filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

ΛΕ81|Η ΒΡΕΤΑΝΙΚΗ ΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ 20ου ΑΙΩΝΑ ΣΤ ΕΞ. (6ο εξάμηνο)

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του τμήματος Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

ΛΕ81|Η ΒΡΕΤΑΝΙΚΗ ΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ 20ου ΑΙΩΝΑ ΣΤ ΕΞ. (6ο εξάμηνο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό _UnHoLyMaRtYr_ » 21 Ιαν 2010, 20:12

Έχετε ιδέα τι παίζει με αυτό; Κοιτάζω να πάρω το πτυχίο μου και το δήλωσα, έχω στείλει 2 mail στον Παναγόπουλο για να μάθω ύλη/κάτι, και με έχει συνδέσει κανονικά. Δεν έχει καν ανακοινωθεί ημερομηνία εξέτασης επίσης, το έχει κάποιος;
Άβαταρ μέλους
_UnHoLyMaRtYr_

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό naty20 » 23 Ιαν 2010, 01:25

εγω τον ρωτησα για ενα αλλο μαθημα του εκτου που ηθελα το βρετανικο μυθιστορημα και μου απαντησε αμεσως. προσπαθησε παλι.
Άβαταρ μέλους
naty20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kucci » 29 Ιαν 2010, 11:36

Το πιο συχνό φαινόμενο για Παναγόπουλο και εξέταση επί πτυχίω (όπως και για κάθε άλλο καθηγητή) θα ναι να σου πει να προσέλθεις για εξέταση μέρα που εξετάζεται και κάποιο άλλο μάθημά του. Αν δίνεις και το άλλο, θα σε βάλει κάπου αλλού και αν είστε λίγοι για το συγκεκριμένο μάθημα (τύπου: χούφτα) θα σας βάλει προφορικά.
Ύλη και υλικό ηλεκτρονικά από το περσινό που έδωσα κι εγώ:
(Α ρε αθάνατε Παναγόπουλε!)

Κώδικας: Επιλογή όλων
http://rapidshare.com/files/342813834/rehelpneeded.zip

Μην αγχωθείς αν δε σου έχει απαντήσει ακόμα σε mail, άνθρωπος είναι, μπορεί να του έτυχε κάτι. Έχουμε και μέρες μπροστά μας μέχρι να τελειώσει η εξεταστική. Πήγαινε εκεί Δευτέρα, που εξετάζει πχ Βικτωριανή Ποίηση και πες του το προσωπικά ότι ενδιαφέρεσαι για το μάθημα της Βρετανικής Ποίησης. Θα είναι ψιλοάβολο, αλλά στο κάτω κάτω αυτός δεν έδωσε ημερομηνία και δε σου απάντησε. Είναι αρκετά καλός και θα σε βοηθήσει.
Επίσης βαθμολογεί καλά - δε νομίζω να κόπηκαν πολλοί πέρυσι για να χρειάζεται να το δώσουν φέτος. Εκτός βέβαια... απ' αυτούς που δεν το 'δωσαν καν..
Στην εξέταση του Ιουνίου/Ιουλίου έδωσε 3 ή 4 ποιήματα με 6-7 ερωτήσεις μικρές το καθένα. Έπρεπε να διαλέξουμε 2 και να να φτιάξουμε ένα μικρό essay περιλαμβάνοντας απαντήσεις για τις μικρές ερωτησούλες που έδινε, σχετικά με μέτρο, συμβολισμούς, γλώσσα και τέτοια.
Είχε βάλει, νομίζω Plath, Sassoon και 2 άλλους που δεν τους θυμάμαι γιατί δεν είχα προλάβει να τους διαβάσω. Μάλλον Auden και κάτι άλλο;
Πολύ γράψιμο ρε αδερφάκι μου όμως, αν είχες διαβάσει. Είχαμε να γράψουμε πολλά και μας φάνηκαν λίγες οι 2 ώρες.

Καλή επιτυχία.
Άβαταρ μέλους
kucci
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό _UnHoLyMaRtYr_ » 29 Ιαν 2010, 15:22

Χαχαχ, τα είπες χύμα. Ευχαριστώ, ένα σημαντικό κομμάτι άγχους (αυτό που είχε δημιουργηθεί λόγω άγνοιας μπροστά στο άγνωστο~!~!!!) εξαφανίσθηκιε. Μου είχε απαντήσει πάντως τελικά, όντως δείχνει οκέη =)
Άβαταρ μέλους
_UnHoLyMaRtYr_

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kucci » 30 Ιαν 2010, 18:02

Γιουρ γουέλκαμ. Καλή επιτυχία ;)
Άβαταρ μέλους
kucci
*Notes donor*
*Notes donor*

Re: 63ΛΕ81|Η ΒΡΕΤΑΝΙΚΗ ΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ 20ου ΑΙΩΝΑ ΣΤ ΕΞ. (6ο εξάμ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό liebe » 12 Ιούλ 2010, 17:41

kucci αν μπορουσες να εβαζες ξανα τισ σημειωσεις να τις κατεβαζαμε θα ηταν τρομερη διευκολυνση για μας που θα δωσουμε τον σεπτεμβρη!
ευχαριστω εκ των προτερων
(πηγα να κατεβασω απο το λινκ αυτο κ δν γινεται λεει!)
Άβαταρ μέλους
liebe

Re: 63ΛΕ81|Η ΒΡΕΤΑΝΙΚΗ ΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ 20ου ΑΙΩΝΑ ΣΤ ΕΞ. (6ο εξάμηνο)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Galadriel » 08 Ιουν 2011, 00:34

Καθ'οτι φαίνεται πάλι πρέπει να το βάλει κάποιος, ή έστω το Syllabus γιατί έχω χαθεί λίγο. Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
Galadriel

Επιστροφή στο Μαθήματα Αγγλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης