filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Συγκέντρωση - Διαμαρτυρία για την κατάληψη στις 18/12

Ανακοινώσεις που αφορούν στη Φιλοσοφική Σχολή γενικά.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό l23bjcc » 18 Δεκ 2013, 14:28

Anetta έγραψε:
l23bjcc έγραψε:Γνωριζουμε ποσος κοσμος ανταποκριθηκε στο καλεσμα?

Καμιά 35αριά άτομα αν δεν κάνω λάθος. Μπορεί και περισσότεροι. Δε βγήκαν πάντως σημαντικά συμπεράσματα, αν και θα ήταν καλύτερο να ενημερώσει κάποιος άλλος σχετικά με αυτό.

Πηγαν 35 ατομα και? Τι εγινε μετα? Συνομιλησαν με ατομα απο την επιτροπη καταληψης? Προσπαθησαν να εισελθουν στη σχολη? Ή απλα εφτασαν, βρηκαν τη σχολη κλειστη, και μετα πηγαν για καφε? Η κινητοποιηση βρισκεται ακομη σε εξελιξη? Οποιος/οποια γνωριζει, παρακαλω να μας ενημερωσει! :thxx:
Τελευταία επεξεργασία από l23bjcc και 18 Δεκ 2013, 14:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
l23bjcc

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodile » 18 Δεκ 2013, 14:36

Προφανώς η πλειοψηφία των φοιτητών θέλει να χαθεί το εξάμηνο... πράγμα το οποίο καταλαβαίνω. Δεν καλύπτονται οι εβδομάδες, μισές δουλειές δεν γίνονται άρα κατάληψη μέχρι του χρόνου.
Αλλά όσο και να χαίρονται οι νοσταλγοί του πολυτεχνείου, δεν πρόκειται να υπάρξει σχέδιο Αθηνά 451' δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ ιδιωτικοποίηση σε αυτή την χώρα, και αν τυχόν απειληθεί το επόμενο εξάμηνο, οι πραγματικοί φοιτητές που σκέφτονται πως θα θρέψουν τα παιδιά τους αύριο/μεθαύριο θα σας δώσουν πόδι.
Άβαταρ μέλους
crocodile

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elir » 18 Δεκ 2013, 14:42

καλα δεν εχεις καταλαβει ότι η ιστορία ειναι μία αριστερη προπαγάνδα όλοι θελουν το εξάμηνο αλλα τα αμουστακα που δεν εχουν ενα ενσημο και νομίζουν ότι επαναστατούν κάνουν τη ζωή δύσκολη στους άλλους πρέπει να σταματήσει αυτο το σίριαλ και να δούμε πιο ειναι το συμφέρον ολων
Άβαταρ μέλους
elir

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Panos Enzo » 18 Δεκ 2013, 14:46

crocodile έγραψε:Προφανώς η πλειοψηφία των φοιτητών θέλει να χαθεί το εξάμηνο... πράγμα το οποίο καταλαβαίνω. Δεν καλύπτονται οι εβδομάδες, μισές δουλειές δεν γίνονται άρα κατάληψη μέχρι του χρόνου.
Αλλά όσο και να χαίρονται οι νοσταλγοί του πολυτεχνείου, δεν πρόκειται να υπάρξει σχέδιο Αθηνά 451' δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ ιδιωτικοποίηση σε αυτή την χώρα, και αν τυχόν απειληθεί το επόμενο εξάμηνο, οι πραγματικοί φοιτητές που σκέφτονται πως θα θρέψουν τα παιδιά τους αύριο/μεθαύριο θα σας δώσουν πόδι.

Πέφτουν οι μάσκες... Το επόμενο σχόλιο θα είναι "η Ελλάδα πρέπει να τεθεί εις τον γύψον"...

elir έγραψε:καλα δεν εχεις καταλαβει ότι η ιστορία ειναι μία αριστερη προπαγάνδα όλοι θελουν το εξάμηνο αλλα τα αμουστακα που δεν εχουν ενα ενσημο και νομίζουν ότι επαναστατούν κάνουν τη ζωή δύσκολη στους άλλους πρέπει να σταματήσει αυτο το σίριαλ και να δούμε πιο ειναι το συμφέρον ολων

Τελικά είμαστε μουσάτοι άπλυτοι ή αμούστακοι?
Τελευταία επεξεργασία από Panos Enzo και 18 Δεκ 2013, 14:48, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Panos Enzo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anetta » 18 Δεκ 2013, 14:49

l23bjcc έγραψε:
Anetta έγραψε:
l23bjcc έγραψε:Γνωριζουμε ποσος κοσμος ανταποκριθηκε στο καλεσμα?

