filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

[ΕΛΗΞΕ] Ψηφίστε για το νέο στυλ της σελίδας

Πείτε μας τις δικές σας προτάσεις - παράπονα για να κάνουμε το Forum Φιλοσοφικής καλύτερο.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Ποιο στυλ προτιματε;

Το δημοψήφισμα λήγει στις 26 Ιαν 2012, 18:19

ColorizeIt: http://www.phpbb.com/styles/demo/3.0/?style_id=1098
1
2%
Phantom: http://www.phpbb.com/styles/demo/3.0/in ... le_id=1092
8
17%
Elegance Black: http://www.phpbb.com/styles/demo/3.0/in ... le_id=1097
9
20%
Elegance: http://www.phpbb.com/styles/demo/3.0/in ... le_id=1096
10
22%
Deluxe: http://www.phpbb.com/styles/demo/3.0/in ... le_id=1091
18
39%

Σύνολο ψήφων : 46

[ΕΛΗΞΕ] Ψηφίστε για το νέο στυλ της σελίδας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 06 Ιαν 2012, 18:19

Επειδη θα προχωρησουμε σε αναβαθμιση του phpbb απο την εκδοση 3.0.7 που ειμαστε τωρα, στην 3.0.10, αναγκαστικα θα γινει και αλλαγη στην εμφανιση ολης της σελιδας, μιας και το στυλ που εχουμε τωρα (αυτο το γκρι με το κοκκινο) δεν υποστηριζεται απο την νεα εκδοση. Μπορειτε να ψηφισετε ενα απο τα παραπανω στυλ (μπορειτε να αλλαξετε την ψηφο σας). Παρακαλω πολυ να δωσετε περισσοτερη βαση στο σχεδιασμο των στυλ και οχι τοσο στα χρωματα, γιατι θα γινει και δευτερη ψηφοφορια (αφου ολοκληρωθει η πρωτη) για να γινει και επιλογη του χρωματος. Το στυλ με τις περισσοτερες ψηφους, θα ειναι και αυτο που θα εφαρμοστει στη σελιδα.

Σημειωσεις:
1. Καποια απο τα στυλ εχουν τη στοιχιση των avatars απο τη δεξια πλευρα, ΜΗΝ δωσετε σημασια σε αυτο γιατι αλλαζει, οποτε θα μπουν απο την αριστερη.
2. Ολα τα στυλ ειναι σε HTML 5 και προσαρμοζονται στο ευρος της οθονης του καθε χρηστη
3. Αγνοηστε στα demo που η γλωσσα ειναι αγγλικα, εδω στη σελιδα θα ειναι ελληνικα.
4. Θα γινουν αλλαγες στο στυλ, για να ειναι οσο γινεται πιο λειτουργικο. Θα μπει π.χ. παλι η πλαινη μπαρα που υπαρχει και τωρα στην αρχικη σελιδα.
5. Το δημοψηφισμα ισχυει για 20 ημερες.
6. Η αναβαθμιση θα γινει οπωσδηποτε (διορθωση bugs κλπ), ασχετα αμα καποια μελη δεν θελετε να αλλαξει το στυλ γιατι ισως σας μπερδεψει, θα το συνηθισετε με λιγη προσπαθεια και καλη θεληση. Κανεις απο εσας π.χ. δεν θα ηθελε να μην ειναι παντα το antivirus ενημερωμενο και αναβαθμισμενο γιατι ειναι "επικινδυνο" για τον υπολογιστη σας. Πρωτα η ασφαλεια λοιπον και μετα η εμφανιση. :peace2:

Εαν εχετε αποριες ή προτασεις, παρακαλω δημοσιευστε σε αυτη την ενοτητα. :up:
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Re: Ψηφίστε για το νέο στυλ της σελίδας (Διαβάστε προσεκτικά πρώτα!)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 06 Ιαν 2012, 18:28

η περιοχή που ονομάζει board index τι είναι? :oops: Ο πίνακας Ελέγχου μέλους?
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 29

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alex_sugar » 06 Ιαν 2012, 18:30

Εγώ προσωπικά δεν βλέπω κάποια διαφορά στις παραπάνω επιλογές. Μήπως θα μπορούσες να αναφέρεις μερικές αν δεν σου κάνει κόπο; Επίσης, ποιος ο λόγος να διαλέξουμε εμείς το νέο στυλ εφόσον θα γίνουν τόσες αλλαγές και θα μοιάζει με αυτό που έχουμε τώρα;
Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.
Confucius
Άβαταρ μέλους
alex_sugar
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 16

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 06 Ιαν 2012, 18:45

οχι Κροκο, το ευρετηριο δημοσιας συζητησης ειναι. αμα δωσετε λιγη προσοχη θα δειτε οτι τα πιο πολλα πραγματα ειναι στην ιδια θεση που ειναι και τωρα. καποια αλλα, λιγα βεβαια, ειναι σε αλλη θεση. :up:

Αλεξ, ολα τα στυλ που εχω δωσει σου μοιαζουν ιδια? Ολοιδια??? Στη σχεδιαση/εμφανιση??? Τα κουμπακια δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους ας πουμε (εκτος απο τα 2 elegance που το εβαλα το ενα για να υπαρχει και ενα σκουρο στυλ να επιλεξετε αμα θελετε).
Οι κανονες δ. συζητησης επισης εχουν διαφορα απο στυλ σε στυλ. Ακομα αλλα στυλ ειναι πιο στρογγυλεμενα, ενω αλλα ειναι πιο "καθετα".

Επίσης, ποιος ο λόγος να διαλέξουμε εμείς το νέο στυλ εφόσον θα γίνουν τόσες αλλαγές και θα μοιάζει με αυτό που έχουμε τώρα;

Πως ακριβως το φανταζεσαι? οτι θα παρω τη μπαρα που εχουμε τωρα στην αρχικη σελιδα οπως ειναι, δηλαδη με κοκκινο και με γκρι, και θα τη βαλω στο νεο στυλ? Δεν θα γινει ετσι φυσικα. :lola: Οι αλλαγες που θα γινουν θα εχουν ιδια εμφανιση με το νεο στυλ. Και δεν θα εχει καμια απολυτως σχεση με το στυλ που εχουμε τωρα σε θεματα εμφανισης. Κανενα απο τα νεα προτεινομενα στυλ δεν μοιαζει με το στυλ που εχουμε τωρα στο φορουμ σε θεμα εμφανισης και σχεδιασμου. Τα κουμπακια και οι επιλογες ειναι οι πιο πολλες στην ιδια θεση, αλλα αυτο ειναι λογικο μιας και ειναι σχεδιασμενα ολα για fora και πρεπει να κανουν την ιδια δουλεια.

ΥΓ Απο την αλλη αμα δεν θελετε να επιλεξετε στυλ, ειναι δικο σας θεμα. Οπως ειπα η αναβαθμιση θα γινει και προτιμησα να παρω τη γνωμη των μελων παρα να διαλεξω ενα μονη μου το οποιο να μην αρεσει σε πολλους. :peace2:
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 06 Ιαν 2012, 18:48

Θα ξαναρωτήσω ρισκάροντας να γίνω εκνευριστική! Δεν βλέπω κουμπί πίνακα μέλους πχ επειδή δεν έχω πρόσβαση σαν μέλος έτσι... δεν έχω συνδεθεί... αλλιώς ο Πίνακας βρίσκεται στη θέση του login? Θα μου πεις.. γιατί ρωτάω τόσο... προσπαθώ να φανταστώ την πάνω μπάρα... :oops: :oops:
Επεξεργασία: και κάτι άλλο... για να φανταστώ πιο πολύ... στο πρώτο στυλ, το μπάνερ θα είναι εκεί που γράφει phpBB? δηλαδή στο πλάι?
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 06 Ιαν 2012, 18:51

το κυριο μενου σε ολα τα στυλ ειναι καπου μαζεμενο και εχει ολες τις επιλογς. ανα στυλ βεβαια μπορει να ειναι σε αλλη θεση, αλλα ειναι ολα μαζι. ναι οταν θα εισαι συνδεδεμενη θα βλεπεις οπως και τωρα στη σελιδα το "μηνυματα", "πινακας ελεγχου" κλπ.

Επεξεργασία: το λογκο εννοεις Κορκο? ναι απο προεπιλογη θα ειναι στο πλαι στο πρωτο στυλ, αλλα αυτο αλλαζει, μπορει να μπει και στο κεντρο ή αριστερα ή πανω απο αυτο το μπλε πλαισιο. αυτο τωρα τι σε απασχολει? :lola:
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 06 Ιαν 2012, 18:56

:lola: ναι το λογκο εννοούσα!!!! :lola:
Πειράζει που ρωτνάω? θέλω μα visualize! :lola:
αποφάσισα και ψηφίζω!
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 06 Ιαν 2012, 19:00

Καλα ρωτηστε ο,τι θελετε αλλα για το λογκο μου εκανε εντυπωση. Ετσι και αλλιως το λογκο θα αλλαξει αναγκαστικα, για να ταιριαζει με το στυλ που θα επιλεξετε για να μην ειναι σαςν ξεκουδουνο :up:
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alex_sugar » 06 Ιαν 2012, 20:38

dr.strangelove έγραψε: Αλεξ, ολα τα στυλ που εχω δωσει σου μοιαζουν ιδια? Ολοιδια??? Στη σχεδιαση/εμφανιση??? Τα κουμπακια δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους ας πουμε (εκτος απο τα 2 elegance που το εβαλα το ενα για να υπαρχει και ενα σκουρο στυλ να επιλεξετε αμα θελετε).
Οι κανονες δ. συζητησης επισης εχουν διαφορα απο στυλ σε στυλ. Ακομα αλλα στυλ ειναι πιο στρογγυλεμενα, ενω αλλα ειναι πιο "καθετα".

Εντάξει σόρρυ κιόλας αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες. Δεν νομίζω να πειράξει κανέναν αν το κουμπάκι είναι στρογγυλό αντί για τετράγωνο. Είναι τόσο μικρές οι αλλαγές που στην ουσία μας ζητάς να επιλέξουμε βάσει της εμφάνισης. Εκτός αν δεν έχω καταλάβει κάτι καλά, οπότε ζητάω συγγνώμη.
Confucius
Άβαταρ μέλους
alex_sugar
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 06 Ιαν 2012, 21:18

Σας ζητάμε να τα ψαχουλέψετε να πατήσετε τα κουμπάκια να δείτε την εμφάνιση των δημοσιεύσεων κλπ και να επιλέξετε. Ναι η εμφάνιση-θέση επιλογών/κουμπιών-διάταξη μετράει σε ένα φόρουμ και πρέπει να βολεύει τα μέλη που το χρησιμοποιούν. Γι'αυτό ζητάμε τη γνώμη σας. Αν δεν είχε νόημα να σας ρωτάμε δε θα το κάναμε! :lola: Αν εσένα σου φαίνονται όλα ίδια μπορείς απλά να διαλέξεις στην τύχη. :lola:
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 07 Ιαν 2012, 01:15

Ακριβως αυτο που λεει η Κροκο Αλεξ εαν θελεις μπορεις να κανεις. Μην κοιτας μονο την αρχικη σελιδα, μπες μεσα στις ενοτητες και στις κατηγοριες και δες πως ειναι και πως φαινονται. Εαν δεν βλεπεις καποια διαφορα και δεν σε ενοχλει απολυτως τιποτα, τοτε επελεξε αυτο που σου γεμιζει περισσοτερο το ματι. Αυτα που εσυ τα βλεπεις λεπτομεριες, αλλους μπορει να τους ενοχλουν, π.χ. εμενα δεν μου αρεσει καθολου που στο phantom τα κουμπακια στο μενου ειναι τα μισα απο πανω γαλαζια και τα μισα απο κατω σχεδον ασπρα, μου χτυπαει ασχημα στο ματι. :up:

Είναι τόσο μικρές οι αλλαγές που στην ουσία μας ζητάς να επιλέξουμε βάσει της εμφάνισης.

Μα ακριβως αυτο ζηταω, να επιλεξετε βασει της εμφανισης. :peace2: Αυτο που σας φαινετε πιο ομορφο εσας οταν το βλεπετε. Μην δειτε ομως μονο την αρχικη σελιδα, ψαχουλεψτε και λιγο εαν εχετε ορεξη :tease:
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alex_sugar » 07 Ιαν 2012, 01:57

Τότε γιατί στο πρώτο ποστ μας λες να επιλέξουμε με βάση το στυλ και το έχεις και με έντονα κόκκινα γράμματα;; Εντάξει μπορεί κάποιος να έχει πρόβλημα με τα κουμπάκια κλπ, αλλά για να υπάρχουν ήδη τα παραπάνω στυλ σε φόρα σημαίνει ότι είναι εργονομικά και ότι από 'κει και πέρα είναι θέμα συνήθειας. Αν δεν ήταν εργονομικά (πρώτον δε θα υπήρχαν) και δεύτερον δε νομίζω να τα πρότεινες κιόλας.

Εν πάσει περιπτώσει, νομίζω ότι κατάλαβα τι περίπου εννοείς οπότε ας το αφήσουμε εδώ. Έχω επιλέξει ήδη κάποιο ούτως ή άλλως οπότε δε θα έχει και μεγάλη διαφορά αν συνεχίσει. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου και συγγνώμη αν σου έσπασα τα νεύρα.
Confucius
Άβαταρ μέλους
alex_sugar
*Notes donor*
*Notes donor*

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 07 Ιαν 2012, 02:06

Μα εχω γραψει στο πρωτο ποστ αυτο ακριβως. Πως ειναι σχεδιασμενα να κοιταξετε, το design τους. Το καθε στυλ εχει αλλο σχεδιασμο. Το πρωτο ειναι πιο συμπαγες. Το τελευταιο εχει εμφανες background και εχει "απο πανω" το forum με τις κατηγοριες και μοιαζει να εχει διπλο φοντο, ενα σκουρο απο κατω και ενα ανοιχτο απο πανω, ειναι σε 2 επιπεδα. Και τα αλλα ειναι λιγο πιο glossy, ενω το σκουρο ειναι πιο ματ το χρωμα και η "υφη" του.

Παρακαλω πολυ να δωσετε περισσοτερη βαση στο σχεδιασμο των στυλ και οχι τοσο στα χρωματα
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xoulk13 » 08 Ιαν 2012, 13:10

Διάλεξα κι εγώ. Κάποιες λίγες από τις επιλογές μου φαίνονται λίγο άκυρες, αλλά οι περισσότερες είναι ενδιαφέρουσες, οπότε η ψηφοφορία αξίζει τον κόπο. Ψάξτε!
Παρακαλώ ενημερώνετέ με για τυχόν ορθογραφικά λάθη στις δημοσιεύσεις μου.Ευχαριστώ!

ΚΥΜΑΤΟΔΗΓΟΙ = η ποδοσφαιρική πραγμάτωση της επικούρειας φιλοσοφίας

Όσο γρήγορα κι αν τρέχεις, δεν μπορείς να ξεφύγεις από τον εαυτό σου.
Άβαταρ μέλους
xoulk13

Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό konstantinak24i » 08 Ιαν 2012, 13:23

Και εγώ ψήφισα...Μόνο ένα δεν μ αρεσε.Ολα τα άλλα ήταν εξαιρετικά...... :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck:
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
konstantinak24i
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Αρχαιολογικό
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Σίβυλλα » 09 Ιαν 2012, 12:08

Μου αρέσει το elegance black (η μορφή, όχι το χρώμα) και πιστεύω πως το δράκι θα το προσαρμόσει στα μέτρα μας! :tease:
Άβαταρ μέλους
Σίβυλλα

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 09 Ιαν 2012, 20:59

βρε Συβιλλα το elegance σκετο το ανοιχτοχρωμο δηλαδη, εχει ακριβως την ιδια μορφη με το μαυρο. :lola: το σκουρο το εβαλα σε περιπτωση που οι περισσοτεροι προτιμουν κατι σε σκουρο.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Σίβυλλα » 10 Ιαν 2012, 11:12

μα μου αρέσει σε σκούρο αλλά όχι με αυτό τον συνδυασμό χρωμάτων :tease:
Βέβαια τώρα κοίταγα ξανά και το deluxe, μου αρέσει επίσης...! Θα αλλάξω ψήφο μάλλον μέσα στο 20ήμερο :lola:
Άβαταρ μέλους
Σίβυλλα

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 10 Ιαν 2012, 17:51

Α οκ καταλαβα οτι δεν σου αρεσε οτι ηταν σκουρο εγω οποτε σου ειπα για το ανοιχτοχρωμο :oops: Λαθος μου :tease:
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Άγνωστος Χ » 13 Ιαν 2012, 18:37

Γιατί διάλεξες μόνο αποχρώσεις του μπλε; :huh: Έχουν έκπτωση; :lighten: Γιατί δεν έβαλες και κανένα κοκκινάκι να διαλέξουμε αφού το έχουμε συνηθίσει; :peace:
Εικόνα
φ ι λ ο σ ο φ ι κ ή ς

Ο παιδότοπος που αγαπάτε κάνει επανεκκίνηση.
El área de juegos, que amáis, hace un reinicio.

Spoiler:
Σε ¡vamos! :woohoo:
Άβαταρ μέλους
Άγνωστος Χ
Banned
Banned

Φύλο: Σφολιάτα
Ευχαριστώ: 37

Επόμενο

Επιστροφή στο Προτάσεις/Παράπονα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες