filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Οριο Φοιτησης

Ανακοινώσεις που αφορούν στη Φιλοσοφική Σχολή γενικά.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό catalina » 05 Αύγ 2014, 00:00

Ρε παιδια συγγνωμη δεν μπορω γιατι ακουω παλι τα ιδια.Στις ειδησεις του σκαι ειπαν παλι οτι διαγραφονται οι φοιτητες που ειναι πριν απο το 2006!Εχω μιλησει με την γραμματεια της σχολης μου τοσες φορες κ μου λενε παντα οτι αν διαγραφουν θα διαγραφουν οσοι εχουν εισαχθει το 2003και πριν.Ο υπουργος λεει το ιδιο πραγμα καθαρα.Τι σημαινει απο το 2006 και πριν οταν ο νομος οριζει αλλα?
Άβαταρ μέλους
catalina

Ευχαριστώ: 1

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mpriki » 05 Αύγ 2014, 00:04

.
Τελευταία επεξεργασία από mpriki και 17 Ιαν 2019, 08:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
mpriki

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό catalina » 05 Αύγ 2014, 00:11

Ρε mriki,αν δεν ειχαμε και εσενα...παρολα αυτα θα φροντισω να ενημερωθω...τι να πω εχουμε κ το αγχος μας εχουμε κ αυτους...
Άβαταρ μέλους
catalina

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sotiris » 05 Αύγ 2014, 06:49

Έχουμε φτάσει στο σημείο οι του 2004-05 έως 06-07 να ζητάμε εφαρμογή του... νόμου. Το 2006 δεν υπάρχει πουθενά πέρα από τις δηλώσεις του επικίνδυνου Αρβανιτόπουλου. :thumbdown:

Τουλάχιστον ο Λοβέρδος δεν πετάει μια χρονολογία έτσι στην τύχη. Στο Σκάι ανέφερε για αυτούς που είναι 11 χρόνια τουλάχιστον και αντιστοιχεί στους εισακτέους έως και το 2003-2004. Τουλάχιστον λέει σωστά τον ανεκδιήγητο νόμο παρά τις παλινωδίες που συνεχίζουμε να βλέπουμε καθημερινά στο πότε και το πως.

Και ναι 07.41 ξύπνιος χωρίς να έχω κοιμηθεί για να ολοκληρώσω την εργασία να ξεμπερδεύω μια ώρα αρχύτερα με τους επικίνδυνους. :sick:
΄΄Συχνά όταν βρίσκομαι σε πανηγύρια, σε γλέντια,
σε πολύβουες χαρές, αισθάνομαι σα να μην έχω "εισιτήριο".
Σαν να χω βρεθεί εκεί λαθραία.
Μέχρι που μου ρχεται να το βάλω στα πόδια.
Είν αυτή η κατάρα που με δέρνει, να διαβάζω ανάποδα τον κόσμο.
Να επικεντρώνω την προσοχή μου στα υστερόγραφα.
Να μην βάζω τίτλους στα κεφάλαια. ΄΄

Αλκυόνη Παπαδάκη
Άβαταρ μέλους
Sotiris

Ευχαριστώ: 3

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rosalia » 05 Αύγ 2014, 09:35

!
Τελευταία επεξεργασία από rosalia και 03 Απρ 2017, 22:50, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
rosalia

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elenichr » 05 Αύγ 2014, 09:54

Πριν λίγο επικοινώνησα με τη γραμματεία της Κοσμητείας και τους ρώτησα τι θα γίνει με την εξεταστική του Σεπτεμβρίου και η απάντηση ήταν πως δεν ξέρουν ακόμα, όταν ανέφερα πως σε άλλα τμήματα έχει ήδη βγει απόφαση πως ο Σεπτέμβριος είναι μέσα, η κοπέλα μου είπε πως δε τους έχει σταλεί κάτι από το υπουργείο και δεν ξέρουν. Επίσης όταν τη ρώτησα πως αν δε περάσω τα μαθήματά τώρα και κοπώ σε ένα μάθημα θα διαγραφώ ή όχι; και πάλι δεν είχε κάποια απάντηση να μου δώσει.
Άβαταρ μέλους
elenichr

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό catalina » 05 Αύγ 2014, 10:26

Ο Σεπτεμβριος ειναι μεσα το εχει πει κ ο υπουργος.
Άβαταρ μέλους
catalina

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Hermeneutics92 » 05 Αύγ 2014, 10:51

Eίπαν στην κοσμητεία οτι δεν ξέρουν αν θα είναι μέσα ο Σεπτέμβρης,ούτε αν θα διαγραφούν απο 2006 και πριν,ο Υπουργός είπε απλά οτι θα εφαρμόσει το νόμο,μακάρι να είναι μέσα ο Σεπτέμβρης,να μην αφορά τους πριν το 2006 και να εξεταστούν μεμονωμένα εξαιρετικές περιπτώσεις παιδιών πριν το 2003 διεξοδικότερα εφόσον προσπαθούν έχοντας περάσει ασύλληπτες δυσκολίες δεδομένης της οικονομικής κρίσης..Οτιδήποτε άλλο είναι πολιτικά μη ορθό
Άβαταρ μέλους
Hermeneutics92

Ευχαριστώ: 0

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό doh » 05 Αύγ 2014, 11:07

ρε παιδια ελεος.ρωτησα το υπουργειο ποσες φορες τοτε που ειχε μπερδευτει ο αρβανιτοπουλος δεν εχει αλλαξει κατι στο νομο.οσοι εισηχθησαν πριν το ακαδημαικο ετος 2003-04 διαγραφονται με τη ληξη του ακαδημαικου ετους 2013-14.ξεκολλατε.
Gentlemen,you can't fight in here! This is the War Room!
Άβαταρ μέλους
doh
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 4

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό doh » 05 Αύγ 2014, 11:22

ω ναι και μολις καλεσα ξανα το το υπουργειο παιδειας και ειπε τα ιδια.επισης ειπε οτι διαγραφες θα γινουν μονο και εφοσον θελουν τα ιδια τα πανεπιστημια.αν τα ιδια δε θελουν δε θα προβουν σε διαγραφες.επισης ειπε οτι η γραμματεια οφειλε να ενημερωνει τους φοιτητες και να ξερει το νομο κ.λ.π.καλο καλοκαιρι....
Άβαταρ μέλους
doh
*Notes donor*
*Notes donor*

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό catalina » 05 Αύγ 2014, 11:27

Εγω ανεβηκα στη σχολη δεν ηταν κανεις στην γραμματεια για να ρωτησω κ παλι ακουσα το περι οριζοντιων διαγραφων.Τους πηρα 10 τηλεφωνα και δεν απανταει κανενας.Ας παρει καποιος το υπουργειο τηλεφωνο και ας ενημερωσει κ τους υπολοιπους.Θα τοεκανα εγω αλλα ταξιδευω κ δεν θα φτασω νωριτερα απο τις 8 το απογευμα
Άβαταρ μέλους
catalina

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό catalina » 05 Αύγ 2014, 11:28

Οτι να ναι
Άβαταρ μέλους
catalina

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό doh » 05 Αύγ 2014, 12:18

αυτο λεω πιο πανω.πηρα και μου ειπαν οτι διαγραφονται με τη ληξη του ακαδημαικου ετους οσοι εισηχθησαν πριν το ακαδημαικο ετος 2003-04.προσεχε ομως θα διαγραφουν αν και εφοσον θελει το ιδιο το πανεπιστημιο αλλιως δεν προκειται να γινουν διαγραφες.οσοι εισηχθησαν τα ακαδημαικα ετη 2004-5,2005-06 και 2006-07 θα διαγραφουν με τη ληξη του ακαδημαικου ετους 2014-15.δεν ειμαι σιγουρη για αυτους που μπηκαν το 2007-08.για ολα τα αλλα ειμαι σιγουρη αφου τωρα μιλησα με το υπουργειο.
Άβαταρ μέλους
doh
*Notes donor*
*Notes donor*

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό laluna5 » 05 Αύγ 2014, 12:19

ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΤΟ 1995 ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΕΡΓΗ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΔΙΝΩ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ?ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 11 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΕΝΕΡΓΟΙ ΕΩΣ ΤΟ 2003-2004.ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ 1993 ΚΑΙ ΠΙΣΩ??ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΤΙ Η ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ.ΣΕ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ??Η ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΣΤΟ 2013-2014.ΑΡΑ ΜΕ ΤΙ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΙΝΟΥΝ?
Άβαταρ μέλους
laluna5

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό doh » 05 Αύγ 2014, 12:29

παρε στο υπουργειο και ρωτα.2103443465 και 2103443588.αυτο ειναι το μονο που δε ρωτησα για το σεπτεμβρη.ειναι αντισυνταγματικο να ειναι εκτος.δε βοηθαει ομως και η σχολη μας σε τιποτα.η γραμματεια ειναι αλλου εφοσον ασχολειται μονο με τη διαθεσιμοτητα των υπαλληλων της.ελεος...
Άβαταρ μέλους
doh
*Notes donor*
*Notes donor*

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό engel » 05 Αύγ 2014, 12:43

doh ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση και για τον κόπο σου να ξανατηλεφωνήσεις στο υπουργείο.καλή
δύναμη σε όλους!
ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΦΥΓΕΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
engel

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό anthropos » 05 Αύγ 2014, 14:56

Δεν ανήκω στην κατηγορία των αιωνίων, ωστόσο επειδή έχω αγανακτήσει με την αδικία αυτή, οφείλω να επισημάνω το εξής , σχετικώς με το θέμα (συγχωρέστε μου το οξύ του ύφους):
Πιο γελοία και ανούσια νομοθετική διάταξη δεν έχει ξαναϋπάρξει ..Δηλαδή τί τους φταίνε οι αιώνιοι και έχουν δημιουργήσει οι ηλίθιοι όλοι αυτήν την αναστάτωση στα παιδιά και τις οικογένειές τους?Πού επιβάρύνουν το κράτος :?:

1. Μήπως παίρνουν δωρεάν συγγράμματα? ΟΧΙ
2. Μήπως παίρνουν πασο ? ΟΧΙ
3. Μήπως παίρνουν δωρεάν φαγητό στη Λέσχη? ΟΧΙ
4. Μήπως δικαιούνται στέγαση? ΟΧΙ

Ε, τότε τι στο διάτανο θέλουν να τους διαγράψουν. Για τον αέρα που αναπνέουν?Δηλαδή επειδή πάνε (αν πάνε) τρεις φορές το χρόνο και παραδίδουν ένα γραπτό για να περάσουν κάποιο μάθημα που χρωστάνε , πού είναι το πρόβλημα?Στην κόλλα αναφοράς που τους δίνουν?Αφού και αυτήν εμείς την αγοράζουμε πλέον! Βάλτε τους ρε ζώα , στην τελική , να πληρώνουν και ένα συμβολικό ποσό στο Πανεπιστήμιο, έτσι σαν ποινή αφού τόσο πολύ σας ενοχλούν..Αλλά μη τους διαγράφετε!Αυτό είναι αισχρό, για να μην πω τίποτε άλλο!Ας μας πει κάποιος ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ για να τους διαγράψουν!Δεν υπάρχει κανένα!Μόνο λόγοι εκδίκησης! Δε μπορώ να σκεφθώ κάτι άλλο..Το ότι κάποια παιδιά μπορεί να πάθουν κατάθλιψη το σκέπτονται?Το ότι καποιοι συνάδελφοι μπορεί να έχουν περάσει δύσκολες στιγμες και σταματησαν πρόσκαιρα τις σπουδες τους , τους ενδιαφέρει? (απώλειες γονέων, σοβαρές νόσοι κτλ)....Ένα έχω να πω: ΝΤΡΟΠΗ σας κύριοι!Όσο για τη γραμματεια και τους καθηγητές, μην περιμένετε τίποτε..Ο καθενας τη δουλειά του κοιτάει!
Και μη νομίζει κανείς ότι τα λέω αυτά γιατί είμαι αριστερός κτλ..Το αντίθετο.Δεν έχω λόγο να τα μασάω.Πολιτικά,ανήκω στο χώρο της λαϊκής δεξιάς (και θα ανήκω)!Όταν όμως βλέπεις πράγματα παράλογα, εξανίστασαι και λες την αλήθεια, χωρίς υποκρισία.Είναι απλώς θέμα λογικής!Δε σας φταίνε τίποτε οι αιώνιοι!Βάλτε την ουρά στα σκέλια, πείτε συγγνώμη σε αυτούς και τις οικογένειές τους και πάρτε πίσω τον πιο γελοίο νόμο από συστάσεως ελληνικού κράτους!!!!!!Τόσο γελοίο που οι αρμόδιοι δεν μπορούν να τον εφαρμόσουν και ο καθένας λέει ό,τι παπαριά του έλθει, δημιουργώντας σύγχυση και πανικό.Ειλικρινά, αν και μη θιγόμενος το εν λόγω θέμα μου προκαλεί αγανάκτηση και ερωτηματικά..Η ανθρώπινη γελοιότητα και η βλακεία είναι άραγε άπειρη :?: Μέχρι πρόσφατα πίστευα ότι έχει και όρια, ρε γαμώτο :sadbye:
Άβαταρ μέλους
anthropos

Ευχαριστώ: 3

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό joanne manol » 05 Αύγ 2014, 17:52

Άβαταρ μέλους
joanne manol

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό joanne manol » 05 Αύγ 2014, 17:56

Όποιος θέλει αυριο θυσιάζει το μπάνιο του και έρχεται στο Υπουργείο Παιδείας βάσει των οδηγιών του παραπάνω λινκ!
Άβαταρ μέλους
joanne manol

Οριο Φοιτησης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό doh » 05 Αύγ 2014, 18:53

ποσοι θα μαζευτουμε;;;;;;;;;εγω ειμαι μεσα.κι ας εχω 3 μαθηματα.κι ας διαγραφομαι το 2015.ποσοι ειναι μεσα;;;;να βλεπω συμμετοχες.γιατι κανεις δεν αντιδρα σ αυτο το κρατος;;;;γιατι κανεις δε μιλα που η γραμματεια ΑΚΟΜΗ να βγαλει προγραμμα και να αναρτησει τις βαθμολογιες ενω οπως εχω πληροφορηθει οι καθηγητες εχουν διορθωσει τα γραπτα.ερχομαι αυριο.αρκει να μαζευτουμε ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ KI OXI 15.ακουω...... :?:
Άβαταρ μέλους
doh
*Notes donor*
*Notes donor*

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλοσοφικής Σχολής

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης