filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Aνταλλαγή Mαθημάτων

Περάστε ευχάριστα και δημιουργικά την ελεύθερή σας ώρα και γνωρίστε νέους φίλους.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά στον οδηγό εύρεσης ενοτήτων μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Aνταλλαγή Mαθημάτων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 15 Σεπ 2010, 00:36

Λοιπόοον...Σκέφτηκα ότι θα ήταν χρήσιμο να γράφει εδώ ο καθένας τι μαθήματα μπορεί και θέλει να ανταλλάξει, π.χ. μαθήματα ισπανικών για μαθήματα αγγλικών, μουσικής και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Φιλοσοφική είμαστε, σίγουρα υπάρχουν πολλά ενδιαφέροντα πράγματα.

Φυσικά θα μπορούσε όποιος θέλει να το κάνει αυτό να γράφει απλώς στις "μικρές αγγελίες", αλλά νομίζω ότι θα προχωρήσει πιο πολύ έτσι (όπως και το αντίστοιχο θέμα όπου χαρίζονται βιβλία). Anyway αν δεν είναι και τόσο έξυπνο όσο ακούγεται μέσα στο κεφάλι μου :sorry: φταίει το ξενύχτι της εξεταστικής και ας το κλειδώσουν οι διαχειριστές... :peace2:
Άβαταρ μέλους
mzep
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 76

Re: Aνταλλαγή Mαθημάτων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 16 Σεπ 2010, 23:29

Ας ξεκινήσω λοιπόν...Ανταλλάσσω μαθήματα αγγλικών για ισπανικά, ιταλικά ή τούρκικα.
Άβαταρ μέλους
mzep
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dwdwnis » 24 Δεκ 2010, 22:35

εννοεισ δλδ να συνεννοηθουμε μεταξυμας και εγω πχ να σου κανω μαθηματα ιταλικων κ εσυ σε μενα αγγλικων?
το επιασα το κονσεπτ?
My brain has two sides...left & right. Left has nothing right, and right has nothing left....
Άβαταρ μέλους
dwdwnis
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gorgonokoritso » 24 Δεκ 2010, 23:07

ναι αυτο εννοοει...
το βρηκες... :clapping: :clapping: :clapping:
αλλα εχει περασει καιρος απο τοτε και ισως εχει βρει ηδη ατομο... :oops: :oops:
don't chase.... replace!!!

α ρε σακου..........
Spoiler:
sakuJo έγραψε: we'll meet again my love, even in outer space... :sadbye:
Άβαταρ μέλους
gorgonokoritso
Supporter
Supporter

Ευχαριστώ: 43

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dwdwnis » 24 Δεκ 2010, 23:27

ναι αλλα εγω δεν ξερω ιταλικα...μουαχαχαχα

απλα ηθελα να δω αν ειναι αυτο το κονσεπτ γιατι δεν ζητα μονο για τον εαυτο του
μπορω να ζητησω κ εγω καποια μαθηματα κ να ανταλαξω καποιες απο τις πολυτιμες γνωσεις μου
My brain has two sides...left & right. Left has nothing right, and right has nothing left....
Άβαταρ μέλους
dwdwnis
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gorgonokoritso » 24 Δεκ 2010, 23:32

ναι βρε...
αν εχεις κατι υπ'οψην ποσταρε το...
μπορει καποιος να μπορεσει αν σε βοηθησει.... :peace2: :peace2: :peace2:
don't chase.... replace!!!

α ρε σακου..........
Spoiler:
sakuJo έγραψε: we'll meet again my love, even in outer space... :sadbye:
Άβαταρ μέλους
gorgonokoritso
Supporter
Supporter

Ευχαριστώ: 43

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Anastasia P. » 26 Δεκ 2010, 19:16

Συγχαρήτηρια για αυτή τη θεματική, είναι πολύ ενδιαφέρον ιδέα...
Είμαι φοιτήτρια στη γαλλική φιλολογία και Θα ήθελα να ανταλλάξω μαθήματα γαλλικών όλων των επιπέδων με μαθήματα γερμανικών και ιταλικών. Βρίσκομαι σε αρχάριο επίπεδο στα γερμανικά και στα ιταλικά οπότε υποθέτω ότι ένας φοιτήτης/τρια του γερμανικού ή του ιταλικού αντίστοιχα θα μπορούσε εύκολα να ανταποκριθεί σε κάτι τέτοιο.Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου στο nlhasard@hotmail.gr
Άβαταρ μέλους
Anastasia P.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 31 Δεκ 2010, 00:20

Κ εγώ έκανα αγγλικά με αντάλλαγμα ισπανικά κ ήταν πολύ ωραίααα (τώρα σταμάτησα για άλλους λόγους) :up:
Άβαταρ μέλους
mzep
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό antamuse » 02 Ιαν 2011, 14:18

Πολύ ενδιαφέρουσα στήλη!! Λοιπόν ως φοιτήτρια της αγγλικής φιλολογίας ανταλλάσω μαθήματα αγγλικών με ισπανικά!! Αν ενδιαφέρεται κάποια φοιτήτρια της ισπανικής φιλολογίας ας μου στείλει π.μ.!!!! :woohoo: :clapping: :happy: :thxx:
"Whatever it is you are feeling
Is a perfect reflection
Of what is in the process
Of becoming. "
Άβαταρ μέλους
antamuse

Σχολή/Τμήμα: Αγγλικής γλώσσας και φιλολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kardoula » 05 Ιαν 2011, 19:29

γεια και απο μενα... αν και δευτεροετης φιλολογιας ειμαι καινουρια στο φορουμ... μ αρεσει η προταση περι ανταλλαγης μαθηματων... θα ηθελα ειτε καποια μαθηματα ιταλικων για ασχετους ειτε μαθηματα γαλλικων επιπεδου β1-β2.. εχω προφισιενσι στα αγγλικα αν ενδιαφερεται καποιοσ... η θα μπορουσα να ανταλλαξω τα μαθηματα με σημειωσεισ του τμηματος μου.. ξεφευγω λιγο απ τ θεμα αλλα ειμαι της ελληνικησ τι να κανουμε.. :thxx:
Άβαταρ μέλους
kardoula

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ginastam2009 » 23 Ιουν 2011, 18:24

Καλησπέρα κ από εμένα!!! Καλή επιτυχία σε όλους τώρα στην εξεταστική κ καλά αποτελέσματα!!! Είμαι κ εγώ φοιτήτρια στη γαλλική φιλολογία κ παραδίδω μαθήματα εδώ κ δύο χρόνια σε όλες τις βαθμίδες. Αν γνωρίζετε κάτι παρακαλώ στείλτε μου μνμ στο ε μαιλ geo_018315@yahoo.gr Έχω κάνει κ τριμηνη πρακτική σε ελληνογαλλικό κολλέγιο, όπου έμαθα πολλά πράγματα. Με ενδιαφέρει επίσης να ανταλλάξω μάθηματα με κάποιον που να γνωρίζει ισπανικά ή ιταλικά (αν κ θα προτιμούσα ισπανικά).
Άβαταρ μέλους
ginastam2009
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 26 Ιουν 2011, 15:39

Παιδιά ανανεώνω την αγγελία. Ανταλάσσω μαθήματα αγγλικών με ιταλικά, ισπανικά, γερμανικά, τούρκικα, ό,τι να 'ναι ρε παιδί μου :lola:
btw αυτό το site είναι πολύ καλό για ανταλλαγές μαθημάτων κ άλλων πραγμάτων http://fasouli.wordpress.com/
Άβαταρ μέλους
mzep
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό makia » 29 Ιουν 2011, 02:45

χχμμμ καλή φάση :cool: ....ανταλλάζω γαλλικούλια με αγγλικά ισπανικά ιταλικά τουρκικα γερμανικά σουαχίλι κινεζικα......ότι δήποτε..... :"ηαρηαρ": σουαχίλι και κινεζικα δυστυχώς δε θα υπάρχει κάποιος να μου μάθει.... λοιπόν ενδιαφέρομαι για αγγλικά επιπεδου lower+ , ιταλικά και ισπανικά δεν έχω ιδέα....τουρκικα και γερμανικά καλοδεχούμενα και αυτά...ότι μαθαίνει κανεις καλο είναι...... :friends:
Τελευταία επεξεργασία από dr.strangelove και 07 Νοέμ 2012, 23:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Μετατροπη greeklish
Άβαταρ μέλους
makia

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό StraWberRy_20 » 29 Ιουν 2011, 03:26

Eξαιρετική αυτή η ενότητα!!!δυστυχώς δεν έχω και πολλά να ανταλλάξω (καθότι φιπιψίνα), εκτός από ελληνικά ή αγγλικά (κατέχω proficiency) ή έστω βοήθεια στα αρχαία, για μαθήματα γαλλικών... :tease: :tease: :tease:
Άβαταρ μέλους
StraWberRy_20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dumspirospero » 29 Ιουν 2011, 03:35

makia έγραψε:χχμμμ καλή φάση :cool: ....ανταλλάζω γαλλικούλια με αγγλικά ισπανικά ιταλικά τουρκικα γερμανικά σουαχίλι κινεζικα......ότι δήποτε..... :"ηαρηαρ": σουαχίλι και κινεζικα δυστυχώς δε θα υπάρχει κάποιος να μου μάθει.... λοιπόν ενδιαφέρομαι για αγγλικά επιπεδου lower+ , ιταλικά και ισπανικά δεν έχω ιδέα....τουρκικα και γερμανικά καλοδεχούμενα και αυτά...ότι μαθαίνει κανεις καλο είναι...... :friends:

makia καλωσήρθες στο φόρουμ. Γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες εδώ. :peace2:
Τελευταία επεξεργασία από dr.strangelove και 07 Νοέμ 2012, 23:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αιτία: Μετατροπη greeklish
όσα δεν φτάνει ο ντουμ..

Spoiler:
τα κάνει γιγαντοσουβλάκια!
Άβαταρ μέλους
dumspirospero
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Ιστορία μου αμαρτία μου..
Ευχαριστώ: 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό JorgePeron » 21 Ιούλ 2011, 02:34

Από Οκτώβριο άνετα κάνω Ισπανικά σε όποιον θέλει,την παλεύω άνετα μέχρι τα μέσα επίπεδα. Εις αντάλλαγμα άνετα θα ρεφρεσκάριζα τα γαλλικά μου.
Άβαταρ μέλους
JorgePeron

Σχολή/Τμήμα: Ισπανική Φιλολογία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Poppet » 11 Σεπ 2011, 03:51

Καλημέρα!! μόλις ανακάλυψα αυτή την κατηγορία δημοσιεύσεων!!

Εγώ μπορώ να "προσφέρω" Αραβικά σε επίπεδα αρχαρίων! όποια-ος ενδιαφέρεται εδώ είμαι!!! Δεκτές όλες οι γλώσσες εκτός από αγγλικά που το κατέχω το σπορ :Ρ κ' γερμανικά που δε μου αρέσουν (χωρίς παρεξήγηση :) )
Cogito ergo Dubito ergo Sum
Άβαταρ μέλους
Poppet

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Μεσογειακών Σπουδών, Κατεύθυνση Γλωσσολογίας Ν.Α. Μεσογείου
Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό santiago » 21 Σεπ 2011, 13:12

Γεια σας! Εγώ έχω αποφοιτήσει από το φιλολογικό και ψάχνω Ισπανόφωνο/-η κατά προτίμηση (ή φοιτητή του ισπανικού) για να μην ξεχάσω τα ισπανικά μου, τα οποία είναι σε πολύ καλό επίπεδο. Συζήτηση θέλω βασικά να κάνω και όχι μάθημα και ανταλλάσσω με αρχαία/νέα ελληνικά και αγγλικά!Αν έχετε ιδέα για κάποιον erasmus π.χ που να ενδιαφέρεται, θα ήταν ιδανικό!
Επίσης,για τους Έλληνες κάνω ισπανικά (αρχαία φαντάζομαι δε θέλει κανείς) για ιταλικά ή γαλλικά. Για όποιον ενδιαφέρεται,έχω άδεια διδασκαλίας και δούλευα στην Ισπανία παλιότερα.
Ευχαριστώ :thxx:
Άβαταρ μέλους
santiago

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό phoebe1 » 30 Νοέμ 2011, 11:06

Είμαι καθηγήτρια γαλλικών και θα με ενδιέφερε ανταλλαγή μαθημάτων με ιταλικά ή ισπανικά σε αρχάριο επίπεδο. Ιταλικά έχω κάνει κάποια μαθήματα στο παρελθόν και έχω και βιβλία. Ισπανικά ποτέ. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm. Μένω στον Πειραιά.

Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
phoebe1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό efi87 » 02 Ιαν 2012, 01:17

Προσφερω ιταλικα ( εχω ζησει στην ιταλια, εχω κανει το ερασμους μου εκει και εχω δουλεψει ) για ανταλλαγη με αγγλικα ( θελω να τα θυμηθω λιγο γιατι τα εχω αφησει ). Πιο πολυ ενδιαφερομαι για συζητηση κλπ, ετσι να τα θυμηθω λιγακι. Οποιος θελει ας μου στειλει πμ :cool: :thxx:
Άβαταρ μέλους
efi87

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικές συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες