filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

II12||AΡΑΒΟΛΟΓΙΑ:ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΡΑΒΙΚΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του τμήματος Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

II12||AΡΑΒΟΛΟΓΙΑ:ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΡΑΒΙΚΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stellaki » 12 Μαρ 2009, 17:56

γεια σασ συναδελφοι!!!ειμαι δ εξαμηνο ενδιαφερομαι να παρω αραβολογια!μπορει καποιος απο μεγαλυτερο ετος να μου πει αν ειναι ευκολο/δυσκολο μα8ημα, κατανοητο, εχει καποια απαλλακτικη εργασια μηπως??η υλη ειναι αρκετη??(ελπιζω πως δεν εχουν ν κανουν ταραβικα ετσι????λιγο δυσκολο να μ,α8ουμε αραβικα αγγλικη φιλλογια ειμαστε χαχα) :jaugh: thnx in advance :huglove:
Άβαταρ μέλους
stellaki

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πινοκιο » 12 Μαρ 2009, 22:56

να ρωτησω κι εγω αν ειναι ευκολο να την περασει καποιος χωρις να παρακολουθει επειδη πεφτει την ιδια μερα και ωρα με την αμερικανικη πεζογραφια και δεν θελω με τιποτα να αλλαξω κλιμακιο και να παω με τη Ντοκου :confused: :confused: :confused:
Ωραία που τα λες,μα έλα που σε ξέρω...
Μ'ένα φιλί μου θα σ'αλλάξω την τροχιά...
Κι όταν θα σκέφτεσαι το πώς θα υποφέρω
καινούριο πόθο θα σ'ανάβω στην καρδιά...
Πώς να γλυτώσει μάτια μου ο ένας απ'τον άλλο...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πινοκιο

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lara Croft! » 13 Μαρ 2009, 03:15

Κωδικο παρακαλω???
P&L prevails
Άβαταρ μέλους
Lara Croft!
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό th@nos » 13 Μαρ 2009, 03:25

ΙΙ12
"I am no bird; and no net ensnares me; I am a free human being with an independent will''
Άβαταρ μέλους
th@nos
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 2

Re: II12||AΡΑΒΟΛΟΓΙΑ:ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΡΑΒΙΚΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 16 Μαρ 2009, 23:34

stellaki έγραψε:γεια σασ συναδελφοι!!!ειμαι δ εξαμηνο ενδιαφερομαι να παρω αραβολογια!μπορει καποιος απο μεγαλυτερο ετος να μου πει αν ειναι ευκολο/δυσκολο μα8ημα, κατανοητο, εχει καποια απαλλακτικη εργασια μηπως??η υλη ειναι αρκετη??(ελπιζω πως δεν εχουν ν κανουν ταραβικα ετσι????λιγο δυσκολο να μ,α8ουμε αραβικα αγγλικη φιλλογια ειμαστε χαχα) :jaugh: thnx in advance :huglove:

anyone? :peace2:
~The roughest road often leads to the top~

Εικόνα
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Julia » 17 Μαρ 2009, 15:09

Χτες καναμε εισαγωγικά απο το βιβλίο (ενα δικο της είναι). Θα το διδαξει ολόκληρο, αλλα θα επιλέξει ΜΑΖΙ ΜΑΣ την ύλη!! :cool:
Μαλλον θα δωσει να κανουμε μεταφρασεις για βαθμό - την ρωτησα- αλλα δεν εχει οργανωθει ακομα, και θα μας πει συντομα.
Φαίνεται πολυ ευγενική ψυχη και μπορω να πω οτι με κέρδισε. Σχετικά με τη βαθμολογια, ξερω απο φιλες μου οτι ηταν γενναιόδωρη! :peace2:

Απαλλακτική δεν είχε ποτε και δε νομιζω να εχει κιόλας φετος. Παρακολούθηση δε χρειάζεται.
Ας ενημερωνουμε εδω τι γινεται κάθε φορά..

Το γραφείο της είναι στον 6ο όροφο. Κάποτε ανηκε το μάθημα στο ισπανικό νομίζω, ενω τωρα ευτυχως ειναι στον τομέα του.

ΚΟΝΔΥΛΗ-ΜΠΑΣΟΥΚΟΥ ΕΛΕΝΗ
Εσωτ. τηλέφωνο 7675
e-mail ekondyli@turkmas.uoa.gr
Ιδιότητα ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓ.

Τμήμα Σχολή Φιλοσοφική,
Τμήμα Τουρκικών και Σύγχρονων Ασιατικών Σπουδών,
Τομέας -
Ταχυδρ. Διεύθυνση Πανεπιστημιόπολη, Ζωγράφου,
157 84 Αθήνα
Αρ. γραφείου 6ος ορ., αρ. 630
Άβαταρ μέλους
Julia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό foititria in athens » 22 Μαρ 2009, 12:22

Julia έγραψε:Χτες καναμε εισαγωγικά απο το βιβλίο (ενα δικο της είναι). Θα το διδαξει ολόκληρο, αλλα θα επιλέξει ΜΑΖΙ ΜΑΣ την ύλη!! :cool:
Μαλλον θα δωσει να κανουμε μεταφρασεις για βαθμό - την ρωτησα- αλλα δεν εχει οργανωθει ακομα, και θα μας πει συντομα.
Φαίνεται πολυ ευγενική ψυχη και μπορω να πω οτι με κέρδισε. Σχετικά με τη βαθμολογια, ξερω απο φιλες μου οτι ηταν γενναιόδωρη! :peace2:

Απαλλακτική δεν είχε ποτε και δε νομιζω να εχει κιόλας φετος. Παρακολούθηση δε χρειάζεται.
Ας ενημερωνουμε εδω τι γινεται κάθε φορά..

Το γραφείο της είναι στον 6ο όροφο. Κάποτε ανηκε το μάθημα στο ισπανικό νομίζω, ενω τωρα ευτυχως ειναι στον τομέα του.

ΚΟΝΔΥΛΗ-ΜΠΑΣΟΥΚΟΥ ΕΛΕΝΗ
Εσωτ. τηλέφωνο 7675
e-mail ekondyli@turkmas.uoa.gr
Ιδιότητα ΑΝΑΠΛ. ΚΑΘΗΓ.

Τμήμα Σχολή Φιλοσοφική,
Τμήμα Τουρκικών και Σύγχρονων Ασιατικών Σπουδών,
Τομέας -
Ταχυδρ. Διεύθυνση Πανεπιστημιόπολη, Ζωγράφου,
157 84 Αθήνα
Αρ. γραφείου 6ος ορ., αρ. 630

σ'ευχαριστούμε πολύ :cool: :cool: !! αν μπορείς πέρνα όσο πιο συχνά μπορείς πληροφορίες!
Άβαταρ μέλους
foititria in athens

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Gat00lini » 04 Μάιος 2009, 11:27

Μηπως ξερει κανεις τα Sos???????
Γιατι τα λεει σε καθε μαθημα.... :peace:
Sei Un Viaggio che non ha ne meta ne
Destnazione
Sei La terra di mezz0 la d0ve ho Lasciato
iL mio cu0re. . .
Άβαταρ μέλους
Gat00lini

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό naty20 » 31 Μάιος 2009, 14:38

παιδιά κάποιος ας μας ενημερώσει για αυτό το μάθημα πώς λέγεται το βιβλίο? τί ύλη έχει? τα σοσ...? παρακαλώ αν κάποιος ξέρει ας μας πει...ευχαριστώ...
Άβαταρ μέλους
naty20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Julia » 31 Μάιος 2009, 16:52

Το βιβλίο λέγεται ''Εισαγωγη στη Λογοτεχνία των Αραβων'' εκδ. Ελληνικα Γραμματα

http://www.ellinikagrammata.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1632&category_id=247&keyword=%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B4%CF%85%CE%BB%CE%B7&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=el

Η υλη οποια 4 κεφαλαια θελουμε. Θα βαλει 10 σετ ερωτησεων για καθε κεφαλαιο και απανταμε 4 σετ. Καλο ειναι να διαβασεις μια φορα το βιβλιο και να εστιασεις σε 4 κεφαλαια μετα. Το κεφαλαιο 9 το θεωρει διπλο, άρα μπορεις να διαβασεις το 9 κ αλλα 2. :cool:
Άβαταρ μέλους
Julia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό naty20 » 31 Μάιος 2009, 17:26

σε ευχαριστώ τόσοοοοο πολύ για την άμεση ενημέρωση σου...φιλάκια καλή εξεταστική...
Άβαταρ μέλους
naty20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rokaki » 01 Ιουν 2009, 22:38

ευχαριστούμε πολύ για την ύλη. Να είσαι καλά. Καλό διάβασμα.
Άβαταρ μέλους
rokaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Julia » 03 Ιουν 2009, 16:54

Θα παω και στα επομενα και θα ενημερώσω. Καλό μας διάβασμα! :huglove:
Άβαταρ μέλους
Julia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό weasel » 12 Ιουν 2009, 12:30

Julia έγραψε:Το βιβλίο λέγεται ''Εισαγωγη στη Λογοτεχνία των Αραβων'' εκδ. Ελληνικα Γραμματα

http://www.ellinikagrammata.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1632&category_id=247&keyword=%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B4%CF%85%CE%BB%CE%B7&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=el

Η υλη οποια 4 κεφαλαια θελουμε. Θα βαλει 10 σετ ερωτησεων για καθε κεφαλαιο και απανταμε 4 σετ. Καλο ειναι να διαβασεις μια φορα το βιβλιο και να εστιασεις σε 4 κεφαλαια μετα. Το κεφαλαιο 9 το θεωρει διπλο, άρα μπορεις να διαβασεις το 9 κ αλλα 2. :cool:

δηλαδή για να καταλάβω, δεν θα μας ορίσει εκείνη ποια τέσσερα κεφάλαια πρέπει να διαβάσουμε?ο,τι θέλουμε εμείς?
Άβαταρ μέλους
weasel

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Julia » 12 Ιουν 2009, 12:43

Η Κονδύλη προτεινει τα 1,4,9 (το 9 ειναι μεγαλο και το λεει διπλό). Αν θελουμε διαβαζουμε τα 4 πρωτα ή οποια μας αρεσουν και θα απαντησουμε τα θεματα για τα αντιστοιχα κεφαλαια. Την ρωτησα αν θα βαλει συνδυαστικες και ειπε οχι. Παντως καλο ειναι να διαβασουμε μια φορα το βιβλιο και επειτα να εστιασουμε σε 4 κεφαλαια. :study:
Άβαταρ μέλους
Julia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stellaki » 22 Αύγ 2009, 11:43

καλημερα σε ολους τους συναδελφους!!παιδια εχω ενα μεγαλο προβλημα μαυτο το μαθημα!!εμαθα πως ανακοινωθηκαν οι βαθμολογιεσ αυτου του μαθηματος αλλα στο ονομα τ δικο μου κ καποιων αλλων συμφοιτητριων μου δεν υπαρχει βαθμος(ουτε στο internet) ενω το δωσαμε κανονικοτατα τον ιουνιο!!μπορει καποιοσ να μου εξηγησει τι σημαινει αυτο?? :confused: (ισως να υπαρχει κ αλλοσ με τ ιδιο προβλημα)γτ κ εστω να κοπηκαμε σαυτο το μαθημα θα επρεπε να μασ εχει βαλει τ βαθμο διπλα στο ονομα πιστευω!!ελπιζω να με διαφωτισει καποιος !! ευχαριστω! :peace:
Άβαταρ μέλους
stellaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πινοκιο » 22 Αύγ 2009, 12:08

Νομιζω οτι σε κανενα δεν εχει εμφανιστει.Τουλαχιστον σε εμενα κ τους φιλους μου δεν εχει εμφανιστει κατι.Μαλλον τα αποτελεσματα βγηκαν αργα και ειπαν να τα ανεβασουν στο νετ μετα τις διακοπες.Για να παιζουν με τα νευρα μας...Ξυλο που τους χρειαζεται...
Ωραία που τα λες,μα έλα που σε ξέρω...
Μ'ένα φιλί μου θα σ'αλλάξω την τροχιά...
Κι όταν θα σκέφτεσαι το πώς θα υποφέρω
καινούριο πόθο θα σ'ανάβω στην καρδιά...
Πώς να γλυτώσει μάτια μου ο ένας απ'τον άλλο...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πινοκιο

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό th@nos » 22 Αύγ 2009, 13:37

Εμενα οπως και σε αρκετα αλλα παιδια εμφανιστηκε κανονικοτατα....μην το αμελησεις με το που ανοιξει η γραμματεια απο Δυετερα πηγαινε κατευθειαν να δεις τι γινεται
"I am no bird; and no net ensnares me; I am a free human being with an independent will''
Άβαταρ μέλους
th@nos
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 22 Αύγ 2009, 23:53

Πινοκιο έγραψε:Νομιζω οτι σε κανενα δεν εχει εμφανιστει.Τουλαχιστον σε εμενα κ τους φιλους μου δεν εχει εμφανιστει κατι.Μαλλον τα αποτελεσματα βγηκαν αργα και ειπαν να τα ανεβασουν στο νετ μετα τις διακοπες.Για να παιζουν με τα νευρα μας...Ξυλο που τους χρειαζεται...

όχι και στην σχολή δεν έχουν ανακοινωθεί αρκετά ονόματα φοιτητών που το έδωσαν το μάθημα άρα δεν είναι θέμα διακοπών κτλπ.. η γραμματεία δεν θα κάνει τίποτα. η καθηγήτρια είναι υπεύθυνη πιστεύω.
~The roughest road often leads to the top~

Εικόνα
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stellaki » 23 Αύγ 2009, 19:18

παιδια ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση σας!!ειχα αγχωθει αρκετα μαυτο το μαθημα γτ νομιζα πωσ συμβαινει μονο σε μενα κ τσ φιλουσ μου!αλλα αφου υπαρχουν κ αλλα παιδια με το ιδιο προβλημα ελπιζω να φιλοτιμηθει να βγαλει τα αποτελεσματα η καθηγητρια!! :peace: κ ευχομαι να εχουμε περασει ολοι!!αλλα οπως ειπωθηκε κ πιο πανω φυσικα κ ειναι υπευθυνη η καθηγητρια κ δν ειναι σωστο κατα τν γνωμη μ στουσ μισουσ ν βγαινουν οι βα8μοι και στουσ αλλουσ μισουσ οχι!! :ungry:
ευχαριστω και παλι! :huglove:
Άβαταρ μέλους
stellaki

Επόμενο

Επιστροφή στο Μαθήματα Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες