filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

:study: Καλό διάβασμα! :goodluck:

"Σαλόνι Ομορφιάς"

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Re: "Σαλονι Ομορφιας"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 23 Μάιος 2011, 00:32

Από την έκθεση έφυγα με 10 διαφορετικά "μανικιουρ" καθώς δοκιμάζαμε ό,τι μας άρεσε και μάλιστα σε 4 δάχτυλα έχω περάσει 2-3 χρώματα το ένα πάνω στο άλλο γιατί δεν είχα άλλα δάχτυλα να δοκιμάσω και είχε πολύ κόσμο για να περιμένω βαμβάκι και ασετόν (όχι ότι δε θα μου δίνανε)
Λοιπόν... σας παρουσιάζω τα κρακ χρώματα

Εικόνα

το πάνω είχε στην αρχή ένα ιριδίζον ασημο-περλε-ροζ... αλλά δε μου άρεσε και δοκίμασα από πάνω ένα κόκκινο (βέβαια μετά κάπου ακούμπησα και έκανε κενό) και τέλος από επάνω μου πέρασαν την πρώτη δοκιμή γαλάζιου κρακ της China Glaze (μόνο που έπεσε πολύ και δεν "έσπασε" ωραία αυτό)
το μεσαίο Είναι τπ πολύ σκούρο μπλε της Beauty Line Cosmetics από κάτω και από επάνω είναι το ροζ κρακ της LCN
Τέλος, βλέπουμε το μωβ (που έχει σα χρυσόσκονη) της Beauty Line Cosmetics από κάτω και από πάνω το γαλάζιο κρακ της China Glaze

Εικόνα

Εδώ, στο επάνω έχουμε ανοιχτό γαλάζιο της Beauty Line Cosmetics από κάτω και από επάνω είναι το ροζ κρακ της China Glaze, ενώ το από κάτω είναι το ασημί της Beauty Line Cosmetics από κάτω και από επάνω είναι το ροζ κρακ της LCN

Εικόνα

Και εδώ είναι το απλό μπλε της Beauty Line Cosmetics από κάτω και από επάνω είναι το ροζ κρακ της China Glaze

Τα υπόλοιπα δάχτυλα δεν παρουσιάζουν πολύ ενδιαφέρον! :oops:
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 29

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό petalouditsa_9 » 24 Μάιος 2011, 23:36

^Πολύ ωραία μανόν! Με γεια! :cool:
Κορίτσια, είναι πολύ σημαντικό να έχουμε καθαρά πινέλα μακιγιάζ! Ένα πολύ καλό καθαριστικό για τα πινέλα μας είναι ένα μίγμα αντιβακτηριδιακού σαπουνιού πιάτων και ελαιόλοδου το οποίο βρήκα στο ακόλουθο βίντεο: http://www.youtube.com/watch?v=vVdciJkmb7o. Το δοκίμασα ακολουθώντας τη διαδικασία όπως ακριβώς τη δείχνει χωρίς όμως να χρησιμοποιήσω τα διχτάκια που δείχνει η κοπέλα στο βίντεο. Παρ' όλα αυτά, τα πινέλα μου δεν έχασαν το σχήμα τους. Αντιθέτως, το διατήρησαν και είναι πλέον πεντακάθαρα και απαλά! :cool:
Εικόνα Peace Love Friendship

"The cure for anything is salt water - sweat, tears or the sea." Isak Dinesen
http://www.youtube.com/watch?v=xO6Hlg3IEsY
Άβαταρ μέλους
petalouditsa_9

Σχολή/Τμήμα: Aγγλικό
Ευχαριστώ: 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 25 Μάιος 2011, 11:48

πολυ καλο !!!
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mina123 » 27 Μάιος 2011, 01:33

κοριτσια διαβασα τις συζητησεις σας με μεγαλο ενδιαφερον γιατι ειμαι κ εγω τρελη με το θεμα !!! μπορειτε να μου πειτε για αυτη την εκθεση λεπτομεριες ?? καθε ποτε γινεται ?? εχει τελειωσει ?? essie 5 euro μονο ???????????
επισης θα ηθελα να σας προτεινω τα καλλυντικα της avon , τα οποια χρησιμοποιω κ εγω κ ειμαι αρκετα ευχαριστημενη γιατι εχει πολυ καλες τιμες αυτη την δυσκολη περιοδο (ειδικα για εμας που δεν χορταινουμε ποτε κ τα θελουμε ολα ) αλλα κ καλη ποιοτητα ! Τωρα πηρα μολις αντιηλιακα αλλα θα εχω αποψη μετα το σ/κ που θα τα δοκιμασω κ θα σας πω ! επισης το οτι ειμαστε ολες στην ιδια σχολη βοηθαει πολυ γιατι αν θελετε να τα δειτε κανονιζουμε στη σχολη , διαλεγετε ο,τι σας αρεσει κ σε μια εργασιμη σας τα φερνω . Εγω ψωνιζω 3 χρονια απο αυτη την εταιρια κ ειμαι ευχαριστημενη κυριως γιατι οποτε δεν μου αρεσει κατι υπαρχει η δυνατοτητα να το επιστρεψω ακομα κ ανοιγμενο, ε κ οσο να 'ναι αυτο εξυπηρετει γιατι ειμαι απο αυτες που κανουν κ βλακωδεις αγορες πανω στον ενθουσιασμο ! αν θελετε οτιδηποτε πειτε μου , δε θα χασετε εχει τρομερες προσφορες!
Άβαταρ μέλους
mina123

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 27 Μάιος 2011, 01:45

Γεια σου mina123 :clapping:

Βασικά, η έκθεση αυτή γίνεται κάθε Μάϊο και Νοέμβρη (αν δεν απατώμαι) και απευθύνεται σε επαγγελματίες και σπουδαστές του επαγγέλματος, οπότε αν δεν έχεις η ίδια τα απαρέτητα χαρτιά ή αν δεν έχεις κάποιον να σε δηλώσει ως συνοδό (μαθητευόμενο πχ) δεν μπορείς να μπεις... :confused:
Όσο για την Avon έχει κι η θεία μου, και ψωνίζουμε πολύ από εκεί, εγώ κυρίως μολύβια και καμιά φορά σκιές σκόνη!!!! Οι μάσκαρες τις όσες έχω δοκιμάσει δε μου αρέσουν... :oops:
Φυσικά, τα μανον, και τις κρέμες χεριών ποδιών κλπ, τα λιπ γκλος και τα κραγιον :happy:
Α! Και τα αφρόλουτρα τέλεια!!!!
Αυτά τα λίγα :tease: :tease:
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mina123 » 27 Μάιος 2011, 13:24

ααα κριμα που την εχασα του μαιου θα παω το χειμωνα ομως ! σιγουρα καποιον θα βρω να με παρει !! σε ευχαριστω παντως για την ενημερωση . οσο για την avon κ εγω ετσι επαιρνα πραγματακια απο μια φιλη μου κ επειδη ειδα οτι μου αρεσουν γραφτηκα κιολας γιατι μ αρεσει πολυ κ σαν αντικειμενο τα καλλυντικα κ ολα αυτα τα μικροπραγματακια που εχει .. Ακομα δηλαδη και για τους αλλους που παραγγελνω πραγματα εγω παιρνω χαρα :P
Άβαταρ μέλους
mina123

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 29 Μάιος 2011, 17:07

Οι δίαιτες βλάπτουν σοβαρά την ομορφιά

ΟΙ ΔΙΑΙΤΕΣ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ. ΣΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΛΑΜΠΕΡΗ, ΣΦΙΧΤΗ ΚΑΙ ΛΕΙΑ ΕΠΙΔΕΡΜΙΔΑ

http://www.gynaikamag.gr/4dcgi/_w_artic ... 011_376539

Οι χρωματιστοί φακοί επαφής βλάπτουν..
http://www.gynaikamag.gr/4dcgi/_w_artic ... 011_375270

Και όμως είναι επιστημονικά τεκμηριωμένο: Ο ύπνος ομορφαίνει!
http://www.gynaikamag.gr/4dcgi/_w_artic ... 010_369917
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 29 Μάιος 2011, 17:26

Κάτι ξέρω εγώ που κοιμάάάάάμαιαιαιαιαιαι :oops: :oops:
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό petalouditsa_9 » 31 Μάιος 2011, 21:07

Σήμερα μου έφεραν (επιτέλους!) το κραγιόν pro-to-go της avon σε απόχρωση baby lips (:είναι μια απόχρωση του ροζ) και είναι πολύ ωραίο! Ειδικά η συσκευασία έχει πολύ φάση! (λέγοντας συσκευασία δεν εννοώ το χάρτινο κουτάκι, αλλά αυτό μέσα στο οποίο βρίσκεται το λεγόμενο lipstick bullet) :cool:
Επίσης προτείνω για το πρόσωπο το Garnier Pure 3 σε 1 που είναι για καθαρισμό, scrub και μάσκα. Με ένα μόνο προϊόν έχεις μια ολοκληρωμένη περιποίηση προσώπου της οποίας τα αποτελέσματα είναι εξαιρετικά! :cool:
Εικόνα Peace Love Friendship

"The cure for anything is salt water - sweat, tears or the sea." Isak Dinesen
http://www.youtube.com/watch?v=xO6Hlg3IEsY
Άβαταρ μέλους
petalouditsa_9

Σχολή/Τμήμα: Aγγλικό
Ευχαριστώ: 11

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 31 Μάιος 2011, 22:02

πεταλουδιτσα :cool: :cool: με γεια!!!
αν ψαχνετε καποια καλη ενυδατικη κρεμα σωματος που να μυριζει τ-ε-λ-ε-ι-α προτεινω αυτην απο petite marseiliais Εικόνα
και το αντιστοιχο ξηρο λαδακι Εικόνα (γυρω στα 5 ευρω το καθενα)
:respect:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 01 Ιουν 2011, 19:42

Συμφορουμίτισσες, θα μου προτείνετε ένα καλό eyeliner (που να μην αρχίζει να στάζει μόνο του μετά από λίγες ώρες!!) και κανένα concealer;; (ναι, κάποιος πληρώθηκε :clapping: )
Άβαταρ μέλους
mzep
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 76

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 01 Ιουν 2011, 19:53

δεν ξερω σε τι ποσο θες να κυμανθεις και ποιες μαρκες ψαχνεις, παντως επειδη εχει αυτη βδομαδα 25% θα σου προτεινα να δοκιμασεις concealer απο clinique και eyeliner απο mac! αλλα και πιο οικονομικες εταιρειες εχουν πολυ καλα προιόντα, πχ. radiant, max factor (αν και τελευταια εχω παρατηρησει οτι ολες αυτες οι μαρκες απο τα "ευρειας" εχουν ανεβασει τις τιμες και δεν βαζουν ποτέ εκπτωσεις και σε τιμες ερχονται οσο ερχεται κατι πιο ακριβο με το 25%!)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 01 Ιουν 2011, 19:59

Προτείνω αιλάινερ της maybellinμε περίπου 17Ε
και κονσίλερ μους της ίδιας εταιρίας με περίπου 12Ε!!
:oops:
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 01 Ιουν 2011, 20:04

να αυτο εννοω, εφτασε η maybeline να πουλαει το eyeliner της 17 ευρω και της mac που θεωρω οτι δεν συγκρινεται σε ποιοτητα εχει τοσο, ισως και λιγο λιγοτερο με το 25%. μπορει να ειναι πολυ καλο κροκο, δε λεω, αλλα 17 και 20 ευρω για εταιριες maybeline και max factor με ξενιζουν... α, και το κονσιλερ απο κλινικ γυρω στα 13-14 πρεπει να ερχονται με την εκπτωση..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 01 Ιουν 2011, 20:07

κοίτα, εγώ το συγκεκριμένο το έχω λατρέψει πραγματικά... είναι πολύ καλό στην εφαρμογή του πολύ εύκολο και νομίζω τα ξίζει τα λεφτά του... ομοίως και το μους! Και οι τιμές αυτές είναι χωρίς έκπτωση...

Για την κλινικ δεν ξέρω να σου πω... Ξέρω όμως για τη μακ, όχι κονσιλερ!!! Είναι πολύ στεγνά νομίζω!
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ελδη » 01 Ιουν 2011, 20:15

ναι δικιο εχεις, για κονσιλερ απο μακ δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα.. παντως δεν εχω δει ποτέ να βαζουν εκπτωσεις αυτες οι μαρκες maybeline κτλ, κατα καιρους μπορει να εχουν σαν προσφορες, πχ. η ταδε μασκαρα 2-3 ευρω φτηνοτερα, αλλα μαζικες εκπτωσεις οπως γινεται στις ακριβες μαρκες με το 25% σε ολα τα προιόντα, δεν βαζουν δυστυχως.. και η max factor εχει ενα ωραιο eyeliner αλλα παλι κυμαινεται γυρω στα 18-20 ευρω :peace: :bangin:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ελδη
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 01 Ιουν 2011, 21:15

εγω παντως ειμαι ευχαριστημενη με το concealer της mac :tease:
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 02 Ιουν 2011, 02:28

να ρωτησω κατι ασχετο παλι? εχετε να προτεινετε κανενα καλο αποσμητικο? εχω φρικαρει με αυτα που εχω διαβασει για τα αποσμητικα του εμποριου. :cry:

επισης σκεφτομουν να παρω αντιηλιακο και εντομοαπωθητικο frezyderm. ειναι καλη? ξερετε?

ααααααααααααα και να πω και ενα ευχαριστω στην Ελδη που μου εδωσε πριν καιρο 2 δειγματακια κρεμας προσωπου φανταστικες της benostan. απο τοτε που αρχισα να τη χρησιμοποιω εχει ισορροπησει η επιδερμιδα μου και δεν τραβαει οσο πριν. :happy: :happy: :happy:

ΥΓ1 μηπως να παρω αντιηλιακο της ιδιας μαρκας?
ΥΓ2 μην με βρισετε για το εντομοαπωθητικο που ρωταω παλι :tease: :tease: :tease: αλλα πιστευω πως ειναι πολυ σοβαρη η αγορα του, θελω να κανει και δουλεια αλλα να μην ζεχνω κιολας :tease: :tease:
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 02 Ιουν 2011, 07:08

Τα κοριτσόπουλα εδώ σε προηγούμενη σελίδα έλεγαν ότι η frezyderm είναι πολύ καλή!
Βέβαια, θεωρώ καλό να έχεις το αντηλιακό της ίδιας εταιρίας με αυτήν της κρέμας σου αλλά αυτό είναι δική μου λόξα μάλλον! :oops: Δοκίμασα και της Aven (ή όπως γράφεται) και μου άρεσε, αλλά έχω λιπαρή επιδερμίδα... :tease: Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο καλό και των ξηρών!

Αποσμητικό προτείνω τα sanex ειδικά τα τελευταία που έχει βγάλει με τις πετρούλες... δεν είναι πολύ δυνατό και δεν φράζει τους πόρους του δέρματος (ιδρώνεις κανονικά δλδ, απλά δε βρωμάει). Διαφορετικά μπορείς να ρωτήσεις στο φαρμακείο να σου πουν...

Για το αντικουνουπικό πραγματικά δεν έχω ιδέα!!! Το μόνο αντικουνουπικό που βάζω καμιά φορά είναι αυτό του χώρου (που εδώ που τα λέμε δεν τα πιάνει τα σκασμένα... :peace: )
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 02 Ιουν 2011, 10:33

για eyeliner θα προτεινα κ απο την erre due,σε προσιτη τιμη 10 ευρω κ κανει καλη δουλεια!!!

δρ, περσι ειχα παρει για τα κουνουπια ενα απο την apivita ,ειναι σε μορφη σπρει κ το απλωνεις πανω σου,σε ολο το σωμα,εκτος απο προσωπο βεβαια :cool: δε θυμαμαι πως λεγοταν αλλα αν πας κ το ζητησεις θα σου πουν.βεβαια το συγκεκριμενο ειναι αποτελεσματικο,μια χαρα,απλα εχει στην αρχη μια λιγακι εντονη μυρωδια-εμενα δε με ενοχλει παντως-γι αυτο καλο ειναι να το δοκιμασεις μηπως κ δε σου αρεσει :tease:

για αποσμητικα,εγω εχω ενα της garnier, το mineral sensitive,απο τις λιγες δυστυχως εταιριες που δεν εχει αλουμινιο :confused: επισης,υπαρχει κ ενα αλλο,το perky με πρασινο τσαι που ουτε αυτο εχει :peace2: ολα τα υπολοιπα,εκτος απο ενα αλλο που δεν το θυμαμαι τωρα,εχουν αλουμινιο που ειναι προς αποφυγην :thumbdown: ειχα ρωτησει στο χοντο κ ολα ειχαν εκτος απ αυτα τα 3!

κ εχω να σας ρωτησω κατι τωρα :tease: ξερετε καμια κρεμα προσωπου-κ ματιων ακομα καλυτερα- οχι πολυ ακριβη,που να εχει spf τουλαχιστον 15 κ πανω :?: :?: δε μ αρεσει να βαζω αντιλιακο γτ με ασπριζει λιγο κ ειμαι που ειμαι ασπρη,γινομαι..κ μου πεφτει κ πολυ μαζι με την κρεμα..αν εχετε κατι υποψην :happy: ..
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες