filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Μικρές Αγγελίες

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Πρώτη νεοελληνική μετάφραση σπάνιου λατινικού έργου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μύθος » 22 Ιούλ 2012, 16:59

Γεια σας. Ονομάζομαι Χρίστος. Δεν έχω καθόλου πτυχία από φιλοσοφικές και φιλολογικές σχολές, αλλά αγαπώ τη φιλοσοφία και τον μύθο.

Ετοιμάζω μια μετάφραση σπάνιου κ' σπουδαίου λατινικού έργου πάνω στην αλληγορική ερμηνεία μύθων (έχοντας ολοκληρώσει τη μετάφραση περίπου του 80% του συνολικού έργου) και αναζητώ μεταφραστή - συνεργάτη για την ολοκλήρωση και κυκλοφορία του έργου(οποιονδήποτε, αρκεί να έχει όρεξη).

Όποιος ενδιαφέρεται να επικοινωνήσει στο manowarking2001@yahoo.gr

Ευχαριστώ πολύ.
Άβαταρ μέλους
Μύθος

Ευχαριστώ: 0

Πρώτη νεοελληνική μετάφραση σπάνιου λατινικού έργου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 22 Ιούλ 2012, 17:46

Καλως ηρθες στο φορουμ :peace2:

θα σε συμβουλευα να κανεις και μια νεα δημοσιευση στο Φιλολογικο εδω viewforum.php?f=8 για να το δουν περισσοτερα ατομα που ασχολουνται με τα λατινικα. :up:
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Χόκευ επι πάγου - Ζήτηση παικτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Amorphis » 04 Αύγ 2012, 14:13

Αναζητούνται παίκτες για χόκευ επι πάγου.

Χρειαζόμαστε παίκτες, καθώς και έναν τερματοφύλακα.

Για πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήστε με το ph0805@gmail.com
Άβαταρ μέλους
Amorphis

Μικρές Αγγελίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Ifii » 23 Αύγ 2012, 01:07

Γεια σας,
Είμαι τελειόφοιτη του Μαθηματικού Αθηνών και παραδίδω ιδιαίτερα μαθήματα Μαθηματικών
σε μαθητές Δημοτικού-Γυμνασίου-Λυκείου καθώς και σε φοιτητές.
Αν καποιος ενδιαφερεται ή γνωριζει καποιον που να ενδιαφερεται ας μου στειλει ενα πμ ή ένα mail εδώ: albatrosmath@gmail.com
(τιμές συζητήσιμες)
:thxx:
Άβαταρ μέλους
Ifii

Μικρές Αγγελίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 28 Αύγ 2012, 22:39

η Δραματική Σχολή του Ωδείου Αθηνών αναζητεί απόφοιτο του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών για τη θέση του/της Γραμματέως της Σχολής. Πρόκειται για εργασία μερικής απασχόλησης (απογεύματα / 15 ώρες την εβδομάδα). Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν ηλεκτρονικά μέχρι τις 10 Σεπτεμβρίου 2012 βιογραφικό σημείωμα στη διεύθυνση: oadrama@otenet.gr. Περισσότερα: ΩΔΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ, Δραματική Σχολή, Βασ. Γεωργίου Β΄ 17-19, 21072 40673.

http://www.athinorama.gr/theatre/newsroom/?edtid=20616
http://vimeo.com/33976434

"...η ματιά της τελευταίας στιγμής που θέλει τόσα πολλά να μεταδώσει, αλλά που τελικά δεν είναι παρά μια μάσκα, ναι, ένα προσωπείο παραμορφωμένο από ένα άδειο, ένα κενό χαμόγελο."
Χένρι Μίλερ, Ο Τροπικός του Καρκίνου
Άβαταρ μέλους
pyxlax

Ευχαριστώ: 18

Μικρές Αγγελίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Konstantina_7 » 04 Σεπ 2012, 11:56

Γεια σας, είμαι φοιτήτρια φιλολογίας (Β'έτος) και παραδίδω όλα τα φιλολογικά μαθήματα σε παιδιά δημοτικού-γυμνασίου-λυκείου.
Αν υπάρχει κανείς που να ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm.
Τιμή συζητήσιμη. Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
Konstantina_7

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογικό

Μικρές Αγγελίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό marimba » 08 Σεπ 2012, 22:36

Γεια σας παιδιά!!!
Αν περισσεύει σε κάποιον ένα μικρό, ξύλινο κατά προτίμηση, κομοδινάκι θα το ήθελα γιατί δεν έχω καταφέρει να βρω κάποιο οικονομικό που να μου αρέσει...ευχαριστώ πολύ!
Life's just a line of situations
A matter of occasions
And mystic correlations
The work of a Machine...
Άβαταρ μέλους
marimba

Σχολή/Τμήμα: φιλολογία
Ευχαριστώ: 2

Φοιτητικο site

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό marimba » 08 Σεπ 2012, 22:41

Giorgos10 έγραψε:Τι κανετε παιδια. Να σας πω, τον τελευταιο καιρο εχω αποφασισει να δημιουργησω ενα φοιτητικο site. Ειπα την ιδεα μου σε καποιες εταιρειες κατασκευης ιστοσελιδων και δεχτηκαν να την δημιουργησουν. Υπαρχει καποιος απο εσας που ενδιαφερεται να γραφει σε ενα τετοιο site ορισμενα αρθρα πανω σε πραγματα που τον ενδιαφερουν? Αν ναι περιμενω απαντηση σας. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Ξέρω ότι έχει περάσει πολύς καιρός, αλλά μήπως μπορείς να βάλεις το λινκ από το σάιτ,γιατί αν χρειάζεστε ακόμα άτομα θα με ενδιέφερε!ευχαριστώ πολύ!!
Life's just a line of situations
A matter of occasions
And mystic correlations
The work of a Machine...
Άβαταρ μέλους
marimba

Σχολή/Τμήμα: φιλολογία

Φοιτητικο site

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nefelaki579 » 20 Σεπ 2012, 13:58

marimba έγραψε:
Giorgos10 έγραψε:Τι κανετε παιδια. Να σας πω, τον τελευταιο καιρο εχω αποφασισει να δημιουργησω ενα φοιτητικο site. Ειπα την ιδεα μου σε καποιες εταιρειες κατασκευης ιστοσελιδων και δεχτηκαν να την δημιουργησουν. Υπαρχει καποιος απο εσας που ενδιαφερεται να γραφει σε ενα τετοιο site ορισμενα αρθρα πανω σε πραγματα που τον ενδιαφερουν? Αν ναι περιμενω απαντηση σας. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Ξέρω ότι έχει περάσει πολύς καιρός, αλλά μήπως μπορείς να βάλεις το λινκ από το σάιτ,γιατί αν χρειάζεστε ακόμα άτομα θα με ενδιέφερε!ευχαριστώ πολύ!!

και εμένα θα με ενδιέφερε παιδιά.! αν χρειάζονται ακόμα άτομα! :lola:
Άβαταρ μέλους
nefelaki579

ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΝ ΣΕ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΑ ΓΛΩΣΣΟΛΟΓΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό aspirine » 28 Σεπ 2012, 10:43

καλημέρα ως μέλλουσα μεταπτυχική και με άριστους βαθμούς στις γλωσσολογίες, παραδίδω μαθήματα σε προπτυχιακά μαθήματα γλωσσολογίας-σύνταξη,φωνητική,πραγματολογία,σημασιολογία,κοινωνιογλωσσολογία, 13 ευρώ την ώρα επικοινωνήστε στο 6937386556
είμαι ό,τι δεν είμαι.
Άβαταρ μέλους
aspirine

Ευχαριστώ: 1

Μικρές Αγγελίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pao » 04 Οκτ 2012, 10:59

Ζητούνται άτομα για εξωτερικοί συνεργάτες σε εταιρεία παροχής υπηρεσιών. Πολύ καλή αμοιβή. Εάν ενδιφέρεστε επικοινωνήστε μαζί μου μέσω Π.Μ. Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
pao

Μικρές Αγγελίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Black_Burning_Heart » 04 Οκτ 2012, 11:29

Πωλείται φλάουτο, μάρκας Buffet Crampon, σπανίως χρησιμοποιημένο και σε άριστη κατάσταση. Τιμή 300 ευρώ. Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία, επικοινωνήστε με pm
Άβαταρ μέλους
Black_Burning_Heart

Μικρές Αγγελίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μ+Α » 04 Οκτ 2012, 11:34

Πωλειται ταμπλετ motorolla xoom 450ε το ειχα αγορασει 800,εχει ακομα σχεδον ενα χρονο εγγυηση,ειναι ελαχιστα χρησιμοποιημενο μαζι με τη θηκη της μοτορολα και θηκη μεταφορας!!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΝΑ ΦΥΓΩ!!!Μ+Α
Άβαταρ μέλους
Μ+Α

Ευχαριστώ: 4

Μικρές Αγγελίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panos5 » 04 Οκτ 2012, 18:15

Καλησπέρα. Ονομάζομαι Παναγιώτης, είμαι τελειόφοιτος του τμήματος ψυχολογίας και ενδιαφέρομαι να κάνω μεταπτυχιακό στη Γαλλία. Από πτυχία έχω μέχρι και το Β2 (τότε που το είχα δώσει ήταν το Α6, αλλά νομίζω ότι αντιστοιχεί σε αυτό). Έχω όμως χάσει την επαφή μου με τα γαλλικά και θέλω να κάνω ιδιαίτερα μαθήματα, για να φτάσω σε ένα καλό επίπεδο. Ζητάω λοιπόν κάποιον/α από το Γαλλικό για αυτό το σκοπό. Αν ενδιαφέρεται κάποιος/α ή αν ξέρει κάποιον που ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου στο p.a.n.o.s_5@hotmail.com. Μένω στον Πειραιά, αλλά δεν έχει ιδιαίτερη σημασία η περιοχή. Τιμές παρακαλώ προσιτές. Ευχαριστώ.
Τελευταία επεξεργασία από panos5 και 05 Οκτ 2012, 12:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
panos5

Μικρές Αγγελίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panos5 » 05 Οκτ 2012, 12:31

@gorgonkoritso

Για κάποιο λόγο δε μπορώ να στείλω pm, οπότε αν θες στείλε στο μέηλ μου.. Όχι γαι πτυχίο πάντως..
Άβαταρ μέλους
panos5

Μικρές Αγγελίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mar90 » 08 Οκτ 2012, 18:09

παιδιά πουλάω ψυγείο γύρω στα 100 Ε κρεββάτι 80 Ε και φουρνάκι 30 Ε. αν ενδιαφέρεται κάποιος ας μου στείλει! οι τιμές είναι συζητήσιμες. :thxx:
Άβαταρ μέλους
mar90

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Poppet » 18 Οκτ 2012, 15:09

aspirine έγραψε:καλημέρα ως μέλλουσα μεταπτυχική και με άριστους βαθμούς στις γλωσσολογίες, παραδίδω μαθήματα σε προπτυχιακά μαθήματα γλωσσολογίας-σύνταξη,φωνητική,πραγματολογία,σημασιολογία,κοινωνιογλωσσολογία, 13 ευρώ την ώρα επικοινωνήστε στο 6937386556

τελικά περασες? γτ αν οχι ισως θα πρεπε να τροποποιησεις λίγο την αγγελία σου.....
Cogito ergo Dubito ergo Sum
Άβαταρ μέλους
Poppet

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Μεσογειακών Σπουδών, Κατεύθυνση Γλωσσολογίας Ν.Α. Μεσογείου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Άγνωστος Χ » 19 Οκτ 2012, 21:00

Poppet έγραψε:
aspirine έγραψε:καλημέρα ως μέλλουσα μεταπτυχική και με άριστους βαθμούς στις γλωσσολογίες, παραδίδω μαθήματα σε προπτυχιακά μαθήματα γλωσσολογίας-σύνταξη,φωνητική,πραγματολογία,σημασιολογία,κοινωνιογλωσσολογία, 13 ευρώ την ώρα επικοινωνήστε στο 6937386556

τελικά περασες? γτ αν οχι ισως θα πρεπε να τροποποιησεις λίγο την αγγελία σου.....

Αν ναι; :peace:
Εικόνα
φ ι λ ο σ ο φ ι κ ή ς

Ο παιδότοπος που αγαπάτε κάνει επανεκκίνηση.
El área de juegos, que amáis, hace un reinicio.

Spoiler:
Σε ¡vamos! :woohoo:
Άβαταρ μέλους
Άγνωστος Χ
Banned
Banned

Φύλο: Σφολιάτα
Ευχαριστώ: 37

Μικρές Αγγελίες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό AcidRain » 23 Οκτ 2012, 20:56

Καλησπέρα ! Ζητείται DM για Dungeons and Dragons έμπειρος που να ξέρει καλά το παιχνίδι ! Ενδιαφερόμαστε για 3.5 έκδοση και είμαστε 4 παίκτες σύνολο με εμπείρια στο παιχνίδι ! Υπάρχει και ο χώρος ! Όποιος ενδιαφέρεται e-mai : koste7610@hotmail.com ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
I Won't change my way
It has to be this way
I live my life for my self
Forget your filthy ways!
Άβαταρ μέλους
AcidRain

Σχολή/Τμήμα: Γαλλική Φιλολογία !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό aspirine » 26 Οκτ 2012, 10:24

Άγνωστος Χ έγραψε:
Poppet έγραψε:

Αν ναι; :peace:

καλημέρα,λοιπόν ,παραδίδω μαθήματα γλωσσολογίας με άριστους προπτυχιακούς βαθμούς στις γλωσσολογίες και με εμπειρία εξετάσεων μεταπτυχιακού αθήνας-ύλη καλυμμένη-παρέχεται βοήθεια και σε μεταπτυχιακούς φοιτητές που αντιμετωπίζουν δυσκολίες-αναλαμβάνω και εκπόνηση εργασιών- προπτυχιακά και μεταπτυχιακά-13 ευρώ/ώρα επικοινωνήστε στο 6937386556
είμαι ό,τι δεν είμαι.
Άβαταρ μέλους
aspirine

Ευχαριστώ: 1

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες