filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Για μπάνιο στην Αθήνα..

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Για μπάνιο στην Αθήνα..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 22 Ιουν 2010, 20:02

Καθώς το καλοκαίρι πλησιάζει,και ενώ οι περισσότερες παταλίες της Αττικής είναι στην λίστα με τις πιο βρώμικες της Ελλάδας,που μπορούμε να πάμε για μπάνιο όσο μένουμε στην πόλη χωρίς να υποστούμε την μόλυνση,και βέβαια να μην πληρώσουμε μια περιουσία σε είσοδο-ξαπλώστρες κτλ??

Εγώ νομίζω πως μόνο οι παραλίες στο Καβούρι είναι ακόμα κάπως καθαρές... :tease: :tease:
«Garde tes songes:Les sages n'en ont pas d'aussi beaux que les fous!»
La voix-Charles Baudelaire
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 7

Re: Για μπάνιο στην Αθήνα..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 22 Ιουν 2010, 22:57

σε λιγες παραλιες της Αθηνας εχω παει, αυτη που ξεχωρισα ως πιο καθαρη ειναι απεναντι απο τη λιμνη Βουλιαγμενης .Δεν ειναι κατι το συγκλονιστικο, ειναι μικρη παραλια χωρις ξαπλωστρες αλλα καθαρη ,εχει λιγους αχινους αλλα αυτο σημαινει οτι ειναι καθαρη παραλια .
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lia » 23 Ιουν 2010, 09:22

Κατερινα μου σε αυτην που λες, επειδη τρελαινομαι για μικρες παραλιες (δεν μπορω τις μεγαλες που ειναι γεματες με κοσμο!!), μπορεις να μου πεις πως παει κανεις?
Αξίζει, φίλε, να υπάρχεις για ένα όνειρο, κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...
Άβαταρ μέλους
Lia

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 23 Ιουν 2010, 10:05

Λίγο πιο έξω από την Αθήνα, στην Αγία Μαρίνα.... Πολύ ωραία!!!! και στη Βάρκιζα ήταν κάποτε ωραία αλλά τελευταία έχει γίνει... :thumbdown: :thumbdown:
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 28

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Σίβυλλα » 23 Ιουν 2010, 10:27

Αγία Μαρίνα πολύ ωραία!
επίσης για πολύ ωραία και σε ίδια απόσταση( αν αναλογιστούμε την κίνηση στην παραλιακη) είνα η λιμνη Ηραίου στο Λουτρακι
Τελευταία επεξεργασία από Σίβυλλα και 23 Ιουν 2010, 10:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Σίβυλλα

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 23 Ιουν 2010, 10:29

Επίσης, αντί να τρως μια ώρα την κίνηση στη μούρη, παίρνεις το Δελφίνι και πας ημερήσια Αγκίστρι και βρίσκεις πολύ ωραίες παραλίες!!!! όσο θα φας στη Βενζίνη είναι το εισιτήριο... και δε σου σπάνε και τα νεύρα! :lola: :lola: :lola:
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 28

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Σίβυλλα » 23 Ιουν 2010, 10:37

crocodilino έγραψε:Επίσης, αντί να τρως μια ώρα την κίνηση στη μούρη, παίρνεις το Δελφίνι και πας ημερήσια Αγκίστρι και βρίσκεις πολύ ωραίες παραλίες!!!! όσο θα φας στη Βενζίνη είναι το εισιτήριο... και δε σου σπάνε και τα νεύρα! :lola: :lola: :lola:

:lola: :lola: +100
Άβαταρ μέλους
Σίβυλλα

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 23 Ιουν 2010, 12:07

Lia έγραψε:Κατερινα μου σε αυτην που λες, επειδη τρελαινομαι για μικρες παραλιες (δεν μπορω τις μεγαλες που ειναι γεματες με κοσμο!!), μπορεις να μου πεις πως παει κανεις?

με το Ε22 βγαινεις στη σταση 'λιμνη Βουλιαγμενης' , μολις βγεις δεξια θα βρεις κατι σκαλοπατια διπλα σε ενα εστιατοριο, κατεβαινεις τα σκαλοπατια .
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gorgonokoritso » 23 Ιουν 2010, 16:55

εγω παντως την κυριακη πηγα στο διακοφτο με το τρενακι
και περασα και σουπερ!!!
happy happy happy
καθαρη παραλια
μονο που με το που μπαινεις κανεις 2-3 βηματα και μετα βαθαινει αποτομα...
αλλα δεν πειραζει.... :bangin: :bangin:
και φοβερο μπιτς μπαρ...
και οι ξαπλωστρες δωρεαν
αμα θελεις μονο παιρνεις κατι απο το μπαρ...
τελεια φαση.... :peace2: :peace2: :peace2: :peace2:
don't chase.... replace!!!

α ρε σακου..........
Spoiler:
sakuJo έγραψε: we'll meet again my love, even in outer space... :sadbye:
Άβαταρ μέλους
gorgonokoritso
Supporter
Supporter

Ευχαριστώ: 43

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 23 Ιουν 2010, 18:37

^αχ εκει πηγαινα μικρη!τι μου θυμισες!!
κατι κυμματαρες!!!!!Εικόνα
μετα βεβαια ακουστηκε πως ειχε μολυνθει για καποιο λογο..αλλα θα εχει περασει πλεον δεκαετια...
http://vimeo.com/33976434

"...η ματιά της τελευταίας στιγμής που θέλει τόσα πολλά να μεταδώσει, αλλά που τελικά δεν είναι παρά μια μάσκα, ναι, ένα προσωπείο παραμορφωμένο από ένα άδειο, ένα κενό χαμόγελο."
Χένρι Μίλερ, Ο Τροπικός του Καρκίνου
Άβαταρ μέλους
pyxlax

Ευχαριστώ: 18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dwdwnis » 24 Ιουν 2010, 10:43

εγω παω στο μαυρο λιθαρι
ειναι ακομα πιο μακρυα απο την αγια μαρινα κοντα στην Π.Φωκαια
αλλα πλεον το χει βρει πολυς κοσμος κ γινεται της καργιας..
γενικοτερα θα λεγα πως ολη η παραλιακη εχει μολυνθει γιαυτο καλο ειναι να αποφευγετε τις απαισιες θαλασσες

εγω σε μια ωραια που ειχα παει ηταν στο πορτο ραφτη
ηταν δημοτικη
πληρωνες 6 ευρω εισοδο αλλα ειχε δωρεαν ξαπλωστρες, τελειες κ πεντακαθαρες τουαλετες κ διαφορους μικροπωλητες με σταντ μεσα που πουλουσαν τζαρτζαλακια για τα οποια τρελαινομαι
γενικως αξιζε
My brain has two sides...left & right. Left has nothing right, and right has nothing left....
Άβαταρ μέλους
dwdwnis
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 24 Ιουν 2010, 15:15

^πορτο ραφτη-αυλακι ηταν καποτε καλα...τωρα πηχτρα

"...η ματιά της τελευταίας στιγμής που θέλει τόσα πολλά να μεταδώσει, αλλά που τελικά δεν είναι παρά μια μάσκα, ναι, ένα προσωπείο παραμορφωμένο από ένα άδειο, ένα κενό χαμόγελο."
Άβαταρ μέλους
pyxlax

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 24 Ιουν 2010, 19:56

pyxlax έγραψε:^πορτο ραφτη-αυλακι ηταν καποτε καλα...τωρα πηχτρα

Πόρτο Ράφτη πήγαινα μικρή με τους γονείς μου,αλλά πραγματικά πλέον είναι άθλια,έχει απίστευτο κόσμο και η παραλία είναι γεμάτη από αποτσίγαρα και σκουπίδια.. :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
Εγώ σήμερα πήγα για πρώτη φορά στα λιμανάκια στη Βουλιαγμένη και ήταν υπέροχα :woohoo: :woohoo: :woohoo: πεντακάθαρα και ζεστά happy happy happy !!!!Μόνο μειονέκτημα:δεν υπάρχει κανονική παραλία,αλλά βράχια,όπου όμως είναι πολύ όμορφα να κάθεσ;ι και δεν γεμίζεις και άμμο΄(δεν έχω χειρότερο πράγμα από το να κολλάει η άμμος πάνω μου..)!!
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό goldenrose » 24 Ιουν 2010, 21:13

στη Λούτσα είναι ωραία αλλά η θάλασσα είναι για χλμ ρηχή!! :tease:
κ στη Βραβρώνα είναι πολύ όμορφο το μέρος όταν δεν γίνεται σκωτομός από τον κόσμο
:beach: :beach: :beach: :beach:
Άβαταρ μέλους
goldenrose
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 13

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Katerina_1988 » 24 Ιουν 2010, 22:24

thaliaTh έγραψε:Εγώ σήμερα πήγα για πρώτη φορά στα λιμανάκια στη Βουλιαγμένη και ήταν υπέροχα :woohoo: :woohoo: :woohoo: πεντακάθαρα και ζεστά happy happy happy !!!!Μόνο μειονέκτημα:δεν υπάρχει κανονική παραλία,αλλά βράχια,όπου όμως είναι πολύ όμορφα να κάθεσ;ι και δεν γεμίζεις και άμμο΄(δεν έχω χειρότερο πράγμα από το να κολλάει η άμμος πάνω μου..)!!

απλα η 'προσβαση' θελει να μη φορας την κλασικη σαγιοναρα :lola: ειναι ωραια :cool:
Άβαταρ μέλους
Katerina_1988

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό konstantinak24i » 25 Ιουν 2010, 08:52

Πολύ ωραία παραλία,καθαρή και χωρίς φίσκα κόσμο(μιλώ για το κόσμο που βάζει τέρμα μουσική κατι τραγούδια μην πώ,που τρώει στη παραλία και τα παρατάει εκεί λες και οι άλλοι είμαστε μαλάκες ρε παιδί μου)είναι η Ψάθα που είναι λίγο πρίν τη Θήβα.1 ωρίτσα να πάς,όσο θες δλδ να φτάσεις Βουλιαγμένη κτλπ.Καθαρά νερά,και καθαρή παραλία.Επίσης πηγαίνω και στη Αγία Μαρίνα που δεν έχω τίποτα καλύτερο.Τρελαίνομαι :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Μονο που έχει κάτι αχινούλιδες σε κάποια μέρη και πέρισυ πάτησα έναν.Πάντως ακόμη δεν έχω πάει για μπάνιο.Ομως στις 7 τελειώνω και θα πηγαίνω κάθε μέρα
Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
konstantinak24i
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Αρχαιολογικό
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 25 Ιουν 2010, 14:18

goldenrose έγραψε:στη Λούτσα είναι ωραία αλλά η θάλασσα είναι για χλμ ρηχή!! :tease:
κ στη Βραβρώνα είναι πολύ όμορφο το μέρος όταν δεν γίνεται σκωτομός από τον κόσμο

Συγγνώμη βρε goldenrose μου,αλλά αν κοιτάξεις την λίστα με τις πιο βρώμικες παραλίες,η Λούτσα είναι στις πρώτες θέσεις μετά από αυτές του Πειραιά και της Ελευσίνας..και ακριβώς επειδή δεν ανακυκλώνεται το νερό επειδή είναι ρηχή και σε κλειστό κόλπο,είναι ασ'τα να πάνε...
Βραβρώνα δεν έχω πάει ποτέ...ξέρεις κάποια συγκεκριμένη παραλία εκεί που είναι καλή;;
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό thaliaTh » 25 Ιουν 2010, 14:23

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!!

Σύμφωνα με έρευνα του Tμήματος Γεωλογίας του Πανεπιστημίου Aθηνών, οι τιμές των βαρέων μετάλλων στα νερά του Aσωπού ξεπερνούν τις οριακές τιμές της Eυρωπαϊκής Eνωσης.
Yψηλές τιμές κολοβακτηριδίων, που ξεπερνούν τις θεσμοθετημένες οριακές τιμές της EE που είναι 100 κολοβακτηρίδια ανά 100 μιλιλίτρ νερού, βρέθηκαν στα ύδατα των ακτών: Kόρινθος Ποσειδώνιο προς Λουτράκι, Σουσάκι , Aγιοι Θεόδωροι II, Eλευσίνα αρχή, Eλευσίνα 500 μέτρα μετά, Λουτρόπυργος αρχή, Aσπρόπυργος, Aκτή Θεμιστοκλέους αρχή, Aκτή Θεμιστοκλέους Διογένης, Bοτσαλάκια, Aκτή EOT Bούλα, Aστήρ Bουλιαγμένης, Bραυρώνα, Aρτέμιδα, Σχοινιάς και Xαλκούτσι ποτάμι. H ύπαρξη υψηλού ποσοστού κολοβακτηριδίων οφείλεται στην απορροή αποχετεύσεων στη θάλασσα.
ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΑΚΟΕ 20% περισσότερη ρύπανση φέτος σε σχέση με πέρυσι “Φέτος προστέθηκαν στη λίστα των απαγορευτικών για κολύμβηση παράκτιων περιοχών ακόμη τέσσερις ακτές νομαρχίας Kορίνθο: Ποσειδώνιο Kορίνθου προς Λουτράκι, Nέας Περάμου προς το στρατόπεδο και αυτή της Aρτέμιδος” επισημαίνει ο πρόεδρος του ΠAKOE και προσθέτει: “H μόλυνση και η ρύπανση στις 93 παραλίες που πραγματοποιήσαμε μετρήσεις είναι κατά 20% μεγαλύτερη σε σχέση με την περσινή χρονιά..

Δερματολογικά προβλήματα
Φέτος η ρύπανση από λάδια και από γράσα είναι δραματική. Oι τιμές των νιτρικών και των φωσφορικών, ρύποι οι οποίοι προέρχονται από λύματα, λιπάσματα και απορρυπαντικά, είναι διπλάσιες από πέρυσι. Eπίσης ιδιαίτερα αυξημένες είναι και οι τιμές των κολοβακτηριδίων κάθε καλοκαίρι σύμφωνα με την Eθνική Στατιστική Yπηρεσία έχουμε αύξηση γυναικολογικών και δερματολογικών προβλημάτων, εξαιτίας της θαλάσσιας μόλυνσης”. “Tο γεγονός ότι ανάμεσα στις παραλίες αυτές ορισμένες έχουν και γαλάζια σημαία, συμβαίνει γιατί οι ιδιωτικοί φορείς που διενεργούν τις δειγματοληψίες για την απονομή γαλάζιας σημαίας τις πραγματοποιούν τον Aπρίλιο. Παίρνουν ένα δείγμα καθημερινά, το οποίο όμως δεν μπορεί να είναι αντιπροσωπευτικό της κατάστασης. Διότι για να είναι ένα δείγμα αξιόπιστο θα Πρέπει οι δειγματοληψίες να γίνονται διαφορετικές ώρες, να λαμβάνονται δείγματα νερού στην επιφάνεια, στα 5 εκατοστά , στα 30 εκατοστά και στο ίζημα. O Aπρίλιος δεν είναι μήνας αιχμής για τις παραλίες και επιπλέον τα ξενοδοχεία είναι άδεια. Θα πρέπει ακολούθως να εξετάζονται οι βιολογικοί και να διαπιστώνεται εάν λειτουργούν σωστά και αν οι υπερχειλίσεις τους διαρρέουν στη θάλασσα. Eπίσης θεωρώ ότι οι μετρήσεις θα πρέπει να γίνονται από ανεξάρτητους φορείς.

Tο ΠAKOE συνιστά στους πολίτες να προσέχουν σε ποια νερά κολυμπούν. Nα μην κολυμπούν όταν η θάλασσα πρασινίζει, γιατί τότε είναι γεμάτη σάπια φύκια και πλαγκτόν. Aν η επιφάνειά της ιριδίζει, τότε είναι γεμάτη πετρέλαιο, πίσσες, λάδια και απόβλητα βόθρων.

Νεοπλασίες και δερματίτιδες
Eπομένως να μην μπαίνουν σε νερά που το χρώμα τους είναι βαθύ πράσινο και σε θάλασσα που έχει πετρέλαιο, λάδια και απόβλητα βόθρων. Oι βρωμιές αυτές προκαλούν καρκίνο της μήτρας, νεοπλασίες και χρόνιες δερματίτιδες. Nα μην αναδεύουν τη θάλασσα όταν υπάρχει λάσπη στον βυθό. H ύπαρξη λάσπης υποδηλώνει την ύπαρξη μολύβδου και υδραργύρου, που την ανατάραξη μπορεί να εισέλθουν στον οργανισμό από το στόμα και τους πόρους του δέρματος”.

Ποιες είναι οι 48 βρώμικες ακτές
* 1. Πέραμα
* 2. Aκτή Θεμιστοκλέους (αρχή)
* 3. Aκτή Θεμιστοκλέους (Tσακός)
* 4. Aκτή Θεμιστοκλέους (Διογένης)
* 5. Bοτσαλάκια
* 6. Eδεμ
* 7. Kαλαμάκι
* 8. EOT Aλίμου (Γαλάζια σημαία)
* 9. Γλυφάδα
* 10. Πλαζ Aστήρ Γλυφάδα (A)
* 11. Πλαζ Aστήρ Γλυφάδα (B)
* 12. Aκτή EOT Bούλα
* 13. Aστήρ Bουλιαγμένης
* 14. Bάρκιζα
* 15. Aκτή EOT Bάρκιζα
* 16. Λαγονήσι
* 17. Παλαιά Φώκαια
* 18. Λαύριο
* 19. Δασκαλειό Kερατέας
* 20. Aυλάκι
* 21. Bραυρώνα
* 22. Aρτέμιδα
* 23. Pαφήνα
* 24. Nέα Mάκρη
* 25. Σχοινιάς
* 26. Σκάλα Ωρωπού
* 27. Xαλκούτσι (Ποτάμι 1)
* 28. Xαλκούτσι (Πηγαδάκια 2)
* 29. Kόρινθος (Nομαρχία)
* 30. Kόρινθος (500μ. Πατρα)
* 31. Kόρινθος (Ποσειδώνιο προς Λουτράκι)
* 32. Iσθμια I
* 33. Iσθμια II
* 34. Σουσάκι
* 35. Motor Oil
* 36. Aγιοι Θεόδωροι II
* 37. Aλσος Kέντρο
* 38. Kινέττα (Camping Costa)
* 39. Eλευσίνα αρχή
* 40. Eλευσίνα ( 500 μέτρα μετά)
* 41. Eλευσίνα (Kαφέ O Φονιάς)
* 42. Nέα Πέραμος OTE
* 43. Nέα Πέραμος (μετά το στρατόπεδο)
* 44. Nέα Πέραμος (στα 400 μέτρα )
* 45. Λουτρόπυργος (αρχή)
* 46. Λουτρόπυργος
* 47. Aσπρόπυργος
* 48. Aσπρόπυργος

πηγή:www.lathrometanastis.gr

ΔΕν ξέρω κάτα πόσο ισχύουν αυτά,καθώς μου φαίνονται λίγο υπερβολικά,αλλά καλό είναι να προσέχουμε!!!Τουλάχιστον για την Λούτσα,το ξέρω από προσωπική πείρα ότι μπορεί να πάθεις δερματίτιδα αν πας εκεί για μπάνιο.. :tease: :tease:
Άβαταρ μέλους
thaliaTh
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό pyxlax » 25 Ιουν 2010, 14:59

thaliaTh έγραψε:
goldenrose έγραψε:στη Λούτσα είναι ωραία αλλά η θάλασσα είναι για χλμ ρηχή!! :tease:

Συγγνώμη βρε goldenrose μου,αλλά αν κοιτάξεις την λίστα με τις πιο βρώμικες παραλίες,η Λούτσα είναι στις πρώτες θέσεις μετά από αυτές του Πειραιά και της Ελευσίνας..και ακριβώς επειδή δεν ανακυκλώνεται το νερό επειδή είναι ρηχή και σε κλειστό κόλπο,είναι ασ'τα να πάνε...
Βραβρώνα δεν έχω πάει ποτέ...ξέρεις κάποια συγκεκριμένη παραλία εκεί που είναι καλή;;

βραβρωνα ειχα παει παλια και ηταν απαισια :cry: τι να πω μπορει να ημουν σε ασχημο σημειο...αλλα φυκι τιγκα :sadbye:

Άβαταρ μέλους
pyxlax

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό anastasia r » 13 Ιούλ 2010, 03:15

2 φορες πηγα για μπανιο αθηνα. στη βαυρωνα δε μ αρεσε. αλλα στο πορτο ραφτη που πηγαμε στα βραχακια, κααι οχι στην οργανωμενη παραλια ενθουσιαστηκα. καθαρο ,βαθυ μπλε νερο. δεν περιμενα να δω κοντα στην αθηνα
Ποιες λέξεις μέσα σου σαπίζουν και δε θέλουν να βγουν??
Άβαταρ μέλους
anastasia r

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες