμηνο εχω περασει 6 μαθηματα αντι για 5 και στο 5ο εξαμηνο 4 μαθηματα αντι για 5......ενα περισσοτερο στο ενα δηλαδη και ενα λογοτερο στο αλλο.....τοσα χρονια ομως δεν το ειχα καταλαβει οτι ειχε γινει αυτο....στην γραμματεια μου ειπαν οτι θα περασει απο συμβουλιο σε δυο εβδομαδες και θα βγαλουν αποφαση,αλλα κατα 99% δεν θα εχω προβλημα γιατι εχς 38 στο συνολο και ειναι ολα κανονικα της κατευθηνσης μου....και μιλαμε μονο για ενα μαθημα.....εσεις ξερετε κατι? Σας εχει τυχει να ακουσετε καμια αλλη τετοια περιπτωση? Θα με φαει η αγωνια δυο εβδομαδες........ :sick: :confused: :?: :?: :?: :?:
Άβαταρ μέλους
Iceman 13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης