filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

ΓΥ04 || ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΟ ΦΩΝΗΤΙΚΗΣ (Γ ΕΞΑΜΗΝΟ)

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του τμήματος Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

ΓΥ04 || ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΟ ΦΩΝΗΤΙΚΗΣ (Γ ΕΞΑΜΗΝΟ)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό labaki2 » 25 Οκτ 2007, 08:15

:oops: καλημερα!θα ηθελα να μαθω ποτε αρχιζει το φροντιστηριακο της φωνητικης.το επιθετο μου αρχιζει απο β. Λογικα πρεπει να διαμορφωσαν διαφορετικα τα τμηματα απ'οτι στο επισημο προγραμμα.

Επεξεργασια απο filosofiki team:

Για το μαθημα του Χοιδα http://www.filosofiki.eu/viewtopic.php?t=1435
Παναρα http://www.filosofiki.eu/viewtopic.php?t=5634
Αντωνοπουλου http://www.filosofiki.eu/viewtopic.php?t=2143
Άβαταρ μέλους
labaki2

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ezd » 25 Οκτ 2007, 08:37

Εχει βγει ανακοινωση οτι ολα τα φροντιστηριακα φωνητικης αρχιζουν απο τις 29 του μηνα.
καθε τελος, μια νεα αρχη
Άβαταρ μέλους
ezd

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό labaki2 » 26 Οκτ 2007, 08:31

ευχαριστω πολυ! :oops:
Άβαταρ μέλους
labaki2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό labaki2 » 30 Οκτ 2007, 12:08

ezd έγραψε:Εχει βγει ανακοινωση οτι ολα τα φροντιστηριακα φωνητικης αρχιζουν απο τις 29 του μηνα.
το ειδα αυτο αλλα μετα συνηθως δεν χωριζονται διαφορετικα τα κλιμακια?οποιος εχει τη Μαντελη την Τεταρτη, ας μου πει τι εγινε γιατι την ωρα που ειναι το μαθημα ,δουλευω. ευχαριστω! :oops:
Άβαταρ μέλους
labaki2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό joanna21 » 14 Νοέμ 2007, 23:59

Για το ΓΥ 05 μιλατε παιδια????
Άβαταρ μέλους
joanna21
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ezd » 15 Νοέμ 2007, 10:34

ΓΥ 04 Φρον
καθε τελος, μια νεα αρχη
Άβαταρ μέλους
ezd

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikoulitsa preveza » 30 Σεπ 2009, 11:10

Καλημερα παιδια...Θα ηθελα να ρωτησω αν το συγκεκριμενο φροντηστηριακο ειναι υποχρεωτικο και γενικοτερα μπορει καποιος να μου πει ποια απο τα φροντηστηριακα του γ εξαμηνου ειναι υποχρεωτικα και ποια οχι...Σημερα βγηκε το προγραμμα και εχω πελαγωσει...παντου βλεπω φροντηστηριακα :mad2:
Άβαταρ μέλους
nikoulitsa preveza

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rokaki » 30 Σεπ 2009, 11:29

είναι υποχρεωτική η εξέτασή του εάν δεν το έχεις περάσει δεν περνάς την θεωρία. Παίρνει 2 μονάδες στα 10. Εγώ δεν το παρακολουθούσα μίλησα με την Γιαννακοπούλου στο τηλέφωνο και πήγα την ημέρα της εξέτασης. Μας έβαλε ένα listening γελοίο να συμπληρώσουμε τα κενά με ερωτήσεις τύπου πόσα είναι τα άτομα, που είναι, τι ώρα είναι, ποιο είναι το θέμα που συζητάνε τι είδους συζήτηση είναι, μετά είναι να χαρακτηρίσουμε τους ομιλητές με κάποια επίθετα, και τέλος να γράψουμε την άποψη που είχε ο καθένας. Το δεύτερο σκέλος ήταν προφορική εξέταση. Είμασταν σύνολο 3 άτομα σου έδινε κάποιες ερωτήσεις, σου άφηνε λίγα λεπτά να τις διαβάσεις και να κάνετε συζήτηση βασισμένοι στις ερωτήσεις αυτες. Είναι πολύ εύκολο το μόνο κακό είναι ότι το listening ήταν χάλια, δεν ακουγόταν ούτε δυνάμωνε η ένταση λες και το είχαν χρόνια και ήταν έτοιμο να χαλάσει. Το θεμα που μου έπεσε ήταν optimism. Εγώ δεν είχα άλλο υποχρεωτικό στο τρίτο εξάμηνο. Δεν ξέρω εάν είχαν όμως γιατί εγώ δεν παρακολουθώ έρχομαι μόνο στις εξετάσεις. [/list]
Άβαταρ μέλους
rokaki

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό antonia90 » 08 Οκτ 2009, 19:46

Βγήκε ανακοίνωση για το πότε αρχίζουν τα φροντιστηριακά και πως χωρίζονται τα τμήματα....
Δείτε στη γραμματεία!!!
Άβαταρ μέλους
antonia90

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lara Croft! » 09 Οκτ 2009, 19:41

Eβγαλα φωτο τις ανακοινωσεις με το κινητο, αλλα ειναι κουνημενες. Ελπιζω να βγαλετε ακρη. Ηταν εξω απο την 823.

http://tinypic.com/r/s5y5cg/4

http://tinypic.com/r/2rnwkcg/4
P&L prevails
Άβαταρ μέλους
Lara Croft!
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό charlie » 11 Οκτ 2009, 12:06

επειδη δε φαινεται πολυ καλα μπορεις να μου πεις σε παρακαλω το τμημα για μενα που αρχιζει το ονομα μου απο ΚΟ- ποτε ειναι?
Άβαταρ μέλους
charlie

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πινοκιο » 11 Οκτ 2009, 12:54

Νομιζω Τριτη 9-12 γιατι βλεπω ενα Κοιμ στην ημερα αυτη!Χωρις σιγουρια ομως! :confused:
Ωραία που τα λες,μα έλα που σε ξέρω...
Μ'ένα φιλί μου θα σ'αλλάξω την τροχιά...
Κι όταν θα σκέφτεσαι το πώς θα υποφέρω
καινούριο πόθο θα σ'ανάβω στην καρδιά...
Πώς να γλυτώσει μάτια μου ο ένας απ'τον άλλο...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πινοκιο

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lara Croft! » 11 Οκτ 2009, 15:40

Κι εγω Τριτη 9-12 βλεπω. Sorry παιδια για την αθλια φωτο, αλλα ειχε μαζευετει κοσμος και δεν μπορουσα να κατσω πολυ και επειδη η φωτο ηταν στο κιν. δε φαινοταν κουνημενη, μεχρι που την ειδα στο pc...
P&L prevails
Άβαταρ μέλους
Lara Croft!
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό charlie » 11 Οκτ 2009, 19:29

ευχαριστω πολυ!
Άβαταρ μέλους
charlie

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lara Croft! » 12 Οκτ 2009, 13:17

Mη ζοριζεστε με τις φωτο μου. Εχουν μπει οι πληροφοριες στο επισημο σαιτ της σχολης
P&L prevails
Άβαταρ μέλους
Lara Croft!
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Xrysa'85 » 18 Οκτ 2009, 18:48

Εγώ ήμουν στο τμήμα της Τετάρτης 15.00-18.00,αλλά δεν μπορούσα να το παρακολουθήσω γιατί έλειπα.
Γνωρίζει κάποιος για το συγκεκριμένο τμήμα ή γενικότερες πληροφορίες γι'αυτό το πρώτο μάθημα? Τί λένε δλδ, τί καθορίζουν?
Επίσης κάτι ακόμα, είναι υποχρεωτική η παρακολούθηση αυτού το μαθήματος ή η εξετασή του?
Άβαταρ μέλους
Xrysa'85

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lara Croft! » 18 Οκτ 2009, 20:09

rokaki έγραψε:είναι υποχρεωτική η εξέτασή του εάν δεν το έχεις περάσει δεν περνάς την θεωρία. Παίρνει 2 μονάδες στα 10. Εγώ δεν το παρακολουθούσα μίλησα με την Γιαννακοπούλου στο τηλέφωνο και πήγα την ημέρα της εξέτασης. Μας έβαλε ένα listening γελοίο να συμπληρώσουμε τα κενά με ερωτήσεις τύπου πόσα είναι τα άτομα, που είναι, τι ώρα είναι, ποιο είναι το θέμα που συζητάνε τι είδους συζήτηση είναι, μετά είναι να χαρακτηρίσουμε τους ομιλητές με κάποια επίθετα, και τέλος να γράψουμε την άποψη που είχε ο καθένας. Το δεύτερο σκέλος ήταν προφορική εξέταση. Είμασταν σύνολο 3 άτομα σου έδινε κάποιες ερωτήσεις, σου άφηνε λίγα λεπτά να τις διαβάσεις και να κάνετε συζήτηση βασισμένοι στις ερωτήσεις αυτες. Είναι πολύ εύκολο το μόνο κακό είναι ότι το listening ήταν χάλια, δεν ακουγόταν ούτε δυνάμωνε η ένταση λες και το είχαν χρόνια και ήταν έτοιμο να χαλάσει. Το θεμα που μου έπεσε ήταν optimism. Εγώ δεν είχα άλλο υποχρεωτικό στο τρίτο εξάμηνο. Δεν ξέρω εάν είχαν όμως γιατί εγώ δεν παρακολουθώ έρχομαι μόνο στις εξετάσεις. [/list]

Aρα Χρυσα, οπως βλεπεις, μονο η εξεταση ειναι υποχρεωτικη να πας. Αρκει βεβαια να μιλησεις με την καθηγητρια/καθηγητη που ανηκεις και να ενημερωσεις οτι δεν μπορεις να πας, αλλα και να ενημερωθεις ποια ημ/νια θα εξεταστεις.. Το Φροντ. πιανει 2/10 του μαθηματος της Φωνητικης και για να περασεις το μαθημα πρεπει να περασεις 1/2.
P&L prevails
Άβαταρ μέλους
Lara Croft!
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Xrysa'85 » 18 Οκτ 2009, 21:20

Και κάτι ακόμα! Τα πρώτα εισαγωγικά μαθήματα που έγιναν την εβδομάδα που πέρασε, ήταν χωρισμένα σε μικρά τμήματα αλφαβητικά. Αυτός ο διαχωρισμός θα ισχύει από εδώ και στο εξής? Δλδ θα παρακολουθούμε το φροντιστηριακό στα ανάλογα τμήματα βάσει του διαχωρισμού του 1ου εισαγωγικού μαθήματος? :thnks:
Άβαταρ μέλους
Xrysa'85

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 18 Οκτ 2009, 21:51

το φροντηστηριακο της φωνητικης ΔΕΝ ειναι μαθημα που το παρακολουθεις οπως τα αλλα... απλα πηγαινεις στο 1ο μαθημα και δηλωνεις ομαδα με την οποια θα εξεταστεις.Συνολικα 4 φορες ασχολεισαι με το φροντηστηριακο μεσα στο εξαμηνο .1 για να δηλωσεις ομαδα , 2 για το δοκιμαστικο της προφορικης εξετασης,3 το tutorial που μαζευονται ολοι μαζι και συζητανε για τα δοκιμαστικα , και 4 η εξεταση! μπορεις βεβαια να τα αποφυγεις ολα αυτα και να πας απλα να δηλωσεις ημερομηνια εξετασης στο γραφειο της καθηγητρια σου.Good luck!!
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Xrysa'85 » 18 Οκτ 2009, 23:29

Ευχαριστω πολύ,ήσουν αρκετα διαφωτιστική!
Η καθηγήτριά μου για να πάω να δηλώσω είναι προφανώς αυτή που έκανε και το εισαγωγικό μάθημα?
Συγγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις,αλλά δεν μπορούσα να βγάλω άκρη!
:thxx:
Άβαταρ μέλους
Xrysa'85

Επόμενο

Επιστροφή στο Μαθήματα Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες