filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Δηλώσεις μαθημάτων my-studies

Χρήσιμες πληροφορίες για όλους τους φοιτητές της Φιλοσοφικής Σχολής.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 22 Δεκ 2012, 03:01

Σε ποιο τμημα εισαι;
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kaly » 22 Δεκ 2012, 03:37

καλησπερα.εχω μια απορια.ειχα κανει τη δηλωση στο mystudies και βγηκα κανονικα μετα.τωρα ξαναμπηκα και κοιταξα στο ιστορικο και γραφει δηλωση και διπλα με κοκκινα γραμματα οτι η δηλωση ακυρωθηκε.τι σημαινει αυτο???εχει ληξει και η προθεσμια τωρα και εχουν κλεισει οι δηλωσεις.τι μπορω να κανω?η γραμματεια θα ειναι ανοιχτη την ερχομενη εβδομαδα?οποιος ξερει ας μου πει. :thxx:
Άβαταρ μέλους
kaly

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Georgia Ch. » 22 Δεκ 2012, 13:25

Είμαι τμήμα ΦΠΨ. Εχει τελείωσει η προθεσμία για τα βιβλία εχθές τα οποία τα έχω πάρει όλα αλλά δεν είχα δηλώσει τα μαθήματα στο my-studies. Δεν ξέρω νόμιζα πώς τα είχα δηλώσει. Μάλλον χάνω το εξάμηνο αλλα δεν είμαι σίγουρη.
Άβαταρ μέλους
Georgia Ch.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 22 Δεκ 2012, 17:36

kaly έγραψε:καλησπερα.εχω μια απορια.ειχα κανει τη δηλωση στο mystudies και βγηκα κανονικα μετα.τωρα ξαναμπηκα και κοιταξα στο ιστορικο και γραφει δηλωση και διπλα με κοκκινα γραμματα οτι η δηλωση ακυρωθηκε.τι σημαινει αυτο???εχει ληξει και η προθεσμια τωρα και εχουν κλεισει οι δηλωσεις.τι μπορω να κανω?η γραμματεια θα ειναι ανοιχτη την ερχομενη εβδομαδα?οποιος ξερει ας μου πει. :thxx:

Εισαι σιγουρη οτι η πιο προσφατη εχει ακυρωθει; Μια φορα μονο εκανες δηλωση μαθηματων; Εαν ναι τοτε θα πρεπει να μιλησεις με τη γραμματεια. Μεσα στις γιορτες ειναι ανοιχτες καθε χρονια, δεν νομιζω να αλλαξει κατι φετος. Στις 28 του μηνα θα δεχονται και φοιτητες που ειναι Παρασκευη. Βεβαια παρε ενα τηλ. πρωτα, μην ανεβαινεις τσαμπα ή ρωτα εδω στο φορουμ στο τμημα σου, μηπως και καποιος μπορει να στο επιβεβαιωσει.

Georgia Ch. έγραψε:Είμαι τμήμα ΦΠΨ. Εχει τελείωσει η προθεσμία για τα βιβλία εχθές τα οποία τα έχω πάρει όλα αλλά δεν είχα δηλώσει τα μαθήματα στο my-studies. Δεν ξέρω νόμιζα πώς τα είχα δηλώσει. Μάλλον χάνω το εξάμηνο αλλα δεν είμαι σίγουρη.

Εχουν ληξει οι δηλωσεις μαθηματων για το τμημα σου (http://www.ppp.uoa.gr/proptyxiakes-spoy ... f-p-c.html). Μιλησε με τη γραμματεια μηπως και στην κανουν οι ιδιοι τη δηλωση, αν εισαι τυχερη. Κανονικα πρωτα κανεις δηλωση στο my studies και μετα στον Ευδοξο. Και οι 2 δηλωσεις πρεπει να συμφωνουν απολυτα ως προς τα συγγραμματα. Τωρα αν δεν καταφερεις να κανεις δηλωση μαθηματων, θα πρεπει να επιστρεψεις τα συγγραμματα που πηρες, γιατι αλλιως ο Ευδοξος θα σου κλειδωσει το λογαριασμο μεχρι να το κανεις και δεν θα μπορεις να παρεις νεα συγγραμματα στο εαρινο εξαμηνο.

Να θυμασαι τα εξης:
Δεν κανεις ΠΟΤΕ δηλωση πρωτα στον Ευδοξο. Δεν σε νοιαζει αν ο Ευδοξος λεει οτι μπορεις να δηλωσεις και να παρεις συγγραμματα, πολυ πριν βγει ανακοινωση για δηλωσεις απο τη γραμματεια σου. Ο Ευδοξος απευθυνεται σε ολα τα πανεπιστημια της χωρας και δεν εχουν ολες οι σχολες my studies. Παντα περιμενεις να βγει η ανακοινωση για δηλωσεις μαθηματων απο τη γραμματεια σου και τοτε κανεις πρωτα δηλωση μαθηματων και συγγραμματων στο my studies και αμεσως μετα δηλωνεις τα ιδια συγγραμματα στον Ευδοξο.
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό kaly » 22 Δεκ 2012, 18:34

σευχαριστω.αν ειναι για ενα μαθημα και εχει ακυρωθει η δηλωση λογικα θα μπορεσουν να μου το δηλωσουν απο τη γραμματεια ε?θα παρω απο δευτερα τη. να δω αν ειναι ανοιχτα. :thxx:
Άβαταρ μέλους
kaly

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Georgia Ch. » 22 Δεκ 2012, 19:15

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Το πρόβλημα είναι πώς είμαι απο το εξωτερικό και δεν είμαι Ελλάδα αυτήν την στιγμή. Θα πάρω τηλ στην γραμματεία την Δευτέρα να δω αν είναι ανοιχτά και αν μπορούν να μου δηλώσουν αυτοί τα μαθήματα, αλλίως την πάτησα. Δεν γνώριζα πως πρώτα δηλώνεις τα μαθήματα και μετά πέρνεις τα συγγράματα. Ευχαριστώ και πάλι.
Άβαταρ μέλους
Georgia Ch.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό wfam » 23 Δεκ 2012, 21:21

γεια σας παιδια! εκανα πριν λιγες μερες δηλωση μαθηματων στο mystudies κ τωρα δε μπορω να μπω να δηλωσω κ αλλα...δε μου βγαζει καν την επιλογη "δηλωση". ξερει κανεις τι συμβαινει? :confused:
Άβαταρ μέλους
wfam

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Chryr » 23 Δεκ 2012, 22:20

Αυτό σου συμβαίνει επειδή ακριβώς η προθεσμία των δηλώσεων έχει λήξει ήδη από τις 21/12/2012. Αν οι δηλώσεις πάρουν παράταση θα μπορέσεις να ξαναμπείς στο my-studies και να δηλώσεις κι άλλα μαθήματα.( Αυτό θα πρέπει να ανακοινωθεί απ'την Γραμματεία).
Το γιατί δεν σου βγάζει την επιλογή ''δήλωση'' δεν το ξέρω. Πάντως και να σου την έβγαζε θα ήταν ανενεργή.
Άβαταρ μέλους
Chryr

Ευχαριστώ: 14

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό wfam » 23 Δεκ 2012, 22:23

αα, οκ σ ευχαριστω πολυ! απ οτι εχω ακουσει θα παρει παραταση κ αυτο ελπιζω κιολας...αν μαθει καποιος τιποτα ας το γραψει εδω! :thxx:
Άβαταρ μέλους
wfam

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maria georgiou » 27 Δεκ 2012, 18:28

Παιδιά μάθατε κατι για παράταση στο
my studies? Παίρνω τηλ αλλά δεν απαντάει κανείς κ μένω εξωτερικο..
Άβαταρ μέλους
maria georgiou

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Antzela » 01 Ιαν 2013, 13:55

καλημερα παιδια και καλη χρονια!! μπηκα στο mystudies να τσεκαρω τη δηλωση μου και δεν μου εγραφε τιποτα! ετσι μπηκα στο ιστορικο και μου γραφει πανω πανω οτι η δηλωση μου εχει ακυρωθει!!!! :jawdrop: προσπαθησα να την ξανακανω αλλα εχουν κλησει οι δηλωσεις προφανως γιατι δεν εχει καπου την επιλογη να δηλωσω μαθηματα.. ξερει κανεις τι γινεται τωρα? αυτο σημαινει οτι δεν θα μπορω να δωσω μαθηματα? και αν ναι τι μπορω να κανω..?? :thxx: ευχαριστω πολυ
Άβαταρ μέλους
Antzela

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 01 Ιαν 2013, 15:22

Καλησπερα και καλη χρονια! Εαν οντως κοιταξες σωστα και η πιο προσφατη δηλωση σου στο ιστορικο εχει ακυρωθει, θα πρεπει να μιλησεις με τη γραμματεια του τμηματος σου, για να την ενεργοποιησουν.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lizaki123 » 01 Ιαν 2013, 18:53

γεια σας χρονια πολλα σε ολους!βρε παιδια εγω εχω κανει δηλωση στο my studies αλλα στο ιστορικο δηλωσεων δεν μου εμφανιζει την τελευταια μου δηλωση,ξερει κανεις γιατι?μηπως δεν εχει περαστει?εχω αγχωθει πολυ τωρα,αν καποιος μπορει να βοηθησει..
Άβαταρ μέλους
lizaki123

Ευχαριστώ: 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 01 Ιαν 2013, 22:19

Δεν κοιτας κατω δεξια εκει που γραφει "ιστορικο δηλωσεων". Εκει εχει μονο τις δηλωσεις των προηγουμενων εξαμηνων. Για να δεις την τωρινη δηλωση σου θα πας κατω αριστερα εκει που γραφει προφιλ, και μετα θα επιλεξεις ιστορικο και θα τσεκαρεις την ημερα που εκανες τη δηλωση.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lizaki123 » 02 Ιαν 2013, 18:55

[quote="dr.strangelove"]Δεν κοιτας κατω δεξια εκει που γραφει "ιστορικο δηλωσεων". Εκει εχει μονο τις δηλωσεις των προηγουμενων εξαμηνων. Για να δεις την τωρινη δηλωση σου θα πας κατω αριστερα εκει που γραφει προφιλ, και μετα θα επιλεξεις ιστορικο και θα τσεκαρεις την ημερα που εκανες τη δηλωση.[/quote

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!Καλή χρονιά να έχεις και χρόνια πολλά σε όλους!
Άβαταρ μέλους
lizaki123

Ευχαριστώ: 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lightblue » 04 Ιαν 2013, 16:00

ειχε ακυρωθει και εμενα η δηλωση μου και το ειδα μολις τωρα.. μιλησα με την γραμματεια πριν λιγο και ηταν παρα πολυ εξυπηρετικη..! οποιος εχει θεμα να καλεσει και τωρα,θα το διωρθωσουν αυτοι! το λεω σε οσους εχουν αγχωθει γιατι και εγω οταν το ειδα επεσα απο τα συννεφα..
Άβαταρ μέλους
lightblue

Σχολή/Τμήμα: Φ.Π.Ψ
Ευχαριστώ: 15

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό demmy » 04 Ιαν 2013, 16:54

μολις ειδα πως το ιδιο εχει συμβει και σε εμενα κι εχω φρικαρει..........αν παω γραμματεια τη δευτερα θα εχω προβλημα?
θελω πτυχιοοοοοο!!
Άβαταρ μέλους
demmy

Σχολή/Τμήμα: ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 04 Ιαν 2013, 17:20

Μισό λεπτό γιατί έτσι θα φρικάρουμε όλοι εδώ μέσα. Όπως λέει και η dr δεν φαίνονται οι δηλώσεις ακόμα στο "ιστορικό δηλώσεων". Πρέπει να πας προφίλ>ιστορικό και να δεις τη μέρα που έκανες τη δήλωση. Εκεί lightblue εσένα σου λέει ότι έχει ακυρωθεί; Ή στο είπε η γραμματεία;
Άβαταρ μέλους
mzep
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 76

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό demmy » 04 Ιαν 2013, 17:32

εμενα παντως αυτο μου λεει....με γραμματεια δεν μιλησα,γιατι πριν λιγο το ειδα..
θελω πτυχιοοοοοο!!
Άβαταρ μέλους
demmy

Σχολή/Τμήμα: ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό crocodilino » 04 Ιαν 2013, 18:48

κι εμένα μου λέει ότι ακυρώθηκε. Οπότε Δευτέρα όλοι μαζί στη γραμματεία. :wtf: :wtf: :wtf:
EDUCATION IS THE MOST POWERFUL WEAPON WHICH YOU CAN USE TO CHANGE THE WORLD [Don´t let them steal your Brain!]
Άβαταρ μέλους
crocodilino
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Γλωσσολογικό!
Ευχαριστώ: 28

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πληροφορίες για πρωτοετείς και όχι μόνο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες