filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του τμήματος Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό oceanborn » 29 Σεπ 2010, 16:24

Ε τι να επιλέξω. Έχει άλλο γλωσσολογικό η ομάδα γ; :P Εντάξει θα το παλέψουμε μωρέ... :boxing: Thanks Πινόκιο :thxx: :respect:
If you want to tell people the truth, make them laugh, otherwise they'll kill you...
-Oscar Wilde
Άβαταρ μέλους
oceanborn

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό
Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πινοκιο » 29 Σεπ 2010, 16:37

όχι,μην αποθαρρύνεσαι!Τη Σιδηροπούλου αν πηγαίνεις στο μάθημα μετά το διάλειμμα ίσα ίσα για να γραψεις το τεστακι και αν κανεις και την μεγαλη εργασια,τοτε να εισαι σιγουρος/η οτι θα την περασεις!Βεβαια αν ψαχνεσαι για βαθμο θελει λιγο περισσοτερη προσπαθεια το πραγμα.Αν όμως εισαι απο τους φοιτητες που τους αρεσει η παρακολουθηση και θελουν ο καθηγητης να κανει καλο μαθημα,τοτε δεν επιλεγεις Σιδηροπουλου.
Ωραία που τα λες,μα έλα που σε ξέρω...
Μ'ένα φιλί μου θα σ'αλλάξω την τροχιά...
Κι όταν θα σκέφτεσαι το πώς θα υποφέρω
καινούριο πόθο θα σ'ανάβω στην καρδιά...
Πώς να γλυτώσει μάτια μου ο ένας απ'τον άλλο...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πινοκιο

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό oceanborn » 29 Σεπ 2010, 16:44

Η αλήθεια είναι οτι θέλω να προσπαθήσω και λίγο για βαθμούς... Αν και ξέρω οτι θα ναι δύσκολο τι να κάνουμε...Το βλέπω θετικά προς το παρόν γιατί μου φαίνεται ενδιαφέρον... Ε θα δειξει... :cool:
If you want to tell people the truth, make them laugh, otherwise they'll kill you...
-Oscar Wilde
Άβαταρ μέλους
oceanborn

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 29 Σεπ 2010, 16:51

όντως η Σιδηροπούλου είναι πολύ βαρετή και δεν έχει μεταδοτικότητα.. αλλά πρώτη φορά δεν είναι που θα διδάξει την Διαγλωσσική μελέτη της αγγλικής & ελληνικής?
~The roughest road often leads to the top~

Εικόνα
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό oceanborn » 29 Σεπ 2010, 16:53

Αρα μπορεί να της πηγαίνει το μάθημα και να πάνε όλα καλά... Άλλωστε απ οτι κατάλαβα έχει τη διάθεση να βοηθήσει...
-Oscar Wilde
Άβαταρ μέλους
oceanborn

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό foititria in athens » 29 Σεπ 2010, 16:55

για τη σακελλιου τι γνωμη εχετε;;;;;
Άβαταρ μέλους
foititria in athens

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 29 Σεπ 2010, 17:05

αρκετά επιεικής θα έλεγα στη βαθμολογία, πολύ διαννοούμενη, πολλές γνώσεις κλπ, σε σημείο που να ξεφεύγει και από το μάθημα, συνεργάσιμη και με καμιά εργασιούλα αυξάνει και το βαθμό.
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 29 Σεπ 2010, 17:10

oceanborn έγραψε:Αρα μπορεί να της πηγαίνει το μάθημα και να πάνε όλα καλά... Άλλωστε απ οτι κατάλαβα έχει τη διάθεση να βοηθήσει...

ακριβώς! γι'αυτό κάνε αυτό που λέμε όλοι..να πας στο πρώτο μάθημα και να δεις από μόνη σου πως είναι σαν καθηγήτρια και φυσικά αν σου αρέσει το μάθημα (δεν είναι δύσκολο νομίζω)

Φυσικά και έχει την διάθεση να βοηθήσει στους βαθμούς (αν γράψει και άλλος βέβαια), δεν είναι αυστηρή αλλά κατα την γνώμη μου δεν είναι καθόλου μεταδοτική και αυτό είναι ένα μεγάλο μειονέκτημα.

Nathiiii19 έγραψε:αρκετά επιεικής θα έλεγα στη βαθμολογία, πολύ διαννοούμενη, πολλές γνώσεις κλπ, σε σημείο που να ξεφεύγει και από το μάθημα, συνεργάσιμη και με καμιά εργασιούλα αυξάνει και το βαθμό.

:thxx: και εγώ ήθελα να ρωτήσω για την σακελλίου-σούλτζ!

Εικόνα
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 29 Σεπ 2010, 17:21

Πινοκιο έγραψε:Η Σιδηροπούλου χωρίζει το μάθημα της σε κομμάτια και μπορείς να πάρεις λίγους βαθμούς απ την παρακολούθηση,λίγους από εργασίες,λίγο απο δω,λίγο απο κει και πάει λέγοντας.Δεν είναι ιδιαίτερα απαιτητική,όταν την έδινα εγώ μας είχε βάλει στην εξεταστική τα SOS.Βέβαια δε μπορώ να πω ότι πετάξαμε στα σύννεφα απ τις βαθμολογίες αλλα είναι ένα σιγουράκι,δηλαδή την είχαμε σίγουρη ότι θα την περάσουμε μιας και παρακολουθούσαμε και κάναμε και εργασία.Τώρα στο μάθημα εγω δεν κατάφερα ούτε σε ένα μάθημα να καταλάβω τι έλεγε.Ξεκινάει ένα πράγμα,πάει σε ένα άλλο και γενικά εγω τη βρήκα λίγο ακαταλαβίστικη.Η φωνή της μας κοίμιζε κιόλας λίγο (9 το πρωί είχαμε μάθημα :P).Εσυ επιλέγεις.

Μια ζωή η Σιδηροπούλου διάλεγε πρωινές ώρες... και ώρες γραφείου ακόμα πιο πρωί, 8 με 9.

Μια μικρή λεπτομέρεια: Πριν απορρίψετε το μάθημά της, βεβαιωθείτε ότι όντως το κάνει η ίδια. Μπορεί να το έχει αναθέσει σε βοηθό (π.χ. Γιαννακοπούλου), οπότε θα είναι κρίμα να το χάσετε.

Nathiiii19 έγραψε:αρκετά επιεικής θα έλεγα στη βαθμολογία, πολύ διαννοούμενη, πολλές γνώσεις κλπ, σε σημείο που να ξεφεύγει και από το μάθημα, συνεργάσιμη και με καμιά εργασιούλα αυξάνει και το βαθμό.

+1 σε όλα. Την είχα σε 2 μαθήματα και μόνο καλά λόγια έχω να πω...
They say the sea is cold, but the sea contains
the hottest blood of all...
(Whales Weep Not! by D.H. Lawrence)
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Σχολή/Τμήμα: Πρώην ΤΑΣ και ΜΝΕΦ h.c.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 29 Σεπ 2010, 17:32

Μπορεί να το έχω ξαναρωτήσει, αλλά από μνήμη είμαι άστα βράστα. :tease:
Γερμανού;; :?:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πινοκιο » 29 Σεπ 2010, 23:55

απαπαπαπαπαπα,απαισια
την ειχα στο συγχρονο αγγλοφωνο θεατρο και αν και το περασα,την αποφευγω οπως ο διαολος το λιβανι
αν με κοιμιζει μια φορα η Σιδηροπουλου,τοτε η Γερμανου με ριχνει σε χειμερια ναρκη!
μπαινει στο αμφιθεατρο,ουτε καλημερα,παταει το play και αρχιζει σε ενα μονοτονο τονο.Μετα απο μιαμιση ωρα και μιλωντας παντα στον ιδιο τονο,μαζευει τα χαρτια της και φευγει.Τοτε υποθετεις οτι εχεις διαλειμμα.Μετα απο 5 λεπτα ξαναρχεται,ξαναανοιγει τα χαρτια της και συνεχιζει σαν να μην ειχε σταματησει ποτε.Μετα το περας αλλης μιαμιση ωρας (παντα στον ιδιο τονο,μην ξεχνιομαστε) ξαναμαζευει τα χαρτια της και φευγει χωρις ουτε ενα γεια σας.Και τοτε φυσικα υποθετεις οτι τελειωσες το μαθημα...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πινοκιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 30 Σεπ 2010, 09:46

:jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh:

δεν μπορώ!!!!! πεθαίνω με την περιγραφή της Πινόκιο :funny: :funny:

πάνω κάτω έτσι είναι αλλά δεν είναι στρίγγλα ούτε και αυστηρή (μπορεί να φαίνεται αυστηρή αλλά δεν είναι!). Εύκολα κρατάς σημειώσεις αν προσέχεις! εγώ πιστεύω ότι είναι γλυκούλα! :tease:

και εγώ σύγχρονο αγγλόφωνο θέατρο την είχα!!

ΥΓ: το διάλειμμα δεν είναι 5 λεπτά μόνο :harhar:

Εικόνα
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nadia! » 30 Σεπ 2010, 10:11

Παιδιά, ποια απ' τις 2 προτείνετε? Γερμανού ή Παπακωνσταντίνου?
Άβαταρ μέλους
nadia!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 30 Σεπ 2010, 10:30

Πινοκιο έγραψε:απαπαπαπαπαπα,απαισια
την ειχα στο συγχρονο αγγλοφωνο θεατρο και αν και το περασα,την αποφευγω οπως ο διαολος το λιβανι
αν με κοιμιζει μια φορα η Σιδηροπουλου,τοτε η Γερμανου με ριχνει σε χειμερια ναρκη!
μπαινει στο αμφιθεατρο,ουτε καλημερα,παταει το play και αρχιζει σε ενα μονοτονο τονο.Μετα απο μιαμιση ωρα και μιλωντας παντα στον ιδιο τονο,μαζευει τα χαρτια της και φευγει.Τοτε υποθετεις οτι εχεις διαλειμμα.Μετα απο 5 λεπτα ξαναρχεται,ξαναανοιγει τα χαρτια της και συνεχιζει σαν να μην ειχε σταματησει ποτε.Μετα το περας αλλης μιαμιση ωρας (παντα στον ιδιο τονο,μην ξεχνιομαστε) ξαναμαζευει τα χαρτια της και φευγει χωρις ουτε ενα γεια σας.Και τοτε φυσικα υποθετεις οτι τελειωσες το μαθημα...

:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:
Πινοκιάκι;; Να σε ρωτήσω κάτι;; :tease:
Μήπως η συγκεκριμένη καθηγήτρια είναι μουγκή και την ώρα του μαθήματος πατάει το play στο κασετοφωνάκι και έτσι αρχίζει η παράδωση;; :tease: Γιατί αλλιώς δεν εξηγείται τέτοια μούγκα! :jaugh: :jaugh:

nadia! έγραψε:Παιδιά, ποια απ' τις 2 προτείνετε? Γερμανού ή Παπακωνσταντίνου?

Εγώ μετά από αυτή τη γλαφυρή περιγραφή της Πινόκιο για τη Γερμανού :funny: :funny: , θα πήγαινα με τα τέσσερα στην Παπακωνσταντίνου. :lola:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πινοκιο » 30 Σεπ 2010, 13:01

παιδιά,εντάξει,κρατάς πολύ λεπτομερείς σημειώσεις αν προσέχεις -πράγμα εξωφρενικά δύσκολο- μιας και πρεπει σχεδον κυριολεκτικα να βαλεις οδοντογλυφιδες στα ματια σου για να μην κλεινουν...εγώ όμως δεν θα έλεγα το ίδιο για τους βαθμούς...δεν έχασα ούτε ενα μάθημα της (ναι,πάλεψα με νύχια και με δόντια να παραμείνω ξύπνια στις παραδόσεις,ενίοτε με σκούνταγαν οι διπλανοί μου...),στο τέλος τα χα διαβάσει όλα,ήμουν σίγουρη ότι πήγαινα τουλάχιστον για ένα 8,για να μην πω 9, και μου ήρθε ένα ωραιότατο 7αράκι...προσέξτε την,ειναι για hardcore καταστάσεις και για γερά νεύρα!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πινοκιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πινοκιο » 30 Σεπ 2010, 13:03

επίσης πείτε μερικά λόγια για την Παπακωνσταντίνου,καλή καλή??

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πινοκιο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nadia! » 30 Σεπ 2010, 13:06

Εγώ μετά από αυτή τη γλαφυρή περιγραφή της Πινόκιο για τη Γερμανού , θα πήγαινα με τα τέσσερα στην Παπακωνσταντίνου.

Χιχιχι έχεις ένα δίκιο εδώ που τα λέμε... Απλά ρωτάω γιατί έχω ακούσει κ καλά λόγια για τη Γερμανού! Κ επειδή τείνει να μ 'αρέσει περισσότερο το μάθημα που θα κάνει αυτή, παρά εκείνο της Παπακων. , θέλω να είμαι σίγουρη!

δεν έχασα ούτε ενα μάθημα της (ναι,πάλεψα με νύχια και με δόντια να παραμείνω ξύπνια στις παραδόσεις,ενίοτε με σκούνταγαν οι διπλανοί μου...),στο τέλος τα χα διαβάσει όλα,ήμουν σίγουρη ότι πήγαινα τουλάχιστον για ένα 8,για να μην πω 9, και μου ήρθε ένα ωραιότατο 7αράκι...προσέξτε την,ειναι για hardcore καταστάσεις και για γερά νεύρα!

Τι να πω, εγώ είχα ακούσει ακριβώς το αντίθετο! Οτι είναι πολύ εύκολο να περάσεις με Γερμανού! Ουφφφ μπερδεύτηκα τώρα!
Άβαταρ μέλους
nadia!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 30 Σεπ 2010, 13:12

nadia! έγραψε:
Εγώ μετά από αυτή τη γλαφυρή περιγραφή της Πινόκιο για τη Γερμανού , θα πήγαινα με τα τέσσερα στην Παπακωνσταντίνου.

Χιχιχι έχεις ένα δίκιο εδώ που τα λέμε... Απλά ρωτάω γιατί έχω ακούσει κ καλά λόγια για τη Γερμανού! Κ επειδή τείνει να μ 'αρέσει περισσότερο το μάθημα που θα κάνει αυτή, παρά εκείνο της Παπακων. , θέλω να είμαι σίγουρη!

δεν έχασα ούτε ενα μάθημα της (ναι,πάλεψα με νύχια και με δόντια να παραμείνω ξύπνια στις παραδόσεις,ενίοτε με σκούνταγαν οι διπλανοί μου...),στο τέλος τα χα διαβάσει όλα,ήμουν σίγουρη ότι πήγαινα τουλάχιστον για ένα 8,για να μην πω 9, και μου ήρθε ένα ωραιότατο 7αράκι...προσέξτε την,ειναι για hardcore καταστάσεις και για γερά νεύρα!

Τι να πω, εγώ είχα ακούσει ακριβώς το αντίθετο! Οτι είναι πολύ εύκολο να περάσεις με Γερμανού! Ουφφφ μπερδεύτηκα τώρα!

θα σε συμβούλευα να πήγαινες στα πρώτα μαθήματα και να έκρινες η ίδια :up:

Η Πινόκιο δεν είπε ότι κόβει μαθητές αλλά ότι περίμενε μεγαλύτερο βαθμό. Μπορεί να περνάει μαθητές αλλά δύσκολα να βάζει μεγάλους βαθμούς.. εγώ θυμάμαι ότι είχαν περάσει αρκετοί το μάθημα της στο γ εξαμήνου με 6αρια. βέβαια απ'ότι κατάλαβα εσένα σε ενδιαφέρει ένα μάθημα της σε μεγαλύτερο εξάμηνο, right?

Εικόνα
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nadia! » 30 Σεπ 2010, 13:21

Ναι, μ' ενδιαφέρει το Βecket και Pinter του Ζ' εξαμήνου.
Δε θέλω να πάω στα πρώτα και μετά ν αλλάξω, γιατί μετά χάνομαι και δε μ'αρέσει, και ούτε μπορώ να το παρακολουθώ ταυτόχρονα με το αντίστοιχο της Παπακωνσταντίνου, γιατί είναι την ίδια ώρα...
Απ' όσο το κόβω όμως, Γερμανού θα επιλέξω γιατί μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον το μάθημα!
Thanks για τη βοήθεια παιδιά!
Άβαταρ μέλους
nadia!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πινοκιο » 30 Σεπ 2010, 13:25

κι εγω το ιδιο διλημμα εχω για Γερμανου και Παπακωνσταντινου!Αλλα μαλλον με κοβω για Παπακωνσταντινου μερια!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πινοκιο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μαθήματα Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες