filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα και να προσέχετε όλοι! :goodluck:

Η Αρετή των Αρετών (για τις γυναικες μιλαω)

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: Η Αρετή των Αρετών (για τις γυναικες μιλαω)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Monkey Business » 21 Φεβ 2011, 21:25

Καλα ρε παιδια ετσι οπως μου τα λετε ειναι σαν ολες οι γιαγιαδες μας να ηταν κακοποιημενες,απο τους σπηλαιανθρωπους παππουδες μας...
Πιανετε τα μεμονομενα περιστατικα και τα κανετε κανονα...
Εξαλλου,κατα τη γνωμη μου,δε νομιζω οτι με αυτο τον τροπο πας κοντρα στη φυση,απλα εχεις αυτοελεγχο...
:peace: :peace:
http://youtu.be/1Y7qlyUg9IU
Εις οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης
Άβαταρ μέλους
Monkey Business

Σχολή/Τμήμα: Ιστορικό & Αρχαιολογικό
Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikikall » 21 Φεβ 2011, 21:32

Αλλο αυτοέλεγχος που σημαινει δεν πάω με όποιον ναναι, οπου να ναι κι οπως να ναι.κι αλλο εχω σχεση με εναν άνδρα και περιμενω να παντρευτω για να κανω σεξ μαζι του. τοτε μιλαμε για αφυσικη περιστολή της γενετησιας ορμης μου.
κι επειτα πώς παντρευεσαι καποιον χωρις να γνωριζεις αν ταιριαζεις σεξουαλικά.
Αν σου προκυψει διεστραμμενος κλπ. κλπ τι κανεις? με συγχωρειτε λάθος?
επειτα το σεξ ειναι χαρα και υγεια, οταν δεν ειναι αυτοσκοπος.
αλλα και παλι, οκ ο καθενας διαθετει το κορμι του όπως νομιζει
Άβαταρ μέλους
nikikall

Σχολή/Τμήμα: Ιστορικό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Monkey Business » 21 Φεβ 2011, 21:40

nikikall έγραψε:αφυσικη περιστολή της γενετησιας ορμης μου.

Αυτο ομως μην ξεχνας οτι εσυ το οριζεις ετσι,και για καποιον ειναι προσωπικη επιλογη και τροπος ζωης... :peace:
Άβαταρ μέλους
Monkey Business

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό foititria in athens » 21 Φεβ 2011, 23:13

ε καλα τοτε ρε monkey business εσυ μην πηδ#@εις τη γυναικα σου πριν τη παντρευτεις! :harhar: :jaugh: :harhar:
Άβαταρ μέλους
foititria in athens

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 21 Φεβ 2011, 23:14

:funny: :funny: :funny: :respect: :respect:
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikoubina » 21 Φεβ 2011, 23:27

Παιδια μαρεσει να βλεπω να γραφετε τις απόψεις σας, πολύ ωραιος ο γονιμος διαλογος.
Θελω ομως να κανω μια ερωτηση εν μερει οφ τοπικ.

Γιατι εχει γινει τοσο μεγλο θεμα η παρθενία των γυναικων? Με άλλα λόγια, γιατι δεν μπορουμε να συζητήσουμε την παρθενία κ από την μερια των αντρών μέχρι να παντρευτουν? Φαινεται τοσο αφύσικο ε? Να μενει ενας αντρας μεχρι τον γαμο του παρθενος. Δεν φερνω αυτο το θέμα επειδή ειμαι γυναικα κ ως εκ τουτου φεμινιστρια η οτιδήποτε, αλλά μας κανει εντύπωση το να ακουστει για καποιον οτι κραταει την παρθενια του για τον γαμο ενω αντιθετα για μια γυναικα όχι-κ αυτο το τελευταιο ειναι κ αφορμή για σθζητήσεις..(χωρις αυτο να σημαινει οτι απαξιω με το θεμα.. :lola: )

Επίσης εχω να πω πως όλα ξεκινουν από την οικογενεια... Ετσι για το αν μια κοπέλα ή ενα αγορι θα πηγαινει με 6-7 κ δεν θα θυμαται τονομα τους την επομένη, αν πινει σαν μπεκροκανατα, κ γενικότερα αν κανει "εξαλλη" ζωη φταινει αποκλειστικα (κατ'εμε παντα) η οικογενεια. Το πως θα μεγαλώσεις κ θα αναθρέψεις το παιδι σου, με τι αξιες θα το γαλουχήσεις, τι ιδανικά θα εχει, τι όνειρα για την ΔΙΚΉ ΤΟΥ ζωή (κ όχι αυτα που θες εσυ να ζησεις σαν γονιος μεσα απτο παιδι σου). Από εκει κ περα γινεται το ιδιο το ατομο υπευθυνο για τη ζωη κ τις αποφασεις του. Οχι με κατευθυνση απτο οικογενειακο περιγυρο αλλά με τα θελω του ίδιου. Αν μεγαλώσει σε τετοια οικογενεια (κ μακρυα από προκαταλήψεις κ ρατσιστικες ιδεες) θα εχει την ωριμότητα να πραξει κ να ειναι αποκλειστικα υπευθυνο για τις καλές ή κακες επιλογες του (ειτε ειναι να παει με 5 αντρες ειτε να μεινει παρθενα μεχρι το γαμο).

Πανω στην θεωρητική συζήτηση θα πω κ την δικη μου άποψη. Πιστευω πως δεν ειναι υγιές για μια κοπέλα (και για εναν νεαρο εννοειται) να μενει παρθενα/ος μεχρι το γαμο. Ειναι κατι τελειως αφυσικο να μενουν "ανεγγιχτες" εκτος από όοολους τους λογους που ειπατε κ συμφωνω απολυτα ειναι κ για ψυχολογικους λόγους.
Με το σεξ ηρεμει, ξεδινει, απολαμβάνει (η γυναικα ολα αυτα) δεν εχει νευρα όλη την ώρα, κ σαφεστατα πάρχουν κ οι λόγοι για ευχαριστησης κ ορμης.
Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι ταμπου δημιουργουνται σε μια γυναικα κ γιγαντωνονται,,, Ποσο θα επηρεασει μια γυναικα που εχει παντρευτει παρθενα τα παιδια της κ πόσο θα ειναι "προοδευτικη"? Οχι μόνο σε θεματα σεξουαλικά, αλλά κ στη γενικοτερη ζωή τους. Τι θα τους μαθαινει για παραδειγμα για τις προγαμιαίες σχεσεις, πως θα τους συμβουλεψει στην εφηβεια, στον πρωτο τους ερωτα, στις συναναστροφες με αλλους ανθρώπους, στην εμπιστοσυνη που θα τους δειχνει αν θελουν να βγουν ενα βραδυ εξω.... Οχι οτι θα ειναι κακια κ θα δερνει ή τιποτα τετοιο, αλλά θα την διακρίνει μια συντηρητικότητα κ μια ελλειψη εμπιστοσύνης προς τα παιδια της, κ ως εκ τουτου θα προσπαθει να τα κρατησει σπιτι.

Πρακτικά τωρα, πιστευετε πως μπορει να υπάρξει μια οποιαδήποτε τετοια συζήτηση? Δεν πιστευω πως θα μπορουσε κανενας αντρας να μεινει παρθενος μεχρι τον γαμο του (ουτε κ υπάρχει πλεον) όπως επισης κ μια γυναικα. κ δεν πιστευω οτι στις παλαιότερες εποχες ήταν πιο σιγουρα τα πραγματα. Απλα εμεναν οι γυναικες στο συζυγο κ αφεντη γιατι αφενος αν χωριζανε θα ηταν στιγματισμενες, αφετερου δεν ειχαν ούτε που να πανε ούτε πως να ζήσουν.
Κ όσον αφορα τις ασταθεις σημερινες κοινωνιες, ειναι ασταθεις όχι γιατι οι γυναικες δεν είναι "αγνες" αλλά επειδή εκτος απο τον παλιο αντρικο εγωισμό υψώθηκε κ ο γυναικειος εγωισμός, κ πλέον δεν καθονται να συζητησουν τι τους εννωνει κ τι τους χωριζει, ουτε αποφασίζουν απο κοινου. Κανει ο καθενας το προγραμμα του κ αν κολλαει οκ, αν όχι δεν παλευουν μαζι, χωριζουν (γνωστή καραμέλα) κ κανει ο καθενας τη ζωη του. Κανενας όπως μεγαλώνουμε πλέον δεν θελει να τραβήξει εκτος απτα δικα του ψυχολογικά κ χαρες κ λύπες του αλλουνου. Του φτανουν τα δικα του. Εχει αποκτήσει μεγαλο εγωισμό εξαιτίας της πιθανοτητας της κοροιδιας. Πιστευω πως βγήκα αρκετα οφφ, αλλά αυτό το θεμα ειναι απολυτα συνιφασμένο με την οικογενειαα κ τα ταμπού που έχει κ μεγαλώνει τα παιδια της.

Αυτα τα ολίγα... :harhar: :harhar: :peace2:
λύκε λύκε, είσαι εδώ??
http://www.youtube.com/watch?v=fdsg0FbLnMM
Image

!
ΟΠΟΙΟΣ ξαναγράψει σε ενότητα του Νέου Προγράμματος Σπουδών σε μάθημα χωρις κωδικό ΘΑ ΤΟΝ ΣΦΆΆΆΆΞΩ!!!
ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΤΕ ΣΕ ΕΝΟΤΗΤΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΩΔΙΚΟ!!!!
Άβαταρ μέλους
nikoubina
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φου. Που. Ψουυ!!
Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Tritonio » 21 Φεβ 2011, 23:32

Monkey Business έγραψε:Καλα ρε παιδια ετσι οπως μου τα λετε ειναι σαν ολες οι γιαγιαδες μας να ηταν κακοποιημενες,απο τους σπηλαιανθρωπους παππουδες μας...
Πιανετε τα μεμονομενα περιστατικα και τα κανετε κανονα...
:peace: :peace:

Όταν ένα άτομο από όταν γεννήθηκε είχε λιγότερα δικαιώματα, όταν στερούταν την βασικότερη απόλαυση για χρόνια, όταν με το ζόρι της πάσαραν κάποιον, και την είχαν πείσει ότι αυτό είναι το φυσιολογικό τότε το άτομο αυτό είναι τουλάχιστον ψυχικά κακοποιημένο. Το ότι πολλές ζούσαν ευτυχισμένες επειδή δεν μπορούσαν να διανοηθούν ότι θα μπορούσαν να έχουν κάτι καλύτερο δεν κάνει τις ζωές τους λιγότερο... σκατένιες. Η πλύση εγκεφάλου μπορεί να σε κάνει να βλέπεις ρόδινα πολλά πράγματα.
Καλό θα ήταν btw να πούμε για ποια γενιά μιλάμε καθώς και να διαχωρίσουμε τις πόλεις από τα χωριά. Εγώ μιλάω για όσους από τους σημερινούς συνταξιούχους ζούσαν κυρίως στην επαρχία. Σε αυτήν την γενιά που αναφέρομαι δεν πιστεύω ότι ήταν μεμονωμένα περιστατικά. :confused:

Τώρα, αν κάποια θέλει να μείνει παρθένα μέχρι τον γάμο, δικαίωμά της. Αλλά γιατί; :confused: Νοσταλγία για τον παλιό καταπιεστικό τρόπο ζωής; Αλλεργία στην χαρά;

nikoubina ποστάρω μετά από εσένα χωρίς να σε έχω διαβάσει μιας και με πρόλαβες οριακά. :-D
Άβαταρ μέλους
Tritonio

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Monkey Business » 22 Φεβ 2011, 16:32

foititria in athens έγραψε:ε καλα τοτε ρε monkey business εσυ μην πηδ#@εις τη γυναικα σου πριν τη παντρευτεις! :harhar: :jaugh: :harhar:

Να σου πω την αληθεια δε σκοπευα... :funny: :funny: :funny:

Ρε παιδια απο την αλλη βλεπω μια αρνητικη αντιμετωπιση,στους ανθρωπους που κανουν αυτη την επιλογη στη ζωη τους...
Λες και αυτοι που δεν ειναι παρθενοι,θελουν να εξαναγκασουν τους παρθενους να πηδηχ :oops: ουν
αγριως και με το ζορι...
Μου θυμιζει τη νοοτροπια των Δυτικων που προσπαθησαν να επιβαλλουν τον 'εκσυγχρονισμενο' τροπο ζωης τους στους 'απολιτιστους' γηγενεις Αμερικανους...
Αμα νιωθει ο καθεις καλα με την επιλογη του(για τη σημερινη εποχη μιλαω,μη μου αρχισετε παλι για τα περι παπππουδων και γιαγιαδων)αφηστε τον στην ησυχια του και μην τον επικρινετε-'νουθετειτε',γιατι οση επικριση και 'νουθεσια' σε αυτη την 'καστα' των 'οπιστοδρομικων',την εχει κανει η τηλεοραση προ πολλου...
Εξαλλου ζουμε σε μια 'εκσυγχρονισμενη' κοινωνια.Οποιος/α δει οτι αυτος ο τροπος ζωης που τον/την εχουν μεγαλωσει ειναι ξεπερασμενος,σηκωνεται και φευγει,διοτι πλεον η οικογενεια δεν εχει πλεον τη δυναμη να τον/την κρατησει στο σπιτι και να του επιβαλλει αυτον τον τροπο ζωης...
Οποτε απο το παραπανω συμπεραινουμε οτι οσοι παρθενοι/ες εχουν μεινει στην Ελλαδα(τουλαχιστον),ειναι παρθενοι κατ'επιλογην... :clapping: :clapping: :clapping: Ευχαριστω-ευχαριστω... :funny: :funny: :funny:
Άβαταρ μέλους
Monkey Business

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 23 Φεβ 2011, 00:35

Monkey Business έγραψε:Οποτε απο το παραπανω συμπεραινουμε οτι οσοι παρθενοι/ες εχουν μεινει στην Ελλαδα(τουλαχιστον),ειναι παρθενοι κατ'επιλογην... :clapping: :clapping: :clapping: Ευχαριστω-ευχαριστω... :funny: :funny: :funny:

ή γιατι δεν τους εχει κατσει κανενας μεχρι τωρα :lola:

παντως δεν νομιζω οτι κανενας πιεζει τους παρθενους και τις παρθενες να κανουν σεξ. αλλωστε πολυ τους κοφτει τους υπολοιπους :up: συνηθως το αντιθετο γινεται ακομα και σημερα που αμα ως εφηβος κανεις σε και το ομολογησεις σε κοιτανε με μισο ματι. για να μην βαλω στην κουβεντα και την εκκλησια. και συνηθως οι γονεις δεν πιεζουν τα παιδια να κανουν σεξ, αλλα να ΜΗΝ κανουν. αντι να τους συμβουλευσουν για τις προφυλαξεις, τους το απαγορευουν.
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 23 Φεβ 2011, 00:41

dr.strangelove έγραψε:
παντως δεν νομιζω οτι κανενας πιεζει τους παρθενους και τις παρθενες να κανουν σεξ.

Τους πιέζει η μόδα! :lola:
Θέλω να πω ότι πολλά άτομα κυρίως κοπέλες επιλέγουν να έχουν ολοκληρωμένες σχέσεις ακόμα και από τα 13-14 χρόνια τους, επειδή το έχουν ήδη κάνει φίλες τους ή συμμαθήτριές τους. :thumbdown:
Ποιο είναι το αποτέλεσμα;;
Κάνουν κάτι που ουσιαστικά δεν το έχουν επιλέξει οι ίδιες, αλλά κάτι που η περιέργεια και η "μειονεκτική" τους θέση τις ανάγκασε να το κάνουν και επιπλέον, είναι πολύ πιθανό να τραυματιστούν ψυχολογικά και συναισθηματικά εάν τα πράγματα δεν πάνε όπως τα περιμέναν.
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikikall » 23 Φεβ 2011, 08:50

Οταν εχεις γαλουχηθεί με την ιδέα οτι το σεξ ειναι βρώμικο η παρθενία δεν ειναι απιλογή
συνειδητη, ειναι ενοχη και φοβος.
Ειπαμε, αλλο αυτοέλεγχος κι αλλο καταπιεση.
Γιατι θεωρώ μάλλον απιθανο μια κοπελα μεσα σε μια σχεση να μην εχει νιωσει την αναγκη
να κανει σεξ με τον αγαπημενο της.
Οταν αποφασιζεις να παντρευτεις σημαινει πως αποφασισες οτι ο συντροφος αυτος ειναι πλέον η οικογένειά σου, η επιλογή σου, ο "δικός σου άνθρωπος". Ε λοιπόν αυτον τον άνθρωπο τον εμπιστεύεσαι και του δίνεις ο,τι έχεις δλδ τον εαυτό σου.
Το θεμα της οικογένειας ειναι σημαντικό, αλλά τεραστιο.Απο κει ξεκινούν όλα...
Ακομα και το κοριτσάκι που νομιζει πως ειναι μοδα να πηγαινεις με όποιον βρεις μπροστά σου, καποιο έλλειμμα εχει.
Αλλα τωρα ανοιγουμε μεγαλη κουβέντα. :peace:
Monkey δεν υπάρχει τπτ ωραιότερο απο το να κανεις ερωτα με το συντροφό σου.
Ειναι η χαρα της ζωής. Και να ξερεις μια γυναικα, "ομορφαίνει" όταν ειναι σεξουαλικά ικανοποιημενη. (οχι ασύδοτη, να εξηγουμαστε)
Άβαταρ μέλους
nikikall

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 23 Φεβ 2011, 10:17

nikikall έγραψε:Και να ξερεις μια γυναικα, "ομορφαίνει" όταν ειναι σεξουαλικά ικανοποιημενη. (οχι ασύδοτη, να εξηγουμαστε)

Αυτή η λογική ισχύει και στο ακριβώς αντίστροφο σενάριο... :tease: Και μου έρχονται αυθόρμητα στο μυαλό ορισμένες καθηγήτριές μας σαν αντιπροσωπευτικά παραδείγματα... :tease: :tease: :tease:

Θυμίζω και αυτό :harhar:
They say the sea is cold, but the sea contains
the hottest blood of all...
(Whales Weep Not! by D.H. Lawrence)
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Σχολή/Τμήμα: Πρώην ΤΑΣ και ΜΝΕΦ h.c.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikikall » 23 Φεβ 2011, 10:18

metalslug έγραψε:
nikikall έγραψε:Και να ξερεις μια γυναικα, "ομορφαίνει" όταν ειναι σεξουαλικά ικανοποιημενη. (οχι ασύδοτη, να εξηγουμαστε)

Αυτή η λογική ισχύει και στο ακριβώς αντίστροφο σενάριο... :tease: Και μου έρχονται αυθόρμητα στο μυαλό ορισμένες καθηγήτριές μας σαν αντιπροσωπευτικά παραδείγματα... :tease: :tease: :tease:

Θυμίζω και αυτό :harhar:

κακιαααα :lola: :lola:
Άβαταρ μέλους
nikikall

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 23 Φεβ 2011, 15:46

nikikall έγραψε:Ακομα και το κοριτσάκι που νομιζει πως ειναι μοδα να πηγαινεις με όποιον βρεις μπροστά σου, καποιο έλλειμμα εχει.

Αυτό που αναφέρεις Νίκη μου δεν είναι μόδα είναι επιλογή. Καλή ή κακή είναι μία επιλογή.
Εγώ αναφέρομαι στη μόδα των τελευταίων χρόνων που θέλει τις γυναίκες να ολοκληρώνουν τις σχέσεις τους νωρίτερα και από τα 15 έτη τους. Στις περισσότερες από αυτές τις περιπτώσεις, οι κοπέλες δεν το κάνουν από ΚΑΘΑΡΗ επιλογή, αλλά το κάνουν κάτω από πίεση. Και συνήθως αυτή η πίεση είναι ψυχολογική. Όταν βλέπει ή ακούει συνομίλικα κορίτσια να λένε πως έχουν ήδη ολοκληρώσει κ.τ.λ., κ.τ.λ. αισθάνεται, έστω και λανθασμένα, μειονεκτικά απέναντί τους. Σου λέει, τι είναι οι άλλες πιο έξυπνες από μένα;; Και ας μην ξεχνάμε ότι πολλές κοπέλες στην ηλικία που ανέφερα πιέζονται και από τους ερωτικούς τους συντρόφους. Είναι πολύ πιθανό μία κοπέλα να μην αισθάνεται έτοιμη να ολοκληρώσει άμεσα μέσα σε μία σχέση, αλλά υπό το βάρος ενός επικείμενου χωρισμού ή αποδοκιμασίας από την πλευρά του συντρόφου, του τύπου "Λες αν δεν ενδώσω να τα φτιάξει με άλλη ή και να με παρατήσει;", τελικά απόφασίζει να ολοκληρώσει χωρίς όμως αυτή της η απόφαση να βασίζεται σε μία συνειδητή επιλογή. Και ας μην ξεχνάμε πως αυτή η ηλικία των 13-16 χρόνων είναι πολύ σημαντική και ευαίσθητη για μία κοπέλα και πως μία λάθος επιλογή ή κάτι που θα κάνει και για το οποίο μετέπειτα θα μετανιώσει είναι πολύ πιθανό να έχει αρνητικές συνέπειες στη μετέπειτα σεξουαλική της συμπεριφορά και ζωή. Και εάν ρωτήσεις τις περισσότερες κοπέλες (υπάρχει και σχετική έρευνα, στο Βήμα νομίζω, πάνε κάτι μήνες) που ολοκλήρωσαν σε αυτές τις ηλικίες 13-16 θα σου πουν ότι το έχουν μετανιώσει.

Βέβαια, το δικό μου post είναι λίγο άσχετο με την ενότητα μιας και εδώ συζητάτε το ενδεχόμενο της παρθενίας μέχρι το γάμο, κάτι το οπόιο δε με βρίσκει σύμφωνη, αλλά δεν μ' ενοχλεί κιόλας. Ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει τις επιλογές του. :peace2:

nikikall έγραψε:.
Γιατι θεωρώ μάλλον απιθανο μια κοπελα μεσα σε μια σχεση να μην εχει νιωσει την αναγκη
να κανει σεξ με τον αγαπημενο της.
Οταν αποφασιζεις να παντρευτεις σημαινει πως αποφασισες οτι ο συντροφος αυτος ειναι πλέον η οικογένειά σου, η επιλογή σου, ο "δικός σου άνθρωπος". Ε λοιπόν αυτον τον άνθρωπο τον εμπιστεύεσαι και του δίνεις ο,τι έχεις δλδ τον εαυτό σου.
Το θεμα της οικογένειας ειναι σημαντικό, αλλά τεραστιο.Απο κει ξεκινούν όλα...
Ακομα και το κοριτσάκι που νομιζει πως ειναι μοδα να πηγαινεις με όποιον βρεις μπροστά σου, καποιο έλλειμμα εχει.

Εδώ συμφωνώ 100% :cool:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ange91 » 23 Φεβ 2011, 15:51

dr.strangelove έγραψε:ή γιατι δεν τους εχει κατσει κανενας μεχρι τωρα :lola:

καλα, αυτο δεν παιζει... αν θελεις ειναι το πιο ευκολο πραγμα να βρεις!

κατα τ'αλλα, για να μην ειμαι κ οφ, συμφωναω με τη νικη. :peace:
Μερικές φορές αισθάνομαι οτί η εξυπνάδα μου επισκιάζει την ομορφιά μου...

*Αναζήτηση Συντονιστή για το τμήμα Φ.Π.Ψ.*
Άβαταρ μέλους
ange91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: φιλοσοφικη: προγραμμα ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 33

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες