filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΣΗΜΕΙΩΣΕΩΝ

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Ιταλικής Φιλολογίας.
Επίσης εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του τμήματος Ιταλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Sissi St., Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό annitachron » 04 Οκτ 2009, 19:38

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!
ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ Η ΚΑΙ ΟΧΙ. ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ.
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΒΟΛΕΥΕΙ (ΘΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΩΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΤΛ) ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ?
ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΟΛΩΝ. ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ!
Άβαταρ μέλους
annitachron

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 04 Οκτ 2009, 23:55

γεια σου annitachron, αρχικα ριξε μια ματια στους κανονες του φορουμ αν εχες λιγο χρονο: http://www.filosofiki.eu/viewforum.php?f=1
και προσπαθησε να γραφεις με μικρα γραμματα γιατι με τα κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις :lola:

σχετικα με την ιδεα σου, καλο θα ηταν να το οργανωσετε μεσω προσωπικων μηνυματων, για να μην δημοσιευτούν προσωπικα στοιχεια χρηστων στο φορουμ. παντως μπορειτε να ανταλλαξετε σημειωσεις και απο το φορουμ :peace2:

μπορεις να δεις πιο πολλες πληροφοριες εδω:
http://www.filosofiki.eu/viewforum.php?f=42

για οποιαδηποτε απορια ή προβλημα μπορεις να στειλεις ενα προσωπικο μηνυμα σε εμενα ή τον Antoine :up:

καλη συνεχεια και καλη τυχη με τις σημειωσεις biggrinsmile
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό annitachron » 05 Οκτ 2009, 18:28

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις και ζητώ συγνώμη για τα κεφαλαία.

Οποιος λοιπόν ενδιαφέρεται μπορεί να το δηλώσει εδώ, και στη συνέχεια να επικοινωνήσουμε με προσωπικό μήνυμα.
Άβαταρ μέλους
annitachron

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό hmmm... » 08 Ιαν 2010, 15:11

Προσωπικά ενδιαφέρομαι για 66ΙΤΑ043 Εφαρμοσμένη Γλωσσολογία στη Διδακτική της Ιταλικής που κάνει η Μinniti.
Άβαταρ μέλους
hmmm...
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 1

Re: ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΣΗΜΕΙΩΣΕΩΝ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό darkf_1eld » 01 Ιούλ 2010, 16:40

Γεία σας! το ξέρω πως απαντώ λίγο αργά στο συγκεκριμένο ερωτημα , όμως προτείθεμαι για ανταλλαγή σημειώσεων! εχω αρκετό υλικό και φυσικά τη προθυμία να βοηθήσω όποιον -α χρειάζεται κάτι!
Άβαταρ μέλους
darkf_1eld

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μαρια Ηλια » 26 Αύγ 2010, 14:37

Γεια σας! χρειαζομαι επειγοντως σημειωσεις του Α-Δ εξαμηνου στο ιταλικο και δεν εχω σχεδον τιποτα..
Μπορει καποιος να με βοηθησει να βρω κατι? Επειγον του Α' ετους γιατι μπαινω στο 3ο και δεν εχω δωσει σχεδον κανενα μαθημα...
"Ονειρεψουμε μα μην μ' αγγιζεις.."
Άβαταρ μέλους
Μαρια Ηλια

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gary » 09 Σεπ 2010, 12:19

Γεια σας κι από εμένα!Μπαίνω στο τέταρτο έτος και λόγω δουλειάς δεν μπορώ να παρακολουθώ.Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει με σημειώσεις του 2ου και 3ου έτους...ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Άβαταρ μέλους
gary

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό darkf_1eld » 10 Νοέμ 2010, 17:09

καλησπερα παιδια!
οπως εχω γραψει και παραπανω προτιθεμαι για ανταλλαγη σημειωσεων!οποιος-α ενδιαφερεται ας μου γραψει για να βγαλουμε και μια ακργ ρε παιδια :P
Άβαταρ μέλους
darkf_1eld

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mariannaz » 07 Δεκ 2010, 15:52

παιδια καλησπερα. ειμαι απο το φπψ κ εχω παρει ωσ μαθηματα επιλογης ιταλικη ιστορια κ πολιτισμος ΙΤΑ012 και ιστορια της ιταλικης λογοτεχνιας ΙΤΑ011 ομως δεν δικαιουμαι τα βιβλια. θα μπορουσε καποιος να μου τα δανεισει για την εξεταστικη η για να τα φωτοτυπισω κ να τα επιστρεψω?? ευχαριστω πολυ!
Άβαταρ μέλους
mariannaz

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό katerinamant » 19 Ιαν 2011, 22:34

καλησπερα! καποιος που να εχει υλικο/σημειωσεις?? δεν εχω σχεδον τιποτα και πραγματικα τις χρειαζομαι γιατι τα χρωσταω σχεδον ολα! ειχα αφησει τη σχολη για καποιο καιρο και τωρα αποφασισα να ανασυνταχτω! οποιος μπορει να με βοηθησει ας γραψει, θα βοηθησει πολλους πιστευω εδω μεσα! φυσικα αν βρω υλικο προσφερομαι να το σκαναρω η κατι τελοσπαντων και να το ανεβασω [b][/b]
Άβαταρ μέλους
katerinamant

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό furious » 28 Ιαν 2011, 18:19

καλησπερα παιδια!!ειμαι απο το φπψ επι πτυχιω και δηλωσα για πρωτη φορα τα μαθηματα ιταλικη ιστορια και πολιτισμοσ 1 και μεσαιωνικη λογοτεχνια αλλα δεν εχω καθολου σημειωσεις και βιβλια!μηπως εχει καποιος απο σας σημειωσεις γι'αυτα τα μαθηματα;;
Άβαταρ μέλους
furious
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Napule » 30 Μάιος 2011, 15:55

Παιδια καλησπερα σε ολους,
λογω δουλειας αλλα και αποστασης μου λειπουν σημειωσεις σε αρκετα μαθηματα αλλα ευτυχως το e-class
οποτε και καπως εχω βολευτει, τωρα το β' εξαμηνο ομως τα εχω βρει σκουρα με 2 μαθηματα στα οποια δεν εχουμε συγγραμματα
αλλα ουτε σημειωσεις στο e-class.
Οποιαδηποτε βοηθεια σε σημειωσεις η παλαια θεματα ειναι πολυτιμη
τα μαθηματα ειναι:
-66ΙΤΑ060 ΓΛΩΣΣΟΛΟΓΙΑ: ΤΟΜΕΙΣ ΓΛΩΣΣΙΚΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ Καθηγήτρια Γιαννουλοπούλου Γιαννούλα
-66ΙΤΑ071 ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΑ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΑ ΕΙΔΗ: ΙΤΑΛΙΚΗ ΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΠΕΖΟΓΡΑΦΙΑ Καθηγητής Ζώρας Γεράσιμος
:thxx:
Άβαταρ μέλους
Napule

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό merlin monro » 03 Αύγ 2012, 12:08

Γεια σας σε ολλους!! Ειμαι επι πτυχιου και χρεαζομαι επειγον τις σειμειωσεις:
1) της Σγουριδου Συγκριτικη Λογοτεχνια
2) Μεσαιωνικη Λατινικη Λογοτεχνια 2(δύο)
3)Ιταλικη Λογοτεχνια της Αναγεννησης
4)Νεοτερη και Συχρονη Ιταλικη Λογοτεχνια

Αν μπορει καποιος να μου δωσει τις σειμειωσεις για να εβγαζα τις φωτοτυπιες εκεινη τη στιγμη στη σχολη,παρακαλω πολυ στειλτε μου ενα μαιλ στο rotas_tonia@yahoo.gr
Σας ευχαριστω πολυ,παιδια!!! :thxx:
Άβαταρ μέλους
merlin monro

Ευχαριστώ: 1

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις-Μαθήματα Ιταλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης