filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Κατατακτήριες

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό βασιλικη123 » 27 Ιαν 2015, 18:16

κοριτσια εγω γραφτηκα στη σχολη αλλα δεν μπορω ακομα να μπω στο συστημα με τον κωδικο που μου εδωσαν γιατι δεν μας εχουν ακομα πιστοποιησει τον κωδικο, τουλαχιστον ετσι μου ειπαν. τωρα δηλαδη μπορουμε να δηλωσουμε μαθηματα μονο του 1ου και 3ου εξαμηνου για την εξεταστικη του ιουνιου? και η δηλωση θα γινει ηλεκτρονικα οταν ανακοινωθε η ημερομηνια απο την γραμματεια? το mail μου ειναι vpanoy123@gmail.com και οποια θελει ας επικοινωνησει μαζι μου μπας και βοηθηθουμε.
Άβαταρ μέλους
βασιλικη123

Ευχαριστώ: 0

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jo2014 » 27 Ιαν 2015, 18:47

καλησπερα..συγχαρητηρια σε ολους!και εγω γραφτηκα. Η γραμματεια μου ειπε οτι πρεπει να περιμενουμε λιγο για να γραφτουμε ηλεκτρονικά με τον κωδικό, ισως μια βδομαδα ή κ παραπανω.Επίσης είπαν οτι μπορούμε να δωσουμε λιγα μαθηματα αν θελουμε χειμερινου εξαμήνου σε αυτη την εξεταστική, ενώ για την εξεταστική του Ιουνίου θα δηλώσουμε κανονικά μαθήματα εαρινού εξαμήνου μαζί με τα παιδιά που φοιτούν ήδη.
Άβαταρ μέλους
jo2014

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Γιούλα2 » 27 Ιαν 2015, 20:00

Εγω γραφτηκα χθες. Ειχα παει την προηγουμενη βδομαδα κ μου ειχαν πει κι εμενα να περιμενω ανακοινωση. Τελικα πηρα τηλ. κ μου ειπαν οτι κακως περιμενω ανακοινωση κ οτι μπορω να παω να γραφτω κανονικα! Τα δικαιολογητικα ειναι οπως τα λεει η Κ.Ε. Ουτε κ εγω μπορω να γραφτω ακομα με τον κωδικο που μου εδωσαν. Ειπαν οτι μπορουμε να δωσουμε σε αυτη την εξεταστικη αλλα δεν εχουμε καν βεβαιωση οτι εχουμε εγγραφει κ στις εξετασεις φανταζομαι θα ζητησουν κατι... Εγω θα ξαναπαω αυριο απο τη σχολη να ρωτησω κ για να ψαξω για βιβλια, υλες κλπ, εφοσον μπορουμε να δωσουμε. Θα θελατε για να βοηθηθουμε καλυτερα να δημιουργησουμε μια ομαδα πχ. στο fb ή στο skype για να επικοινωνουμε κ να βρουμε καμια ακρη;
Άβαταρ μέλους
Γιούλα2

Ευχαριστώ: 1

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jo2014 » 27 Ιαν 2015, 20:21

Εγω ειμαι μεσα. fb ή skype οτι αποφασισετε..
Άβαταρ μέλους
jo2014

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό βασιλικη123 » 27 Ιαν 2015, 21:22

εγω προτιμω fb αν δεν εχετε προβλημα.
Άβαταρ μέλους
βασιλικη123

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κ.Ε. » 28 Ιαν 2015, 11:21

Γιούλα2 έγραψε:Εγω γραφτηκα χθες. Ειχα παει την προηγουμενη βδομαδα κ μου ειχαν πει κι εμενα να περιμενω ανακοινωση. Τελικα πηρα τηλ. κ μου ειπαν οτι κακως περιμενω ανακοινωση κ οτι μπορω να παω να γραφτω κανονικα! Τα δικαιολογητικα ειναι οπως τα λεει η Κ.Ε. Ουτε κ εγω μπορω να γραφτω ακομα με τον κωδικο που μου εδωσαν. Ειπαν οτι μπορουμε να δωσουμε σε αυτη την εξεταστικη αλλα δεν εχουμε καν βεβαιωση οτι εχουμε εγγραφει κ στις εξετασεις φανταζομαι θα ζητησουν κατι... Εγω θα ξαναπαω αυριο απο τη σχολη να ρωτησω κ για να ψαξω για βιβλια, υλες κλπ, εφοσον μπορουμε να δωσουμε. Θα θελατε για να βοηθηθουμε καλυτερα να δημιουργησουμε μια ομαδα πχ. στο fb ή στο skype για να επικοινωνουμε κ να βρουμε καμια ακρη;

Το fb είναι καλή λύση, κατά τη γνώμη μου και άμεση.
Άβαταρ μέλους
Κ.Ε.

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Γιούλα2 » 28 Ιαν 2015, 15:09

Ωραία! Το ονομα της ομαδας στο fb ειναι ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΕΚΠΑ 2014
Τελευταία επεξεργασία από Γιούλα2 και 12 Μαρ 2015, 22:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Γιούλα2

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ioanna_r » 04 Φεβ 2015, 19:05

Καλησπέρα και από μένα και συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν! Ενδιαφέρομαι να μπω και εγώ στην ομάδα στο fb. Ξέρετε αν έχει δημιουργηθεί τελικά η ομάδα? Αν ναι προσθέστε κ εμένα στα μέλη, έχω στείλει το όνομά μου στο email που γράφει παραπάνω μια κοπέλα. Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
ioanna_r

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό xristinapal » 12 Μαρ 2015, 17:36

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες και στην αναζήτηση βιβλιογραφίας διαπίστωσα ότι τα χρήματα είναι αρκετά. επειδή δεν μένω Αθήνα και δεν μπορώ να πηγαινοέρχομαι ώστε να τα δανείζομαι από τη βιβλιοθήκη ένα ένα και να τα φωτοτυπώ, θέλω να ρωτήσω το εξής: υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου δανείσει για φωτοτυπίες το βιβλίο του Παπαστάμου " εισαγωγή στην κοινωνική ψυχολογία", της Miell (επιμέλεια Γκαρή) "διαπροσωπικές σχέσεις", του Hogg "κοινωνική ψυχολογία", του Eysenck "βασικές αρχές γνωστικής ψυχολογίας", του Ρούσσου "βασικές γνωστικές διεργασίες", του Sternberg "γνωστική ψυχολογία", και του Feldman " εξελικτική ψυχολογία-δια βίου ανάπτυξη"? Όποιος μπορεί παρακαλώ να με βοηθήσει με μια απάντηση στο mail μου xristinapal@gmail.com. Χίλια ευχαριστώ!!!!!!
Άβαταρ μέλους
xristinapal

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό marykadi » 07 Απρ 2015, 01:49

Καλησπερα και απο μενα!!Συγχαρητηρια σε ολους οσους περασαν!
Εγω με τη σειρα μου θα ηθελα να σας ρωτησω ποια ειναι τα βιβλια που πρεπει να παρω? Θα δωσω φετος κατατακτηριες και απο ο,τι ειδα στην υλη δεν εχει σχετικη βιβλιογραφια. :cry:
Μπορει να με βοηθησει καποιος?
Άβαταρ μέλους
marykadi

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elalma » 07 Απρ 2015, 12:37

Καλημέρα σε όλους!
Καταρχήν συγχαρητήρια σε εσάς που περάσατε!!
Παρακαλώ θα ήθελα, αν μπορείτε, να μου στείλετε σε προσωπικό μήνυμα σε ποιο φροντιστήριο πήγατε για την προετοιμασία σας για τις κατατακτήριες, μιας και είμαι σε διαδικασία αναζήτησης κι εγώ και έχω πελαγώσει....!!!
Ευχαριστώ πάρα πολύ!
Άβαταρ μέλους
elalma

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κ.Ε. » 07 Απρ 2015, 14:58

marykadi έγραψε:Καλησπερα και απο μενα!!Συγχαρητηρια σε ολους οσους περασαν!
Εγω με τη σειρα μου θα ηθελα να σας ρωτησω ποια ειναι τα βιβλια που πρεπει να παρω? Θα δωσω φετος κατατακτηριες και απο ο,τι ειδα στην υλη δεν εχει σχετικη βιβλιογραφια. :cry:

Ένας ασφαλής μπούσουλας είναι να διαβάζουμε τα διδασκόμενα συγγράμματα.
Άβαταρ μέλους
Κ.Ε.

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό marykadi » 09 Απρ 2015, 23:32

Κ.Ε. έγραψε:
marykadi έγραψε:Καλησπερα και απο μενα!!Συγχαρητηρια σε ολους οσους περασαν!

Ένας ασφαλής μπούσουλας είναι να διαβάζουμε τα διδασκόμενα συγγράμματα.

Ευχαριστω πολυ! :thxx:
Μηπως γνωριζεις που μπορω να βρω τα θεματα που επεσαν τωρα τον Δεκεμβριο η εστω παλαιοτερα?
Άβαταρ μέλους
marykadi

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Bridget_82 » 18 Απρ 2015, 18:52

Παιδιά καλησπέρα, πέρασα φέτος στο τμήμα με κατατακτήριες με τη νέα ύλη και μπορώ να σας πω ότι δεν χρειάζεται φροντιστήριο (αφήστε που τα περισσότερα δεν κάνουν τίποτα το ιδιαίτερο). Είχα πάει και εγώ σε ένα αρχικά (που διαφήμιζε ότι ήταν και ειδικό στις κατατακτήριες του τμήματος), αλλά θεωρώ ότι δεν προσέφερε τίποτα περισσότερο από αυτό που μπορεί να καταφέρει κάποιος με εντατικό και συστηματικό διάβασμα. Το σημαντικό είναι να καλύψει κάποιος όλη την ύλη και να την περάσει τουλάχιστον 3-4 φορές γιατί έτσι θα γίνουν και περισσότερο κατανοητά κάποια πιο δυσνόητα σημεία. Όσο για τα βιβλία νομίζω είναι πράγματι καλύτερο να διαβάσει κανείς από αυτά των διδασκόντων (Για την κοινωνική: "διαπροσωπικές σχέσεις" της Γκαρή και του Hogg "κοινωνική ψυχολογία", Για γνωστική τα 2 του Ρούσσου και εξελικτική του Feldman.

Καλή επιτυχία σε όλους!
Άβαταρ μέλους
Bridget_82

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alexieb » 23 Απρ 2015, 20:17

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι και εγώ να δώσω κατατακτήριες. Πέρα των βιβλίων υπάρχουν κάποιες σημειώσεις που θα μπορούσαμε έχουμε;; Βρήκα κάποιες στο φόρουμ αλλά είναι από το έτος 2009-2010. Θα υπάρχει πρόβλημα;; Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
alexieb

καταταρκτηριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maja » 24 Μάιος 2015, 03:24

γεια σας παιδια. ειμαι αποφοιτη της Φιλοσοφικής πανεπιστημίου κρήτης, τμήμα φιλοσοφικών και κοινωνικών σπουδών και θέλω να δώσω κατατακτήριες στο τμήμα ψυχολογίας. τι χρειάζεται να κάνω? κι έτσι όπως κοιτούσα στο τμήμα, είδα οτι δεν υπαρχει συγκεκριμένη βιβλιογραφία πάνω στην ύλη. ισχύει?? thanks!!!!
:thxx:
Τελευταία επεξεργασία από maja και 24 Μάιος 2015, 14:21, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
maja

καταταρκτηριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ange91 » 27 Μάιος 2015, 13:15

καλησπέρα και καλώς ήρθες! πριν ανοίξουμε νέο θέμα, καλό είναι να ελέγχουμε αν υπάρχει ήδη... το ποστ σου θα μεταφερθεί εδώ, λοιπόν. ρίξε μια ματιά στους κανόνες του φόρουμ! :cool:
καλή περιήγηση στο φόρουμ και καλή επιτυχία με τις εξετάσεις! :thxx:
Μερικές φορές αισθάνομαι οτί η εξυπνάδα μου επισκιάζει την ομορφιά μου...

*Αναζήτηση Συντονιστή για το τμήμα Φ.Π.Ψ.*
Άβαταρ μέλους
ange91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: φιλοσοφικη: προγραμμα ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 33

καταταρκτηριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maja » 27 Μάιος 2015, 23:30

κολώς σας βρήκα!!

προσπαθώ να βρώ πως λειτουργεί...
είδα και τις συνομιλίες των υπόλοιπων μελών. Ρωτάω εκεί αν θέλω κάτι σχετικό?
Άβαταρ μέλους
maja

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maja » 01 Ιουν 2015, 17:00

alexieb έγραψε:Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι και εγώ να δώσω κατατακτήριες. Πέρα των βιβλίων υπάρχουν κάποιες σημειώσεις που θα μπορούσαμε έχουμε;; Βρήκα κάποιες στο φόρουμ αλλά είναι από το έτος 2009-2010. Θα υπάρχει πρόβλημα;; Ευχαριστώ!

Καλησπέρα!!!
κι εγώ ενδιαφέρομαι.. μήπως βρήκες κάποιες απαντήσεις στα ερωτήματά σου??
ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
maja

Κατατακτήριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Sofia06 » 01 Ιουν 2015, 23:46

Καλησπέρα σας. Διαβάζω από τον Οκτώβρη του 2014 για τις κατατακτήριες ψυχολογίας. Έχω συμβουλευτεί το forum αρκετές φορές και για την ύλη και για τα βιβλία , τα οποία παραγγέλνω μέσω internet. Σήμερα αποφάσισα να κάνω εγγραφή μήπως βρω περισσότερη βοήθεια. Δυστυχώς μένω σε επαρχία. Ο προβληματισμός μου είναι κατά πόσο χρειάζεται να πάει κάποιος φροντιστήριο για να τα καταφέρει. Επειδή ψάχνω σε διάφορες ιστοσελίδες εκπαιδευτικών κέντρων χωρίς βέβαια να έχω απευθυνθεί, βλέπω ότι η πλειοψηφία των επιτυχόντων προέρχεται από αυτά. Το θέμα μου είναι λοιπόν, πώς θα μπορούσα να βρω σημειώσεις κι εγώ. Εκτός των βιβλίων. Δεν ξέρω αν υπάρχει κανένας "παλιός" εδώ πλέον που να τα κατάφερε φέτος και να έχει φροντιστηριακές σημειώσεις στη διάθεση του. Θα βοηθούσε πολύ αν με κάποιον τρόπο μου τις παρείχε.( Και σε όσους ενδιαφέρονται φυσικά). Δεν ξέρω αν αυτές θα κάνουν τη διαφορά. Ευελπιστώ να λάβω απάντηση. Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Sofia06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες