filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του τμήματος Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lolbun4 » 11 Μαρ 2009, 23:26

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΑΠΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ ΑΓΓΛΙΚΟΥ :
Μπορειτε να πειτε ελευθερα την αποψη σας για ολους τους καθηγητες, αλλα να μην προβαινετε σε χαρακτηρισμους/βρισιες και προσωπικα σχολια. Και ενω η κριτικη ειναι καλη και την προαγουμε, η επιθεση σε καθηγητες και κακοχαρακτιρισμος τους με ασεμνο τροπο θα απομακρυνεται απο την ενοτητα και θα γινεται συσταση στο μελος. Ενω ολοι μας μπαινουμε ανωνυμα, οι καθηγητες εχουν Ονοματ/μο και προσωπο στη σχολη, οποτε δεν ειναι σωστο π.χ να βρισουμε καποιον και μετα να ειναι φανερο να το βλεπει καθε φοιτητης. Καντε λοιπον την κριτικη σας με λογικα επιχειρηματα κι οχι με ασεμνο τροπο!

Υπήρχε παλιότερα μια αντίστοιχη ενότητα αλλά πλέον δεν υπάρχει,και επειδή μου είχε φανεί από τότε πολύ χρήσιμη σκέφτηκα ότι μπορύμε όλοι να βοηθήσουμε τους άλλους μέσα από την εμπειρία μας, ωστέ να ξέρουν τι να περιμένουν (ως προς συμπεριφορά,βαθμολογία,διδασκαλία κτλ.)

Προσωπικά θα σας πω για κάποιους που είχα ως τώρα:

-Μητσικοπούλου:κάνει μέτριο μάθημα, τα λέει απλά αλλά είναι ώρες ώρες λίγο παράξενη,ενώ στο τέλος βαθμολογεί αρκετά αυστηρά.
-Σιδηροπούλου: το μάθημά της είναι συνήθως πρωινές ώρες (9-12) και λίγο βαρετό, καθώς μιλάει σιγά και μονότονα, ωστόσο έχει πολλές γνώσεις και βάζει καλούς βαθμούς.
-Γεωργιαφέντης: πολύ καλό μάθημα,συνεργάσιμος, με μεγάλη μεταδοτικότητα, ενώ βοηθάει και στους βαθμούς.
-Μπλατάνης: κάνει ωραίες αναλύσεις,ακούει διαφορετικές απόψεις και κάνει διάλογο με τους φοιτητές,δίκαιη αλλά και λίγο ευνοική βαθμολογία.
-Γερμανού: ΟΧΙ-ΟΧΙ-ΟΧΙ! Πολύ βαρετό μάθημα,μιλάει απελπιστικά σιγά και αδιάφορα και δε βοηθάει καθόλου στο τέλος.
-Μαρκίδου: Πολύ καλό μάθημα,ενδιαφέρον,κρατάς πολύ καλές σημειώσεις αφού γράφει όσα λέει στον πίνακα και μετά τα εξηγεί,δίκαιη βαθμολογία-αν και είναι κάπως πιο απαιτητική.
-Τζάννε: κάνει ωραίο μάθημα,κάνει και αστειάκια,εξηγεί πολύ καλά, σε βαθμούς παίρνεις ό,τι αξίζεις κατά βάση.
-Αδάμ: αναιδέστατος,γκρινιάρης και φωνακλάς,αλλά παραδόξως ΟΚ στη βαθμολογία.
-Σουλτς: γλύκας,γράφει ό,τι λέει στον πίνακα,έχει γνώσεις,πολύ συμπαθητικός και βοηθάει στο τέλος.
-Σακελλίου-Σουλτς: πολύ κουλτουριάρα,γνωρίζει απίστευτες λεπτομέρειες πάνω σε λογοτεχνία και ποίηση. Προσωπικά τη συμπάθησα πολύ και αν κάνεις και εργασία σε βοηθάει πολύ στο τέλος.

Φυσικά,αυτές είναι προσωπικές κρίσεις,γι'αυτό ας πει ο καθένας τη γνώμη του,για να κατατοπιστούμε όλοι καλύτερα! :cool:
Can you sleep
Can you breathe
When you know
What you've done?
Tell me where will you run?

("Ghost of Love"- The Rasmus)
Άβαταρ μέλους
lolbun4
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πινοκιο » 12 Μαρ 2009, 00:03

Μπραβο,πολυ ωραια ενοτητα! :up:

Ας πω κι εγω

Ντοκου (η πολυαγαπημενη μου): ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ κι εδω,μιας και κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει ουτε μπορει να υπαρξει πιο δυσκολη καθηγητρια.Αν και κανει συμπαθητικο μαθηματακι,λεει πολλα και μπορεις να κρατησεις σημειωσεις, ωστοσο βαζει Π Α Λ Ο Υ Κ Ι Α στην εξεταστικη.Βαζει πιο πολλα στην υλη απο τους καθηγητες των αλλων κλιμακιων,βαζει συνδιαστικες ερωτησεις και δινει μονο ονομα συγγραφεα.Πρεπει να θυμομαστε ποιος εγραψε τι :dfg:

Ηλιοπουλος : ο καλυτερος που εχω συναντησει μεχρι τωρα.Το μαθημα του με μαγευε (κριμα που δεν τον εχω φετος).Αναλυει τα κειμενα του μονο οσο χρειαζεται χωρις περιττες λεπτομερειες που θα λεγανε αλλοι.Βαζει στην υλη του ωραια ποιηματα και σχετικα με την εποχη μας και στο τελος βαζει πανω κατω τα sos.Για μενα ο καλυτερος!!

Πελεγρινης : Ενταξει,οπου βλεπετε αυτο το ονομα,επιλεγετε τυφλα.Απαλλακτικη εργασια,οκταρακια βροχη και αγιος ο θεος

Σοσωνη : καλουλα και γλυκουλα.Λιγο περιεργη βεβαια οχι ως προς το μαθημα αλλα ως ανθρωπος.Βοηθαει αρκετα θα ελεγα.

Νικολακη : Καντε ενα σταυρο και προμηθευτειτε με βαλεριανες για τα νευρα αν διαπιστωσετε οτι εχετε Νικολακη. Απαισια προφορα και ακρως εκνευριστικη. Καντε ο,τι θελει οπως το θελει και μην πειτε οχι.

(Γ)καμιλη : Ο,τι βαλεριανες σας μεινουν απο τη Νικολακη,θα τις καταναλωσετε για τη Γκαμιλη.Δεν χανει ευκαιρια να ρεζιλευει οποιον αργησει να ερθει ή οποιον πει κατι λαθος.Βεβαια οσον αφορα εργασιες κλπ,δεν ειναι ιδιαιτερα αυστηρη.

Λασκαρατου : Αψογη καθηγηρια.Κανει καταληκτικο μαθημα και στην εξεταστικη βαζει το βαθμο που αξιζει ο καθενας.

Δεσποτοπουλου : Απο τις καλυτερες.Καλο μαθημα,ωραια κειμενα,και sos στην εξεταστικη.

συμφωνω με τη lolbun4 για Γεωργιαφεντη,Γερμανου και Τζαννε.
Ωραία που τα λες,μα έλα που σε ξέρω...
Μ'ένα φιλί μου θα σ'αλλάξω την τροχιά...
Κι όταν θα σκέφτεσαι το πώς θα υποφέρω
καινούριο πόθο θα σ'ανάβω στην καρδιά...
Πώς να γλυτώσει μάτια μου ο ένας απ'τον άλλο...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πινοκιο

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό freideriki » 12 Μαρ 2009, 17:48

Γειά σας παιδιά. Είναι πραγματικά μια πολύ χρήσιμη ενότητα καθώς μπορεί να βοηθήσει πολύ κόσμο να επιλέξει το κατάλληλο μάθημα/καθηγητή. Είναι φυσικό ότι το τί πιστεύει ο καθένας είναι καθαρά υποκειμενικό, όλως παραδόξως όμως οι κριτικές των προηγούμενων με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνη.
η Μητσικοπούλου καθώς και η Νικολάκη είναι πραγματικά προς απόφυγη-κατά τη γνώμη μου, δεν έχουν γνώση του αντικειμένου που δισάσκουν, είναι αγενείς και "τσεκούρι¨στα βαθμολογία.
Από κει και πέρα πιστεύω πως η Γκαμίλη, αν και λίγο περίεργη, βάζει βαθμούς-αν πας με τα νερά της θα είσαι οκ.
συμφωνώ απόλυτα για τη Ντόκου-εχει πολλές γνώσεις και είναι απαιτητική, τόσο στις παραδόσεις όσο και στην τελική εξέταση.
Σιδηροπούλου:βάζει βαθμούς, μόνο που τα μαθήματα είναι συνήθως πρωί, η φωνή της σε νανουρίζει και "τον έχεις πάρει"¨χωρίς να το καταλάβεις. το κακό ότι κρατά απουσίες-έτσι άμα κάνεις πάνω από 2 απουσίες, δε παίρνεις βαθμό από τα class assignments.
Παναγόπουλος:ένας από τους καλύτερους καθηγητές. αν και ψώνιο, είναι μεταδοτικός, ευχάριστος αλλά απαιτητικός(για να περάσεις με καλό βαθμό, πρέπει να έχεις παρουσία και καλές σημειώσεις μιας και τα μαθήματα που διδάσκει είναι λογοτεχνικά)
Αδάμ:αίσχος, μ' αυτόν τον καθηγητή δε ξέρεις τί σου ξημερώνει...
Λιανέρη:πολύ καλός άνθρωπος, καλή στη βαθμολόγηση-το κακό είναι ότι δεν έχει μεταδοτικότητα, ενώ ξέρει πολλά σου δίνει την εντύπωση ότι χάνεται στις σκέψεις της, αποτέλεσμα είναι να μη μπορείς να παρακολουθήσεις το μάθημα και να βαριέσαι
Καραβαντά:ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ(δεν την αντέχω αυτή τη καθηγήτρια, γι 'αυτό και δε μπορώ να είμαι και αντικειμενική)
Πανάρα:μία από τις αγαπημένες μου καθηγήτριες. κατά τη γνώμη μου, η πανάρα με τη χαμηλή και παράλληλα τσιριχτή φωνή με το british accent είναι controversial figure, ή θα τη μισήσεις ή θα τη λατρέψεις:)

Eλπίζω να βοήθησα!
Άβαταρ μέλους
freideriki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 12 Μαρ 2009, 17:52

πεθαινω στα γελια με τα σχολια της Πινοκιο για την (γ)καμιλλη, νικολακη [και συμφωνώ!!!] και με το σχολιο της freideriki για τον Αδαμ! :funny: :jaugh:

μεταφέρω αυτά που είχα γράψει και σε αλλη ενοτητα
---

Ο Γεωργιαφέντης είναι πολύ καλός! :up:

Η Σοσώνη είναι συμπαθητική αλλά λίγο περίεργη :tease: βάζει αναμενόμενα θέματα πάντως.

Ντόκου: αυστηρή βάζει πολύ δύσκολα θεματα οπότε ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Ωστόσο, είναι πολύ φιλική σαν άνθρωπος [εκτος αν την πετυχα σε καλη περιοδο!!] :bookread:

Ο Μπλατάνης, να πω την αλήθεια δεν μου έκανε καλή εντύπωση εμένα προσωπικά και δεν μπορώ να πω ότι βάζει εύκολα θέματα αλλά οκ χειρότερος από την Ντόκου ΔΕΝ είναι πάντως. :peace:
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ezd » 12 Μαρ 2009, 18:35

Συμφωνώ πάνω κάτω με τα παιδιά και να συμπληρώσω..
Ο Αδάμ φέτος αν και είχε πολλά νεύρα ξηγήθηκε καλά σε βαθμούς και θέματα..

Η Αντωνοπούλου είναι για μένα απ τις χειρότερες καθηγήτριες της σχολής γιατί και δεν πολυκαταλαβαίνεις αυτά που λέει (δεν έχει συνοχή και σειρά) αλλά και είναι αρκετά απαιτητική στις εξετάσεις...

Ο Παναγόπουλος επίσης αυστηρός αλλά καλός στο μάθημα.

Τζάννε για μένα απ τις καλύτερες του αγγλικού και σε επίπεδο γνώσεων και μεταδοτικότητας αλλά και σε επίπεδο χαρακτήρα.

Καραβά πολύ καλή στο μάθημα και αρκετά απαιτητική

Δεσποτοπούλου, Γεωργαφέντης, Σούλτς τα καλύτερα!

Γερμανού βαρετή αλλά βοηθάει στο τέλος στα θέματα της.

Καραβαντά αυστηρή στο μάθημα αλλά βοηθάει επίσης στο τέλος και συνήθως δεν κόβει.

Σακελίου- Σούλτς συνεργάσιμη- βάζει καλούς βαθμούς

Στις καθηγήτριες των φροντιστηριακών δεν θα αναφερθώ καν.

Αυτά.. Για Μαρκίδου γνωρίζετε κάτι?
καθε τελος, μια νεα αρχη
Άβαταρ μέλους
ezd

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lolbun4 » 15 Μαρ 2009, 01:06

Για Μαρκίδου έχω γράψει παραπάνω,αλλά πάντα μπορεί κάποιος να προσθέσει τη γνώμη του.

Επίσης να προσθέσω:

-Χοϊδάς:ΜΑΚΡΙΑ!!!Απελπιστικά βαρετό και ανούσιο μάθημα,ασάφεια και χάλια βαθμοί!!!Τουλάχιστον στη Φωνητική...Όποιος των είχε Ανάλυση Λαθών μας λέει...
Can you sleep
Can you breathe
When you know
What you've done?

Άβαταρ μέλους
lolbun4
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό cath3rin3 » 15 Μαρ 2009, 10:59

Μαρκίδου με κλειστά μάτια.. Την είχα αγγλική ποίηση και πεζογραφία κ έχω την τύχη να είμαι στο κλιμακίο της και σαίξπηρ. Είναι πολυ ευχάριστη, κάνει καλή παράδοση που δν σε κάνει να βαριέσαι. Εγώ πάντως όντας γλωσσολογική κατεύθυνση, η Μαρκίδου είναι απ τις top καθηγήτριες που είχα μέχρι στιγμής. Αυτά.
Άβαταρ μέλους
cath3rin3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ezd » 15 Μαρ 2009, 11:47

lolbun4 έγραψε:-Χοϊδάς:ΜΑΚΡΙΑ!!!Απελπιστικά βαρετό και ανούσιο μάθημα,ασάφεια και χάλια βαθμοί!!!Τουλάχιστον στη Φωνητική...Όποιος των είχε Ανάλυση Λαθών μας λέει...

Eπειδή ακριβώς επρόκειτο για φωνητική...
Εγω θα τον επιλέξω loblun4 στη Σημασιολογία... δεν νομίζω η Λασκαράτου να είναι είναι πιο επιεικής...

Y.Γ. thanks cath3rin3 :up:
καθε τελος, μια νεα αρχη
Άβαταρ μέλους
ezd

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Roy » 15 Μαρ 2009, 14:49

Παιδια τωρα αρχιζω το β' εξαμ. κ δν εχει ιδιαιτερη βαρυτητα η αποψη μου αλλα ενα θα πω:τεταρτη πρωι με μητσικοπουλου ακαδημαικο κ να πηγα 3(;) αλλα παρασκευη ειχαμε φροντιστηριακο στο αντιστοιχο μαθημα παρασκευη κ με πρωτοπαππα κ δν εχασα ουτε ενα!μεταδοτικος,ευχαριστος,κατανοητικος χωρις τ γνωστα βαρεμενα κομπλεξ οτι διδασκει σε κλασσικο πανεπιστημιο τοθ κεντρου της χωρας (...) κ παρα πολυ συζητησιμος αν κ λιγο απαιτητικος στν δουλεια μας!!Ας μιλησουν ομως κ οι μεγαλυτεροι ν πουν ποιες ειναι οι σωστες κινησεις για τν αλλαγη κλιμακιων κ τ πρεπει ν ξερουμε.Ευχαριστω :up: :cool:
I AM THE GOD OF FUCK
Άβαταρ μέλους
Roy

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό yoshiki » 16 Μαρ 2009, 03:38

Παναγόπουλος: άψογος στο μάθημά του, συνεργάσιμος, ευγενέστατος, δίκαιος.

Μήτση: Δεν έχει αρκετή μεταδοτικότητα και είναι και απαιτητική γενικά.

Παναγή: Φαίνεται ότι κατέχει άριστα τον τομέα της, λέει αρκετά πράγματα για να κρατάμε μπόλικες σημειώσεις, σου δίνει την δυνατότητα να δώσεις 2 mid-terms αντί για την τελική εξέταση και είναι πολύ ευγενική.

Καμπέρη: Εκ πρώτης όψεως φάινεται κάπως κακιά και αυστηρή αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Έχει χιούμορ και υπομονή για να βοηθήσει στις εργασίες σας.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yoshiki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panayota » 16 Μαρ 2009, 16:53

Δημακοπούλου? Βελισσαρίου?
Άβαταρ μέλους
panayota

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό vickouvic » 16 Μαρ 2009, 21:17

Δημακοπούλου είχα στο 4ο εξάμηνο, είναι καλή καθηγήτρια και αγαπάει αυτό που κάνει.
Μπορείς να συζητήσεις μαζί της και κρατάς άνετα σημειώσεις
δεν είναι ιδιάιτερα απαιτητική
ζητάει να ξέρεις ό,τι έχει παραδώσει και χωρίς υπερβολές
τα θέματα της δεν είναι δύσκολα αλλα δεν θα έλεγα οτι χαρίζει και βαθμούς :cool:
the world is full of kings and queens
who blind your eyes and steal your dreams
it's heaven and hell!

cosplay cafe lian suntomws kyaa *.*
Άβαταρ μέλους
vickouvic
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panayota » 16 Μαρ 2009, 21:21

vickouvic έγραψε:Δημακοπούλου είχα στο 4ο εξάμηνο, είναι καλή καθηγήτρια και αγαπάει αυτό που κάνει.
Μπορείς να συζητήσεις μαζί της και κρατάς άνετα σημειώσεις
δεν είναι ιδιάιτερα απαιτητική
ζητάει να ξέρεις ό,τι έχει παραδώσει και χωρίς υπερβολές
τα θέματα της δεν είναι δύσκολα αλλα δεν θα έλεγα οτι χαρίζει και βαθμούς :cool:

Ευχαριστώ!!!!!
Άβαταρ μέλους
panayota

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό vickouvic » 16 Μαρ 2009, 21:25

no prob :up:
βέβαια για κάποιο ανεξήγητο λόγο λέει συνέχεια "yaaaa"
πέρυσι το έκανε σε κάθε πρόταση
αλλα
πέεεερα απ'αυτό
είναι καλή

και φέτος με ενημέρωσαν οτι το έχει μετριάσει αισθητά :lola:
it's heaven and hell!

Άβαταρ μέλους
vickouvic
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό charlie » 17 Μαρ 2009, 10:42

για κουτσουδακη γνωριζει κανεις?
Άβαταρ μέλους
charlie

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό foititria in athens » 17 Μαρ 2009, 11:15

vickouvic έγραψε:no prob :up:
βέβαια για κάποιο ανεξήγητο λόγο λέει συνέχεια "yaaaa"
πέρυσι το έκανε σε κάθε πρόταση
αλλα
πέεεερα απ'αυτό
είναι καλή

και φέτος με ενημέρωσαν οτι το έχει μετριάσει αισθητά :lola:

εγώ φέτος την είχα για πρώτη φορά και στην αρχή αυτό το yea μου την έσπαγε στα νευρά αλλά μετά το συνήθησα και ούτε καν το παρατηρούσα. Πάντως στην εξεταστική ήταν καλούλα και όταν της έδινες το γραπτό έλεγε "σας ευχαριστώ πολύ, καλή επιτυχία"
Άβαταρ μέλους
foititria in athens

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό vickouvic » 18 Μαρ 2009, 14:11

πωπω είχα Βελισσαρίου σήμερα...
είναι λίγο φανατισμένη με τα πολιτικά
δηλαδή έλεγε πιο πολύ για Marx παρά για Austen σε κάποια φάση
αλλα αν εξαιρέσεις αυτό
μου φάνηκε καλή :dfg:
it's heaven and hell!

Άβαταρ μέλους
vickouvic
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lolbun4 » 19 Μαρ 2009, 16:32

H Παναγή βάζει καλούς βαθμούς? Σκεφτόμουν να επιλέξω από Η' εξάμηνο το μάθημα "το γοτθικό στοιχείο στη βρετανική λογοτεχνία".Να το τολμήσω?? Επίσης η Τσιμπούκη είναι καλή?? :confused:
Can you sleep
Can you breathe
When you know
What you've done?

Άβαταρ μέλους
lolbun4
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό axl » 20 Μαρ 2009, 00:48

lolbun4 έγραψε:H Παναγή βάζει καλούς βαθμούς? Σκεφτόμουν να επιλέξω από Η' εξάμηνο το μάθημα "το γοτθικό στοιχείο στη βρετανική λογοτεχνία".Να το τολμήσω?? Επίσης η Τσιμπούκη είναι καλή?? :confused:

δε θελω να σε παρω στο λαιμο μου αλλα στην αγγλικη ποιηση εγω και κατι φιλοι μου που δεν εξεταστηκαμε με τα 2 mid-terms αλλα δωσαμε ολοι την υλη μαζι μας πετσοκοψε στην κυριολεξια..
When you know that your time has come around, You know you'll be prepared for it...

Say your last goodbyes to everyone and Drink and say a prayer for it...
Άβαταρ μέλους
axl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 20 Μαρ 2009, 12:21

μαρμαριδου σηφιανου και δενδρινου κανεις?
~The roughest road often leads to the top~

Εικόνα
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας

Επόμενο

Επιστροφή στο Μαθήματα Αγγλικού