Καμιά 35αριά άτομα αν δεν κάνω λάθος. Μπορεί και περισσότεροι. Δε βγήκαν πάντως σημαντικά συμπεράσματα, αν και θα ήταν καλύτερο να ενημερώσει κάποιος άλλος σχετικά με αυτό.

Πηγαν 35 ατομα και? Τι εγινε μετα? Συνομιλησαν με ατομα απο την επιτροπη καταληψης? Προσπαθησαν να εισελθουν στη σχολη? Ή απλα εφτασαν, βρηκαν τη σχολη κλειστη, και μετα πηγαν για καφε? Η κινητοποιηση βρισκεται ακομη σε εξελιξη? Οποιος/οποια γνωριζει, παρακαλω να μας ενημερωσει! :thxx:

Τα "35" άτομα (χρησιμοποιώ εισαγωγικά γιατί δεν είμαι καθόλου σίγουρη ότι ήταν τόσα, μπορεί να πέφτω αρκετά έξω. Για την ακρίβεια, τώρα που το σκέφτομαι, μετά από κάποιο διάστημα ήταν σίγουρα περισσότεροι) συζήτησαν μεταξύ τους και ακολούθησε συνομιλία με εκπροσώπους της αντίθετης άποψης. Κατά τις 12, ο κόσμος είχε αρχίσει να αποχωρεί.
Πάντως σκοπός δεν ήταν να "εισέλθουμε", έτσι κι αλλιώς. Νομίζω πως βασικός στόχος ήταν ο διάλογος, όπως και έγινε. Όπως είπα, αν θέλετε να μάθετε περισσότερες λεπτομέρειες, θα προτιμούσα να ενημερώσει κάποιος άλλος , γιατί δεν ξέρω πότε ακριβώς και σε τι συνθήκες διαλύθηκε οριστικά η συνάντηση. Ας με διορθώσετε κιόλας, αν κάνω λάθος κάπου.
Άβαταρ μέλους
Anetta

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΕΚΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ange91 » 18 Δεκ 2013, 15:00

ρετζ, ρίξε ένα βλέφαρο http://safeaak.blogspot.gr/2010/11/blog-post_25.html
οποιοδήποτε μέλος του συλλόγου μπορεί να συλλέξει υπογραφές για διεξαγωγή συνέλευσης. σ'ορυ για το μπλόγκ που είναι παράταξης, αλλά το καταστατικό δεν υπάρχει πουθενά...

το φασιστικό είναι να θεωρούμε ως απόφαση της πλειοψηφίας την απόφαση της συνέλευσης σε μία μέρα που τα αμφιθέατρα ήταν ΓΕΜΑΤΑ φοιτητές που ήθελαν να παρακολούθησουν μαθήματα.φασιστικό είναι να χαρακτηρίζουμε όλα αυτά τα παιδια ως αδιάφορα, ανενεργά, αναίσθητα και δεν ξέρω κι εγώ πως αλλιώς, επειδή προτίμησαν το μάθημα αντί για τη συνέλευση. επίσης η αυριανή διαμαρτυρία είναι λιγότερο φασιστική από μια κατάληψη γιατί λογικά δεν πρόκειται χάρι στη διαμαρτυρία να λυθεί η κατάληψη.αντίθετα, η κατάληψη σταμάτησε τη διεξαγωγή μαθημάτων,άρα τι είναι πιο φασιστικό???

εγώ δε βρίσκω καθόλου φασιστικό να κρίνεται κάποιος από τις πράξεις και τις προτιμήσεις του. αυτά τα άτομα που "τίμησαν τα μαθήματα" εν ώρα συνέλευσης, γνώριζαν ή θα μπορούσαν να γνωρίζουν πως το αν θα συνέχίζονταν τα μαθήματα κρίνεται εκείνη την ώρα σε κάποια άλλη αίθουσα, οπού γίνεται συζήτηση (τέλος πάντων, ας το αποκαλέσουμε συζήτηση αυτό που 'εγινε). έχω την ίδια άποψη για όλες τις εκλογές, αν δε συμμετέχεις χάνεις αυτοβούλως το δικαίωμα διαμαρτυρίας. επέλεξες να μην πεις την άποψη σου όταν θα μετρούσε. μου φαίνεται όχι μόνο φασιστικό, αλλά και ηττοπαθές και μαζοχιστικό να διαμαρτύρεσαι όταν η άποψη σου ξέρεις πόσο δύσκολα θα ακουστεί, ενώ απείχες από τη διαδικάσια στην οποία μετράει. ή δε θέλεις να αποφασίσεις τελικά ή θέλεις να περάσεις την άποψή σου με πλάγια μέσα, γιατί ξέρεις πως είσαι μειοψηφία. ακούμε συνέχεια για την πλειοψηφία πουθ διαφωνεί με την απόφαση της συνελευσης, αλλά που είναι αυτή η πλειοψηφία? με ποιον τρόπο ορίζεται ως πλειοψηφία? έτσι το αντιλαμβάνομαι και πραγματικά δεν το καταλαβαίνω ούτε σε αυτή την περίπτωση, όπως σε πολλές άλλες.
και εγώ ήθελα να παρακολουθήσω μάθημα, αλλά δεν πήγα. και να μην υπήρχε ζήτημα κατάληψης και πάλι δε θα πήγαινα και θα προτιμούσα τη συνέλευση, όταν υπάρχει ένα τόσο σημαντικό ζήτημα που με αφο΄ρα κιόλας άμεσα.

όντως, αν μπορεί κάποιος να ενημερώσει εμάς που είμαστε στην απ'όξω. :tease:
Spoiler:
να πω πόσο γέλασα με αυτό το "δεν είναι φασιστες, είναι δαπίτες"? :lola: :lola: :lola:
Μερικές φορές αισθάνομαι οτί η εξυπνάδα μου επισκιάζει την ομορφιά μου...

*Αναζήτηση Συντονιστή για το τμήμα Φ.Π.Ψ.*
Άβαταρ μέλους
ange91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: φιλοσοφικη: προγραμμα ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 33

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό l23bjcc » 18 Δεκ 2013, 15:00

Στη νομικη, που ανοιξε τη Δευτερα, το εξαμηνο χαθηκε και επισημως! (http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?p ... 9&catID=11)

''Με το σκεπτικό ότι πρέπει να διατηρηθεί το κύρος της Νομικής Σχολής το συμβούλιο της αποφάσισε ότι το χειμερινό εξάμηνο είναι χαμένο. Πρόκειται για μια απόφαση που εκτιμάται ότι θα δημιουργήσει αίσθηση. ''

Εμεις, που ειμαστε και κλειστοι, οδευουμε μαλλον προς την ιδια κατευθυνση.
Άβαταρ μέλους
l23bjcc

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodile » 18 Δεκ 2013, 15:02

Panos Enzo έγραψε:
crocodile έγραψε:Προφανώς η πλειοψηφία των φοιτητών θέλει να χαθεί το εξάμηνο... πράγμα το οποίο καταλαβαίνω. Δεν καλύπτονται οι εβδομάδες, μισές δουλειές δεν γίνονται άρα κατάληψη μέχρι του χρόνου.

Πέφτουν οι μάσκες... Το επόμενο σχόλιο θα είναι "η Ελλάδα πρέπει να τεθεί εις τον γύψον"...

elir έγραψε:καλα δεν εχεις καταλαβει ότι η ιστορία ειναι μία αριστερη προπαγάνδα όλοι θελουν το εξάμηνο αλλα τα αμουστακα που δεν εχουν ενα ενσημο και νομίζουν ότι επαναστατούν κάνουν τη ζωή δύσκολη στους άλλους πρέπει να σταματήσει αυτο το σίριαλ και να δούμε πιο ειναι το συμφέρον ολων

Enzo...να σου μιλήσω ειλικρινέστατα σας γράφω στα @@ μου όλους. Δαπίτες, Συριζαίους, διοικητικούς, ακροαριστερά και ακροδεξιά προϊόντα του συστήματος.
Η τσέπη μου με ενδιαφέρει και αυτό συνεπάγεται ανοιχτό πανεπιστήμιο.
Τώρα κατανοώ ότι πχ σε κάποια τμήματα ξένων γλωσσών πχ, δεν βγαίνει η ύλη του εξαμήνου, ούτε με παρατεταμένες εβδομάδες, και εξεταστικές του [...].
Αλλά αν πάτε να φάτε άλλο ένα εξάμηνο εσύ και οι zapatistas σου θα σας βγάλουν όλοι με τις κλωτσιές....
Τελευταία επεξεργασία από queenfan και 18 Δεκ 2013, 21:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Αφαίρεση υβριστικού περιεχομένου.
Άβαταρ μέλους
crocodile

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Panos Enzo » 18 Δεκ 2013, 15:16

crocodile έγραψε:
Panos Enzo έγραψε:

Enzo...να σου μιλήσω ειλικρινέστατα σας γράφω στα @@ μου όλους. Δαπίτες, Συριζαίους, διοικητικούς, ακροαριστερά και ακροδεξιά προϊόντα του συστήματος.
Η τσέπη μου με ενδιαφέρει και αυτό συνεπάγεται ανοιχτό πανεπιστήμιο.
Τώρα κατανοώ ότι πχ σε κάποια τμήματα ξένων γλωσσών πχ, δεν βγαίνει η ύλη του εξαμήνου, ούτε με παρατεταμένες εβδομάδες, και εξεταστικές του κώλου.
Αλλά αν πάτε να φάτε άλλο ένα εξάμηνο εσύ και οι zapatistas σου θα σας βγάλουν όλοι με τις κλωτσιές....

Θα μας βγάλουν τα ΜΑΤ... Παρ' τους τηλέφωνο...

Α, και τα παράπονά σου τον Άρβι που 1) ως πολιτική διάνοια είχε την έμπνευση να ανακοινώσει την ΚΥΑ εν μέσω ακαδημαικής περιόδου 2) είχε τη θεία φώτιση να έλθει σε διάλογο 3 μήνες μετά την έναρξη των απεργιών.

ΥΓ. Σε κάθε σου σχόλιο εκτίθεσαι... Εύγε για την αγωγή σου...
Τελευταία επεξεργασία από Panos Enzo και 18 Δεκ 2013, 15:20, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Panos Enzo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodile » 18 Δεκ 2013, 15:34

Ποιος σου είπε ότι υποστηρίζω τον Άρβι... Είναι εξίσου υπεύθυνος για την κατάσταση.
Και ναι όντως εκτίθεμαι... κάνω καπιταλιστικά/καταναλωτικά όνειρα να βγάλω εκατομμύρια με οποιαδήποτε κυβέρνηση.. αδιαφορώντας για τους υπόλοιπους. Είμαι "ρηχός" και ερωτευμένος με τα λεφτά. Πιο πιθανές είναι οι δικές μου φιλοδοξίες από τις ουτοπικές μπούρδες με τις οποίες την βρίσκετε εσύ και η παρέα σου.
Άβαταρ μέλους
crocodile

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό aldo » 18 Δεκ 2013, 16:18

Panos Enzo έγραψε:Τι? Απο τις χιλιάδες φοιτητών που διψούν για γνώση και εξάμηνα, μαζεύτηκαν μόλι 35 άτομα? :basket:

Ε δε πειράζει, άλλωστε και από τους χιλιάδες φοιτητές που αγωνίζονται για δημόσιο και δωρεάν πανεπιστήμιο, μόνο 122 (συντριπτική πλειοψηφία, είπαμε, μη ξεχνιόματε!) ψήφισαν υπέρ κατάληψης!
Άβαταρ μέλους
aldo

Ευχαριστώ: 18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dimos92 » 18 Δεκ 2013, 17:05

Έγινε μια πολύ εποικοδομητική συνάντηση. Γνωριστήκαμε, συζητήσαμε για τα προβλήματά μας, για το κλειστό πανεπιστήμιο. Διαμαρτυρηθήκαμε. Και ναι, συναντηθήκαμε και κάναμε έναν πολύ καλό διάλογο και με τα παιδιά από την ομάδα κατάληψης. Ο απολογισμός είναι θετικός. Ειδικά, αν αναλογιστεί κανείς το short notice για τη συγκέντρωση και μάλιστα εν όψει γιορτών. Το βασικό είναι ότι όλοι καταλάβαμε, ανεξάρτητοι και ομάδα κατάληψης, ότι έχουμε πολλά κοινά, με βασικότερο τη φοιτητική μας ιδιότητα.
Μπορεί να φαίνεται μικρός αριθμός (35-40) των φοιτητριών/φοιτητών που συγκεντρωθήκαμε, αλλά το ουσιώδες είναι πως είδαμε πως υπάρχουμε και αγωνιούμε για το πανεπιστήμιο. Ελπιδοφόρο ότι από όλα αυτά μπορεί να προκύψει και μια πολύ ενεργή ομάδα ανεξάρτητων. Που θα συνομιλεί με τις παρατάξεις.
Δεν θα απαντήσω σε άλλα ερωτήματα, θα αφήσω άλλες/άλλους συμφοιτητές που ήταν εκεί να δώσουν τη δική τους περιγραφή της συγκέντρωσης.
ΥΓ Ευχαριστούμε τα παιδιά από την ομάδα κατάληψης που συνομίλησαν μαζί μας.
Άβαταρ μέλους
dimos92

Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό cookieda! » 18 Δεκ 2013, 17:35

aldo έγραψε:
Panos Enzo έγραψε:Τι? Απο τις χιλιάδες φοιτητών που διψούν για γνώση και εξάμηνα, μαζεύτηκαν μόλι 35 άτομα? :basket:

Ε δε πειράζει, άλλωστε και από τους χιλιάδες φοιτητές που αγωνίζονται για δημόσιο και δωρεάν πανεπιστήμιο, μόνο 122 (συντριπτική πλειοψηφία, είπαμε, μη ξεχνιόματε!) ψήφισαν υπέρ κατάληψης!

:goodjob:

Κι εγώ που βρισκόμουν εκεί μπορώ να πω πως ήμασταν 35 άτομα περίπου και αργότερα δεν είμαι σίγουρη, πιθανότατα ήρθαν και άλλοι. Δεν τους μέτρησα. Έγινε διάλογος με τους μεν και τους δε και η δική μου άποψη είναι πως δεν λύθηκε κανένας από τους προβληματισμούς που έχουν δημιουργηθεί. Τα παιδιά αυτά όμως είχαν όρεξη για μάθηση καθώς υποστήριζαν τις θέσεις τους. Θα ήταν πολλά περισσότερα άτομα πιστεύω αν ήξεραν πως με αυτήν την κίνηση θα βγει κάποιο καλό αποτέλεσμα, αλλιώς μην γελιέστε είμαστε πάρα πολλοί που θέλουμε την σχολή ανοιχτή!
Επίσης να συμπληρώσω κι εγώ πως είμαι ευχαριστημένη από τον αριθμό που συγκεντρώθηκε παρά τις οποιεσδήποτε δυσκολίες.
Τελευταία επεξεργασία από cookieda! και 18 Δεκ 2013, 18:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
cookieda!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Chryr » 18 Δεκ 2013, 18:05

flamenco έγραψε:
natali έγραψε:μολις πληροφορηθηκα ότι συνελευση δεν θα γίνει την παρασκευη γιατι το πλαισιο που ψηφίστηκε δενοριζει νέα μέρα συνελευσης.Οποιος γνωρίζει κάτι ας το γραψει γιατι εγώ μεχρι στιγμης νόμιζα ότι θα γίνει συνέλευση την παρασκευη. :?:

κ εγω νομίζω ότι δεν υπάρχει αποφάση για νέα συνέλευση...
μήπως θα κλείναμε ούτως η άλλως για χριστούγεννα την παρασκευή??

Επιβεβαιώνω. Την Παρασκευή κλείναμε ούτως ή άλλως για Χριστούγεννα. Όπως μου είπαν, θα ληφθεί απόφαση από το νέο έτος και νέα συνέλευση θα γίνει μέσα στον Ιανουάριο. Ας ελπίσουμε ότι θα υπάρξει ενημέρωση από δώ, γιατί τα επίσημα site θα κάνουν διακοπές κι εκείνα - τα καημένα έχουν πήξει στην πληροφόρηση.
Υπομονή λίγες μέρες...
Τελευταία επεξεργασία από Chryr και 18 Δεκ 2013, 18:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Chryr

Ευχαριστώ: 14

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Panos Enzo » 18 Δεκ 2013, 18:10

aldo έγραψε:

Όχι, δε πάει έτσι. Απο αυτούς που ΨΗΦΙΣΑΝ, απο 400 ατομα, 122 ήθελαν κατάληψη (αν σκέφτείς κιόλας ότι οι της ΚΝΕ ψηφίζουν πάντα το κόμμα ότι κι αν πει και δηλώνουν πάντοτε παρόντες, το ποσοστό είναι μεγάλο). Και δεν είπα ότι είναι χιλιάδες. Εσείς είπατε για τους "διαμαρτυρόμενους" ότι είναι τόσοι.

Το topic για τη διαμαρτυρία το είδανε αρκετοί. Χθες, μέσα σε 2 ώρες είχε κάπου 500 views (εως τώρα 6.100), το ανέφερε και ο Χατζής στη σελίδα του (φυσικα πολλά views είναι απο τα ίδια άτομα όμως μιλάμε για τουλάχιστον 1.500 ξεχωριστές επισκέψεις) κι όμως πήγανε μόλις 30 άτομα.

Το μήνυμα που θέλω να περάσω είναι ότι είστε όλο γκρίνια και μίρλα και απο δράση μηδέν. Σε αυτό δεν διαφωνεί κανείς.

Chryr έγραψε:Επιβεβαιώνω. Την Παρασκευή κλείναμε ούτως ή άλλως για Χριστούγεννα. Όπως μου είπαν, θα ληφθεί απόφαση από το νέο έτος και νέα συνέλευση θα γίνει μέσα στον Ιανουάριο. Ας ελπίσουμε ότι θα υπάρξει ενημέρωση από δώ, γιατί τα επίσημα site θα κάνουν διακοπές κι εκείνα - τα καημένα έχουν πήξει στην πληροφόρηση.
Υπομονή λίγες μέρες...

Σύμφωνα με τη Πρυτανεία, Δευτέρα το ΕΚΠΑ θα λειτουργεί κανονικά και θα γίνονται μαθήματα.
Τελευταία επεξεργασία από Panos Enzo και 18 Δεκ 2013, 18:17, έχει επεξεργασθεί 5 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Panos Enzo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό marina.love » 18 Δεκ 2013, 19:25

l
Τελευταία επεξεργασία από marina.love και 26 Ιουν 2016, 17:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
marina.love

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dimos92 » 18 Δεκ 2013, 19:47

Το fb δεν φτάνει. Χρειάζεται και η ατομική βούληση να σηκωθεί ο καθένας από την αναπαυτική πολυθρόνα του.
Άβαταρ μέλους
dimos92

Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Πάτρικ » 18 Δεκ 2013, 23:26

Εγώ το είδα λίγο καθυστερημένα, γιατί δεν κανονίζουμε μερικές συγκεντρώσεις ακόμη, δε γίνεται με την πρώτη. Και να υπάρχει και κάποιο περιθώριο για να γίνει γνωστό σε περισσότερους.
Άβαταρ μέλους
Πάτρικ

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό istorikarios13 » 18 Δεκ 2013, 23:27

ολη η ανεξαρτητη δαπ μαζεμενη σημερα με το ζορι μαζευτηκε η λαοθαλασσα των 15 ατομων :lola:
Άβαταρ μέλους
istorikarios13

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κερέκη » 18 Δεκ 2013, 23:37

Η Δαπ έχει ήδη μαζευτεί στην συγκέντρωσή της με το κίνημα <<ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΣΧΟΛΕΣ>> στις Παρασκευή 22 Νοεμβρίου 2013. Μπερδεύεσαι.
Τελευταία επεξεργασία από Κερέκη και 18 Δεκ 2013, 23:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Κερέκη
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Καμία, έριξα μαύρη πέτρα να πουμε. Εύχομαι και για τους υπόλοιπους το ιδιο!!
Φύλο:
Ευχαριστώ: 26

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλοσοφικής Σχολής

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης