filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 05 Νοέμ 2014, 15:30

Δυναμη και υπομονη mariad! Τελικα δεν ξερω πού ειναι χεροτερα, στις μεγαλουπολεις οπου το επαγγελμα ειναι κορεσμενο ή στο χωριο που ειναι περιορισμενα τα πραγματα; :confused:
Προσωπικη μου γνωμη ειναι να αποφευγεις οτιδηποτε περιλαμβανει voucher μεσα. Μακρια να φευγεις γιατι θα κανεις το χαμαλη και θα πληρωθεις πολυ ετεροχρονισμενα. (και αν)
Ψαξτο γενικα, οσο μπορεις και παντου και αν τα καταφερεις, επικεντρωσου μονο σε ιδιαιτερα. Εκει εισαι κυριος του εαυτο σου και οριζεις τα παντα (σχεδον). Μην "πεσεις"! Το επαγγελμα ειναι τιγκα στους κομπογιαννιτες και εκμεταλλευτες! :peace2:
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariad » 05 Νοέμ 2014, 15:46

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ VOUCHER.ΕΧΑΣΑ 4 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΛΟΓΩ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ.ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΟΥΔΕΣ ΠΑΝΕ ΣΑ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ.ΘΕΛΩ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΟΥ ΡΘΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝΑΠΟΔΑ.ΚΑΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΦΡΟΝΤ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΕΧΑΣΑ ΑΛΛΑ 2 ΙΔΙΑΤΕΡΑ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΓΤ ΘΕΛΑΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΤΑ ΧΕ ΠΑΡΕΙ Η ΓΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΛΟΥΕΡ.ΦΑΠΕΣ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.Κ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΦΡΟΝΤ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΜΕ VOUCHER MHN TO ΔΕΝΕΙΣ ΓΙΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΟΧΙ.ΠΑΝΤΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΙΣΗ.ΤΟ ΤΙ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ Κ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟΥΧΟΥΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ
Άβαταρ μέλους
mariad

Ευχαριστώ: 0

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stergios1988 » 01 Φεβ 2015, 00:53

Μία ερώτηση θέλω να κάνω. Θέλω να ξεκινήσω να κάνω ιδιαίτερα και θέλω να προμηθευτώ ορισμένα δείγματα από βιβλία αγγλικών. Από όσο ξέρω χρειάζεται να έχεις επάρκεια για να σου δώσουν ορισμένοι οίκοι δωρεάν δείγματα και εγώ δεν έχω ζητήσει διότι δεν έχω δώσει για Proficiency. Υπάρχει περίπτωση να μου στείλουν βιβλία έχοντας μόνο την περαίωση σπουδών μου, μιας και τελείωσα τον Σεπτέμβρη τη σχολή. Και αν τελικά μπορώ ποιοι εκδοτικοί οίκοι στέλνουν αυτή τη στιγμή δωρεάν δείγματα;
Άβαταρ μέλους
stergios1988
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Αγγλική Γλωσσα & Φιλολογια
Ευχαριστώ: 4

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 09 Φεβ 2015, 13:11

stergios1988 έγραψε:Μία ερώτηση θέλω να κάνω. Θέλω να ξεκινήσω να κάνω ιδιαίτερα και θέλω να προμηθευτώ ορισμένα δείγματα από βιβλία αγγλικών. Από όσο ξέρω χρειάζεται να έχεις επάρκεια για να σου δώσουν ορισμένοι οίκοι δωρεάν δείγματα και εγώ δεν έχω ζητήσει διότι δεν έχω δώσει για Proficiency. Υπάρχει περίπτωση να μου στείλουν βιβλία έχοντας μόνο την περαίωση σπουδών μου, μιας και τελείωσα τον Σεπτέμβρη τη σχολή. Και αν τελικά μπορώ ποιοι εκδοτικοί οίκοι στέλνουν αυτή τη στιγμή δωρεάν δείγματα;

Μέχρι πέρυσι ίσχυαν τα εξής (που πολύ πιθανόν ακόμα να ισχύουν):

Supercourse -> δωρεάν βιβλία

Burlington -> δωρεάν μέχρι 3 βιβλία κάθε χρόνο, εκτός από τα Practice Tests.

Litera -> δωρεάν αλλά πληρώνεις τα έξοδα αποστολής

Hamilton -> δίνει δωρεάν όλη τη σειρά βιβλίων που θα επιλέξεις, δεν πληρώνεις τα μεταφορικά αλλά πληρώνεις το CD γύρω στα 10€.

New Editions -> δεν δίνει κανένα δωρεάν, τα δίνει με έκπτωση 25% και οι παραγγελίες γίνονται μέσω των εκδόσεων-βιβλιοπωλείο Varia Lecto (Oμήρου 50 Κολωνάκι)

Δυστυχώς, δεν θυμάμαι για τους υπόλοιπους εκδοτικούς οίκους τι ισχύει. :confused:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό smurfette*91 » 15 Φεβ 2015, 03:26

Η express Publishing δινει μια ολοκληρωμένη σειρά το χρόνο και τα υπόλοιπα μετά -50%.
Baby, love that comes around
will never stop coming around
but you need me
now you need me....

What defines us is how well we rise after falling
Άβαταρ μέλους
smurfette*91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογικό (Κλασσικό)
Ευχαριστώ: 49

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maria11/10 » 22 Αύγ 2015, 12:56

Καλησπέρα! Θέλω συμβουλή από όποιον έχει εμπειρία ή καλές ιδέες. :help: :help: :help:
Θα αναλαβω ενήλικα γυρω στα πενήντα ο οποίος δεν μιλάει γρι αγγλικά και θέλει σε έξι μήνες να φύγει έξω.
Θέλει κυρίως να μιλάει για να μπορεί να ζήσει εκεί. Δεν έχω ιδέα από βιβλία για ενήλικες, και γενικά θα ήθελα
πάσης φύσεως συμβουλές. Από το πώς και πόση ώρα να κάνουμε προφορικά, αν θα πρέπει να του μιλάω
ελληνικά στην αρχή η κατευθείαν αγγλικά, απο πού να ξεκινήσω...μπλα μπλα μπλα....γενικά όποιος μπορεί να βοηθήσει
καλοδεχούμενες όλες οι συμβουλές. Μήπως να μην τον αναλαβω;;; Μην τον χαντακώσω τον άνθρωπο. :confused:
Δώστε και σώστε!!! :thxx:
Άβαταρ μέλους
maria11/10

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό SailorMoon » 06 Σεπ 2015, 18:41

Γειά σας! Είμαι νέα καθηγήτρια και ετοιμάζομαι να αναλάβω μια 22χρονη που θέλει να δώσει για Michigan Lower τον Μάιο του '16. Είχε αφήσει τα αγγλικά λίγο πριν το lower σε μικρότερη ηλικία. Δεν έχω ξανακάνει μάθημα σε ενήλικη και δεν είμαι σίγουρη για το πώς να το χειριστώ. Θα προλάβουμε ; Τί βιβλία προτείνετε ; Eυχαριστώ! :?:
Άβαταρ μέλους
SailorMoon

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 06 Σεπ 2015, 18:51

καλησπερα!
εχω δουλεψει το real english B2 απο Burlington με κοριτσι 13 χρονων (η θεματολογια ειναι αρκετα κοινη με τα βιβλια των περισσοτερων εκδοτικων οικων αλλα πολυ ενδιαφερουσα). Αρκετα απαιτητικο βιβλιο,εχει μεχρι και extra fun 'magazine' με κουιζ κλπ. Μπορεις να γραφτεις στη Burlington και να προμηθευεσαι καποια δωρεαν βιβλια απο κει το χρονο, οπως και να κατεβασεις δωρεαν ακουστικο υλικο.
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό klimt4! » 31 Αύγ 2016, 14:35

Μηπως εχει δουλεψει καποιος απο εσας βιβλια τω εκδοσεων Γριβας;Ποια η γνωμη σας;Στους καθηγητες κανουν πολυ καλες προσφορες αλλα δεν τα εχω δουλεψει ποτε.καμια αποψη;;;;;;;;;;
Άβαταρ μέλους
klimt4!

Σχολή/Τμήμα: ιστορικο-αρχαιολογικο
Ευχαριστώ: 14

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες