filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Αν διαθέτετε σημειώσεις και θέλετε να τις δώσετε στο φόρουμ επικοινωνήστε με κάποιον της συντονιστικής ομάδας.

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Επαναπατρισμός !

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Επαναπατρισμός !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Grayfox » 10 Αύγ 2017, 14:39

Φίλοι του forum καλησπέρα !

Έπειτα από 5 χρόνια απουσίας από την σχολή μου (Πρόγραμμα) για προσωπικούς/οικονομικούς λόγους, μου δόθηκε η δυνατότητα να συνεχίσω τις σπουδές μου ! Από ό,τι βλέπω έχουν αλλάξει πολλά όσον αφορά το πρόγραμμα σπουδών και τα μαθήματα ! Δυστυχώς έχω χάσει τις επαφές με τους παλιούς μου συμφοιτητές και δεν δικαιούμαι νέα συγγράματα. Το μόνο που έχω στα χέρια μου είναι μια αναλυτική βαθμολογία. Ποίες πρώτες κινήσεις προτείνετε παιδιά ? Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη !!! :thxx:

Υ.Γ Μάλλον βρίσκομαι σε λάθος topic, παρακαλώ ας με συγχωρέσουν οι administrator ! :peace:
Άβαταρ μέλους
Grayfox

Ευχαριστώ: 0

Επαναπατρισμός !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Σελήνη » 10 Αύγ 2017, 15:17

Απ' ότι καταλαβαίνω δεν έχεις δηλώσει τα μαθήματα τουλάχιστον του προηγούμενου εξαμήνου, οπότε έχεις κάψει τον Σεπτέμβρη.

Για αρχή, νομίζω καλό θα ήταν να ανέβεις στη σχολή, όταν ξεκινήσουν τα μαθήματα και σε περίπτωση που δεν μπορείς να παρακολουθήσεις τις παραδόσεις, μπορείς τουλάχιστον να μιλήσεις με κάποι@ συμφοιτητ@ σου για να σε κατατοπίσει και να σου επισημάνει τις ιδιαιτερότητες όποιων μαθημάτων σε ενδιαφέρει να δώσεις στο χειμερινό εξάμηνο. Μετά είναι το δυσκολότερο κομμάτι. Να βρεις κάποιο/-α άτομο/-α για τις σημειώσεις. Εφόσον, δεν δικαιούσαι συγγράμματα ή θα πρέπει να ανεβαίνεις συχνά στη σχολή στη βιβλιοθήκη ή να δώσεις πολλά στις φωτοτυπίες. :confused:

Καλό διάβασμα και καλή επιτυχία! :clapping:
Άβαταρ μέλους
Σελήνη
Administrator
Administrator

Σχολή/Τμήμα: Ιστορίας και Αρχαιολογίας
Ευχαριστώ: 16

Επαναπατρισμός !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Grayfox » 10 Αύγ 2017, 15:50

Σελήνη έγραψε:Απ' ότι καταλαβαίνω δεν έχεις δηλώσει τα μαθήματα τουλάχιστον του προηγούμενου εξαμήνου, οπότε έχεις κάψει τον Σεπτέμβρη.

Για αρχή, νομίζω καλό θα ήταν να ανέβεις στη σχολή, όταν ξεκινήσουν τα μαθήματα και σε περίπτωση που δεν μπορείς να παρακολουθήσεις τις παραδόσεις, μπορείς τουλάχιστον να μιλήσεις με κάποι@ συμφοιτητ@ σου για να σε κατατοπίσει και να σου επισημάνει τις ιδιαιτερότητες όποιων μαθημάτων σε ενδιαφέρει να δώσεις στο χειμερινό εξάμηνο. Μετά είναι το δυσκολότερο κομμάτι. Να βρεις κάποιο/-α άτομο/-α για τις σημειώσεις. Εφόσον, δεν δικαιούσαι συγγράμματα ή θα πρέπει να ανεβαίνεις συχνά στη σχολή στη βιβλιοθήκη ή να δώσεις πολλά στις φωτοτυπίες. :confused:

Καλό διάβασμα και καλή επιτυχία! :clapping:

Ευχαριστώ πολύ για την ταχύτατη απάντηση ! Από ότι καταλαβαίνω τα περισσότερα μαθήματα κινούνται μέσω σημειώσεων και λιγότερο μέσω συγγραμάτων. Φαντάζομαι σε ηλεκτρονική μορφή δεν θα υπάρχουν... Πέρα από τον κύκλο των υποχρεωτικών μαθημάτων, μπορώ να δώ κάπου πόσα επιλεγόμενα πρέπει να πάρω και αν γίνονται όντως ? Με την έννοια ότι έχει συγκροτηθεί τμήμα και θα εξεταστεί το Χ επιλεγόμενο ?

Σ'ευχαριστώ για τον χρόνο σου ! :thxx:
Άβαταρ μέλους
Grayfox

Επαναπατρισμός !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Σελήνη » 10 Αύγ 2017, 16:48

Έχει να κάνει με τον καθηγητή και το ίδιο το μάθημα. Γι' αυτό είπα να προσεγγίσεις κάποι@ συμφοιτητ@, για να δεις τι παίζει και τι χρειάζεται να διαβάσεις για κάθε μάθημα. Κάποιοι καθηγητές συνήθως ανεβάζουν κάποια pdf ή παρουσιάσεις των μαθημάτων τους στο eclass για να βοηθήσουν τους φοιτητές, άλλοι πάλι τίποτα.

Στο τελευταίο ερώτημα δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά. Καλό είναι να ρωτήσεις τη γραμματεία ή κάποιον κατατοπισμένο συμφοιτητή.

:welcome: , επίσης! :happy:
Άβαταρ μέλους
Σελήνη
Administrator
Administrator

Σχολή/Τμήμα: Ιστορίας και Αρχαιολογίας
Ευχαριστώ: 16

Επαναπατρισμός !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό toniatsoum » 12 Αύγ 2017, 00:16

Αν θες πληροφορίες για κάποιο μάθημα ή πιο συγκεκριμένα για κάποιους καθηγητές, feel free to message me (όπως λένε και στο χωριό μου). Ελπίζω ότι μπορώ να σε βοηθήσω και με σημειώσεις, όπου έχω, και αν μπορώ, να σου δανείσω και κάποια συγγράμματα. :study:
Άβαταρ μέλους
toniatsoum

Ευχαριστώ: 2

Επαναπατρισμός !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Grayfox » 16 Αύγ 2017, 02:27

toniatsoum έγραψε:Αν θες πληροφορίες για κάποιο μάθημα ή πιο συγκεκριμένα για κάποιους καθηγητές, feel free to message me (όπως λένε και στο χωριό μου). Ελπίζω ότι μπορώ να σε βοηθήσω και με σημειώσεις, όπου έχω, και αν μπορώ, να σου δανείσω και κάποια συγγράμματα. :study:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την πρόθεσή σου ! Είμαι εκτός, από 19 του μήνα θα είμαι Αθήνα. Η βοήθειά σου είναι σωτήρια ! Νά'σαι καλά και χρόνια πολλά !
Τελευταία επεξεργασία από Grayfox και 16 Αύγ 2017, 02:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Grayfox

Επαναπατρισμός !

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό toniatsoum » 27 Αύγ 2017, 03:37

Grayfox έγραψε:
toniatsoum έγραψε:Αν θες πληροφορίες για κάποιο μάθημα ή πιο συγκεκριμένα για κάποιους καθηγητές, feel free to message me (όπως λένε και στο χωριό μου). Ελπίζω ότι μπορώ να σε βοηθήσω και με σημειώσεις, όπου έχω, και αν μπορώ, να σου δανείσω και κάποια συγγράμματα. :study:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την πρόθεσή σου ! Είμαι εκτός, από 19 του μήνα θα είμαι Αθήνα. Η βοήθειά σου είναι σωτήρια ! Νά'σαι καλά και χρόνια πολλά !

Στη διάθεσή σου! :)
Άβαταρ μέλους
toniatsoum

Ευχαριστώ: 2

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης