filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stergios1988 » 19 Απρ 2013, 19:45

Iceman 13 έγραψε:Παιδια καλημερα....να κανω μια ερωτηση....ειμαι επι πτυχιω και εχω συμπληρωσει και τα 38 μαθηματα που απαιτουνται....χτες που πηγα να κανω αιτηση ορκωμοσιας μου ειπαν στην γραμματεια οτι ναι μεν εχω 38 αλλα στο 6ο εξαμηνο εχω περασει 6 μαθηματα αντι για 5 και στο 5ο εξαμηνο 4 μαθηματα αντι για 5......ενα περισσοτερο στο ενα δηλαδη και ενα λογοτερο στο αλλο.....τοσα χρονια ομως δεν το ειχα καταλαβει οτι ειχε γινει αυτο....στην γραμματεια μου ειπαν οτι θα περασει απο συμβουλιο σε δυο εβδομαδες και θα βγαλουν αποφαση,αλλα κατα 99% δεν θα εχω προβλημα γιατι εχς 38 στο συνολο και ειναι ολα κανονικα της κατευθηνσης μου....και μιλαμε μονο για ενα μαθημα.....εσεις ξερετε κατι? Σας εχει τυχει να ακουσετε καμια αλλη τετοια περιπτωση? Θα με φαει η αγωνια δυο εβδομαδες........ :sick: :confused: :?: :?: :?: :?:

Δεν μπορω να ειμαι απολυτα σιγουρος. Παντως 2 φορες που εχω ρωτησει μου ειπαν οτι μπορω να κανω επιλογες ανεξαρτητως ομαδων και εξαμηνων. Και ειναι φυσικο διοτι υπαρχουν πολλα μαθηματα που μεταφερθηκαν σε αλλο εξαμηνο οπως π.χ. η Καθολικη Γραμματικη και η Θεωρια της Συνταξης. Ελπιζω να μην εχουμε τετοια προβληματα. :peace:
Άβαταρ μέλους
stergios1988
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Αγγλική Γλωσσα & Φιλολογια
Ευχαριστώ: 4

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό AbbyNormal » 06 Ιουν 2013, 00:49

Για όσες και όσους δεν το έχουν δεί, έχει αναρτηθεί ανακοίνωση απο τη γραμματεία για προφορική εξέταση του μαθήματος Θεωρία Πολιτισμού] [κλιμάκιο Πι-Ω] απο την Ντόκου την Τετάρτη, 12/6/2013, από τις 11:30 ως τις 12:30 στο γραφείο της (γρ.703, 7ος όροφος). Απαιτείται η αποστολή e-mail στο cdokou[παπάκι]enl[τελεία]uoa[τελεία]gr για εκδήλωση ενδιαφέροντος μέχρι αύριο - 6 Ιουνίου.

http://www.enl.uoa.gr/proboli-newn/e3et ... -pi-w.html

Φαντάζομαι πως θα υπάρξει κάποια ελαστικότητα στην εξέταση..
http://www.privateteacher.gr

Ιδιαίτερα μαθήματα, Φροντιστήρια, Σχολές
Άβαταρ μέλους
AbbyNormal

Σχολή/Τμήμα: πικρόσχολη
Φύλο: Τσουκνίδας
Ευχαριστώ: 3

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό antamuse » 29 Ιουν 2013, 10:32

Καλημέρα!! Ήθελα να ρωτήσω εάν την ημέρα που κάνουμε την αίτηση ορκωμοσίας πρέπει να παραδώσουμε και το πάσο μας... Γενικά πότε το παραδίδουμε??
"Whatever it is you are feeling
Is a perfect reflection
Of what is in the process
Of becoming. "
Άβαταρ μέλους
antamuse

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής γλώσσας και φιλολογίας
Ευχαριστώ: 0

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό sophiap » 29 Ιουν 2013, 13:00

Εγώ ρώτησα στη γραμματεία πρίν από λίγες μέρες και μου είπαν οτι την μέρα που θα κάνουμε την αίτηση, θα πρέπει τότε να παραδώσουμε πάσο και τρίπτυχο..
Άβαταρ μέλους
sophiap

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό christinelle » 30 Ιουν 2013, 12:42

Για την αίτηση παιδιά περιμένουμε το Φθινόπωρο ανακοίνωση? Εχω την εντύπωση θα ορκιστούμε κάπου Νοέμβριο, ξέρετε κάτι?
Άβαταρ μέλους
christinelle

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό sophiap » 30 Ιουν 2013, 13:29

Απ' όσο ξέρω, μέσα στον Ιούλιο βγαίνει ανακοίνωση για την αίτηση! Μάλιστα, η γραμματεία μου είχε πεί να κοιτάω συνέχεια τις ανακοινώσεις που θα βγούν έτσι ώστε να μην χάσω την ημερομηνία που γίνονται οι αιτήσεις... Οσο για την ορκωμοσία, έχω ακούσει για τέλη Οκτωβρίου οτι γίνεται για όσους τελειώσουν Ιούνιο! Μην σε πάρω, όμως, και στο λαιμό μου! Αν κάποιος γνωρίζει κάτι άλλο ή κάτι παραπάνω, ας μας πεί!
Άβαταρ μέλους
sophiap

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pokerface » 30 Ιουν 2013, 22:04

μέσα ιουλίου? :jawdrop: δεν μπορούν αρχές ιουλίου να τελειώνουμε? :tease:

Υπάρχει βεβαίωση ότι είμαστε πτυχιούχοι αλλά δεν έχουμε ορκιστεί ακόμα?
Άβαταρ μέλους
pokerface

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 30 Ιουν 2013, 22:10

Ναι. Λεγεται βεβαιωση περατωσης σπουδων και μπορεις να την παρεις οποιαδηποτε στιγμη απο γραμματεια.
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pokerface » 01 Ιούλ 2013, 01:47

^μετά την αίτηση ορκομωσίας μπορώ να την πάρω έτσι?
Άβαταρ μέλους
pokerface

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 01 Ιούλ 2013, 01:52

Ναι! :peace2:
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό christinelle » 18 Ιούλ 2013, 17:48

παιδια βγηκε η ανακοινωση, απο 24-31/7 μερες και ωρες υποδοχης κοινου της γραμματειας! :happy:
Άβαταρ μέλους
christinelle

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Xrysa'85 » 14 Ιαν 2014, 15:42

Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας πάνω σε ένα ζήτημα.
Τελικά πόσα έτη σπουδάζουμε, δλδ έχουμε τη φοιτητική ιδιότητα?
Είχα ρωτήσει και παλιότερα αλλά μάλλον έχουν αλλάξει τα δεδομένα τώρα. Ισχύει το ν+2, δλδ 6 χρόνια? Και μετα σε διαγράφουν?
Θα ήθελα να απαντήσει, όποιος ξέρει σίγουρα!
Άβαταρ μέλους
Xrysa'85

Ευχαριστώ: 2

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ιωαννα σοβιτσλη » 19 Ιαν 2014, 20:11

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω και ελπίζω να γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει γιατί άλλα ακούω από δω άλλα από κεί! Ως επί πτυχίω μπορώ να δώσω κάποιο μάθημα στο οποίο ανήκω σε κάποιο κλιμάκιο με κάποιον άλλον καθηγητή διαφορετικού κλιμακίου? Χρειάζεται κάποια αίτηση αλλαγής ή μπορώ απλά στην εξεταστική να γράψω το όνομα του καθηγητή που θέλω να με εξετάσει? Δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί στο topic αλλά αν κάποιος γνωρίζει θα ήθελα να ξέρω! Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :help: :confused:
Άβαταρ μέλους
ιωαννα σοβιτσλη

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό steffy00 » 09 Φεβ 2014, 22:31

ιωαννα σοβιτσλη έγραψε:Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω και ελπίζω να γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει γιατί άλλα ακούω από δω άλλα από κεί! Ως επί πτυχίω μπορώ να δώσω κάποιο μάθημα στο οποίο ανήκω σε κάποιο κλιμάκιο με κάποιον άλλον καθηγητή διαφορετικού κλιμακίου? Χρειάζεται κάποια αίτηση αλλαγής ή μπορώ απλά στην εξεταστική να γράψω το όνομα του καθηγητή που θέλω να με εξετάσει? Δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί στο topic αλλά αν κάποιος γνωρίζει θα ήθελα να ξέρω! Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :help: :confused:

γεια σου ! εγω επεστρεψα τα τελευταια δυο χρονια και φετος τελειωνω...επι πτυχιω ημουν και ειμαι ,μπαινεις σε οποιον καθηγητη εσυ θελεις,για εμας δεν ισχυουν κλιμακια...εγω εμπαινα οπου ηθελα και εδινα τα μαθηματα και ο βαθμος περνουσε κανονικοτατα. ποτε δεν αντιμετωπισα θεμα με κανεναν/καμια καθηγητη/τρια. βεβαια υπηρχαν και φορες που εμπαινα σε κλιμακιο του ονοματος μου,και αυτο μια χαρα μπορεις να το κανεις !!δεν χρειαστηκε καμια αιτηση αλλαγης κλιμακιου μονο που καποια φορα ρωτησα τον καθηγητη αν μπορω να παρω το μαθημα με εκεινον και μου απαντησε πολυ ευγενικα πως φυσικα και μπορω . καλη σου επιτυχια ,σε ολα!!
Άβαταρ μέλους
steffy00

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elli_gr » 06 Μαρ 2014, 13:55

Γεια σας! Άκουσα οτι σε κάποιες σχολές όσοι πέρασαν το 2006 έχουν διορία μέχρι τον Ιούνιο να τελειώσουν τη σχολή αλλιώς θα διαγραφούν. Έχει ακουστεί κάτι τέτοιο για τη σχολή μας? Ξέρει κανείς πότε διαγραφόμαστε? Ευχαριστώ πολύ!
find out who you are and do it on purpose!!
Άβαταρ μέλους
elli_gr

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mpriki » 06 Μαρ 2014, 15:08

To 2006 που όντως είπε ο Αρβανιτόπουλος είναι μια μπούρδα που την είπε γιατί είναι ανενημέρωτος. Πήρα σήμερα τηλ στο υπουργείο και μου απάντησαν ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα στο νόμο που λέει για διαγραφές 31.8 για όσους έχουν περάσει ΠΡΙΝ το 2003 -αν γίνουν διαγραφές-. Μου είπαν ότι ειπώθηκε μάλλον εκ περιδρομής.

Παιδιά, για όποιο θέμα έχετε με τις διαγραφές, καλύτερα να μη διασπώμαστε, ό,τι θέλετε γράφτε το εδώ που είναι ΓΕΝΙΚΑ για τη Φιλοσοφική. Έτσι κι αλλιώς ό,τι ισχύσει θα ισχύσει για όλα τα πανεπιστήμια.
Τελευταία επεξεργασία από mpriki και 07 Μαρ 2014, 08:38, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
mpriki

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό marouli91 » 13 Μαρ 2014, 19:04

Παιδιά καλησπέρα. Χρειάζομαι τα φώτα σας! (ελπίζω να μην εχει ξαναγίνει η ίδια ερώτηση). Είμαι επί πτυχίω και χρωστάω Ανάλυση λαθών με το Χοϊδά που ανήκει στο εαρινό εξάμηνο. Όμως είδα στο e-class ΄και στο site της σχολής οτι το μάθημα δεν υπάρχει πλέον στο προγραμμα του εαρινου. Ξέρει κανείς τι θα γίνει μ' αυτούς που το χρωστανε; Εχει συμβει σε κάποιον απο εσας κάτι παρόμοιο; :thxx:
Άβαταρ μέλους
marouli91

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό AbbyNormal » 18 Μαρ 2014, 01:25

Και Τσουπ! Να'σου η απάντηση σήμερα απο το site της γραμματείας όπου έχει αναρτηθεί η εξής ανακοίνωση:

Το μάθημα "Ανάλυση Λαθών" του Η΄ εξαμήνου θα εξεταστεί για τους επί πρυχίω φοιτητές την

Τετάρτη 9 Απριλίου 2014, ώρα 4.30 - 6.30, αίθουσα 425.

Ο διδασκων

Καθηγητής Σπ. Χοϊδάς

17/3/14
Τελευταία επεξεργασία από AbbyNormal και 18 Μαρ 2014, 01:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
http://www.privateteacher.gr

Ιδιαίτερα μαθήματα, Φροντιστήρια, Σχολές
Άβαταρ μέλους
AbbyNormal

Σχολή/Τμήμα: πικρόσχολη
Φύλο: Τσουκνίδας

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό marouli91 » 19 Μαρ 2014, 15:44

Ευχαριστώ πολύ! Το είχα δει κι εγώ χθες στο site :up:
Άβαταρ μέλους
marouli91

-ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ-

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Poison_Ivy » 21 Μαρ 2014, 21:25

Ρε παιδιά... τι παίζει με το μάθημα της Σακελλίου ""blah blah blah whitman/dickinson" ?????
Είμαι επι πτυχίω και ειναι το τελευταιο μου... όλοι μου λενε ειναι Σακελλίου πάρτο...
και κανεις δεν ξερει τι πραγματεύεται το μαθημα... αν ειναι δυνατον!!!
Έχει κανείς ιδέα???
Είναι σαν την Αμερικανική Ποιηση αλλα για αυτους τους 2 μονο ή επικεντρώνεται σε τιποτα άλλο πιο συγκεκριμένο???
Να το πάρω τελικά....??????? ΧΕΛΠ ΜΙ!!!!! :help:
" Thoughts are tyrants that return again and again to torment us." - Emily Brontë
Άβαταρ μέλους
Poison_Ivy

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης