filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

ΓΥ08 || ΜΕΘΟΔΟΙ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ-ΣΤ. ΕΞ

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του τμήματος Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: ΓΥ08 || ΜΕΘΟΔΟΙ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ-ΣΤ. ΕΞ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lorenh » 22 Σεπ 2010, 16:53

sorry για τη χαζοερωτηση αλλα μην διαβασω τσαμπα. Δεν ειχα εγγραφεί στο φροντιστηριακό λογω δουλειάς δεν παρακολουθησα καθόλου. Εχω διακαίωμα να το δώσω ή απαιτηται παρακολουθηση φροντιστηριακού?
Άβαταρ μέλους
lorenh

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 22 Σεπ 2010, 17:07

έχεις δικαίωμα να δώσεις το μάθημα φυσικά! απλώς να ξέρεις ότι θα πας για το 7 και όχι το 10 όπως τα άλλα μαθήματα....

Part 1 (30pts)
Part 2 (40pts)

σύνολο 7 (το άριστα)

+ ο βαθμός από το φροντιστηριακό (μέχρι 3 βαθμούς μπορούσες να πάρεις από το φροντιστιριακό: 1 από την παρουσία σου και 2 από τις εργασίες)
~The roughest road often leads to the top~

Εικόνα
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό samantha 13 » 17 Ιαν 2011, 20:45

Να σας ρωτησω μηπως εχει βγει ανακοινωση για τους επι πτυχιω ποτε θα δοθει το μαθημα σε αυτη την εξεταστικη;
Άβαταρ μέλους
samantha 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mari_christie » 04 Μαρ 2011, 13:24

Παιδιά βοήθεια....να ρωτήσω κάτι??????Επειδή δεν κατάφερα να πάω στο μάθημα αυτής της εβδομάδας, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς γίνεται με αυτό το μάθημα??Είδα κάποιες ανακοινώσεις στο e-class αλλά δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα.....please......
Άβαταρ μέλους
mari_christie

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό aleka.iak » 16 Μαρ 2011, 17:21

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ....ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΡΓΑΣΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΕΞΤΡΑ ΒΑΘΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΚΘΕΣΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΔΙΑΛΕΞΗ ΠΟΥ ΔΩΣΑΝΕ 2 ΤΣΕΧΕΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΕΣ ΤΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΙΔΑΣΚΟΥΜΕ ΑΓΓΛΙΚΑ......Η ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΕΔΩΣΕ ΜΑΘΗΜΑ ΣΗΜΕΡΑ...ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΙΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΙ ΤΣΕΧΕΣ!!!!
Άβαταρ μέλους
aleka.iak

Σχολή/Τμήμα: ΑΓΓΛΙΚΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Elizadeath » 17 Μαρ 2011, 20:15

mari_christie εγώ έχω την Καραβά.Σήμερα κάναμε το τρίτο μάθημα.Στο τέλος στο διαγώνισμα θα υπάρχουν κοινά θέματα και τα γραπτά θα βαθμολογούνται με άριστα το 70%.Τους υπόλοιπους 30 πόντους τους παίρνουμε έιτε από συμμετοχή σε lesson planning workshop και project είτε από κάποια άλλη εργασία σε συνεργασία με έναν άλλο καθηγητή.Το deadline για τη συμμετοχή σε lesson planning workshop έχει ήδη λήξει οπότε ρώτα τι μπορείς να κάνεις με το άλλο θεματάκι,εάν σε ενδιαφέρει.Προς το παρόν,στο κανονικό μάθημα,μας έχει μοιράσει 1 reader κι ένα άλλο φυλλαδιάκι αλλά αργότερα,με την εγγραφή,φαντάζομαι θα πάρουμε και το βιβλίο.Μπορείς να πας στο γραφείο της καθηγήτριας που έχεις και να ζητήσεις το reader και το άλλο φυλλάδιο,λογικά θα σου δώσουν.
for those about to rock...we salute you!
Άβαταρ μέλους
Elizadeath

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Elizadeath » 17 Μαρ 2011, 20:28

Παιδάκια SOS!!! :mors:
Θέλω επειγόντως την βοήθεια καποιου/κάποιας που έχει πάει στο πρώτο μάθημα στο lesson planning workshop group A που έγινε την Τρίτη που μας πέρασε (15 Μαρτίου)
Έχει γίνει ολόκληρο μπέρδεμα και τώρα έχω πανικοβληθεί.Είχα δηλώσει συμμετοχή αλλά δεν είδα το όνομά μου να έχει ανακοινωθεί στις λίστες με τα ονόματα στο eclass.Σήμερα πήγα και μίλησα στη Καραβά και μου πε ότι με έχει βάλει και μάλιστα στο group A αλλά κόλλησε το eclass και έδειχνε τα μισά ονόματα.Εγώ όμως νομίζοντας πως δεν με έχει βάλει σε workshop έχασα αυτό που πραγματοποιήθηκε προχτές.Ξέρει κανένας να μου πει σας παρακαλώ πολύ τι έκανε ο κύριος Ζορμπάς;;Έδωσε τίποτα;Ζήτησε τίποτα για την επόμενη φορά;ΕΊναι μεγάλη ανάγκη.Πείτε όσα περισσότερα μπορείτε.Α!Και ξέρει κάποιος να μου πει το mail του.Ευχαριστώ πολύ πολύ!Περιμένω άμεσα κάποια απάντηση... :help:
Άβαταρ μέλους
Elizadeath

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό California » 17 Μαρ 2011, 22:15

Elizadeath μην πανικοβάλλεσαι!e-mail δυστυχώς δεν έχω αλλά μου φάνηκε πολύ γλυκός άνθρωπος και πρόθυμος να βοηθήσει γενικότερα!Πιστέυω αν του εξηγήσεις θα καταλάβει!Το μάθημα ήταν αρκετά μικρό, και στηριζόταν στα φυλλάδια που υπάρχουν και στο e-class και τα οποία μας ζήτησε να εκτυπώσουμε και να κρατάμε μαζί μας. Δεν κράτησα ουσιαστικές σημειώσεις γιατί το μάθημα στηριζόταν κυρίως στη συζήτηση την οποία ενθάρρυνε. Για την επόμενη φορά έχουμε το homework task(appendix 2) από το αρχείο που γράφει lesson planning workshop-session 1. Αυτό θα το παραδώσουμε στον ίδιο, και κάθε εβδομάδα θα του δίνουμε μια τέτοια εργασία απ'ότι κατάλαβα..Έλπίζω να βοήθησα!Άν κάποιος θυμάται κάτι παραπάνω ας προσθέσει ή διορθώσει. :goodluck:
Άβαταρ μέλους
California

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής γλώσσας και φιλολογίας
Ευχαριστώ: 5

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Elizadeath » 17 Μαρ 2011, 23:19

Σ'ευχαριστώ πολύ California! Βοήθησες πολύ! :merci:
Μου φυγε κι ενα αγχος που ειπες οτι αυτος ειναι τοσο καλος! :happy: να 'σαι καλαα!Παω να δω αυτα που ειπες στο eclass.
Άβαταρ μέλους
Elizadeath

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 22 Μαρ 2011, 10:38

Δεν θα γίνει μάθημα σήμερα, ελπίζω να προλάβουν να το δουν όσοι σκόπευαν να ανέβουν...

22-03-2011
ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ "ΜΕΘΟΔΟΙ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ" ΜΕ ΔΙΔΑΣΚΟΥΣΑ Κ. ΣΟΦΙΑ ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ-ΛΥΤΡΑ
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΣΗΜΕΡΑ 22 MΑΡΤΙΟΥ 2011, ώρα 14.00-17.00, ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ «ΜΕΘΟΔΟΙ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ» ΣΤ’ ΕΞΑΜΗΝΟΥ, στο τμήμα (ΜΑΣ-ΠΑΠ) με διδάσκουσα την κ. Σοφία Παπαευθυμίου-Λύτρα, ΛΟΓΩ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ

Η ΔΙΔΑΣΚΟΥΣΑ
ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ Σοφία Παπαευθυμίου-Λύτρα
They say the sea is cold, but the sea contains
the hottest blood of all...
(Whales Weep Not! by D.H. Lawrence)
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Σχολή/Τμήμα: Πρώην ΤΑΣ και ΜΝΕΦ h.c.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό amgr » 23 Μαρ 2011, 00:33

Το reader δεν είπε η Καραβά ότι θα πρέπει να το κατεβάσουμε μόνοι μας απο το e-class; Πότε το μοίρασε και δεν το πήρα χαμπάρι;; :funeyes:
Άβαταρ μέλους
amgr

Σχολή/Τμήμα: English Language and Literature

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό oceanborn » 27 Μαρ 2011, 17:36

Δεν μοίρασε το workbook. Ένα information booklet έδωσε. Πληροφορίες σχετικά με το μάθημα...
If you want to tell people the truth, make them laugh, otherwise they'll kill you...
-Oscar Wilde
Άβαταρ μέλους
oceanborn

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Elizadeath » 01 Απρ 2011, 14:44

παιδάκια ξέρει κανείς να μου πει τι είπε/έκανε η Καραβά χτες επειδή δε μπόρεσα να ανέβω σχολη; Έβαλε καμία εργασιούλα μήπως για την επόμενη φορά;Έχουμε να διαβάσουμε κάτι; :thxx:
Άβαταρ μέλους
Elizadeath

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό trap » 11 Απρ 2011, 21:46

ξέρουμε τίποτα για βιβλίο στο κλιμάκιο της Λύτρα;; Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό amgr » 15 Απρ 2011, 17:07

Η διανομή του βιβλίου γινόταν αυτές τις μέρες (από Τετάρτη έως και σήμερα) και νομίζω αφορούσε όλα τα κλιμάκια. Είχε βγει ανακοίνωση στο e-class και έξω από το γραφείο της Καραβά. biggrinsmile
Άβαταρ μέλους
amgr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό oceanborn » 17 Απρ 2011, 11:00

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει την φωτοτυπία που έδωσε στο τελευταίο μάθημα η Καραβά και έχουμε ως εργασία για το Πάσχα...; :help:
If you want to tell people the truth, make them laugh, otherwise they'll kill you...
-Oscar Wilde
Άβαταρ μέλους
oceanborn

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό aleka.iak » 30 Απρ 2011, 19:00

ξερει κανενας αν ο Ζορμπας την Τριτη θα κανει μαθημα στον 1ο κυκλο φοιτητων η' θα ξεκινησει τα μαθηματα στον 2ο ? Και ποτε παραδιδουμε την μεγαλη εργασια που μας εβαλε? Ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
aleka.iak

Σχολή/Τμήμα: ΑΓΓΛΙΚΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό amgr » 02 Μάιος 2011, 21:41

Την Τρίτη θα ξεκινήσει στον 2ο κύκλο. Τα μαθήματα του 1ου έχουν ολοκληρωθεί. Η υποβολή του τελικού project είναι από 2 έως και 6 Μαίου, ώρα 9-3 στο γραφείο 721.
Άβαταρ μέλους
amgr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό trap » 07 Ιουν 2011, 12:42

γνωρίζει κανείς την ύλη απο το βιβλίο για το κλιμάκιο της Λύτρα;; ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
trap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό oceanborn » 14 Ιουν 2011, 10:41

Επειδή συνήθως τα θέματα είναι κοινά με κάθε επιφύλαξη σου λέω την ύλη της Καραβά η οποία νομίζω ισχύει και σ εσάς: Κεφάλαιο 4 έως και 9, reader και παρουσιάσεις που μπορείς να βρεις στο e-class στο αντίστοιχο μάθημα. Άντε και καλή δύναμη...
-Oscar Wilde
Άβαταρ μέλους
oceanborn

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μαθήματα Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες