filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

ΛΕ13|| ΚΡΙΣΤΟΦΕΡ ΜΑΡΛΟΟΥ-H' ΕΞΑΜΗΝΟ

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του τμήματος Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Antia » 18 Σεπ 2009, 14:06

αν μπορεις κανεις να μου πει τα θεματα της προηγουμενης εξεταστικης για το Marlowe γιατι πραγματικα τα εχω κανει διαγραφη απο το μυαλο μου.... :confused: :dfg:
Άβαταρ μέλους
Antia

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό demi74 » 24 Φεβ 2010, 15:07

Πήγε κανείς σήμερα στο 1ο μάθημα; Έκανε μάθημα η Μήτση ή όχι λόγω απεργίας; Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.
Άβαταρ μέλους
demi74

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό annouk » 24 Φεβ 2010, 15:22

Η Μήτση ήρθε και επειδή ήμασταν λίγα παιδιά έκανε 1 ώρα μάθημα για να μη μας διώξει αφού κάναμε τον κόπο να ανέβουμε. Δεν είπε κάτι το τρομερό και θα τα επαναλάβει και την επόμενη Τετάρτη: μια εισαγωγή για το τι είναι το μάθημα, ποια θα είναι η ύλη και πως θα αξιολογηθούμε.
Άβαταρ μέλους
annouk

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 24 Φεβ 2010, 15:49

+1!

επισης ειπε να εχουμε μαζι μας το volume 1 του Norton anthology γιατι θα ξεκινησει το ''Hero and Leander''
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό demi74 » 25 Φεβ 2010, 09:14

Μπράβο παιδιά. Είστε super! Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
demi74

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό vickouvic » 09 Μαρ 2010, 13:07

Στην e-class έχει ανεβάσει τα πάντα, απο syllabus μέχρι αναλύσεις του hero and leander, μιας και που μ'αυτό ξεκινάμε :cool: χρειάζεται εγγραφή πρώτα, γιατι το μάθημα είναι κλειδωμένο.
Σκοπεύει κανείς να κάνει την προαιρετική εργασία?? :study:
the world is full of kings and queens
who blind your eyes and steal your dreams
it's heaven and hell!

cosplay cafe lian suntomws kyaa *.*
Άβαταρ μέλους
vickouvic
*Notes donor*
*Notes donor*

Re:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό penny » 30 Απρ 2010, 08:19

vickouvic έγραψε:Στην e-class έχει ανεβάσει τα πάντα, απο syllabus μέχρι αναλύσεις του hero and leander, μιας και που μ'αυτό ξεκινάμε :cool: χρειάζεται εγγραφή πρώτα, γιατι το μάθημα είναι κλειδωμένο.

Εργασία; Τί εργασία; Πες μας λεπτομέριες αν μπορεις. Thanks
Άβαταρ μέλους
penny

Re:

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό axl » 30 Απρ 2010, 09:55

vickouvic έγραψε:Στην e-class έχει ανεβάσει τα πάντα, απο syllabus μέχρι αναλύσεις του hero and leander, μιας και που μ'αυτό ξεκινάμε :cool: χρειάζεται εγγραφή πρώτα, γιατι το μάθημα είναι κλειδωμένο.

τι εννοεις λεγοντας "εγγραφη" αγαπητε/η φιλε/η ??? εγω ειμαι ηδη μελος στο eclass ,παρ'ολα αυτα το μαθημα ειναι ακομα κλειδωμενο.... :(:( :mad2:
When you know that your time has come around, You know you'll be prepared for it...

Say your last goodbyes to everyone and Drink and say a prayer for it...
Άβαταρ μέλους
axl

Re: ΛΕ13|| ΚΡΙΣΤΟΦΕΡ ΜΑΡΛΟΟΥ-H' ΕΞΑΜΗΝΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό vickouvic » 30 Απρ 2010, 12:06

Μπορούμε να κάνουμε 1 προαιρετική εργασία, περίπου 10 σελίδες, με θέμα είτε ένα έργο του που δεν έχουμε κάνει μαζί είτε ένα θέμα σχετικό με τον Marlowe, σε στυλ Marlowe και σινεμά π.χ. Πριν ξεκινήσουμε να τη γράφουμε, πρέπει να πάρουμε έγκριση για το θέμα μας και το outline της εργασίας απο τη Μήτση.
Αν δεν παρακολουθεί κανείς, όπως εγώ, μπορεί να της το στείλει στο e-mail της ή μέσω e-class. 'Eτσι μου είπε η ίδια..είναι η επιλογή που λέγεται dropbox και θα την συνιστούσα, γιατι με το mail ποτέ δν ξέρεις τι γίνεται. Σε 26 μέρες λήγει η προθεσμία παράδοσης της εργασίας, οπότε αν αποφασίσει κανείς να τ κάνει, είναι η ώρα να ξεκινήσει κάπου τώρα :up:

axl, έχεις κάνει εγγραφή στο συγκεκριμένο μάθημα?? πρέπει να πατήσεις παρακολούθηση στο συγκεκριμένο...
:confused:
the world is full of kings and queens
who blind your eyes and steal your dreams
it's heaven and hell!

cosplay cafe lian suntomws kyaa *.*
Άβαταρ μέλους
vickouvic
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panayota » 30 Απρ 2010, 12:25

vickouvic έγραψε:Μπορούμε να κάνουμε 1 προαιρετική εργασία, περίπου 10 σελίδες, με θέμα είτε ένα έργο του που δεν έχουμε κάνει μαζί είτε ένα θέμα σχετικό με τον Marlowe, σε στυλ Marlowe και σινεμά π.χ. Πριν ξεκινήσουμε να τη γράφουμε, πρέπει να πάρουμε έγκριση για το θέμα μας και το outline της εργασίας απο τη Μήτση.
Αν δεν παρακολουθεί κανείς, όπως εγώ, μπορεί να της το στείλει στο e-mail της ή μέσω e-class. 'Eτσι μου είπε η ίδια..είναι η επιλογή που λέγεται dropbox και θα την συνιστούσα, γιατι με το mail ποτέ δν ξέρεις τι γίνεται. Σε 26 μέρες λήγει η προθεσμία παράδοσης της εργασίας, οπότε αν αποφασίσει κανείς να τ κάνει, είναι η ώρα να ξεκινήσει κάπου τώρα :up:

axl, έχεις κάνει εγγραφή στο συγκεκριμένο μάθημα?? πρέπει να πατήσεις παρακολούθηση στο συγκεκριμένο...
:confused:

Πρέπει να πας στη λίστα με τα μαθήματα του αγγλικού, να βάλεις τικ στα μαθήματα που θες να παρακολουθείς και μετά να πας στο τέλος της σελίδας και να πατήσεις εγγραφή.
Μετά θα σου τα ανοίξει... θα πηγαίνεις στο μενού στα μαθήματα που παρακολουθείς και θα σου τα ανοίγει.
Ελπίζω να βοήθησα!
Άβαταρ μέλους
panayota

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό axl » 01 Μάιος 2010, 12:05

παιδια να'στε καλα!!!!!!!!!!!!!!!ολα jet!!!! ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thxx: :thxx: :thxx:
When you know that your time has come around, You know you'll be prepared for it...

Say your last goodbyes to everyone and Drink and say a prayer for it...
Άβαταρ μέλους
axl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό karpathia » 25 Μάιος 2010, 12:52

Καλησπερα. Να ρωτησω κατι οι παρουσιασεις των εργασιων στη ταξη ειναι υποχρεωτικες? Κοβεται βαθμος απο την εργασια αν δεν κανεις.Εχω κανει το term paper αλλα οχι παρουσιαση...Αν ξερει καποιος να ηρεμησω κι εγω... :littlehelp: :littlehelp:
Hold me close and hold me fast.. the magic spell you cast.. This is la vie en rose...
Άβαταρ μέλους
karpathia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό boo » 26 Μάιος 2010, 20:25

Γεία σας , μήπως μπορεί κανείς να μου πει απο που παίρνουμε το βιβλίο ??? .... αυτά που έχει ανεβάσει στο η-τάξη . πόσο σχετικά είναι ?? :bangin: αυτά έδινε και στο μάθημα ?
Άβαταρ μέλους
boo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό katerinarip » 07 Ιουν 2010, 09:32

Μήπως μπορεί κάποιος να πεί έγκυρα την ύλη? την παρασκευή γράφουμε λογικά θα έχει βγεί μέχρι τώρα
είναι το hero and leander και τα 3 θεατρικά?

ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
katerinarip

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό CHiLi PePPeR » 07 Ιουν 2010, 18:58

Hey guys, επειδή λόγω εργασίας δεν έχω παρακολουθήσει καθόλου αυτό το μάθημα, θα μπορέσει κανένας/καμία την Παρασκευή να μου φέρει τις σημειώσεις του καθώς και ό,τι υλικό έχει μοιραστεί στην τάξη για να το βγάλω φωτοτυπίες & να δώσω το μάθημα το Σεπτέμβρη;
Εξυπακούεται πως για να είμαι και σωστός, θα την/τον πληρώσω για την εξυπηρέτηση που θα μου κάνει με 30 ευρώ (&όχι αργύρια). :thxx: and :goodluck:
Άβαταρ μέλους
CHiLi PePPeR

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό foititria in athens » 07 Ιουν 2010, 19:30

katerinarip έγραψε:Μήπως μπορεί κάποιος να πεί έγκυρα την ύλη? την παρασκευή γράφουμε λογικά θα έχει βγεί μέχρι τώρα
είναι το hero and leander και τα 3 θεατρικά?

ευχαριστώ!

hero and leander
the jew of malta
doctor faustus
edwart II

στο e-class εχει τα handouts
Άβαταρ μέλους
foititria in athens

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alex_margo » 08 Ιουν 2010, 08:33

Παιδια γειά!!!
θέλω τη βοήθειά σας...
Αν κάποιος παρακολουθούσε marlowe αυτό το εξάμηνο ας γράψει μια τα κείμενα που έκανε..
έχω σίγουρα:
hero and leander
jew of malta k
edward ii
επειδή έχασα μερικά μαθήματα δεν είμαι σιγουρη για τον faust..το πρόλαβε??
ευχαριστώ πολύ..
Άβαταρ μέλους
alex_margo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό foititria in athens » 08 Ιουν 2010, 11:56

ενα ποστ πιο πανω εγραψα την υλη. ναι το dr.faustus το προλαβε οπως επισης και ο,τι περιλαμβανει το σιλαμπους.
Άβαταρ μέλους
foititria in athens

ΛΕ13|| ΚΡΙΣΤΟΦΕΡ ΜΑΡΛΟΟΥ-H' ΕΞΑΜΗΝΟ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Soso » 14 Νοέμ 2012, 14:41

Θα δώσει κανείς το Γενάρη αυτό το μάθημα;;;;
Θα κάνω μια ταρζανιά: θα το δωσω χωρίς παρακολούθηση...δεν έχω άλλη επιλογή. μου λείπουν 2 μαθήματα του 8ου για πτυχίο και δε θα μπορέσω ούτως ή άλλως να το παρακολουθήσω και είναι η πρώτη φορά που το επιλέγω. Θα ήθελα κάποιος που το έχει ξαναδώσει ή που το έχει παρακολουθήσει να μου δώσει μια ιδέα, μια κατεύθυνση. Αρκούν να διαβάσω αυτά που έχει στο eclass?
Άβαταρ μέλους
Soso

Ευχαριστώ: 5

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Μαθήματα Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες