filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Πρόβλημα με email

Ζητήστε μας βοήθεια για οποιοδήποτε τεχνικό πρόβλημα αντιμετωπίζετε στη χρήση του Forum Φιλοσοφικής.
Το ευρετήριο των διαθέσιμων βοηθημάτων μπορείτε να το δείτε εδώ.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Πρόβλημα με email

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Scots » 04 Μαρ 2011, 15:30

Καλημέρα,

Σας παρακαλώ βοηθήστε με. Αν και μπορώ να συνδεθω με το password k login αλλά δεν μπορώ να δω τα προσωπικά μηνύματα μου ή να στείλω εμαιλ. Γιατι γίνεται αυτό και πως μπορούμε να το διορθώσουμε? Επίσης ενώ με δείχνει συνδεδεμένη και μπορώ να δω ότι υπάρχουν νέα μηνυματα που έχουν δημοσιευτεί στη Δ. Συζήτηση, μόλις μπώ στο τομέα της Αγγλικής Φιλολογίας εξαφανίζονται και γω αποσυνδεύομαι αυτόματα :confused: Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Άβαταρ μέλους
Scots

Ευχαριστώ: 0

Re: Πρόβλημα με email

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 04 Μαρ 2011, 15:48

Τα προσωπικα μηνυματα εαν εχουν γεμισει τα εισερχομενα σου (δηλαδη εαν εχεις 60 εισερχομενα), πρεπει να σβησεις περικα ή να τα μετακινησεις σε αλλο φακελο και μετα να πατησεις εκει στοο γαλαζιο πλαισιο που λεει "απελευθερωση προσωπικων μηνυματων". Αυτη η επιλογη υπαρχει ωστε να μην διαγραφονται αυτοματα τα παλαιοτερα πμ σου και τα χανεις. Μπορεις βεβαια να το αλλαξεις αυτο απο τον πινακα ελεγχου μελους, στην καρτελα προσωπικα μηνυματα (απο το μενου) πατας στην υπο-καρτελα "Κανόνες, φάκελοι & ρυθμίσεις". κατω κατω στις επιλογες φακελων μπορεις να διαλεξεις τι θελεις να κανει αυτοματα με τα παλαιοτερα πμ σου, διαγραφη, μετακινηση ή μη αποδοχη νεων μηνυματων μεχρι να αποδεσμευσεις χωρο (το προεπιλεγμενο ειναι το τριτο, και μπορεις να επιλεξεις οποιο θες απο τα αλλα 2)

Σχετικα με τα email τωρα, email μπορεις να στειλεις μονο στα μελη που εχουν επιλεξει να λαμβανουν email mεσω του φορουμ απο αλλα μελη. απο το προφιλ του μελους μπορεις ναα δεις αμα μπορεις να του στειλεις email ή οχι (κατω αριστερα στο προφιλ του υπαρχει εικονιδιο που γραφει mail σε οσους μπορεις να στειλεις). φυσικα στο θεμα αυτο δεν υπαρχει θεμα διορθωσης, αυτο γινεται γιατι τα μελη πρεπει να εχουν την επιλογη να τους αποστελονται mail απο αλλα μελη ή οχι.

στο τριτο δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις εξαφανιζονται (τα νεα μηνυματα φαινονται και χωρις να εχεις συνδεθει με τα στοιχεια σου). εαν θελεις εξηγησε μου λιγο πιο αναλυτικα τι προβλημα εχεις, γιατι εγω βλεπω οτι ο λογαριασμος σου ειναι μια χαρα.
σε καθε περιπτωση ομως, δοκιμασε να κανεις το εξης: στο κατω μερος της αρχικης σελιδας πανω απο τα μελη σε συνδεση γραφει "Διαγραφή cookies Δ. Συζήτησης", πατησε το κανε διαγραφη και μετα συνδεσου ξανα απο την αρχη με τα στοιχεια σου.
εαν αντιμετωπισεις προβλημα, μπορεις να απαντησεις εδω ή για οποια απορια εχεις σχετικα με αυτα. :cool:
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό taloula » 23 Φεβ 2012, 11:29

επειδη το μειλ μου εδω και καποιες μερες εχει προβλημα καθως το εχει παρει καποιος αλλος θελω να το αλλαξω εδω στο φορουμ και να μου ερχονται οι ειδοποιησεις σε νεο μειλ που εχω φτιαξει πως μπορω να το κανω????
taloula
Άβαταρ μέλους
taloula
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dumspirospero » 23 Φεβ 2012, 12:05

πίνακας ελέγχου μέλους > προφίλ > επεξεργασία λογαριασμού και voila! :peace2:
όσα δεν φτάνει ο ντουμ..

Spoiler:
τα κάνει γιγαντοσουβλάκια!
Άβαταρ μέλους
dumspirospero
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Ιστορία μου αμαρτία μου..
Ευχαριστώ: 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lidiaaaaa » 28 Φεβ 2012, 10:48

υπαρχει καποιο προβλημα ή εγω κανω κατι λαθος?εκανα εγγραφη αλλα δεν λαμβανω το αναλογο mail για την ενεργοποιηση.ευχαριστω!!
Άβαταρ μέλους
lidiaaaaa

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 28 Φεβ 2012, 13:58

Εκτος απο το φακελο με τα εισερχομενα, κοιταξες και στα σπαμ;
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό honeysuckle » 18 Μαρ 2012, 02:11

Καλησπέρα παιδιά. Εγώ θέλω να στείλω pm σε κάποιον, κι όταν το στέλνω αποθηκεύεται στα εξερχόμενα και δε αποστέλλεται ποτέ για να πάει στο φάκελο απεσταλμένα. Μπήκα και απο άλλο υπολογιστή και πάλι το ίδιο. Το έχω εδώ και μια βδομάδα αυτό.
Μπορείτε να με βοηθήσετε? :help:
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
honeysuckle

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 18 Μαρ 2012, 02:15

Το ότι δεν έχει περάσει στα απεσταλμένα σημαίνει ότι το μέλος που έχεις στείλει δεν έχει συνδεθεί και ανοίξει το πμ που έστειλες. Όταν το ανοίξει τότε θα πάει στα απεσταλμένα.
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 28

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό honeysuckle » 18 Μαρ 2012, 02:56

Αααα οκ, έλεγα οτι έφταιγα εγώ κι είχα τύψεις. Ευχαριστώ! :cool:
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους