filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Γραμματεία -Προβλήματα-Απορίες

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το Τμήμα Προγράμματος Ψυχολογίας.

Συντονιστής: Σελήνη

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό evapet » 26 Φεβ 2013, 03:02

Παιδια πως μπορω να σιγουρευτω πως εχω τελειωσει με τα μαθηματα και δεν χρωσταω αλλα? Αν ρωτησω στη γραμματεια θα το τσεκαρουν?
Άβαταρ μέλους
evapet

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό VizardNick » 27 Φεβ 2013, 15:27

Καλό θα ήταν να ρωτήσεις εκεί γιατί με το my-studies όλο και κάποια αστοχία μπορεί να έχει συμβεί.Αλλά αν έχεις στο νου σου ότι έχεις περάσει όλα τα μαθήματα,τελείωσες με πρακτική και πτυχιακή τότε δεν έχεις τίποτα άλλο παρά να περιμένεις την ημερομηνία της ορκωμοσίας.
Για τους λατρεμενους μου κομματολαγνους και τους ψευτουπαλληλους του λαου:
The accumulated filth of all their sex and murder will foam up about their waists and all the whores and politicians will look up and shout save us!...And i'll look down and whisper...''no''.(Rorshach) ,απ τη σ.3 του 1 τευχους του Watchmen.

Και κατι το οποιο ελπιζω να συμβει συντομα:One day I know the dam will collapse and we will be the current! Enter Shikari,Solidarity
http://www.youtube.com/watch?v=5CRO3xtYuY4
Άβαταρ μέλους
VizardNick
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφική,Πρόγραμμα Ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 10

Μέσω κατατακτηρίων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό VizardNick » 27 Φεβ 2013, 16:02

Θα το μεταθέσω εδώ--->http://www.filosofiki.eu/viewtopic.php?f=50&t=3763&start=240 Αλλά θα σου απαντήσω στις ερωτήσεις σου:
A)Τα μαθήματα ξεκίνησαν αυτή την εβδομάδα,αλλά υπάρχουν και μαθήματα που ξεκινούν την άλλη εβδομάδα(πχ Στατιστική 2,Μέθοδοι Έρευνας του Μυλωνά,ενδεικτικά τα αναφέρω μιας και γνωρίζω ότι δεν χρειάζεται να τα παρακολουθήσεις αυτά τα δύο)
Β)Οικονομικό και πιο συμφέρον θα ήταν να δανειστείς από κάποιον συμφοιτητή/ήτρια(μην τρέχεις να αγοράζεις τα συγγράμματα και όχι γιατί είναι δύσκολες οι εποχές,αλλά γιατί πολλά απ αυτά έχουν εξωφρενικές τιμές) ή μπορείς να τα δανείζεσαι μέσω του σπουδαστηρίου του τμήματος και να βγάζεις φωτοτυπία τα κομμάτια της ύλης και όχι όλο το βιβλίο(μια πιο οικονομική λύση από την αγορά του συγγράμματος).Αυτό που λέχθηκε πιο πάνω με τα 2 συγγράμματα σε περίοδο εξεταστικής δεν θα βοηθήσει και πολύ,μιας και η ζήτηση εκείνη την περίοδο είναι μεγάλη και τα μαθήματα που θα δίνεις είναι 6-7 οπότε χρειάζεται να έχεις τα συγγράμματα για να μην τρέχεις τελευταία στιγμή να τα αναζητάς και να ρωτάς αν είναι διαθέσιμα στο σπουδαστήριο ή οχι.
Για το ποιο από τα δύο συγγράμματα χρειάζεσαι το αναφέρει ο καθηγητής στο μάθημά του ή στο eclass του μαθήματος.
Γ)Χμ...για αυτό δεν γνωρίζω πολλά μόνο ότι όσα δίνεις στις κατατακτήριες δεν τα ξαναδίνεις όταν έχεις περάσει στο τμήμα(απαλλάσσεσαι από αυτά όπως είπες και εσύ).Καλό θα ήταν να μιλήσεις και με την Μόττη που είναι η διδάσκουσα,μιας και η γραμματεία τα λαθάκια της τα κάνει.
Για τους λατρεμενους μου κομματολαγνους και τους ψευτουπαλληλους του λαου:
The accumulated filth of all their sex and murder will foam up about their waists and all the whores and politicians will look up and shout save us!...And i'll look down and whisper...''no''.(Rorshach) ,απ τη σ.3 του 1 τευχους του Watchmen.

Και κατι το οποιο ελπιζω να συμβει συντομα:One day I know the dam will collapse and we will be the current! Enter Shikari,Solidarity
http://www.youtube.com/watch?v=5CRO3xtYuY4
Άβαταρ μέλους
VizardNick
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Φιλοσοφική,Πρόγραμμα Ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό DLO » 11 Μαρ 2013, 11:25

Γωρίζετε αν η γραματεία είναι ανοιχτή τώρα με την αναστολή λειτουργίας της σχολή???
Άβαταρ μέλους
DLO

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό DLO » 11 Μαρ 2013, 17:15

Πήγα σήμερα. Η γραμματεία άνοιξε κατά τις 12 και γιατί είχαν συνέλευση πριν. Λογικά ανοιχτή θα είναι αυτό το διάστημα. Ο τομέας ψυχολογίας ήταν κλειστός, οπότε μάλλον οι τομείς θα παραμένουν κλειστοί όσο διαρκεί η αναστολή. Οι περισσότεροι καθηγητές ήταν εκεί αν και μάλλον είχαν πάει για να συζητήσουν τη συνέχεια των κινήσεών τους. Οπώς βλέπετε τίποτα δεν είναι σίγουρο, όποτε κοιτάξτε να παραμένετε ενήμεροι για τις εξελίξεις και να βοηθήσετε στις κινητοποιήσεις να μην συγχωνευτούν τα δυο τμήματα.
Άβαταρ μέλους
DLO

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό under_a_veil » 24 Μαρ 2013, 17:40

Ξέρει κάποιος τις ώρες γραφείου της Οικονόμου για το εαρινό εξάμηνο? Δεν βλέπω και κανένα μάθημά της στο πρόγραμμα για να πάω να τη βρω εκεί.. (ελπίζω να το πόσταρα στη σωστή ενότητα..)
Άβαταρ μέλους
under_a_veil
*Notes donor*
*Notes donor*

Ευχαριστώ: 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό MikaelaCharikiopoulou » 25 Μαρ 2013, 13:38

Παιδια βοηθεια!!Γιατι στο my studies δεν μου εμφανιζονται τα παρακατω μαθηματα:Ψυχαναλυση και γλωσσα (ψχ86) και ψυχολογια της επικοινωνιας(ψχ84);;;;;;;;;; Ειμαι από ΦΠΨ!
Άβαταρ μέλους
MikaelaCharikiopoulou

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ANANDA » 12 Ιούλ 2013, 11:12

η γραμματεια βρε παιδια ειναι ανοιχτη ιουλιο ή τσαμπα θα παω?λογικα περνουν βαθμους ε?δεχονται φοιτητες ομως?
<<ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΛΕΥΚΗ ΚΟΛΛΑ ΧΑΡΤΙΟΥ>>
Άβαταρ μέλους
ANANDA

Σχολή/Τμήμα: προγραμμα ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ippokampos » 02 Οκτ 2014, 11:59

Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω, εάν ξέρει κανείς να μου πει, πόσο καιρό μετά, αφού βγει και ο βαθμός του τελευταίου μαθήματος, πρέπει να παραδώσουμε το πάσο στη γραμματεία. Εξετάστηκα πριν λίγες μέρες στην πτυχιακή μου που ήταν το τελευταίο που μου είχε μείνει και θέλω να βγάλω κάρτα για τα μέσα και δεν ξέρω εάν με παίρνει να βγάλω ακόμα μειωμένη ή ολόκληρη, καθώς δεν έχω ιδέα εάν θα μου ζητήσουν να επιστρέψω το πάσο μέσα στο μήνα. Ευχαριστώ :)
Άβαταρ μέλους
ippokampos

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό selcouth » 09 Νοέμ 2014, 18:55

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω σε ποιο εξάμηνο φοίτησης τα 10 μαθήματα για δήλωση αυξάνονται στα 12; είμαι 4ο έτος. ισχύει κάτι τέτοιο για εμένα ή αφορά επι πτυχίω φοιτητές;
Άβαταρ μέλους
selcouth

Σχολή/Τμήμα: Τμήμα Ψυχολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό ange91 » 30 Νοέμ 2014, 15:59

selcouth έγραψε:Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω σε ποιο εξάμηνο φοίτησης τα 10 μαθήματα για δήλωση αυξάνονται στα 12; είμαι 4ο έτος. ισχύει κάτι τέτοιο για εμένα ή αφορά επι πτυχίω φοιτητές;

καλησπέρα! σύμφωνα με την ανακοίνωση για τις περσινές δηλώσεις, στο 4ο έτος έχεις όριο 12 μαθήματα, πρακτική και πτυχιακή. οι επι πτυχίω έχουν όριο 42...
έχε υπ'όψιν, όμως, οτι αυτά κάποιες φορές αλλάζουν από εξάμηνο σε εξάμηνο, όταν βγαίνει νέα ανακοίνωση. :peace:
Μερικές φορές αισθάνομαι οτί η εξυπνάδα μου επισκιάζει την ομορφιά μου...

*Αναζήτηση Συντονιστή για το τμήμα Φ.Π.Ψ.*
Άβαταρ μέλους
ange91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: φιλοσοφικη: προγραμμα ψυχολογιας
Ευχαριστώ: 33

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Τμήματος Ψυχολογίας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες