filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Δηλώσεις μαθημάτων my-studies

Χρήσιμες πληροφορίες για όλους τους φοιτητές της Φιλοσοφικής Σχολής.

Συντονιστές: Συντονιστές, Γενικοί Συντονιστές

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό katerina5717 » 05 Ιαν 2015, 16:29

Γειά σας,
θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις δηλώσεις.
Το όριο για το εξάμηνό μου είναι 10, μπορώ να μην δηλώσω 2 μαθήματα του τρέχοντος εξαμήνου στα οποία όμως έχω πάρει βιβλία και να βάλω δυο άλλα που χρωστάω ή θα πρέπει υποχρεωτικά να δηλωσω του τρέχοντος εξαμήνου και οσα χρωστούμενα μπαίνουν?
Άβαταρ μέλους
katerina5717

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mzep » 07 Ιαν 2015, 17:23

Αν τα δήλωσες στον Εύδοξο και πήρες βιβλία, πρέπει να τα δηλώσεις και στο my-studies, διαφορετικά θα σου ζητήσουν τα βιβλία πίσω.
Άβαταρ μέλους
mzep
Επίτιμος Συντονιστής
Επίτιμος Συντονιστής

Σχολή/Τμήμα: φιλολογικό
Ευχαριστώ: 75

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό katerina5717 » 07 Ιαν 2015, 17:40

Ευχαριστω πολυ!!!!
Άβαταρ μέλους
katerina5717

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό GEOB » 19 Ιαν 2015, 15:21

Καλησπερα.να σας ρωτησω εαν δωσω καποιο μαθημα χωρις να το εχω δηλωσει,μονο και μονο για να παρω βεβαιωση για την δουλεια μου, θα υπαρξει καποιο προβλημα?
Άβαταρ μέλους
GEOB

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mektr » 20 Ιαν 2015, 00:07

GEOB έγραψε:Καλησπερα.να σας ρωτησω εαν δωσω καποιο μαθημα χωρις να το εχω δηλωσει,μονο και μονο για να παρω βεβαιωση για την δουλεια μου, θα υπαρξει καποιο προβλημα?

Δε νομίζω.Μας είπε καθηγητής σε αυτό το εξάμηνο ότι αν κάποιος δώσει το μάθημά του χωρίς να το έχει δηλώσει και γράψει πανω από τη βάση ο βαθμός θα περαστεί κανονικά,οπότε δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
Ἡ ἀγάπη μακροθυμεῖ, χρηστεύεται, ἡ ἀγάπη οὐ ζηλοῖ, ἡ ἀγάπη οὐ περπερεύεται, οὐ φυσιοῦται, οὐκ ἀσχημονεῖ, οὐ ζητεῖ τὰ ἑαυτῆς, οὐ παροξύνεται, οὐ λογίζεται τὸ κακόν, οὐ χαίρει τῇ ἀδικίᾳ, συγχαίρει δὲ τῇ ἀληθείᾳ· πάντα στέγει, πάντα ἐλπίζει, πάντα ὑπομένει. Ἡ άγάπη οὐδέποτε ἐκπίπτει. (Α´ ἐπιστολὴ Παύλου πρὸς Κορινθίους ιγ´ 4- 8)
Άβαταρ μέλους
mektr

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό βασιλικη123 » 22 Ιαν 2015, 20:26

Καλησπερα! Μολις περασα στο τμημα ψυχολογιας με κατατακτηριες. μπορει να με διαφωτισει καποιος σε σχεση με το ποια μαθηματα να δηλωσω για αρχη και με το που θα βρισκω τα βιβλια δεδομενου οτι εμεις απο τις κατατακτηριες δεν δικαιουμαστε βιβλα?
Άβαταρ μέλους
βασιλικη123

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Bororo » 04 Φεβ 2015, 22:08

Ρε παιδια, επειδη δε βγαζω ακρη με τον οδηγο σπουδων.
Σε καθε εξαμηνο ποσα μαθηματα μπορουμε να δηλωσουμε? Ενδιαφερομαι για το δευτερο ετος ιστορικου.
Επισης αν δεν εχουμε δηλωσει ενα μαθημα εαρινου του πρωτου ετους σε αντιστοιχο εαρινο επομενου ετους, δε μπορουμε να το δηλωσουμε ουτε τον εκαστοτε Σεπτεμβρη ετσι;
Άβαταρ μέλους
Bororo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Summer_95 » 05 Φεβ 2015, 00:32

Στο 4ο εξαμηνο μπορείς να δηλώσεις μέχρι και 10 μαθήματα
Spoiler:
http://www.arch.uoa.gr/anakoinoseis-drasthriothtes-kai-prokhry3eis/anakoinoseis-gia-proptyxiakoys-foithtes/proboli-anakoinwshs-gia-proptyxiakoys-foithtes/dhloseis-ma8hmatwn-earinoy-e3aminoy-2013-2014.html

Το Σεπτέμβριο του 2015 θα μπορείς να δώσεις οποια μαθηματα είχες δηλώσει (και δεν τα έχεις περάσει φυσικά!) στο χειμερινό και εαρινό εξάμηνο αυτής της ακαδημαϊκής χρονιάς.... Εαν δηλαδή χρωστάς κάποιο μάθημα από το εαρινο εξαμηνο του πρώτου ετους πρέπει να το ξαναδηλώσεις και φέτος ειτε έχεις σκοπό να το δώσεις τον Ιούνιο είτε τον Σεπτεμβριο.
Άβαταρ μέλους
Summer_95
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής

Ευχαριστώ: 23

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Bororo » 05 Φεβ 2015, 22:21

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!
Άβαταρ μέλους
Bororo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό AnnaBr » 09 Φεβ 2015, 18:13

Ερώτηση: Πως καταλαβαίνεις ,καθως μπαίνεις στο mystudies,ποια μαθηματα εχεις περάσει και ποια όχι;
Πάω στο ιστορικο δηλώσεων και οι τιτλοι των μαθηματων της δηλωσεις ειναι σε πράσινο χρώμα. Εχει κάποια σχέση αυτό;
Άβαταρ μέλους
AnnaBr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Μαρία Κομπότη » 09 Φεβ 2015, 18:40

Καλησπέρα, παιδιά. Πέρασα κι εγώ με κατακτακτήριες στη Φιλολογία και ακόμα μου είναι εντελώς άγνωστο το σύστημα. Υπάρχει συγκεκριμένη περίοδος που δηλώνουμε τα μαθήματα στο my-studies; Στον δικό μου λογαριασμό, δεν μπορώ να επιλέξω κάποιο μάθημα (δεν υπάρχει το κουτάκι που αναφέρεται στις οδηγίες).
Άβαταρ μέλους
Μαρία Κομπότη

Σχολή/Τμήμα: Φιλολογικό
Ευχαριστώ: 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Κερέκη » 09 Φεβ 2015, 21:42

AnnaBr έγραψε:Ερώτηση: Πως καταλαβαίνεις ,καθως μπαίνεις στο mystudies,ποια μαθηματα εχεις περάσει και ποια όχι;
Πάω στο ιστορικο δηλώσεων και οι τιτλοι των μαθηματων της δηλωσεις ειναι σε πράσινο χρώμα. Εχει κάποια σχέση αυτό;

Στο ιστορικό δηλώσεων σου πρεπει να έχει για το χειμερινό εξάμηνο [ΔΗΛ(Χ) 2014-2015] τα μαθηματα που δήλωσες. Έχει ένα τετοιο και για το εαρινό [ΔΗΛ(Ε) 2013-2014]
Μαρία Κομπότη έγραψε:Καλησπέρα, παιδιά. Πέρασα κι εγώ με κατακτακτήριες στη Φιλολογία και ακόμα μου είναι εντελώς άγνωστο το σύστημα. Υπάρχει συγκεκριμένη περίοδος που δηλώνουμε τα μαθήματα στο my-studies; Στον δικό μου λογαριασμό, δεν μπορώ να επιλέξω κάποιο μάθημα (δεν υπάρχει το κουτάκι που αναφέρεται στις οδηγίες).

Ναι υπάρχει συγκεκριμένη περιοδος, πριν την εξεταστική που έχει παρελθει. Τώρα λογικά δεν θα μπορείς να κανεις δηλωση για το χειμερινό εξαμηνο. Για να διορθωθει το πραγμα πηγαινε στην γραμματεια
Spoiler:
Μην πιστεύεις πούστη λόγια, πουτάνας μοιρολόγια και πολιτικών ευχολόγια!
Άβαταρ μέλους
Κερέκη
*Notes donor*
*Notes donor*

Σχολή/Τμήμα: Καμία, έριξα μαύρη πέτρα να πουμε. Εύχομαι και για τους υπόλοιπους το ιδιο!!
Φύλο:
Ευχαριστώ: 26

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Summer_95 » 09 Φεβ 2015, 22:26

AnnaBr έγραψε:Ερώτηση: Πως καταλαβαίνεις ,καθως μπαίνεις στο mystudies,ποια μαθηματα εχεις περάσει και ποια όχι;

Εαν κατάλαβα καλά εσύ αναρωτιέσαι πώς θα δεις εαν περασες ένα μάθημα ή όχι... Εαν αυτό ψάχνεις τότε το ιστορικό δηλώσεων δεν έχει κάποια σχέση. Για να δεις τους βαθμούς σου πατάς ακριβώς δίπλα απο το "ιστορικό δηλώσεων" εκει που γράφει "βαθμολογία". Εαν δεν σου βγάζει τιποτα ακόμα σημαινει οτι προς το παρόν δεν έχει ανακοινωθεί κάποιος βαθμός. Μην ανησυχείς πάντως όταν ανακοινωθεί κάποιο μαθημα θα καταλαβεις εαν το περασες ή όχι δίοτι θα φαίνεται και ο βαθμός. Επιπλέον, όσα έχεις περάσει θα ειναι πράσινα και όσα δεν έχεις περάσει θα ειναι κόκκινα.

Στο ιστορικό δηλώσεων το μόνο που μπορείς ν α δεις ειναι ποια μαθηματα έχεις δηλώσει σε κάθε εξαμηνο, δεν ανακοινώνονται εκει οι βαθμοί.
Τελευταία επεξεργασία από Summer_95 και 05 Απρ 2015, 13:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Summer_95
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής

Ευχαριστώ: 23

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό AnnaBr » 10 Φεβ 2015, 01:44

Οκ,σε ευχαριστώ πολύ! :thxx:
Άβαταρ μέλους
AnnaBr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό katerina5717 » 26 Μαρ 2015, 13:50

Γειά σας ! Θα ήθελα , να ρωτήσω και γω κάτι σχετικά με τις δηλώσεις . Έχοντας αφήσει αρκέτα μαθήματα στα προηγούμενα εξάμηνα , θα μπορούσα σ αυτό το εξάμηνο να δηλώσω μόνο παλιά μαθήματα ή θα πρεπει να δηλώσω τα καινούργια και σε όσα "περισσεύουν" να δηλώσω παλιά ;
Να σημειώσω ότι είμαι 3 έτος και ότι για το τρέχον εξάμηνο δεν έχω δηλώσει βιβλία για τα μαθήματα. Ευχαριστώ !!!
Άβαταρ μέλους
katerina5717

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Magiastar » 09 Απρ 2015, 20:54

Γειά σας!Ξέρει κάποιος πότε θα ξεκινήσουν οι δηλώσεις μαθημάτων για το φιλολογικό;Θα ισχύει και σ'αυτή την εξεταστική εως 35 μαθήματα;
Άβαταρ μέλους
Magiastar

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Νίκος » 06 Μάιος 2015, 22:21

Εχουμε καποιο νέο?
:mad2:
Στο ταβάνι βλέπω τους γύψους.
Μαίανδροι στο χορό τους με τραβάνε.
Η ευτυχία μου ,σκέπτομαι, θα 'ναι
ζήτημα ύψους.
http://www.youtube.com/watch?v=gtDamb3d ... re=related
Άβαταρ μέλους
Νίκος

Σχολή/Τμήμα: φιλοσοφικη,φιλολογικο
Ευχαριστώ: 1

Λήξη προθεσμίας δηλώσεων μαθημάτων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό run&leap » 11 Μάιος 2015, 20:41

Καλησπέρα παιδια!!!εκπέμπω SOS!!!Σημερα 11-5-15 νόμιζα οτι ηταν η τελευταια μέρα δηλωσεων μαθημάτων ενώ ήταν χτες 10-5 και όπως καταλαβαινετε τ ξημερωματα προσπαθουσα να δηλωσω κ δεν υπηρχε επιλογη!το θεμα μου ειναι οτι δουλευω 8ωρο καθημερινα..πηγαινοερχομαι γ οικογενειακούς λόγους στην έδρα μ και δε προλαβαινα..συν το οτι ειχα λαθος πληροφορηση απ εναν συμφοιτητη μ!Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν παω αυτη τ βδομαδα στ γραμματεια τ αγγλικου(οπου ειμαι γραμμενη) θα κανουν υποχωρηση να μου τα δηλωσουν η θα φαω κοινως "πορτα"; σκεφτομαι να τους στειλω απ σημερα mail να τς ενημερωσω και να κανω κ μια επισκεψη απ τ γραφειο τους!Καμια συμβουλή;;;
Άβαταρ μέλους
run&leap

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό iwannatotou » 07 Ιούλ 2015, 17:06

γεια σας !
ειχα κανει κανονικα την δηλωση στο my studies αλλα μπαινοντας τωρα να δω τα αποτελεσματα του εξαμηνου οχι μονο δεν μου βγαζει τιποτα αλλα δεν μου βγαζει καν την δηλωση....ειμαι σιγουρη οτι εχω περασει πολλα απο τα μαθηματα τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση για μην χασω την εξεταστικη;
Άβαταρ μέλους
iwannatotou

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Nancy.P. » 14 Σεπ 2016, 11:33

καλημέρα, έχω μία λίγο χαζή απορία: που κοιτάμε για να δούμε αν έχουν αρχίσει εγγραφές για το χειμερινό εξάμηνο; (δεν είμαι πρωτοετής)
Άβαταρ μέλους
Nancy.P.

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πληροφορίες για πρωτοετείς και όχι μόνο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης