filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

ΕΥ02 || Νεοελληνικη φιλολογια - Αθανασοπουλος/ Ποσαντζη(A' ΕΞ)

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του τμήματος Αγγλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό roula.f » 04 Φεβ 2009, 20:14

Dem έγραψε:
jater317 έγραψε:Μπορει καποιος να μου πει ποιο/ποια βιβλια πρεπει να παρουμε απ'αυτα που λεει η ανακοινωση? Η πρεπει να τα παρουμε ολα? Γιατι μια κοπελα μου είπε οτι ο Αθανασοπουλος ειπε πως καποιο απο αυτα δεν χρειαζεται...

Α! Επισης, εχει κάποιος την υλη? Γιατι δεν ξερω ποτε θα μπορεσω να ξαναπαω σε μαθημα του... :tease:

Μας είπε να πάρουμε τις μάσκες του ρεαλισμού(3 τόμοι).
Αν δεν κάνω λά8ος(πολύ πιθανό να κάνω ,οπότε μην το έχετε για σίγουρο) δέν θα ξανακάνουμε μάθημα με τον αθανασόπουλο επειδή τελείωσε την ύλη. την προηγούμενη Τρίτη δέν ήρθε στην αίθουσα. χτές δέν ξέρω τι κι άν έκανε δν πήγα.

καλησπέρα ,,,θα μπορούσες να με βοηθήσεις σε κάτι?δηλαδή απο τα βιβλία του αθανασόπουλου μονο οι μασκες του ρεαλισμού χρειάζονται?μονο από κει θα έχουμε ύλη?το ποιητικό τοπίο κ ο σικελιανός δε χρειάζεται να τα πάρουμε?ρωτάω βασικά γιατί το χρωστάω κ τα νέα βιβλία που είπε δε τα δικαιούμαι κ θα πρέπει να τα αγοράσω..και παιδιά σας παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει και με την ύλη...ευχαριστώ...
Άβαταρ μέλους
roula.f

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό *Zoe* » 05 Φεβ 2009, 22:32

Παιδιά βοήθεια!
Εχω κι εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με τη Ρούλα!Τα φώτα σας γιατί χανόμαστε!
Επίσης,εγώ έχω σε 2 τόμους τις Μάσκες του Ρεαλισμού...αλλά τώρα βλέπω ότι υπάρχει και τρίτος...Από πού ξεφύτρωσε αυτός?
Άβαταρ μέλους
*Zoe*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Dem » 06 Φεβ 2009, 15:09

roula.f έγραψε:
Dem έγραψε:
jater317 έγραψε:Μπορει καποιος να μου πει ποιο/ποια βιβλια πρεπει να παρουμε απ'αυτα που λεει η ανακοινωση? Η πρεπει να τα παρουμε ολα? Γιατι μια κοπελα μου είπε οτι ο Αθανασοπουλος ειπε πως καποιο απο αυτα δεν χρειαζεται...

καλησπέρα ,,,θα μπορούσες να με βοηθήσεις σε κάτι?δηλαδή απο τα βιβλία του αθανασόπουλου μονο οι μασκες του ρεαλισμού χρειάζονται?μονο από κει θα έχουμε ύλη?το ποιητικό τοπίο κ ο σικελιανός δε χρειάζεται να τα πάρουμε?ρωτάω βασικά γιατί το χρωστάω κ τα νέα βιβλία που είπε δε τα δικαιούμαι κ θα πρέπει να τα αγοράσω..και παιδιά σας παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει και με την ύλη...ευχαριστώ...

ναι μόνο από τις μάσκες του ρεαλισμού μας έχει δώσει ερωτήσεις. το ποιητικό τοπίο ούτε καν το είχε αναφέρει ποτέ.
επίσεις η ύλη είναι η ίδια με αυτή που υπάρχει και στα πρώτα threads του θέματος στην πρώτη σελίδα. ακριβώς η ίδια.
Άβαταρ μέλους
Dem

Ax.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jenny111 » 12 Φεβ 2009, 14:30

PAIDIA oyte oi idoi den 3eroun....egw eimai 4o etos....tha diavasw tous 2 tomous apo tis maskes toy realismou kai tis liges selides apo tis istories tou kosmou....ayti einai i yli apo palia,apo ekei vazei themata....den nomizw na alla3ei fetos...
jenny111
Άβαταρ μέλους
jenny111

Re: Ax.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό speed » 12 Φεβ 2009, 15:06

jenny111 έγραψε:PAIDIA oyte oi idoi den 3eroun....egw eimai 4o etos....tha diavasw tous 2 tomous apo tis maskes toy realismou kai tis liges selides apo tis istories tou kosmou....ayti einai i yli apo palia,apo ekei vazei themata....den nomizw na alla3ei fetos...

jenny111, θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Ευχαριστώ :peace2:
Άβαταρ μέλους
speed
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό axl » 12 Φεβ 2009, 15:12

παντως παιδια μια ερωτηση απο τι ιστοριες του κοσμου θα πεσει σιγουρα..

και SOS οι νομοι της πλοκης ,τυποι δευτερευοντων χαρακτηρων,δομη της πλοκης ,ανοιγμα ή κλεισιμο μυθιστορηματος,

με το πρωτο(νομοι της πλοκης) να ειναι για μενα SOSαρα χωρις να θελω να σας παρω στο λαιμο μου
When you know that your time has come around, You know you'll be prepared for it...

Say your last goodbyes to everyone and Drink and say a prayer for it...
Άβαταρ μέλους
axl

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jater317 » 12 Φεβ 2009, 20:25

Ρε παιδια, στην ανακοινωση της γραμματειας δε λεει τιποτα για τις Ιστοριες του κόσμου... Λεει οτι πρεπει να πάρουμε τις μασκες του ρεαλισμου, το ποιητικο τοπιο και τις βαθμιδες μυησης... :confused:
Άβαταρ μέλους
jater317

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mel » 12 Φεβ 2009, 22:51

λοιπον εγω που ειμαι πρωτο ετος(αν αυτο σας βοηθαει!) εχουμε στην υλη τις μασκες του ρεαλισμου μονο...αφου αυτο λεει και η ανακοινωση στην γραμματεια!
Άβαταρ μέλους
mel

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Dem » 13 Φεβ 2009, 13:36

mel έγραψε:λοιπον εγω που ειμαι πρωτο ετος(αν αυτο σας βοηθαει!) εχουμε στην υλη τις μασκες του ρεαλισμου μονο...αφου αυτο λεει και η ανακοινωση στην γραμματεια!

κι εγώ πρώτο είμαι. μόνο από μάσκες του ρεαλισμού έχουμε. τους 2 πρώτους τ'ομους.
Άβαταρ μέλους
Dem

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jater317 » 13 Φεβ 2009, 17:17

Μονο τους δυο τόμους??? Αρα να μην παω να παρω τον τριτο γιατι μόνο αυτό μου λείπει...
Άβαταρ μέλους
jater317

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mel » 14 Φεβ 2009, 00:51

οχι ρε παιδια μονο τους δυο....στην αρχη ειχαμε μονο τους δυο...μετα βγηκε ανακοινωση εξω απ την γραμματεια που λεει ποιες σελιδες εχουμε κ λεει και απο τον τριτο τομο!δυστυχως!
Άβαταρ μέλους
mel

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Dem » 14 Φεβ 2009, 19:45

που? πότε? αυτός μας είπε μόνο τους 2 πρώτους! ποιες σελίδες είναι?
Άβαταρ μέλους
Dem

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό naty20 » 05 Μαρ 2009, 16:01

παιδια εχει κανεις τηνύλη της πασαντζη????σας παρακαλω ειμαι επι πτυχειο και τρεχω και δε φτανω...μα κανεις δεν πατουσε στο μαθημα της?παιδια οτι εχετε πειτε υλη, σοσ οτιδηποτε...ευχαριστω πολυ...
Άβαταρ μέλους
naty20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό *Zoe* » 05 Μαρ 2009, 17:50

Μπερδεύτηκα....
Δηάδη εχουμε ΜΟΝΟ τισ μασκες του ρεαλισμου?ΚΑΙ τους 2 τομους?Ολοκληρους?

Γιατι θυμαμαι οτι ειχε αναρτησει υλη που εγραφε
''Για οσους επιλεξουν το πρωτο βιβλιο της λιστας Οι μασκες του Ρεαλισμου...κτλ'' και ειχε συγκεκριμενες σελιδες.

Τι ισχυει τελικα?Εκτος κι αν βγηκε νεοτερη ανακοινωση και αλλαξε η υλη.
Παιδιαα,τα φωτα σας για να ξεκινησω επιτελους να διαβασω κατι σιγουρο.
Ευχαριστώ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
*Zoe*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jater317 » 06 Μαρ 2009, 00:02

Αν εισαι στο τμημα του Αθανασοπουλου τοτε η υλη ειναι αυτη που ειχε βγαλει η γραμματεια. Ηταν καποιες συγκεκριμενες σελιδες και απο τους τρεις τομους. Αν δεν ξερεις τις σελιδες πες μου να τις γραψω.

Για την Πασαντζη δεν ξερω κατι συγκεκριμενο, μονο οτι δεν εχουν τις μασκες του ρεαλισμου αλλα το ποιητικο τοπιο και κατι αλλα που δεν θυμαμαι. Παντως υπαρχει ανακοινωση εξω απ'τη γραμματεια που λεει οτι η υλη ειναι αυτη που ειχε πει η Πασαντζη στο τελευταιο μαθημα.
Άβαταρ μέλους
jater317

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nathiiii19 » 06 Μαρ 2009, 15:16

παιδιά, έχω προμηθευτεί τα βιβλία της Ποσάντζη, όμως δεν γνωρίζω την ακρινή ύλη. μπορεί κάποιος να μου την πει; είναι ΕΠΕΙΓΟΝ διότι πρέπει να ξεκινήσω διάβασμααααααααααααααααααααααααααααα
Spoiler:
sakuJo έγραψε: εισαι σκουληκαντερα;

seveN έγραψε:εισαι μαγκας/μαγκισσα? :smoke:

sakuJo έγραψε:ειμαι και πολυ μαγκας...ισως να φταιει το μουστακι :lola:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:ΝΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΩΡΗ :peace:

Spoiler:
sakuJo έγραψε:σας χαιρετω και γω γιατι κοντευω να τον παρω στ'ορθιο :sleep:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mag15 ... o1_500.gif
Άβαταρ μέλους
Nathiiii19

Ευχαριστώ: 67

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό *Zoe* » 06 Μαρ 2009, 18:18

jater317 έγραψε:Αν εισαι στο τμημα του Αθανασοπουλου τοτε η υλη ειναι αυτη που ειχε βγαλει η γραμματεια. Ηταν καποιες συγκεκριμενες σελιδες και απο τους τρεις τομους. Αν δεν ξερεις τις σελιδες πες μου να τις γραψω.

Σ ευχαριστώωωωωω!Εχω τις σελιδες απλα χρειαζομουν μια επιβεβαιωση για το αν τελικα εχουμε και απο τις Ιστοριες του κοσμου!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
*Zoe*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό patatosalata » 06 Μαρ 2009, 18:34

Μπορεί κάποιος να μου πει την ύλη για τον Αθανασόππουλο? Εγώ άλλη είχα αρχικά :confused:
Eννοώ τις σελίδες
Άβαταρ μέλους
patatosalata

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικό
Ευχαριστώ: 20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mel » 08 Μαρ 2009, 11:03

μπορεί καποιος να μου πει τι σελίδα ειναι οι νομοι της πλοκης????
Άβαταρ μέλους
mel

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Scandalicious » 08 Μαρ 2009, 20:51

Η ύλη του Αθανασόπουλου είναι η εξής
Α' τόμος 15-32,99-107,295-349,379-388,461-470,483-496,528-585,599-602,631-634
Β' τόμος 67-84,179-205,545-571
Γ' τόμος 237-239,454-479
Άβαταρ μέλους
Scandalicious

ΠροηγούμενηΕπόμενο