filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Πτυχιακή εργασία

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ms_dragonforce » 17 Οκτ 2012, 21:00

καλησπέρα! έχω μια απορία... έχουν αρχίσει οι δηλώσεις των φοιτητών για το θέμα της πτυχιακής τους στη γραμματεία του τομέα ψυχολογίας;
ευχαριστώ :thxx:
Άβαταρ μέλους
ms_dragonforce

Σχολή/Τμήμα: Πρόγραμμα Ψυχολογίας
Ευχαριστώ: 0

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ange91 » 16 Νοέμ 2012, 18:12

καλησπέρα! υπάρχει κανείς που να έχει τελειώσει την πτυχιακή του ή τουλάχιστον να έχει μπει στη διαδικασία χορηγησης των ερωτηματολογίων? θέλω να ρωτήσω για ένα ζήτημα που δεν είδα να συζητείται καθόλου... πληρώσατε για τα δικαιώματα χρήσης των ερωτηματολογίων και αν ναι, περίπου ποιο ήταν το ποσό(αν δεν ειμαι αδιάκριτη)? :tease:
Μερικές φορές αισθάνομαι οτί η εξυπνάδα μου επισκιάζει την ομορφιά μου...

*Αναζήτηση Συντονιστή για το τμήμα Φ.Π.Ψ.*
Άβαταρ μέλους
ange91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: φιλοσοφικη: προγραμμα ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 33

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panos5 » 17 Νοέμ 2012, 22:46

Ξέρετε πότε είναι η προθεσμία παράδοσης της πτυχιακής για το χειμερινό εξάμηνο;
Άβαταρ μέλους
panos5

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό VizardNick » 18 Νοέμ 2012, 13:50

panos5 έγραψε:Ξέρετε πότε είναι η προθεσμία παράδοσης της πτυχιακής για το χειμερινό εξάμηνο;

Νομίζω ότι συνηθίζεται να εξετάζονται οι πτυχιακές εργασίες λίγες μέρες πριν την έναρξη των εξεταστικών(χειμερινού/εαρινού).Φυσικά μπορείς να ρωτήσεις τον καθηγητή που σε βοηθά στην εκπόνηση της πτυχιακής σου να σου πει με σιγουριά πότε πρέπει να την έχεις έτοιμη για εξέταση.
Για τους λατρεμενους μου κομματολαγνους και τους ψευτουπαλληλους του λαου:
The accumulated filth of all their sex and murder will foam up about their waists and all the whores and politicians will look up and shout save us!...And i'll look down and whisper...''no''.(Rorshach) ,απ τη σ.3 του 1 τευχους του Watchmen.

Και κατι το οποιο ελπιζω να συμβει συντομα:One day I know the dam will collapse and we will be the current! Enter Shikari,Solidarity
http://www.youtube.com/watch?v=5CRO3xtYuY4
Άβαταρ μέλους
VizardNick
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφική,Πρόγραμμα Ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 10

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ange91 » 18 Νοέμ 2012, 14:22

ναι, δε νομιζω να υπαρχει συγκεκριμενη καταληκτικη ημερομηνια... απλα θα πρεπει πριν την εξεταστικη να εχεις βρει τα μελη της επιτροπης σου κ να τους παραδωσεις την εργασια για να προλαβουν να την διαβασουν... θα συμφωνησω πως το καλυτερο ειναι να ρωτησεις τον εποπτη σου! :cool:

Άβαταρ μέλους
ange91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rainbow » 19 Νοέμ 2012, 20:46

ange91 έγραψε:καλησπέρα! υπάρχει κανείς που να έχει τελειώσει την πτυχιακή του ή τουλάχιστον να έχει μπει στη διαδικασία χορηγησης των ερωτηματολογίων? θέλω να ρωτήσω για ένα ζήτημα που δεν είδα να συζητείται καθόλου... πληρώσατε για τα δικαιώματα χρήσης των ερωτηματολογίων και αν ναι, περίπου ποιο ήταν το ποσό(αν δεν ειμαι αδιάκριτη)? :tease:

Κοίτα, απ' τη στιγμή που ένας ερευνητής φτιάχνει ένα ερωτηματολόγιο μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για ερευνητικούς σκοπούς δωρεάν,
χωρίς να πληρώσεις κάτι, εκτός κι αν είναι κάποια κλίμακα ή test που χρειάζεται ειδική άδεια χορήγησης όπως είναι πχ το WISC.
Δε χρειάζεται επομένως να πληρώσεις για να το χρησιμοποιήσεις-εκτός κι αν είναι ειδική περίπτωση- απλώς θα αναφέρεις το όνομά του κατασκευαστή.
Μην παραθέσεις όμως τα ερωτηματολόγια ή τις κλίμακες στο παράρτημα ή σε κάποιο άλλο σημείο της εργασίας σου, γιατί ισχύουν πνευματικά δικαιώματα!(εκτός βέβαια, από τα αυτοσχέδια) Καλύτερα να μιλήσεις όμως γι' αυτό με τον επόπτη που έχεις γιατί εξαρτάται και από το ψυχομετρικό εργαλείο που θα χρησιμοποιήσεις!
What if we don't exist??
Άβαταρ μέλους
rainbow
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφική: Τμήμα Ψυχολογίας
Φύλο: Ανελέητο :p
Ευχαριστώ: 39

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ange91 » 19 Νοέμ 2012, 22:26

^μακαρι να ηταν ετσι τα πραγματα... πιστευω πως απο τη στιγμη που οι σκοποι ειναι ερευνητικοι και μαλιστα εκπαιδευτικοι :dfg: θα επρεπε να παρεχονται δωρεαν τα δικαιωματα χρησης. υποτιθεται κανουμε κ μια προαγωγη της επιστημης!
ρωταω τις τιμες, διοτι για ενα ερωτηματολογιο που ρωτησα, το ποσο που μου ζητησαν ξεπερνα κατα πολυ τις δυνατοτητες μου και, πιστευω, τις οικονομικες δυνατοτητες κάθε φοιτητη... απλα θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει ελπιδα να βρω κατι σε λογικη τιμη η δωρεαν(που πιστευω πως εχω ελπιδες, απλα ετυχα να εχει τα πνευματικα δικαιωματα εταιρεια και οχι πχ, καποιος καθηγητης πανεπιστημιου).

Άβαταρ μέλους
ange91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rainbow » 19 Νοέμ 2012, 22:51

Ναι, γι' αυτό είπα πως εξαρτάται από το ερωτηματολόγιο που θα χρησιμοποιήσεις... :tease:
Δεν ξέρω ποιο θέλεις, ίσως έπεσες στην περίπτωση, αν είναι στείλε μου πμ μήπως ρωτήσω για το συγκεκριμένο...
What if we don't exist??
Άβαταρ μέλους
rainbow
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφική: Τμήμα Ψυχολογίας
Φύλο: Ανελέητο :p
Ευχαριστώ: 39

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ange91 » 21 Νοέμ 2012, 13:26

θενκς. :tease:
παντως και για ενα άλλο που ρώτησα, που είναι ξένο και σταθμισμένο στα ελληνικά, μου είπαν πως η άδεια πρέπει να έρθει από το εξωτερικό!

Άβαταρ μέλους
ange91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό evapet » 20 Φεβ 2013, 15:01

Παιδιά για την παρουσιαση χρειαζεται παουερποιντ η απλα παω εκει με τις σημειωσεις μου και τους τα λεω?
Άβαταρ μέλους
evapet

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό evapet » 13 Μαρ 2013, 20:11

Παλι εγω! Παρουσιασα τη πτυχιακη μου 22/2 και ο βαθμος δεν εχει περαστει ακομα. Να ανησυχω? Επρεπε να παω να δηλωσω κατι στη γραμματεια? :confused:
Άβαταρ μέλους
evapet

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jo2 » 14 Μαρ 2013, 02:17

Όχι, μην ανησυχείς! Μετά το τέλος της εξεταστικής και αφού έχουν εξεταστεί ΟΛΕΣ οι πτυχιακές, η γραμματεία παραλαμβάνει τα αποτελέσματα και τους βαθμούς για όλες τις πτυχιακές που εξετάστηκαν και τις περνάει όλες μαζί. Κι εγώ είχα ανησυχήσει όταν είχα εξεταστεί γιατί αργούσαν να την περάσουν, αλλά μου απάντησαν αυτό. Την εργασία σου με το βαθμό και τις υπογραφές της επιτροπής την έχεις παραδώσει, έτσι;
Άβαταρ μέλους
jo2

Ευχαριστώ: 1

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό evapet » 14 Μαρ 2013, 17:17

Η καθηγητρια με εστειλε με ενα χαρτι που ειχε τις υπογραφες και τη βαθμολογια μου και ενα cd με την εργασια μου στο τομεα ψυχολογιας, οχι στη γραμματεια.
Άβαταρ μέλους
evapet

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jo2 » 15 Μαρ 2013, 01:56

Ναι, στον τομέα εννοούσα, ξέχασα να το αναφέρω, συγγνώμη! Οπότε είσαι εντάξει. Μην ανησυχείς! Μια μικρή καθυστέρηση είναι φυσιολογική.
Άβαταρ μέλους
jo2

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Queen_Butter » 15 Μαρ 2013, 10:53

Καλημερα!!! Στους κανονισμους της πτυχιακης αναφερει οτι πρεπει να κανουμε "εναρξη πτυχιακης εργασιας" στον τομεα και μονο στο χειμερινο εξαμηνο... Γνωριζει κανεις τι ειναι αυτο? Γιατι εγω εχω ηδη αρχισει την πτυχιακη μου αλλα το εχω δηλωσει μονο στην δηλωση μαθηματων...
Άβαταρ μέλους
Queen_Butter

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό evapet » 15 Μαρ 2013, 14:10

Ευχαριστω πολυ jo2! :up:
Άβαταρ μέλους
evapet

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crazycatlady » 27 Απρ 2013, 23:12

Απορια για τη πτυχιακη εργασια:ειμαι στ' εξαμηνο (και προς το παρον κανω το σεμιναριο πτυχιακης),χρειαζεται απ τωρα να δηλωσω την πτυχιακη μου και να βρω καθηγητη,ή τα παραπανω γινονται αρχες 4ου ετους???
ευχαριστω :tease:
Άβαταρ μέλους
crazycatlady

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dorath » 04 Σεπ 2013, 14:24

Παιδιά,ξέρει κανείς πώς πρέπει να είναι η δομή της ερευνητικής πρότασης που χρειάζεται όταν πάμε να βρούμε καθηγητή για να μας αναλάβει για την πτυχιακή???Βοήθεια γιατί τα χω λίγο χαμένα....Ευχαριστωωω....
Άβαταρ μέλους
dorath

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ange91 » 04 Σεπ 2013, 16:41

dorath έγραψε:Παιδιά,ξέρει κανείς πώς πρέπει να είναι η δομή της ερευνητικής πρότασης που χρειάζεται όταν πάμε να βρούμε καθηγητή για να μας αναλάβει για την πτυχιακή???Βοήθεια γιατί τα χω λίγο χαμένα....Ευχαριστωωω....

Καλησπέρα!
Δε χρειάζεται να έχεις έτοιμη ερευνητική πρόταση πριν βρεις τον επόπτη σου. Φτάνει να έχεις μια ιδέα-κατεύθυνση για το θέμα κ όταν καταλήξετε να συνεργαστείτε, εξακριβώσεις το θέμα κ σου ζητήσει πρόταση, μπορείς να ρωτήσεις για την ακριβή δομή της. :peace2:

Άβαταρ μέλους
ange91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Πτυχιακή εργασία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dorath » 05 Σεπ 2013, 11:39

ange91 έγραψε:
dorath έγραψε:Παιδιά,ξέρει κανείς πώς πρέπει να είναι η δομή της ερευνητικής πρότασης που χρειάζεται όταν πάμε να βρούμε καθηγητή για να μας αναλάβει για την πτυχιακή???Βοήθεια γιατί τα χω λίγο χαμένα....Ευχαριστωωω....

Καλησπέρα!
Δε χρειάζεται να έχεις έτοιμη ερευνητική πρόταση πριν βρεις τον επόπτη σου. Φτάνει να έχεις μια ιδέα-κατεύθυνση για το θέμα κ όταν καταλήξετε να συνεργαστείτε, εξακριβώσεις το θέμα κ σου ζητήσει πρόταση, μπορείς να ρωτήσεις για την ακριβή δομή της. :peace2:

Ευχαριστώ πολύ!!!! :thxx:
Άβαταρ μέλους
dorath

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης