filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

ΑΠΟΡΙΕΣ

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Ιταλικής Φιλολογίας.
Επίσης εδώ μπορείτε να γράφετε και να ρωτάτε οτιδήποτε αφορά τα μαθήματα του τμήματος Ιταλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Sissi St., Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας (κωδικός, τίτλος και εξάμηνο μαθήματος).
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Rete 2 CD για το Libro di Classe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό vikara » 24 Φεβ 2010, 03:52

Παιδια sos.Ψαχνω αμεσα το cd για το libro di classe του RETE 2.Χωρις αυτο δεν μπορω να κανω μαθημα.Το χει καποιος να μου το γραψει κ να συναντηθουμε στην σχολη ή να μου στειλει τα κομματια μεσω μειλ;Θα του ημουν υποχρεη.Επισης αν καποιος εχει τα chiavi.Χιλια ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
vikara

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 24 Φεβ 2010, 13:35

vikara για ποιο μαθημα ειναι αυτο το cd? αν θελεις πες μου για να το προσθεσουμε στον τιτλο της ενοτητας :up:

ευχαριστω πολυ :cool:
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό vikara » 24 Φεβ 2010, 16:03

Δεν ξερω αν γινεται σε καποιο μαθημα απλα γινεται σε μαθηματα ιταλικων πχ σε φροντιστηρια για οσους θελουν να μαθουν κ ξερω οτι καποιοι φοιτητες κανουν αυτην την μεθοδο για να βελτιωσουν το επιπεδο τους γι αυτο το ψαχνω εδω
Άβαταρ μέλους
vikara

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 24 Φεβ 2010, 16:25

οκ βρε ενταξει το αφηνω οπως ειναι τοτε και ελπιζω οτι καποιος θα σου απαντησει και θα σε βοηθησει :cool:
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό hmmm... » 26 Φεβ 2010, 10:38

Για το μάθημα της Τιτίκας δεν είναι απαραίτητο. ΑΝ το θες για σένα, αν πας σε βιβλιοπωλεία θα μπορέσεις να το πάρεις μόνο του.Προτείνω να πας στον Ελευθερουδάκη που είναι κ il Narratore μέσα. Προσπάθησε κ στο site των εκδόσεων.Κάποιοι εκδοτικοί τα ''ανεβάζουν'' κ τα χρησιμοποιείς δωρεάν.
Άβαταρ μέλους
hmmm...
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό vikara » 07 Μαρ 2010, 21:59

εψαξα στο ιντερνετ κ βρηκα τα κομματια μεχρι την 3η ενοτητα οποτε δεν μου αρκει.Οσο για να το αγορασω,κανει 35 ευρω κ προσπαθω να το αποφυγω.Το χει καποιος να με βοηθησει?
Άβαταρ μέλους
vikara

ΑΠΟΡΙΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό papillion » 29 Ιούλ 2010, 14:59

Καλησπέρα!Σκέφτομαι να αρχίσω Ιταλικά και θα ήθελα να μου πείτε πόσο χρόνο μπορεί να χρειαστεί κάποιος για να πάρει το ανώτατο πτύχιο και πως σας φαίνεται γενικά??
Άβαταρ μέλους
papillion

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 30 Ιούλ 2010, 13:34

papillion έγραψε:Καλησπέρα!Σκέφτομαι να αρχίσω Ιταλικά και θα ήθελα να μου πείτε πόσο χρόνο μπορεί να χρειαστεί κάποιος για να πάρει το ανώτατο πτύχιο και πως σας φαίνεται γενικά??

+1 !
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μαρια10 » 12 Αύγ 2010, 12:29

αν πας σε φροντιστήριο ενηλίκων θέλει συνήθως 2 χρόνια για να πάρεις το αντίστοιχο του Lower και 3 για το Advanced.Το Proficiency και κυρίως το CELI 5 είναι πολύ δύσκολο και δεν το παίρνει σχεδόν κανένας!Ασε που δεν δίνει και επάρκεια όπως παλιά.Είναι υπέροχη γλώσσα και γενικά αρκετά οικεία στους Ελληνες.Έχει δύσκολούτσικη γραμματική αλλά αν τα μάθεις μια φορά τελείωσε.Αξιζει τον κόπο έστω και το Lower να πάρεις...θα μάθεις πολλά ωραία πράγματα...
Άβαταρ μέλους
Μαρια10

Ευχαριστώ: 6

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 13 Αύγ 2010, 14:13

ωραια!! :thxx: :thxx:
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό papillion » 13 Αύγ 2010, 14:21

Μαρία, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες :worthy:
Άβαταρ μέλους
papillion

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό hmmm... » 24 Αύγ 2010, 21:59

Ξέρει κανείς τίποτα για αιτήσεις ορκομωσίας;;;
TEΛΟΣ!!!ΤΟ ΠΗΡΑΑΑΑΑ!!!
Άβαταρ μέλους
hmmm...
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 27 Αύγ 2010, 14:57

Μαρια Ηλια έγραψε:Γεια! Να σας ρωτησω κατι?? Βιβλια απο που τα παιρνω συνηθως? Μου εχουν πει οτι πρεπει να μιλησω με τους καθηγητες για αυτο το θεμα ομως επειδη μενω στη Κυπρο ειναι δυσκολο για μενα.
Μια δυο φορες που προσπαθησα να παω να τα παραλαβω μου εχουν πει οτι δεν ειμαι καταχωρημενη στη λιστα ενω εχω δηλωσει το μαθημα.
Και κατι αλλο τι ειναι η επιλογη 1 και 2 στα μαθηματα πιο πρεπει να επιλεγω??

:thxx:

απο πμ που μου εστειλε η Μαρια, προσπαθησα να της δωσω μια απαντηση σχετικα με τις 2 επιλογες συγγραμματων, αλλα καλυτερα να απαντησετε και εσεις παιδια που σιγουρα γνωριζετε πολυ καλυτερα απο εμενα :peace2:

σας ευχαριστω πολυ
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jeickbell » 20 Οκτ 2010, 19:06

γεια σας!να κανω μια ερωτηση??ειμαι απο ΦΠΨ και θελω να παρω επιλογης απο το Ιταλικο!Το ιτα011 και το ιτα012 ειναι ευκολα σχετικα??για το ενα γνωριζω ενταξει...αλλα το αλλο/??να το επιλεξω??ευχαριστω εκ των προτερων!
Άβαταρ μέλους
jeickbell

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ONOUFRIU ELENA » 13 Μάιος 2011, 16:12

Συνάδελφοι καλησπέρα!Ξέρει κανείς για το μάθημα ΙΤΑ023 Mεσαιωνική Λογοτεχνία 4ου εξαμήνου?Είμαι στη σωστή ενότητα η πρέπει να πάω αλλού?Κάνω αναζήτηση και δεν βγαίνει πουθενά! :help: :help: :help:
BOMBA
Άβαταρ μέλους
ONOUFRIU ELENA

ημερομηνιες εξετασης ιταλικης γλωσσας 5+7

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό felicita » 07 Ιουν 2011, 22:35

παιδια καλησπερα!
γνωριζει κανεις ημερομηνιες εξετασης της ιταλικης γλωσσας 5+ 7 της Corrado /ωρα/αμφιθεατρα;;
mille grazie!!!!
Άβαταρ μέλους
felicita

[ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ] Υποχρεωτικές παρακολουθήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ioanna325 » 19 Αύγ 2011, 02:17

Ciao,
θέλω να δώσω κατατακτήριες για την ιταλική φιλολογία (θεσσαλονίκης) και προσπαθώ να βρω πληροφορίες σχετικά με τις παρακολουθήσεις των μαθημάτων. Είμαι εργαζόμενη και δεν μπορώ να παρακολουθήσω τα μαθήματα με συνέπεια, ενδεχομένως και καθόλου. Θα ήθελα ,λοιπόν, να μάθω: υπάρχουν υποχρεωτικές παρακολουθήσεις,εργαστήρια και γενικά αν μπορεί κάποιος να τελειώσει τη σχολή εμφανιζόμενος μόνο την περίοδο της εξεταστικής;
Άβαταρ μέλους
ioanna325

[ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ] απορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ioanna325 » 19 Αύγ 2011, 02:26

μπορεί κάποιος να μου πει αν υπάρχουν υποχρεωτικές παρακολουθήσεις στη σχολή;
Μπορεί ,δηλαδή, κάποιος εργαζόμενος να την τελειώσει;
Άβαταρ μέλους
ioanna325

Re: απορία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 26 Αύγ 2011, 17:52

Καλησπερα,

η δημοσιευση σου θα μεταφερθει στην ενοτητα με τις αποριες του ιταλικου τμηματος εδω: viewtopic.php?f=47&t=7884

Καλη συνεχεια
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Re: Υποχρεωτικές παρακολουθήσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 26 Αύγ 2011, 17:55

Καλησπερα,

η δημοσιευση σου θα συγχωνευθει στην ενοτητα με τις αποριες, οπως σου εχω απαντησει και εδω viewtopic.php?p=560102#p560102
Πρωτου ανοιξετε νεο θεμα, παρακαλω ριξτε μια ματια μηπως υπαρχει παρομοια ενοτητα για αυτο που ρωτατε.

Ευχαριστω πολυ
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Επόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις-Μαθήματα Ιταλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης