filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

ΕΠΑΡΚΕΙΑ ΚΑΙ ΑΔΕΙΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό olga94 » 26 Ιούλ 2015, 01:00

Καλησπέρα!!! Η αναγγελία διδασκαλίας για φροντιστήρια στον εοπεεπ έχει κάποιες υποχρεώσεις με εφορία;;; Υπάρχει περίπτωση να δουλέψω σε φροντιστήριο από τον σεπτέμβρη και θα κάνω αίτηση για την άδεια, αλλά άμα τελικά δε με προσλάβουν θα έχω κάποια φορολογική επιβάρυνση, επειδη θα έχω βγάλει την άδεια; ρωτάω γιατί βλέπω στην ιστοσελίδα του εοππεπ ότι λέει εναρξη ασκήσεως επαγγέλματος http://www.eoppep.gr/index.php/el/struc ... lias_menu.. όποιος γνωρίζει τι ισχύει ας δώσει τα φώτα του...
It doesn't matter how slowly you go as long as you don't stop...
Wherever you go, go with all your heart...Confucious

La vie ne vaut d'être vécue sans amour..
Άβαταρ μέλους
olga94

Ευχαριστώ: 31

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό smurfette*91 » 26 Ιούλ 2015, 16:53

Φορολογική επιβάρυνση δεν έχεις σε καμία περίπτωση ούτε πληρώνεις κάτι για να βγάλεις την άδεια διδασκαλίας. Η διαδικασία αργεί λίγο μέχρι να ολοκληρωθεί.
Απλά να ενημερώσω πως η χορήγηση επάρκειας ξένης γλώσσας με proficiency έχει παγώσει από τον Μάρτιο του 2014. Δες εδώ. Άμα ήδη έχεις προλάβει να πάρεις την επάρκεια τότε δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με την άδεια. Καλό είναι βέβαια να το επιβεβαιώσεις με ένα τηλέφωνο στον εοππεπ.
Baby, love that comes around
will never stop coming around
but you need me
now you need me....

What defines us is how well we rise after falling
Άβαταρ μέλους
smurfette*91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογικό (Κλασσικό)
Ευχαριστώ: 49

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό olga94 » 27 Ιούλ 2015, 23:49

thanks!!! βασικά για φροντηστηρια μ.ε θα κανω την αιτηση, αλλα ρωτησα εδω, γιατι δεν ειδα σχετικο ποστ στα αντίστοιχα τμηματα!!
It doesn't matter how slowly you go as long as you don't stop...
Wherever you go, go with all your heart...Confucious

La vie ne vaut d'être vécue sans amour..
Άβαταρ μέλους
olga94

Ευχαριστώ: 31

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό theocharim » 24 Αύγ 2015, 16:27

Καλησπέρα,
Εχω στείλει τα χαρτιά απο τον Απρίλιο (δεν μένω Αθήνα ) και δεν εχω κανενα νέο.. Απο τα δικαιολογητικα δεν λείπει κανενα και ειναι σίγουρα ολα σωστά. Παιρνω τηλέφωνο και δεν απαντάει κανένας.. Μπορει να με ενημερώσει κάποιος πως μπορω να μάθω τι εχει συμβεί με την άδεια;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
theocharim

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ViVi » 01 Σεπ 2015, 13:48

Γεια σου,theocharim!Για την άδεια διδασκαλίας σε φροντιστήρια,κέντρα ξένων γλωσσών και κατ`οίκον,έχω να σου πω τα εξής:εγώ είχα ρίξει τα χαρτιά από τον Γενάρη;Τα πήγα η ίδια στον ΕΟΠΠΕΠ,στην Νέα Ιωνία.Μόλις έναν μήνα πριν είδα το όνομά μου στη λίστα!Πληκτρολογείς εγκεκριμένες άδειες διδασκαλίας,μετά πατάς το Εκπαιδευτικούς με εγκεκριμένη αναγγελία έναρξης ασκήσεως ... και τέλος την ένδειξη εδώ.Θα σου βγάλει μία λίστα με πολλά ονόματα.Όταν δεις το όνομά σου σημαίνει ότι η άδεια διδασκαλίας σου εγκρίθηκε.Μου είπε ο αστυνομικός στην υποδοχή ότι όταν δω το όνομά μου στη λίστα έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία αφού πρώτα μου έδωσε ένα χαρτί.Αν κάποιος τώρα ξέρει σίγουρα ότι πρέπει να πάω να παραλάβω κάποιο χαρτί,παρακαλώ πολύ να με ενημερώσει.Ευχαριστώ πολύ!
Άβαταρ μέλους
ViVi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anfay » 23 Νοέμ 2015, 16:44

Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου καποια πράγματα;
είναι υποχρεωτική η αναγγελία; ρωτώ γιατί έχει τύχει πολλές φορές να ρωτήσω γνωστούς μου, απόφοιτους του τμήματος φιλολογίας και δεν γνωρίζουν καν την ύπαρξή της.
το πιστοποιητικό περάτωσης που χορηγείται απο τη γραμματεία μπορεί να χρησιμοποιηθεί γι αυτό το σκοπό;
Άβαταρ μέλους
Anfay

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες