filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Ιστορίες καθημερινής τρέλλας

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Ιστορίες καθημερινής τρέλλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 17 Ιουν 2010, 16:13

Σε αυτο το θεμα μπορουμε να γραφουμε ιστοριες απο την καθημερινοτητα μας που ειτε ειναι κουλες, ειτε γελοιες-αστειες, ειτε διαφορα που μας εχουν συμβει :cool:

______________________________________________________________________________________________

Για να τιμησω το θεμα και για να εμπνευστειτε, θα ξεκινησω εγω με μια δικια μου εμπειρια που θα μεινει πραγματικα αξεχαστη γιατι με ειδα πρωτη φορα να θυμωνω τοσο στη ζωη μου και οποτε το σκεφτομαι φουντωνω :ungry:

Περυσι τετοια περιοδο περιπου, καλοκαιρι, ταξιδευα με το τρενο (5 ωρες ταξιδι). στη μια πλευρα με τις 4 θεσεις ημουν εγω, ενας φιλος μου, μια φιλη μου και ενας νεαρος μαυρος. στην απεναντι τετραδα ηταν 2 ηλικιωμενες. το βαγονι του τρενου ηταν σχετικα γεματο, αλλα ειχε και κενες θεσεις. να σημειωσω οτι ειχε αφορητη ζεστη εκει μεσα και ως γνωστον τα τρενα δεν εχουν κλιματισμο. και δεν ειχαμε ουτε κουρτινες και ερχοταν ολος ο ηλιος μεσα. οποτε ειχαμε ανοιχτο το παραθυρο μπας και μπει λιγος αερας γιατι δεν ειχαμε ξεκινησει ακομα, περιμεναμε στο σταθμο. και ξαφνικα εκει που ημασταν ολοι με τον ηλιο μεσα στη μαπα ακουγεται μια γεροντικη φωνη "κλεισε το παραθυρο ρε ακου? κλεισε το παραθυρο σου λεω". ηταν η γρια απο απεναντι που φωναξε αποτομα χωρις να εχει γινει τιποτα προηγουμενως στον μαυρο στη δικη μας πλευρα. ο νεαρος της εκανε νοημα με το χερι οχι, γιατι μαλλον δεν θα ηξερε και καλα ελληνικα. και αυτη τα πηρε πιο πολυ και συνεχισε "κλεισε το παραθυρο σου ειπα, ακους? να πας απο εκει που ηρθες, ηρθανε ολοι οι ξενοι στην Ελλαδα να μας κανουν κουμαντο". και συνεχιζε και ελεγε διαφορα τετοια. ε και δεν κρατηθηκα και εγω, φουντωσα και της ειπα "θα μπορουσατε να του το πειτε ευγενικα και οχι να τον διαταζετε. και στο κατω κατω κανει πολυ ζεστη εδω μεσα, πως να κλεισουμε το παραθυρο? δηλλαδη τι να γινει να σκασουμε?" και ακολουθει διαλογος:

γρια: καλα δεν ντρεπεσαι λιγο? πως μιλας εστι με μεγαλη γυναικα?
εγω: πως σας μιλησα κυρια μου?
γρια: η γυναικα διπλα μου ειναι χειρουργημενη δεν μπορει να την χτυπαει το ρευμα.
εγω: η γυναικα διπλα σας να το πει η ιδια αμα εχει προβλημα με το παραθυρο. και ποιο ρευμα τι χτυπαει? αφου δεν φυσαει, το τρενο ειναι σταματημενο.
γρια: καλα δεν ντρεπεσαι λιγο αναγωγη? ωραια μορφωση και αγωγη σου δωσανε οι γονεις σου
εγω: πολυ καλυτερη απο οση δωσανε σε εσας. εγω τουλαχιστον δεν προσεβαλα κανεναν ουτε ειμαι ρατσιστρια
γρια: καλα δεν ντρεπεσαι λιγακι νεο κοριτσι? σου λεω οτι η γυναικα εχει προβλημα και εχει χειρουργηθει
εγω: ναι σας ακουσα και καταλαβαινω οτι εχει προβλημα, αλλα αμα ηθελε ας πηγαινε με το κτελ που δεν εχει ανοιχτα παραθυρα ή ακομα καλυτερα ας νοικιαζε αγοραιο ταξι. αφου διαλεξε ενα τοσο φτηνο μεταφορικο μεσο, θα πρεπει να ανεχτει ενα ανοιχτο παραθυρο, το οποιο δεν νομιζω οτι θα της δημιουργησει προβλημα αφου δεν εχει καν ρευμα και δεν φυσαει αλλα και να φυσουσε εκει που καθεται δεν την χτυπαει.
γρια: ντροπη σου, αυτο εχω μονο να σου πω. ντροπη γιατι ζεις σε αυτη τη χωρα και εσυ και αλλοι σαν εσενα και την καταντησατε ετσι και δεν σεβεστε τους ηλικιωμενους.
εγω: τι σχεση εχει τωρα η χωρα? και φυσικα δεν σεβομαι τους ηλικιωμενους που δεν σεβονται εμενα ουτε και καποιον αλλο που ζει στη χωρα σας οπως ειπατε και εσεις. και τη χωρα την καταντησατε εσεις ετσι? εγω ποτε να προλαβω? εχετε τα τριπλα χρονια απο εμενα. δηλαδη δεν το καταλαβα? επειδη ειστε μεγαλη σε ηλικια θα πρεπει να σας σεβομαι? τι κανατε για να σας σεβαστω? ο σεβασμος κερδιζεται.
γρια: εδω ειναι ο τοπος μου κοπελια και δεν ανεχομαι κανεναν ξενο βρωμιαρη να κανει κουμαντο.
εγω: ειστε σοβαρη κυρια μου? καταλαβαινετε τι λετε? πως μιλατε ετσι για εναν ανθρωπο που αφησε την πατριδα του λογω φτωχιας, πολεμου ή οτιδηποτε αλλο για να ερθει σε μια αλλη χωρα με την ελπιδα μιας καλυτερη ζωης? εχει περασει τοσα μεχρι να φτασει εδω και παλι συνεχιζει να περναει αλλα ποσα γιατι ολη μερα δουλευει και τον πλακωνουν στη ξυλο γιατι εκανε το τρομερο αδικημα να πουλαει σιντι. οπως βλεπετε εγω εχω αγωγη τουλαχιστον για οσους την αξιζουν. εσεις προσωπικα δεν την αξιζετε και μεγαλη χαρη σας κανω που τοση ωρα σας μιλαω στον πληθυντικο. το παραθυρο δεν θα κλεισει γιατι ειμαστε ενα ολοκληρο βαγονι που το θελουμε ανοιχτο. αμα θελετε μπορειτε να αλλαξετε το εισιτηριο σας και να πατε να κατσετε με τη φιλεναδα σας στα βαγονια των πρωτων θεσεων.
γρια: θα φωναξω τον οδηγο και το σταθμαρχη και θα σε καταγγειλω και εσενα και τον αλλο το γυφτο που σιγουρα δεν εχει χαρτια
εγω: σας λυπαμαι πραγματικα. για τη μιζερια σας και την κακια σας και ντρεπομαι που ζω σε αυτη τη χωρα, που δεν σεβεται τιποτα. αναρωτιεμαι ποιος ειναι γυφτος, αυτος που τον αποκαλεσατε ετσι, ή εσεις?

δεν μου απαντησε τιποτα με απο αυτο. μονο με κοιταζε με βλεμμα δολοφονικο, σαν να μου εριχνε καταρες. μονο μια συνεπιβατης μου ειπε μπραβο για το θαρρος μου :lola: εγω ειχα γινει κοκκινη απο τα νευρα μου. οταν εφτασα σπιτι μου καθησα και τον εγραψα το διαλογο αυτο οσο πιο καλα τον θυμωμουν για να μην το ξεχασω ποτε. απο τοτε εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι ο σεβασμος προς τους ηλικιωμενους ειναι μια βλακεια και μιση. :confused: :confused: :confused: δεν ξερω αν ειχα δικιο σε ολα απο οσα ειπα σε αυτη τη γυναικα τοτε, αλλα ενιωσα "πονο" με τον τροπο που μιλησε και δεν μπορουσα να μην αντιδρασω. δεν το μετανιωνω που αντεδρασα και μιλησα οπως μιλησα, γιατι και τιποτα απολυτως να μην καταφερα, τουλαχιστον της χαλασα τη μερα. η κυρια αυτη μαλλον θα θυμηθει τα λογια της, λιγο πριν ερθει η ωρα της να πεθανει, γιατι τοτε ολους τους πιανει κριση καλοσυνης :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Re: Ιστοριες καθημερινης τρελλας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikoula » 17 Ιουν 2010, 16:25

καλα εκανες και της τα ειπες αυτα...εχεις απολυτο δικιο....εγω δεν εχω να πω κατι για τους ηλικιωμενους,αλλα για τον γενικοτερο ρατσισμο που υπαρχει σ αυτην την χωρα.....ολοι καταπιανονται απο μικρα περιστατικα,μικρες ασημαντες αφορμες(οπως πχ ενα ανοιχτο παραθυρο) για να βγαλουν ολη την κακια και τον ρατσισμο τους....
κατι παρομοιο που εχει τυχει εμενα,ειναι στο λεωφοριο για Πειραια μια μερα,οπου στα καλα καθουμενα ενας γερος αρχισε να φωναζει,να βριζει και να κανει ρατσιστικα σχολια επειδη ενα μαυρος νεαρος απο πισω του εσπρωχνε λιγο το καθισμα με τα γονατα του..δεν το εκανε επιτιδες εννοειται,επισης ηταν 2 μετρα σχεδον,οποτε λογικο να μην χωραει ευκολα στο καθισμα του λεωφοριου....αλλα ο γερος καταπιαστηκε απο αυτο και αρχισε να φωναζει....τα πηρα και ακολουθησε ενας διαλογος παρομοιος με τον δικο σου.......
τι να πω.......... :wtf: :wtf: :wtf: :wtf: :wtf: :wtf: :wtf:
Άβαταρ μέλους
nikoula

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 17 Ιουν 2010, 16:35

μια που λεμε για μεσα μεταφορας... περσι την Πρωτομαγια ειχα παει Ραφηνα με φιλους να πιασουμε το Μαη :lola: το βραδακι που θελαμε να επιστρεψουμε,ενω περιμεναμε στη σταση το κτελ ειχα παει λιγο παραπερα απο την παρεα μου για να κατσω σε κατι καγκελα (στο προαυλιο μιας εκκλησιας) γιατι ειχα κουραστει λιγο, απεναντι μου(σε καποια μικρη αποσταση) καθοταν ενας αντρας (αλλοδαπος , οχι οτι εχει καποια σημασια) .Μεχρι εκει ολα καλα, μιλουσα με τους φιλους μου ωστε να περασει η ωρα για να ρθει το κτελ , καποια στιγμη συνειδητοποιησα οτι αυτος που καθοταν απεναντι εκανε την... πονηρη του τη δουλεια(πως αλλιως να το πω ?) ε σηκωθηκα τελοσπαντων και πηγα διπλα στους υπολοιπους , τους ειπα και τι ειδα :lola: αυτος σηκωθηκε κ πηγε αλλου κ εκατσε, σε σημειο που να εχει οπτικη επαφη με μας :funny: σε λιγα λεπτα εφτασε το κτελ και λεμε: ενταξει θα μπουμε στο κετλ να φυγουμε, και μολις μπηκαμε και κατσαμε ειδα οτι αυτος ειχε φυγει απο κει που καθοταν :lola: και μαλιστα μπηκε στο κτελ και εκατσε στις θεσεις διπλα σε μενα :jawdrop: ε εκει λεω:δε θα τα παμε καλα :lola:
αφου ξεκινησε το πουλμαν ξεκινησε κι αυτος τα ιδια παλι :funny: προσπαθουσα να κοιταω εξω αλλα ειχα και τους αλλους απο την παρεα μου που ειχαν σκασει στο γελιο και γενικα ολη την ωρα με αυτο ασχολουμασταν, ωσπου πια αυτος το παρακανε σε σημειο που ειχα ανησυχησει μηπως σηκωθει και πανω :funny:
εντωμεταξυ το λεωφοριο γεμισε εντελως... μονο η θεση διπλα σε αυτον ηταν αδεια, καποια στιγμη ανεβαινει μια κυρια και αναγκαστιακ πηγε κ εκατσε διπλα του... και της ειπε να κατσει στη διπλα θεση ωστε να παει αυτος στην αλλη για να ειναι ακομα πιο κοντα :funny: ε εκει σηκωθηκε το παιδι που καθοταν διπλα μου(απο την παρεα μου) και το ειπε στον ελεγκτη, αυτος μαλλον δεν τον πιστεψε :lola:
μετα απο λιγο ηρθε προς το μερος μας ο ελεγκτης για να κοψει εισιτηρια και γυρισε αποτομα και τον επιασε στα πρασα τον αλλο :lola: ε εκει πια τον πεταξε εξω απο το λεωφοριο :lola: και μας ειπε οτι οταν του το ειπαμε δε το πιστεψε γιατι νομιζε πως ειχαμε καποια φαντασιωση :lola: :lola: :lola:
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 17 Ιουν 2010, 16:58

Πάλι σε μέσο μεταφοράς ένα περιστατικό, αλλά είναι δύσκολο να το περιγράψω γραπτά, θα έπρεπε να ήσασταν μπροστά. Λεωφορείο προς Καισαριανή, καλοκαίρι, δεν θυμάμαι μήνα πριν αρκετά χρόνια. Το λεωφορείο ασφυκτικά γεμάτο, ζέστη ντάλα, και όλοι να περιμένουμε υπομονετικά το φανάρι να γίνει πράσινο για να συνεχίσουμε. απόλυτη νηνεμία, όχι ιδιαίτερη κίνηση, απόλυτη ησυχία μέσα στο λεωφορείο, καρφίτσα να έπεφτε θα την άκουγες που λέει ο λόγος.

Σε μια δόση ακούγεται ένα κινητό να χτυπάει. Ήταν μιας μικρής κοπελίτσας, μάλλον μαθήτριας γυμνασίου ή πρώτων τάξεων λυκείου. Το βγάζει από την τσάντα της, το κοιτάει να δει ποιος είναι (ήταν μια φίλη της), πατάει αποδοχή και το φέρνει στο αυτί της λέγοντας με απόλυτα σοβαρό τόνο, σαν να ήταν μια ακόμα συνηθισμένη καθημερινή συζήτηση ρουτίνας, και με δυνατή στεντόρεια φωνή που στην κυριολεξία έσπασε την σιωπή που επικρατούσε:

Spoiler:
ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΩΡΗ ΗΛΙΘΙΑ????

Ίσως να μην σας φανεί αστείο, αλλά την υπόλοιπη συζήτηση δεν κατάφερα να την ακούσω από τα γέλια σε όλο το λεωφορείο... :lola:
They say the sea is cold, but the sea contains
the hottest blood of all...
(Whales Weep Not! by D.H. Lawrence)
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Σχολή/Τμήμα: Πρώην ΤΑΣ και ΜΝΕΦ h.c.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 17 Ιουν 2010, 17:07

Katerina_1988 έγραψε:μια που λεμε για μεσα μεταφορας... περσι την Πρωτομαγια ειχα παει Ραφηνα με φιλους...

:jawdrop: :jawdrop: :jawdrop:

δεν πιστεύω να έκανε αυτό που φαντάζομαι? :jawdrop:
Εικόνα

Όμως μέσα στο λεωφορείο μπροστά σε τόσο κόσμο πως το έκανε? :tease:

dr.strangelove Μπράβο σου! Καλά της τα είπες :goodjob: έλεος πια. με έχουν νευριάσει αρκετά οι ηλικιωμένοι στα λεωφορεία για την σχολή και όλη την φασαρία που κάνουν για τις θέσεις (και για άλλα ασήμαντα πράγματα)...
~The roughest road often leads to the top~

Εικόνα
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nikoula » 17 Ιουν 2010, 17:11

παντου γινονται αυτα αλλα εδω στην Αθηνα το κακο παραπαει...και εμενα μια μερα που πηγαινα στον παννεληνιο για φιλικο,εκει στο παρκο στο πεδιον του αρεως ηταν ενας μεσα στα δεντρα αναμεσα στα καγκελα και την ωρα που περνουσα ειχε βγαλει εξω το μαραφετι,εκανε την δουλεια του και μου ελεγε μ@λ@κιες....
του εριξα κατι καντηλια και εφυγα νιωθοντας την απολυτη ταπεινωση........
ΑΝΩΜΑΛΟΙ!!!!!!!!!!! :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :bangin: :bangin: :bangin: :bangin: :bangin: :bangin: :bangin:
Άβαταρ μέλους
nikoula

Ευχαριστώ: 1

Re: Ιστοριες καθημερινης τρελας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 17 Ιουν 2010, 17:14

κι ομως αγαπητε μου bionic... αρχικα δεν ειχε πολυ κοσμο το πουλμαν, ειμασταν στο πισω μερος, αλλα και μετα που γεμισε εντελως το λεωφοριο δεν ειχε ενδοιασμο :lola: ακομα κια τη στιγμη που ειχε κατσει διπλα του αυτη η γυναικα παλι το συνεχιζε απλα ειχε στριψει το σωμα του ετσι ωστε να την εχει πλατη :lola:
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 17 Ιουν 2010, 17:17

πω καλα Κατερινακι το δικο σου ειναι απιστευτοοοοοοοοοοοοο :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: και εγω κανα μηνα πριν στο 608 ηταν ενας που εκανε το ιδιο

το δικο σου Μεταλ ειναι ευχαριστο που σας εκανε ολους να γελασετε :lola:

εμενα μου τυχαινουν συχνα διαφορα με ηλικιωμενουν, τι να πω πια, εχω το γεροντομαγνητη??? :lola:

μια φορα στο 608 προπερσι νομιζω, ηταν ως γνωστο γεματο φουλ. ημουν μπροστα πισω απο τον οδηγο. ηταν τοσο γεματο που δεν χωραγαν να ανεβει ουτε ενας ακομα και δεν μπορουσαν να βγουν οσοι ηθελαν. φοραγα ακουστικα και ακουγα μουσικη ενω με ειχανε καταπατησει ολοι οπως ηταν φυσικο και εγω ειχα πατησει αλλους τοσους και με πιεζε στο διαφραγμα αυτο το μπρατσο-σιδερο που διαχωριζει τη μερια του οδηγου απο των επιβατων γιατι ειχε ανοιξει και η μια ακρη του ηταν στο σο διαφραγμα μου και ετσι οπως σπρωχνανε οι επιβατες με πιεζε ολο και περισσοτερο. και καθοταν μια κυρια μεγαλης ηλικιας, στις θελεις τις φαρδιες που ειναι οι βοηθητικες και αρχισε να λεει "τι θα γινει οδηγε? θα σταματατε σε καθε σταση? αφου βλεπετε οτι δεν χωραμε. μην σταματατε" και ελεγε και ελεγε. ο οδηγος σημασια δεν της εδινε και συνεχιζε "στην Αγγλια πο ζουσα για χρονια αυτα τα πραγματα δεν συμβαινουν. δεν ειναι δυνατο να βαζετε και αλλους μεσα ενω δεν χωραμε. στην Αγγλια δεν σε αφηνουν να μπεις αμα δεν εχει θεσεις" και στην Αγγλια το ενα και στην Αγγλια το αλλο. και μας ειχανε γινει τα νευρα κροσια ολων που μιλαγε μονη της επι ποση ωρα. και την ακουγα και μεσα απο τα ακουστικα με την τσιριδα της: "και θα σας κανω αναφορα και θα στειλω επιστολη στον υπουργο, δεν ειναι πραγματα αυτα. μεχρι τον πρωθυπουργο θα φτασω. δεν ειναι δυνατο να σταματατε σε καθε σταση με ακουτε? μα με ακουτε τοση ωρα? δεν μπορειτε να με αγνοειτε εστι. ειμαι ελληνιδα πολιτης, σας παρακαλω να κανετε κατι. σας παρακαλω να κατεβασετε ολους οσοι ανεβηκαν στις τελευταιες στασεις. αυτα τα πραγματα δεν συμβαινουν στης Αγγλια και σε αλλες χωρες της Ευρωπης.". και ρε παιδια δεν αντεξα, βγηκε απο μονο του, ουτε καν το σκεφτηκα. μονο ακουσα τη φωνη μου να λεει "θα το βουλωσετε καμια ωρα? χεστηκαμε τι κανουν στην Αγγλια. εδω ειναι Ελλαδα και παλι καλα να λετε που εχουμε λεωφορεια!και πως θα κατεβουν οι επιβατες αμα δεν σταματαει στις στασεις?" και γυρισε προς το μερος μου και ειχε μια εκφραση τοσο βλακωδη :lola:

και μια αλλη φορα πολυ παλια παλι στο λεωφορειο, καθομουν σε μια θεση, και σηκωθηκα να κατσει μια κυρια και της ειπα "καθηστε" και μου λεει "τι λες κοπελα μου? για ποια με περασες? για καμια γρια???" :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: ρε παιδια ηταν πατημενα 60 η γυναικα αυτη και επαθα πλακα με την απαντηση της :cry: :cry: :cry:

θελω να σημειωσω οτι δεν εχω κατι προσωπικο με τους ηλικιωμενους, αλλα τις πιο πολλες φορες πανω σε μυστηριους γερους και γριες με μαλακινση παω και πεφτω :sadbye: :sadbye: :sadbye:
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό bionic » 17 Ιουν 2010, 17:23

dr.strangelove έγραψε:
και μια αλλη φορα πολυ παλια παλι στο λεωφορειο, καθομουν σε μια θεση, και σηκωθηκα να κατσει μια κυρια και της ειπα "καθηστε" και μου λεει "τι λες κοπελα μου? για ποια με περασες? για καμια γρια???" :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: ρε παιδια ηταν πατημενα 60 η γυναικα αυτη και επαθα πλακα με την απαντηση της :cry: :cry: :cry:

θελω να σημειωσω οτι δεν εχω κατι προσωπικο με τους ηλικιωμενους, αλλα τις πιο πολλες φορες πανω σε μυστηριους γερους και γριες με μαλακινση παω και πεφτω :sadbye: :sadbye: :sadbye:

:jaugh: :jaugh: :jaugh:

αυτό είχει συμβεί στον μπροστινό μου στο λεωφορείο.. είναι για γέλια και για κλάματα! όταν σου προσφέρουν την θέση και είσαι ηλικιωμένος, stfu και κάτσε! :bangin:
όταν όμως δεν τους δίνουμε τις θέσεις μας, μας αγριοκοιτάνε :peace: και είμαι σίγουρος πως από μέσα τους μας βρίζουν.
~The roughest road often leads to the top~

Εικόνα
Spoiler:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bionic
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Cretenl » 17 Ιουν 2010, 17:27

bionic έγραψε:αυτό είχει συμβεί στον μπροστινό μου στο λεωφορείο.. είναι για γέλια και για κλάματα! όταν σου προσφέρουν την θέση και είσαι ηλικιωμένος, stfu και κάτσε! :bangin:
όταν όμως δεν τους δίνουμε τις θέσεις μας, μας αγριοκοιτάνε :peace: και είμαι σίγουρος πως από μέσα τους μας βρίζουν.

Ρε συ, πες αυτή στο λεωφορείο με τον έγχρωμο, τη γριά και το εισητήριο.
Άβαταρ μέλους
Cretenl
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 17 Ιουν 2010, 17:34

σαν ανεκδοτο ακουγεται :funny: :funny: ηταν μια γρια, ενα εισιτηριο και ενας εγχρωμος :lola:
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 17 Ιουν 2010, 18:11

dr.strangelove έγραψε:

σαν ανεκδοτο ακουγεται :funny: :funny: ηταν μια γρια, ενα εισιτηριο και ενας εγχρωμος :lola:

:jaugh: :jaugh: :jaugh: πραγματι

η αληθεια ειναι οτι 4 χρονια τωρα στην Αθηνα μου εχουν συμβει τα απειρα κουλα... :lola:

θυμηθηκα τωρα ενα περιστατικο με ταξιτζη.. 2ο ετος Σαββατο βραδυ ξημερωματα Κυριακης, παιρνουμε το ταξι απο την πιατσα στο Συνταγμα και στον Ευαγγελισμο προς Χιλτον μας προσπερναει ενας με μηχανη απο δεξια... τα πηρε στο κρανιο ο ταριφας , αρχισε τα καντηλια στον μηχανοβιο, αυτος του απαντησε και τοτε ο ταριφας τα πηρε τοοοσο πολυ στο κρανιο που βαζει χειροφρενο βγαινει εξω στο δρομο και τον πλακωνει στο ξυλο :lola: :lola: να σημειωσω οτι δεν ειμασταν σε φαναρι αλλα κανονικα στην κινηση :jaugh:
εμεις 3 κοπελες απλα μειναμε αναυδες και φοβομασταν μην ερθει κανενα αμαξι και μας τη δωσει ετσι σταματημενες που ειμασταν στη μεση της Β.Σοφιας :lola:
επειδη εβγαινα τελευταια απο το ταξι ειχα τρομοκρατηθει λιγο και σε οτι μου λεγε του λεγα 'ναι ναι δικιο εχετε' :lola: και μου πε οτι το χει ξανακανει και τον ειχαν παει αυτοφορο :lola:
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 17 Ιουν 2010, 18:24

Είχα πάει προχθές στη σχολή να επιστρέψω κάποια βιβλία στη βιβλιοθήκη. Είχα πάει πριν τις 9 και η βιβλιοθήκη δεν είχε ανοίξει ακόμα, οπότε κάθησα έξω από αυτήν και περίμενα. Μετά από λίγη ώρα αισθάνθηκα δυσφορία λόγω της "εκτεταμένης" τσιγαρίλας που υπήρχε στον όροφο και για ν' αποφύγω τις ανεπιθύμητες παρενέργειες πήγα να καθίσω στον από κάτω όροφο δίπλα στις σκάλες. Καθώς λοιπόν καθόμουν εκεί, να σου βγαίνει από το γραφείο της μία καθηγήτρια και αρχίζει ο εξής διάλογος:

Καθηγήτρια:Παρακάλω, μπορείτε να περάσετε για την εξέταση.".
Εγώ:("Τι λέει τώρα αυτή:" λέω εγώ από μέσα μου) Όχι, εγώ...
Καθηγήτρια: Ξέρω, ξέρω!! Είστε για την εξέταση των λατινικών.
Εγώ: Όχι, δεν έχω έρθει για να εξεταστώ, απλώς κάθομαι εδώ.
Καθηγήτρια: Μα για να κάθεστε εδώ πάει να πει πως περιμένετε να εξεταστείτε.
Εγώ:Όχι, τυχαία κάθησα εδώ.Απλώς έτυχε να καθίσω εδώ.
Καθηγήτρια: Δηλαδή, δεν περιμένετε για εξέταση;
Εγώ: Όχι.
Καθηγήτρια:Δεν είστε από το φιλολογικό;
Εγώ: Όχι, είμαι του Αγγλικού.
Καθηγήτρια: Α, εντάξει τότε.

Μα με το ζόρι να μ' εξετάσει;; :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 17 Ιουν 2010, 18:30

:jawdrop: καλα πρωι πρωι με τη δροσουλα εξετασζουν τα λατινικα ?
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 17 Ιουν 2010, 18:35

Katerina_1988 έγραψε::jawdrop: καλα πρωι πρωι με τη δροσουλα εξετασζουν τα λατινικα ?

Για την ακρίβεια ήταν 8:45. :tease: :tease:
Και μάλλον, ναι θα εξετάζουν γιατί βγήκε πρώτα από το γραφείο της μία κοπέλα και μετά αυτή. :peace: :peace:

Εμένα, πάντως μ' εντυπωσίασε η επιμονή της να μ' εξετάσει. :jawdrop: Έτοιμη ήταν να μ' απάρξει και να με πάει στο γραφείο της σούρνωντας. :funny: :funny:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλέξης-en99 » 17 Ιουν 2010, 19:09

maritsa έγραψε:.....

Για καθηγητές έχουμε σίγουρα όλοι να διηγηθούμε τα απίστευτα... Για να μην ξαναγράφω:

metalslug έγραψε:
foititria in athens έγραψε:για εμενα η ********** ειναι πολυ κακη καθηγητρια. μπορει να ειναι καλη προς ευνοικη στους βαθμους αλλα κανει πολυ κακο μαθημα και δν μαθαινεις ΤΙΠΟΤΑ. για εμενα αυτο μετραει παρα πολυ-δηλαδη ο καθηγητης να κανει καλο μαθημα και να σου μαθαινει πραγματα.

+1

Ευτυχώς, για μια στιγμή νόμιζα ότι μόνο εγώ είχα αρνητική άποψη για την συγκεκριμένη καθηγήτρια...

Μιας και το έφερε η κουβέντα, θα σας πω ένα περιστατικό που μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση για το πόσο @#$%& είναι αυτή η γυναίκα. Ήμασταν στην βιβλιοθήκη κάποια στιγμή και ήταν και μια φοιτήτρια από την Κίνα, κάποιας μεγάλης σχετικά ηλικίας. Λοιπόν, φαίνεται ότι είχε ξεχάσει να πάρει έγκαιρα κάποια φάρμακα και είχε λιποθυμήσει και πέσει στο πάτωμα. Ο κ. Μάκης μόλις την είδε κάλεσε αμέσως ασθενοφόρο και της έφερε και ένα ποτήρι νερό. Ήταν απόγευμα και δεν είχε πολύ κόσμο εκείνη την ώρα αλλά είχαμε μαζευτεί ανήσυχοι γύρω της. Σε μια δόση σκάει μύτη και η ********** και μόλις βλέπει την εικόνα, η πρώτη της αντίδραση ήταν «Αυτή γιατί είναι πεσμένη μες την μέση?!» Δηλαδή έλεος, την πείραξε που η γυναίκα έπιανε τον χώρο και εμπόδιζε την κυκλοφορία, όχι τι πρόβλημα είχε και αν κινδύνευε η υγεία της... Φυσικά είχαμε μείνει όλοι με το στόμα ανοιχτό...

Θα την χαρακτήριζα "retarded" αλλά θα ήταν προσβολή για τα πραγματικά retarded άτομα...

viewtopic.php?f=18&t=4253
They say the sea is cold, but the sea contains
the hottest blood of all...
(Whales Weep Not! by D.H. Lawrence)
Άβαταρ μέλους
Αλέξης-en99
Supporter
Supporter

Σχολή/Τμήμα: Πρώην ΤΑΣ και ΜΝΕΦ h.c.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 17 Ιουν 2010, 23:00

μπραβο δρ!!αναφερομαι κυριως στη πρωτη σου ιστορια!!πραγματικα ο καθενας θα εβγαινε απο τα ρουχα του!!

εμενα μου τη δινει η αγενεια οποιας ηλικιας!
ενα πρωι πηγαινα δουλεια και στο τρενο γινοταν χαμος!πραγματικα καρφιτσα δεν επεφτε!ολοι σπρωχναμε ολους!η πισινη μου αρχισε να κανει αυτο το "τς τς τς" και γυρναω και της λεω πραγματικα ευγενικα γιατι την καταλαβαινα:
συγγνωμη, σας σπρωχνω κιολας...
και μου λεει:
ναι αλλα με σπρωχνετε και τι να την κανω τη συγγνωμη;.
Μα της λεω δεν γινεται και αλλιως, και εμενα με σπρωχνουν απο μπροστα!
δεν με νοιαζει, μου λεει, ποιος σε σπρωχνει εσενα!,
μα τι μπορω να κανω;να πεταξω της λεω;και με ενα δολοφονικο βλεμμα μου λεει:
να μην εμπαινες...'ή κατι τετοιο!
πραγματικα δεν υπαρχουν αυτοι οι ανθρωποι ρε παιδια!!!και αναφερω ενα τοσο ασημαντο γεγονος!!δλδ για κατι τετοιο εβγαλε ολη της την κακια!!

ενω απο την αλλη εχει τυχει να πατησω ανθρωπους στα μμμ και οι ανθρωποι μου λενε:τι να κανεις κοπελα μου φυσικο ειναι!μην ζητας συγγνωμη!

υπαρχουν οι ευγενικοι αλλα υπαρχουν και οι μαλ@κες γαμ@το!!!
http://vimeo.com/33976434

"...η ματιά της τελευταίας στιγμής που θέλει τόσα πολλά να μεταδώσει, αλλά που τελικά δεν είναι παρά μια μάσκα, ναι, ένα προσωπείο παραμορφωμένο από ένα άδειο, ένα κενό χαμόγελο."
Χένρι Μίλερ, Ο Τροπικός του Καρκίνου
Άβαταρ μέλους
pyxlax

Ευχαριστώ: 18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 17 Ιουν 2010, 23:14

:thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: επρεπε να της πει να μην εμπαινε αυτη αμα δεν θελουν να την σπρωχνουν!!!! να παρει ταξι :peace: :peace: :peace:
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό luckyme » 17 Ιουν 2010, 23:31

maritsa έγραψε:Είχα πάει προχθές στη σχολή να επιστρέψω κάποια βιβλία στη βιβλιοθήκη. Είχα πάει πριν τις 9 και η βιβλιοθήκη δεν είχε ανοίξει ακόμα, οπότε κάθησα έξω από αυτήν και περίμενα. Μετά από λίγη ώρα αισθάνθηκα δυσφορία λόγω της "εκτεταμένης" τσιγαρίλας που υπήρχε στον όροφο και για ν' αποφύγω τις ανεπιθύμητες παρενέργειες πήγα να καθίσω στον από κάτω όροφο δίπλα στις σκάλες. Καθώς λοιπόν καθόμουν εκεί, να σου βγαίνει από το γραφείο της μία καθηγήτρια και αρχίζει ο εξής διάλογος:

Καθηγήτρια:Παρακάλω, μπορείτε να περάσετε για την εξέταση.".
Εγώ:("Τι λέει τώρα αυτή:" λέω εγώ από μέσα μου) Όχι, εγώ...
Καθηγήτρια: Ξέρω, ξέρω!! Είστε για την εξέταση των λατινικών.
Εγώ: Όχι, δεν έχω έρθει για να εξεταστώ, απλώς κάθομαι εδώ.
Καθηγήτρια: Μα για να κάθεστε εδώ πάει να πει πως περιμένετε να εξεταστείτε.
Εγώ:Όχι, τυχαία κάθησα εδώ.Απλώς έτυχε να καθίσω εδώ.
Καθηγήτρια: Δηλαδή, δεν περιμένετε για εξέταση;
Εγώ: Όχι.
Καθηγήτρια:Δεν είστε από το φιλολογικό;
Εγώ: Όχι, είμαι του Αγγλικού.
Καθηγήτρια: Α, εντάξει τότε.

Μα με το ζόρι να μ' εξετάσει;; :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh:

:jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh:
Ρε Μαριτσάκι κάτσε να σου κάνω κανα ιδιαίτερο πρωτα και μετά σε εξετάζει.....!!!!!

Λοιπόν,δική μου ιστορία.....
Τέλος Γ Λυκείου,καλοκαίρι,γυρνούσα από μπάνιο με την κολλητή μου και μας αφήνει το ΚΤΕΛ και συνεχίζαμε σπίτι με τα πόδια..εκεί που περπατούσαμε και συζητούσαμε μέσα στη ντάλα νιώθω ένα αμάξι να έρχεται σιγά-σιγά δίπλα μου..και λέω ''θα θέλει κάτι να ρωτήσει ο άνθρωπος'',και γυρίζουμε προς το μέρος του με τη φίλη μου και τι βλέπουμε???????
Spoiler:
ήταν ένας μέσα στο αμάξι ολοτσίτσιδος και μας την κουνούσε σαν σημάια....όχι τίποτα άλλο αλλά ήταν και σε small size....
Ε έμεις πάθαμε ένα σοκ και γυρίσαμε και φύγαμε τρέχοντας.......
Είναι κάτι σταυροδρόμια μαγεμένα..που συναντιόμαστε και ύστερα χανόμαστε.....
Άβαταρ μέλους
luckyme

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τιμολέων Φανφάρας » 17 Ιουν 2010, 23:34

luckyme έγραψε: Λοιπόν,δική μου ιστορία.....
Τέλος Γ Λυκείου,καλοκαίρι,γυρνούσα από μπάνιο με την κολλητή μου και μας αφήνει το ΚΤΕΛ και συνεχίζαμε σπίτι με τα πόδια..εκεί που περπατούσαμε και συζητούσαμε μέσα στη ντάλα νιώθω ένα αμάξι να έρχεται σιγά-σιγά δίπλα μου..και λέω ''θα θέλει κάτι να ρωτήσει ο άνθρωπος'',και γυρίζουμε προς το μέρος του με τη φίλη μου και τι βλέπουμε???????
Spoiler:
ήταν ένας μέσα στο αμάξι ολοτσίτσιδος και μας την κουνούσε σαν σημάια....όχι τίποτα άλλο αλλά ήταν και σε small size....
Ε έμεις πάθαμε ένα σοκ και γυρίσαμε και φύγαμε τρέχοντας.......

:jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh: :jaugh:

Άρα δεν κουνούσε την σημαία, αλλά το σημαιάκι του. :tease: :tease:
Άβαταρ μέλους
Τιμολέων Φανφάρας
Troll Fest Winner
Troll Fest Winner

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες