filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Μην φοβάστε και μην ξεχνάτε να μας ενημερώνετε για μη ενεργοποιημένους λογαριασμούς!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Δηλώσεις μαθημάτων my-studies

Χρήσιμες πληροφορίες για όλους τους φοιτητές της Φιλοσοφικής Σχολής.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 04 Ιαν 2013, 18:55

Εγώ έχω μπερδευτεί...μου λέει ότι ακυρώθηκε η προτελευταία δήλωση στις 5.09. Στην τελευταία δε λέει ότι ακυρώθηκε,αλλά έγινε στις 5.07 την ίδια μέρα...δηλαδή πριν την τελευταία ακύρωση...άραγε έχω ελπίδες να με ακούσουν και να με καταλάβουν στη γραμματεία ή απλώς να ελπίζω ότι δεν ακυρώθηκε; :lola:
Άβαταρ μέλους
mzep
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 76

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό RITAKI86 » 04 Ιαν 2013, 19:02

mzep,να σε ρωτήσω,ενώ σου εμφανιζόταν κανονικά στο προφιλ δηλώσεων μέχρι πρότινος η δήλωσή σου,τώρα παρότι είναι κλειστό το σύστημα ,σου εμφανίζεται η ένδειξη ότι ακυρώθηκε;Ρωτώ,γιατί έχω αγχωθεί,γιατί δεν έχω πρόσβαση στη δήλωσή μου,γιατί στο Ιστορικό καταγράφονται οι τελευταίες 20 επισκέψεις.Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Τελευταία επεξεργασία από RITAKI86 και 04 Ιαν 2013, 19:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
RITAKI86

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογικό
Ευχαριστώ: 4

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 04 Ιαν 2013, 19:12

Κοίτα,εγώ μάλλον είμαι εντάξει.Μου εμφανίζεται ότι ακυρώθηκε στην προτελευταία δήλωση,στην τελευταία δε λέει τίποτα. Οι ώρες και αυτά δε νομίζω ότι είναι να τα εμπιστεύεσαι,δεν παίζουν και τόσο ρόλο. Καλύτερα να απαντήσουν αυτοί που σίγουρα τους ακυρώθηκε :up: Και μην αγχώνεσαι :up:
Τελευταία επεξεργασία από mzep και 04 Ιαν 2013, 19:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
mzep
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό RITAKI86 » 04 Ιαν 2013, 19:17

Σ'ευχαριστώ πολύ,για την ενημέρωση.Να΄σαι καλά και Καλή Χρονιά να΄χεις.Αν είναι εύκολο,ας μου πει και κάποιος άλλος τι συνέβη με την περίπτώσή του,γιατί εγώ έχω υπερβεί τις 20 επισκέψεις στο προφίλ δηλώσεων και δεν μπορώ να το τσεκάρω.Μέχρι προχτές,που είχα πρόσβαση,ήταν έγκυρη η δήλωση.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Τελευταία επεξεργασία από RITAKI86 και 04 Ιαν 2013, 19:29, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
RITAKI86

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 04 Ιαν 2013, 22:28

Λοιπον, το αν εχει ακυρωθει ή οχι η δηλωση σας μπορειτε να το δειτε απο το προφιλ και μετα ιστορικο (εαν εχετε συνδεθει πανω απο 20 φορες στη σελιδα απο τοτε που κανατε τη δηλωση τοτε δεν θα μπορεσετε να βρειτε τη δηλωση στο ιστορικο).
Στην αναδυομενη λιστα η καταταξη ειναι ανα ημερομηνια και ωρα, με πιο πανω την πιο προσφατη (παιζει ρολο η ημερομηνια και η ωρα αν εχετε κανει παραπανω απο μια υποβολες δηλωσης).
Εαν εχετε κανει πανω απο μια φορα υποβολη δηλωσης, τοτε θα σας βγαζει τις παλαιοτερες με κοκκινα γραμματα ακυρωμενες και την πιο προσφατη χωρις ακυρωση, θα εχει μονο το πρασινο βελακι και την ημερομηνια που εγινε η υποβολη δηλωσης.

Ο κυριος λογος που μπορει να σας ακυρωθηκε η δηλωση ειναι ο εξης: υποβαλατε τη δηλωση και οταν ξανασυνδεθηκατε (οταν ηταν ακομα ανοιχτες οι δηλωσεις) πατησατε κατω δεξια που εγραφε "δηλωση". Οταν το κανετε αυτο, ακυρωνεται η δηλωση και πρεπει να την κανετε ξανα απο την αρχη, για αυτο και οι γραμματειες στις ανακοινωσεις τους γραφουν οτι αφου υποβαλετε τη δηλωση, δεν πρεπει να ξανασυνδεθειτε (εκτος και αν θελετε να κανετε τροποποιηση) γιατι υπαρχει κινδυνος ακυρωσης της δηλωσης.

Τσεκαρετε λοιπον τωρα αφοβα που εχουν ληξει οι δηλωσεις αν ειναι ενεργη η πιο προσφατη δηλωση σας και αν γραφει οτι ακυρωθηκε μιληστε αμεσα με τη γραμματεια σας για να το διορθωσει. ΜΗΝ το αμελησετε σε περιπτωση που εχει ακυρωθει, γιατι στην εξεταστικη θα δωσετε μαθηματα και δεν θα σας περαστουν οι βαθμοι!!!

Επεξεργασία: Ριτακι εσυ αφου προχθες που συνδεθηκες ηταν εγκυρη η πιο προσφατη χρονικα δηλωση και εχουν ολοκληρωθει οι δηλωσεις, τοτε δεν υπαρχει κανενας λογος να ανησυχεις.

Επεξεργασία: Σας βαζω και ενα screenshot για το πως πρεπει να ειναι η της δηλωση σας. Εαν η πιο προσφατη χρονικα δηλωση σας ειναι ετσι οπως στην εικονα, τοτε ειναι εγκυρη. Εαν διπλα στα δεξια γραφει με κοκκινα γραμματα "ακυρωθηκε", τοτε μιλατε με τη γραμματεια.

Εικόνα
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό RITAKI86 » 04 Ιαν 2013, 23:54

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ,dr.strangelove.
Άβαταρ μέλους
RITAKI86

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lightblue » 06 Ιαν 2013, 17:51

συγνωμη που δεν απαντησα νωριτερα αλλα δεν ειχα ιντερνετ.. εγω ειμαι απο αυτους που ειχε ακυρωθει η δηλωση πραγμα που φαινεται οταν μπαινω στο ιστορικο,πηρα την γραμματεια και το ειδαν και αυτοι οτι εχω δικιο.. αυτο που μου ειπαν ειναι οτι με τα μαθηματα που χρωσταμε και ανηκουν σε παλια εξαμηνα εγινε καποιο μπερδεμα και οτι θα το διωρθωσουν εκεινοι.. δεν ειχα κανει λαθος ουτε με τα βιβλια που ειχα δηλωσει,ουτε ειχα κανει καποιο αλλο λαθος εγω καπου.. αν καποιος δει οτι εχει ακυρωθει πρεπει να τους παρει τηλεφωνο αμεσως μου ειπαν..
Άβαταρ μέλους
lightblue

Σχολή/Τμήμα: Φ.Π.Ψ
Ευχαριστώ: 15

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Chryr » 07 Ιαν 2013, 18:07

Πέρασα από την γραμματεία για τον ίδιο λόγο, μου ακυρώθηκε η δήλωση στο my studies. Μου είπαν ότι οι δηλώσεις πήραν παράταση( αν θυμάμαι καλά μέχρι τις 20/1/2013) και να ξανακάνω την δήλωση. Όμως δεν μου βγάζει το κουτάκι αριστερά απ' τον κωδικό του μαθήματος σε κανένα μάθημα κι έτσι δεν μπορώ να προχωρήσω στην δήλωση. Υπάρχει κανείς στον οποίο είναι ενεργό το my studies για δηλώσεις ή είναι πρόβλημα μόνο του δικού μου υπολογιστή;
Άβαταρ μέλους
Chryr

Ευχαριστώ: 14

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Antzela » 08 Ιαν 2013, 13:29

dr.strangelove έγραψε:Καλησπερα και καλη χρονια! Εαν οντως κοιταξες σωστα και η πιο προσφατη δηλωση σου στο ιστορικο εχει ακυρωθει, θα πρεπει να μιλησεις με τη γραμματεια του τμηματος σου, για να την ενεργοποιησουν.

Ναι η πιο προσφατη ειναι ακυρωμενη! ωστοσο μπηκα τωρα να το ξανατσεκαρω και ενω η πιο προσφατη λεει οτι ακυρωθηκε στο ιστορικο δηλωσεωω εχει κανονικα περασμενη τη δηλωση μου.. αυτο σημαινει οτι ολα οκ η παλι θα εχω θεματα..? ευχαριστω :thxx:
Άβαταρ μέλους
Antzela

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dr.strangelove » 08 Ιαν 2013, 18:44

Chryr έγραψε:Πέρασα από την γραμματεία για τον ίδιο λόγο, μου ακυρώθηκε η δήλωση στο my studies. Μου είπαν ότι οι δηλώσεις πήραν παράταση( αν θυμάμαι καλά μέχρι τις 20/1/2013) και να ξανακάνω την δήλωση. Όμως δεν μου βγάζει το κουτάκι αριστερά απ' τον κωδικό του μαθήματος σε κανένα μάθημα κι έτσι δεν μπορώ να προχωρήσω στην δήλωση. Υπάρχει κανείς στον οποίο είναι ενεργό το my studies για δηλώσεις ή είναι πρόβλημα μόνο του δικού μου υπολογιστή.

Η παραταση για τις δηλωσεις μαθηματων του Φιλολογικου ειναι απο τις 10/1 εως και τις 20/1. http://www.phil.uoa.gr/proboli-anakoinw ... matwn.html

Antzela έγραψε:
dr.strangelove έγραψε:Καλησπερα και καλη χρονια! Εαν οντως κοιταξες σωστα και η πιο προσφατη δηλωση σου στο ιστορικο εχει ακυρωθει, θα πρεπει να μιλησεις με τη γραμματεια του τμηματος σου, για να την ενεργοποιησουν.

Ναι η πιο προσφατη ειναι ακυρωμενη! ωστοσο μπηκα τωρα να το ξανατσεκαρω και ενω η πιο προσφατη λεει οτι ακυρωθηκε στο ιστορικο δηλωσεωω εχει κανονικα περασμενη τη δηλωση μου.. αυτο σημαινει οτι ολα οκ η παλι θα εχω θεματα..? ευχαριστω :thxx:

Εαν εννοεις οτι φαινεται κατω δεξια στο κουμπακι ιστορικο δηλωσεων, ναι εχει εγκριθει η δηλωση σου απο τη γραμματεια και δεν θα εχεις προβλημα. Κοιτα βεβαια αν ειναι σωστα τα μαθηματα που δηλωσες και τα συγγραμματα σε περιπτωση που ενεκριναν παλαιοτερη δηλωση και οχι την τελευταια χρονικα (εαν εκανες παραπανω απο μια φορα υποβολη δηλωσης).
Κανόνες και διαδικασία μακροχρόνιου δανεισμού συγγραμμάτων σε φοιτητές κατατακτήριων εξετάσεων και σε όσους εξετάζονται σε μάθημα για δεύτερη φορά, ενώ έχει αλλάξει το σύγγραμμα. Περισσότερα εδώ.
Άβαταρ μέλους
dr.strangelove
Επίτιμος Διαχειριστής
Επίτιμος Διαχειριστής

Σχολή/Τμήμα: Θεατρικών Σπουδών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Chryr » 08 Ιαν 2013, 18:52

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση strangelove!
Τελευταία επεξεργασία από Chryr και 08 Ιαν 2013, 19:08, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Chryr

Ευχαριστώ: 14

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dody » 08 Ιαν 2013, 19:36

Μήπως έμαθε κανείς για παράταση στο αγγλικό? Είναι πολύ πολύ επείγον!!!Παρακαλώ όποιος μάθει κάτι ας ενημερώσει αμέσως. Ευχαριστώ!!!
Άβαταρ μέλους
dody

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Antzela » 09 Ιαν 2013, 00:19

dr.strangelove έγραψε:
Chryr έγραψε:Πέρασα από την γραμματεία για τον ίδιο λόγο, μου ακυρώθηκε η δήλωση στο my studies. Μου είπαν ότι οι δηλώσεις πήραν παράταση( αν θυμάμαι καλά μέχρι τις 20/1/2013) και να ξανακάνω την δήλωση. Όμως δεν μου βγάζει το κουτάκι αριστερά απ' τον κωδικό του μαθήματος σε κανένα μάθημα κι έτσι δεν μπορώ να προχωρήσω στην δήλωση. Υπάρχει κανείς στον οποίο είναι ενεργό το my studies για δηλώσεις ή είναι πρόβλημα μόνο του δικού μου υπολογιστή.

Η παραταση για τις δηλωσεις μαθηματων του Φιλολογικου ειναι απο τις 10/1 εως και τις 20/1. http://www.phil.uoa.gr/proboli-anakoinw ... matwn.html

Antzela έγραψε:

Εαν εννοεις οτι φαινεται κατω δεξια στο κουμπακι ιστορικο δηλωσεων, ναι εχει εγκριθει η δηλωση σου απο τη γραμματεια και δεν θα εχεις προβλημα. Κοιτα βεβαια αν ειναι σωστα τα μαθηματα που δηλωσες και τα συγγραμματα σε περιπτωση που ενεκριναν παλαιοτερη δηλωση και οχι την τελευταια χρονικα (εαν εκανες παραπανω απο μια φορα υποβολη δηλωσης).

τελεια!! σε ευχαριστω παρα πολυ! :thxx:
Άβαταρ μέλους
Antzela

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό wfam » 10 Ιαν 2013, 12:36

καλημερα παιδια! παρ οτι βγηκε ανακοινωση απο την κοσμητεια για παραταση των δηλωσεων στο mystudies απο σημερα μεχρι τις 20/1, δε μπορω να δηλωσω καποια μαθηματα...ξερει καποιος γιατι? η ανακοινωση ισχυει μονο για οσους δεν ειχα κανει καθολου τη δηλωση?
Άβαταρ μέλους
wfam

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό RITAKI86 » 10 Ιαν 2013, 14:33

wfam,λογικά η ανακοίνωση της Γραμματείας αναφερόταν είτε σ'άυτούς που δεν έκαναν καθόλου δήλωση,είτε σ' άυτούς
που έκαναν,αλλά τους ακυρώθηκε.Για τους υπόλοιπους που εγκρίθηκε η δήλώσή μας,φαντάζομαι ότι το σύστημα των δηλώσεων δε θ'άνοίξει.
Άβαταρ μέλους
RITAKI86

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό wfam » 10 Ιαν 2013, 14:41

ωχ...οκ σ ευχαριστω RITAKI86!
Άβαταρ μέλους
wfam

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό stella88 » 29 Απρ 2013, 13:14

Παιδιά,καλησπέρα.Έγω είχα κάνει κανονικά τη δήλωση μου και όσες φορές είχα μπει να ελέξω ότι όλα είναι καλά δεν είχα διαπιστώσει κανένα πρόβλημα,οπότε είχα επαναπαυτεί και δεν ξαναμπήκα για αρκετό καιρό μέχρι χθες και αυτό που διαπίστωσα είναι ότι στο ιστορικό δηλώσεων δεν έχει εμφανιστεί η καινούρια μου δήλωση.Ξέρει κανείς τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;Σας παρακαλώ ας με διαφωτίσει κάποιος γιατί και να πάρω τη γραμματεία τώρα θα είναι κλειστή.Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
stella88

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rania91 » 29 Απρ 2013, 13:47

νομίζω ότι συνήθως περνάει λιγο διαστημα μέχρι να εμφανιστούν στο ιστορικό δηλώσεων. Εμενα βέβαια μου εχουν εμφανιστει αλλά μπορεί να είναι και θέμα γραμματείας!
"Τα πιο ερωτικά ραντεβού είναι εκείνα με την Ιστορία"
Άβαταρ μέλους
rania91
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: Ιστορικό
Ευχαριστώ: 82

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό danaikord » 29 Απρ 2013, 14:20

Εμένα στη γραμματεία μου είπαν ότι όταν κάνουμε τη δήλωσή μας και δε θέλουμε να κάνουμε κάποια αλλαγή, να μην ξαναμπαίνουμε ενώ είναι ανοιχτό το σύστημα. Διότι με την είσοδό μας στο my-studies ακυρώνεται η δήλωση που κάναμε αν δεν πατήσουμε ξανά 2 φορές τη λέξη "δήλωση".
Τελευταία επεξεργασία από danaikord και 29 Απρ 2013, 14:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
danaikord

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 29 Απρ 2013, 17:15

danaikord έγραψε:Εμένα στη γραμματεία μου είπαν ότι όταν κάνουμε τη δήλωσή μας και δε θέλουμε να κάνουμε κάποια αλλαγή, να μην ξαναμπαίνουμε ενώ είναι ανοιχτό το σύστημα. Διότι με την είσοδό μας στο my-studies ακυρώνεται η δήλωση που κάναμε αν δεν πατήσουμε ξανά 2 φορές τη λέξη "δήλωση".

Αυτό ισχύει μόνο αν μπεις εκεί που δηλώνεις να μαθήματα, εκεί που λέει τα εξάμηνα δηλαδή. Αν μπεις απλώς στη βαθμολογία ας πούμε, για να κοιτάξεις τι έχεις περάσει στα προηγούμενα έτη, δεν ακυρώνεται...
Άβαταρ μέλους
mzep
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πληροφορίες για πρωτοετείς και όχι μόνο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης