filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

ΨΧ40 || Ψυχοπαθολογία

Εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του Τμήματος Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος)
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ΖΩΗ » 17 Φεβ 2009, 19:15

kelly δε νομιζω οτι η υλη ειναι αυτη που αναφερεις πιο πανω γιατι αν ειναι ετσι,αυτο σημαινει οτι δε συμπεριλαμβανεται η πρωτη απο τις θεματικες ενοτητες που εχει δωσει η χριστοπουλου("θεματα που αφορουν στον προσδιορισμο του ψυχοπαθολογικου") η οποια ανηκει στο 1ο κεφαλαιο.εξαλλου εγω ειχα παει στο τελευταιο της μαθημα και δεν ανεφερε κατι τετοιο.εχεις αυτη την πληροφορια απο εγκυρη πηγη?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ΖΩΗ

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kelly... » 17 Φεβ 2009, 20:30

ΖΩΗ έγραψε:kelly δε νομιζω οτι η υλη ειναι αυτη που αναφερεις πιο πανω γιατι αν ειναι ετσι,αυτο σημαινει οτι δε συμπεριλαμβανεται η πρωτη απο τις θεματικες ενοτητες που εχει δωσει η χριστοπουλου("θεματα που αφορουν στον προσδιορισμο του ψυχοπαθολογικου") η οποια ανηκει στο 1ο κεφαλαιο.εξαλλου εγω ειχα παει στο τελευταιο της μαθημα και δεν ανεφερε κατι τετοιο.εχεις αυτη την πληροφορια απο εγκυρη πηγη?

Όχι..όπως είπα και πιο πάνω μου το ανέφεραν κάποια παιδιά γι' αυτό είπα και να το επιβεβαιώσει και όποιος ξέρει...
Τεσπα όπως και να χει καλύτερα να εμπιστευτούμε τις θεματικές ενότητες της Χριστοπούλου!! :up:
Άβαταρ μέλους
Kelly...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό knup » 19 Φεβ 2009, 16:57

Παρακαλείται θερμά όποιος αποφασίσει οτι δεν θα το δώσει αλλα έχει πάρει βιβλίο να επικοινωνήσει μαζι μου, ευχαριστω!
!!!Ptyxio!!!
Άβαταρ μέλους
knup

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kelly... » 08 Μαρ 2009, 16:27

Τελικά το κεφ 1 είναι όλο στην ύλη? :confused: :confused:
Άβαταρ μέλους
Kelly...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ellia » 09 Μαρ 2009, 02:57

Ρε παιδιά...είναι τραγικά μεγάλη η ύλη...και το χειρότερο είναι ότι από αυτά, ούτε τα μισα δεν είχε κάνει στις παραδόσεις της...Μήπως βάζει από αυτά που έχει πει και η ύλη είναι απλά ενδεικτική???Ξέρει κάποιος να μας πει απο προηγούμενες χρονιές ή αν έχει ακούσει κάτι??

Πραγματικά και χίλιες φορες να βγάλεις όλη την ύλη είναι αδύνατο να την θυμάσαι!! :dizzy:
Άβαταρ μέλους
ellia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό argyrw » 10 Μαρ 2009, 20:11

Παιδια,εγω αποφασισα να διαβασω απο τισ σημειωσεισ τισ...τισ εβγαλα φωτοτυπια!!οσΟΙ τισ εχετε δει...μπορω να περασω???τι λετε???εχω ξεκινησει το βιβλιο αλλα δυστυχωσ δινω και ψυχοφυσιολογια την ιδια μερα ακριβωσ μετα την Χριστοπουλου...και δεν ξερω τι να πρωτοπρολαβω...Ασ μου απαντησει καποιοσ αν ξερει..Ευχαριστω :sadbye: :confused:
Άβαταρ μέλους
argyrw

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kelly... » 10 Μαρ 2009, 20:19

Σημειώσεις???Σημειώσεις???Να αρχίσω να ουρλιάζω???υπάρχουν κ σημειώσεις της??? :mad2: :mad2:
Άβαταρ μέλους
Kelly...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ellia » 10 Μαρ 2009, 22:32

Για ποιές σημειώσεις λες?Από τα μαθήματα?
Άβαταρ μέλους
ellia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sunrise20 » 10 Μαρ 2009, 23:31

argurw,φαντάζομαι ότι εννοείς τις σημειώσεις που έδινε παλιότερα και αποτελούσαν την εξεταστέα ύλη.αν εννοείς αυτές,τότε μπορώ να σου πω οτί μετά από πολλες προσπά8ειες να διαβασω το βιβλίο-τούβλο απόφασισα και εγώ να διαβάσω από τις σημειώσεις της γιατί δίνω επίσης πολλά και δεν προλαβαίνω.ρίχνοντας λοιπον μια ματιά και στα 2 κατάλαβα ότι το βιβλίο της βασίζεται στις σημειώσεις της,απλά εχεί πορσθέσει κάποια πράγματα,τα λέει πιο αναλυτικά και δίνει παραδείγματα.επίσης χωρίζει την ύλη λίγο διαφορετικά(πχ αγχώδεις διαταραχές,αποσχιστικές και σωματόμορφες είναι σε διαφορετικά κεφάλαια).Η διαφορα δηλαδή βιβλίου-σημειώσεων δεν είναι ΤΡΑΓΙΚΑ μεγάλη.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ λοιπον οτι αν διαβάσει κανείς καλά τις σημειώσεις ίσως να μη γράψει 10(εδώ γελάμε... :jaugh: )αλλά το μάθημα το περνάει.τι να πω,τουλάχιστον έτσι πιστεύω....
Τι σε πειράζει αγόρι μου που η κιθάρα σου δεν έχει όλες τις χορδές της;
Εσύ ακούς τη μουσική σαν να έπαιζε μπροστά σου η καλύτερη ορχήστρα....
Άβαταρ μέλους
Sunrise20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό saluna » 12 Μαρ 2009, 15:28

H γυναίκα δεν πάει καλά, καθόλου καλά!!!!!!!!
΄Οτι δεν φαίνεται δεν παύει να είναι
Άβαταρ μέλους
saluna

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ellia » 12 Μαρ 2009, 15:49

Εκφράσου ελεύθερα παιδί μου!Βγάλτο από μέσα σου!!! :funny:
Άβαταρ μέλους
ellia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kelly... » 12 Μαρ 2009, 20:52

Παιδιά έχετε μήπως κανα σος ή έχει πει κάποιο κεφάλαιο στο μάθημά της που πρέπει να δώσουμε ιδιαίτερη προσοχή? :confused: :confused:
Άβαταρ μέλους
Kelly...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό knup » 09 Οκτ 2009, 16:51

Γειαα!! Ειμαι απο ΦΠΨ και ειχα παρει το μαθημα ως ελευθερη επιλογη! Τα δικα σας αποτελεσματα εχουν βγει? Γιατι σ εμενα δεν εμφανιζεται τιποτα...
!!!Ptyxio!!!
Άβαταρ μέλους
knup

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bunny » 13 Οκτ 2009, 09:59

Ούτε σ'εμένα εμφανίζεται.....ξέρει κανείς τι γίνεται???Μήπως μπορείτε να μου πείτε πότε δέχεται η καθηγήτρια,να δούμε αν θα βγάλουμε καμία άκρη??? Τελευταάο μάθημα είναι...έλεος!!!!!
Άβαταρ μέλους
bunny

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό vaggelio » 07 Νοέμ 2009, 20:32

γεια σας παιδια !! χρωσταω το μαθημα και θα ηθελα να μου πει καποιος αν το παρακολουθει, τι εχει διδαξει μεχρι τωρα φετοσ? λεω να ξεκινησω διαβασμα και χρειαζομαι πληροφοριες.... ευχαριστω !!
vaggelio
Άβαταρ μέλους
vaggelio

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Kelly... » 02 Δεκ 2009, 12:23

vaggelio έγραψε:γεια σας παιδια !! χρωσταω το μαθημα και θα ηθελα να μου πει καποιος αν το παρακολουθει, τι εχει διδαξει μεχρι τωρα φετοσ? λεω να ξεκινησω διαβασμα και χρειαζομαι πληροφοριες.... ευχαριστω !!

Δε ξέρει κανείς την ύλη??? :confused: :confused: :confused:
Άβαταρ μέλους
Kelly...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό c » 21 Δεκ 2009, 15:58

ναι αν ξέρει κάποιος την ύλη βρε παιδιά ας βοηθήσει..!αυτές οι σημειώσεις που λέτε ξέρει κανείς πού μπορώ να τις βρώ??
Άβαταρ μέλους
c

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό olga_gr » 09 Ιαν 2010, 15:49

παιδιά ξέρει κανείς πότε δίνουμε το μάθημα?thanks προκαταβολικά :)
Τελευταία επεξεργασία από queenfan και 13 Νοέμ 2012, 17:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: μετατροπή greeklish
oxi allo karvouno... :-/
Άβαταρ μέλους
olga_gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό faidra__ » 10 Ιαν 2010, 01:13

Το μάθημα δίνεται στις 27-1 αν δεν κάνω λάθος. Και για να βοηθήσω τους 2οετείς στην ύλη 100% περιλαμβάνονται το 4,7,8,9....για να μην πω 5 και 6 ολοκληρα και θα βάλει κι άλλα δηλαδή έκτος από αυτά,αλλά όποιος θέλει να αρχίσει να διαβάζει ας αρχίσει να διαβάζει αυτά μεχρί να βγει ύλη...
Άβαταρ μέλους
faidra__

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό balaban » 12 Ιαν 2010, 04:15

Φαιδρα η οποις αλλος ξερει να ρωτησω.υπαρχουν και σημειωσεις περιληψη της υλης?περνιεται το μαθημα μονο με αυτες?αν ναι απο που τις παιρνουμε?
Άβαταρ μέλους
balaban

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μαθήματα Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες