filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ελενη Κρουζ » 26 Μάιος 2014, 15:44

New job openings, English teachers needed, strictly native speakers or native-like, with teaching licence, from 21 to 26 years of age, excellent fluency in English, excellent command of the English language, with or with no experience, hard working, serious about their job, committed to teaching, consistent and punctual, willing to learn, loving with children and good-natured, for Foreign Language Institute in Kallithea with a 40-year-old tradition in foreign language education, nice working environment, min. wage plus insurance, contact at
elenisrc@windowslive.com
Τελευταία επεξεργασία από Ελενη Κρουζ και 26 Μάιος 2014, 15:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Ελενη Κρουζ

Σχολή/Τμήμα: Theology University Graduate
Ευχαριστώ: 0

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό menia22 » 01 Ιουν 2014, 16:58

Καλησπέρα!Ξέρει κανείς κάποιο site που μπορώ να βρω βεβαιώσεις για το τέλος της χρονιάς?Κάνω ιδιαίτερα σ ένα παιδάκι α senior(είναι το πρώτο μου ιδιαίτερο) και σε μια βδομάδα τελειώνουμε τα μαθήματα.Επίσης μπορεί κάποιος πιο έμπειρος να με διαφωτίσει για το πώς υπολογίζουμε ακριβώς το βαθμό της βεβαίωσης??
Άβαταρ μέλους
menia22

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 01 Ιουν 2014, 17:10

Μενια, εγω που εργαζομαι σε φροντιστηριο και παραδιδω βαθμολογια σε καρτελα, βαζω βαθμο με αριστα το 100 σε καθε section που κανω, πχ spelling, reading, tests, etc. Τα προσθετω ολα μαζι και τα διαιρω με τον αριθμο τους! μετα βγαινει ο μεσος ορος ετσι :up:
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό menia22 » 01 Ιουν 2014, 17:14

Σ ευχαριστώ πολυ!!! :thxx: Αυτές τις καρτέλες η βεβαιώσεις θα μπορούσα να τις βρω σε καποιο βιβλιοπωλείο ας πούμε?Η υπάρχουν μόνο σε φροντιστήρια?
Άβαταρ μέλους
menia22

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 01 Ιουν 2014, 18:32

Δεν ξερω Μενια μου... εγω συμπληρωνω τις καρτελες του φροντιστηριου που ειναι φτιαγμενες με το ονομα του φροντιστηριου πανω, οποτε δεν ξερω ακριβως πώς λειτουργει αυτο.. ισως μπορουσες να φτιαξεις δικες σου, απλα ψαξε καποιο προτυπο στο ιντερνετ να δεις πως δομειται η φαση! :up:
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό menia22 » 01 Ιουν 2014, 18:48

internet λοιπον. :study: Σ ευχαριστώ πολυ!!!
Άβαταρ μέλους
menia22

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό menia22 » 06 Ιουν 2014, 13:37

Ποια πιστεύετε είναι η πιο γρήγορη μέθοδος για έναν ενήλικα που εχει κανει μεχρι e class πριν 6 χρόνια και θέλει να πάρει το proficiency για τη δουλειά του αν δεν θέλει να πάει φροντιστήριο?Πρέπει ας πούμε να διαβάσει πρώτα γραμματικη lower ,να φτάσει στο επίπεδο β2 και μετά να αρχίσει να διαβάζει για advanced και proficiency?Μπορεί να παραληφθεί το advanced με μια αναλυτική σειρά proficiency?Αν σας έχει τύχει παρόμοιο ιδιαίτερο διαφωτίστε με παρακαλώ!! :thxx:
Άβαταρ μέλους
menia22

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 06 Ιουν 2014, 14:28

Μενια, λιγο ασχετο με την ερωτηση σου (δεν ξερω να σε διαφωτισω) αλλα βρηκες τελικα καρτελες; :-)
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό menia22 » 06 Ιουν 2014, 14:35

οχι δεν βρηκα :confused: θα φτιαξω μονη μου με excel!!:)
Άβαταρ μέλους
menia22

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 06 Ιουν 2014, 14:45

τελεια! καλυτερα, προσαρμοζεις και τα δεδομενα μονη σου! απλα να βρεις ενα προτυπο ρε παιδι μου, να ξερεις τι ενοτητες θα συμπεριλαβεις! αλλα και παλι, εσυ ξερεις τι διδασκεις σε καθε μαθητη, οποτε γνωριζεις και τις ενοτητες :cool:
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό menia22 » 06 Ιουν 2014, 14:49

Ναι εννοείται!!κοιταξα και κατι καρτελες που χα εγω μαθητρια :tease: ευχαριστώ παντως!
Άβαταρ μέλους
menia22

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 06 Ιουν 2014, 14:52

:cool: :up: :goodjob:
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elbar » 12 Ιουν 2014, 01:16

κ εγωεψαξα σε βιβλιοπωλεια για ενδεικτικα για το τελος της χρονιας, αλλα δε βρηκα τιποτα.μονο απο το ιντερνετ μπορουσα να εχω παραγγειλει προ πολλου. Οποτε εκατσα κ σχεδιασα. Του χρονου ομως θελω αν ειναι πιο οργανωμενη, Εαν εχετε βρει καπου ετοιμες βεβαιωσεις, δωστε μας τα φωτα σας
Άβαταρ μέλους
elbar

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 12 Ιουν 2014, 01:23

εγω εχω απο το φροντιστηριο! αν θελετε σας λεω πώς ειναι η διαρθρωση των ενοτητων ακριβως! :cool:
(μπραβο σου που σχεδιαζεις :up: )
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό sofsof » 28 Ιουν 2014, 00:11

Καλησπέρα παιδιά,
ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε κάποιο εκδοτικό οίκο που να δίνει δωρεάν τα βιβλία του καθηγητή. Ξέρω πως η burlington δίνει πχ τρία το χρόνο.
Ευχαριστώ πολύ
Άβαταρ μέλους
sofsof

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό menia22 » 14 Σεπ 2014, 12:23

Καλημέρα!Έχει κάνει κάποιος το hit the road 3 από Μπoυκουβάλα?(archer editions)Τί γνώμη έχετε? Επίσης γνωρίζει κάποιος αν οι mmpublications στέλνουν δωρεάν βιβλία καθηγητή?
Άβαταρ μέλους
menia22

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό menia22 » 14 Σεπ 2014, 21:33

Έχει κάνει κάποιος το hit the road 3 από Μπoυκουβάλα?(archer editions)Τί γνώμη έχετε? Επίσης γνωρίζει κάποιος αν οι mmpublications στέλνουν δωρεάν βιβλία καθηγητή?
Άβαταρ μέλους
menia22

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό menia22 » 16 Σεπ 2014, 09:23

Με την προφορά των λέξεων στα ιδιαίτερα τι κάνετε?Έχω αναλάβει ένα κοριτσάκι C class.Της προφέρω τις λέξεις όταν κάνουμε το reading,την διορθώνω όταν δεν τα προφέρει σωστά,της βάζω να ακούσει από cd.Σκέφτηκα να της γράφω την ελληνική προφορά δίπλα σε κάθε λέξη στο companion,αλλά έχω ακούσει ότι είναι λάθος και δεν μαθαίνει σωστά.(να σημειώσω οτι σε φροντιστήριο που πηγαινε την προηγούμενη χρονιά τους γράφαν στο companion την προφορά στα ελληνικά από δίπλα και ήταν πολύ γνωστή αλυσίδα παρακαλώ! :tease: ).Σκεφτόμουν να κάνω ένα συνδυασμό:να της μάθω μόνο το schwa και που χρησιμοποιείται και τα υπόλοιπα με ελληνικούς χαρακτήρες και κάποιες επεξηγησεις,π.χ σ κανονικό, σ παχύ.Τι γνώμη έχετε γι αυτό?Επίσης πιστέυω ότι πρέπει να χουμε ανοιχτό μυαλο σχετικά με τις μεθόδους διδασκαλίας:να επιλέγουμε καινούριες αλλά και παλιές.Δε λέω, να πληροφορούμαστε για ό,τι καινουριο βγαίνει(διαδραστικοί πινακες ,εκμάθηση προφοράς μόνο από cd) αλλά αυτή η νοοτροπία "ό,τι είναι καινούριο είναι και καλύτερο με εκνευρίζει".
Άβαταρ μέλους
menia22

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 16 Σεπ 2014, 12:42

Εγω Μενια, οσο ημουν κατα της οπτικοποιησης της προφορας στον πινακα με ελληνικα, τοσο ολο και το υιοθετω..
Πλεον, μεσα οι ταξεις βριθουν με παιδια με μαθησιακες αλλα και γι αυτα που δεν αντιμετωπιζουν καποια αναλογη δυσκολια και απλα κολλανε σε καποιες λεξεις ή τωρα ξεκινανε, ειναι ενας τροπος.. ναι, δεν ειναι σωστος, αλλα αν μπορει να βοηθησει σε καποιο βαθμο, γιατι οχι; :peace2:
Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariad » 05 Νοέμ 2014, 15:14

Γεια σας παιδια!!φετος το καλοκαιρι μετακομισα σε μια επαρχιακη πολη με τα φροντιστηρια τα βρηκα μπαστουνια Tο καλοκαιρι εκλεισα δουλεια με μια που μου ταξε ωρες και λεω εδώ ειμαστε.Ξεκινησα από τελη Αυγουστου μεχρι μεσα Σεπτεμβριου εκει,μια κολαση κάθε μερα με ειρωνευοταν μου εριχνε την αυτοπεποιθηση, με φορτωνε με γραπτα τερτρασελιδα διαγνωνισματα ορθογραφιας τα βαζε τα παιδια να μαθαινουν ολες τις λεξεις απεξω τις προτασεις από κατω και όλα τα παραγωγα συν ολόκληρες παραγράφους του βιβλιου συν γραμματικη συν τις εκθεσεις τους.Δεν προλαβαινα να ανασανω παιδια.αΕιχα τετοια τετρασέλιδα 4 φορες την εβδομαδα συν εκθεσεις.Ηθελε να ελεγχω αν είναι ακριβως οι ιδιες προτασεις από το companion.δεν πληρωθηκα ουτε δεκαρα και πρόγραμμα εβγαλε τελευταια στιγμη με μονο 6 ωρες σε 2 μερες ενώ είναι εκτος πολης το φροντ.Eπειδη περνουσα ασχημα εψαξα τελευταια στιγμη σε άλλο φροντ,πραγμα που μου χε απαγορευσει να κανω και αν με χρειαζοταν να μια διαθεσιμη και να αφησω τα ιδιαιτερα μου.Βρηκα σε άλλο τελικα μου ζητησε τα χαρτια μου και τελευταια στιγμη μου λεει πρεπει να σαι καθημερινα και γραμματεια πραγμα που δεν γινοταν γιατι εχω 5 ιδιαιτερα κ δεν μπορουσα να μια για τερτραωρο από δευτ ως σαββατο της ειπα δεν μπορω εφαγα Χ και από κει.Τελικα με πηραν σε ένα φροντ επειδή ειχαν ένα προβληματικο μαθητη και περναω δυσκολα μαζι του χωρις ασφαλεια με χουν.Αυτη η σεζον ένα θρίλερ.Στα χωρια που πηγαινω προτιμουν μια με lower αδαης γυναικα που δεν εχει ουτε μια επιτυχια στο ενεργητικο της και από τοτε που δουλευω εκει αντιγραφει τα παντα από βιβλια τροπους επιβράβευσης κτλ.Οι γονεις τους λες Αγγλικη κ σου λεν αναλαμβανεις κ πτυχια?Προτιμουν την άλλη παροτι είναι ασχεστη ειχα παρει μαθητη της κ μου λεγε ολο μιλουσαν και ποτε δεν εγραφε στο πινακα παντα μισα βιβλια εκανε.Εχω απαγοητευτει από παντου. :wtf: Μου λετε τι άλλο να κανω?θελω να ανοιξω και σπιτι.Εδω είμαι αγνωστη κ δεν μπορω να βρω και ιδιαιτερα.Παλι καλα και τα χωρια αλλα πολλλα καυσιμα.
Άβαταρ μέλους
mariad

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες