filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Δώστε (σημειώσεις) και σώστε! :book: :lola:

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Ιδιαιτερα μαθηματα για την εξεταστικη

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Γαλλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Sissi St., Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό souzanaa » 29 Φεβ 2016, 00:44

ψάχνω κάποιον που να γνωρίζει και να ξέρεις από την Νεωτερη ευρωπαικη ιστορία ιυ20 της ευθυμίου/σειρηνίδου
Άβαταρ μέλους
souzanaa

Σχολή/Τμήμα: φ.π.ψ.
Ευχαριστώ: 20

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό klimeni » 16 Μάιος 2016, 19:09

Καλησπέρα,

η διδασκαλία πανεπιστημιακών μαθημάτων σε σύντομο χρονικό διάστημα συνεχίζεται και σε αυτήν την
εξεταστική Ιουνίου 2016 καθώς και
κατά την διάρκεια της καλοκαιρινής περιόδου για προετοιμασία της εξεταστικής του Σεπτεμβρίου 2016.

- Εντατική Προετοιμασία μαθημάτων Γαλλικής Φιλολογίας. :study:
- Δυνατότητα παροχής σημειώσεων οργανωμένων και ενημερωμένων σε χαμηλό κόστος (σε όσους δεν μπορούν
να παρακολουθήσουν τα μαθήματα λόγω οικονομικής δυσκολίας).
- Προετοιμασία υποψηφίων για τις κατατακτήριες της Γαλλικής Φιλολογίας.
- Μαθήματα εξ' αποστάσεως.
- Οδηγίες για αποτελεσματικό διάβασμα.
- Καλλιέργεια κριτικού πνεύματος.
- Μάθημα σε γκρουπ 2-3 ατόμων.
- Οργάνωση σεμιναριακών μαθημάτων.

Πληροφορίες στο e-mail st_kourneta@yahoo.gr ή στην ομάδα μου στο facebook Πανεπιστημιακά Μαθήματα Γαλλικής Φιλολογίας Αθηνών.

Τελευταία επεξεργασία από klimeni και 11 Ιούλ 2016, 19:27, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
klimeni

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό gianna1964 » 18 Μάιος 2016, 11:59

Καλημέρα
Με τη σειρά μου και εγώ θα ήθελα να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία. Στη γαλλική είχα μπει πριν πολλά χρόνια και λόγω σοβαρών οικογενειακών προβλημάτων δεν κατάφερα να την τελειώσω. Το πτυχίο για μένα ήταν λοιπόν ένα μεγάλο όνειρο το οποίο έγινε πραγματικότητα χάρη στην Αmaryllis10 (ch_tassopoulou@hotmail.com). Nιώθω υποχρέωση να καταθέσω την εμπειρία μου λοιπόν για εκείνη η οποία με βοήθησε ουσιαστικά με τις γνώσεις της, την εμπειρία της αλλά κυρίως με την στήριξη της να μην εγκαταλείψω τη σχολή. Δουλεύει συστηματικά, με προσωπικές της σημειώσεις αλλά και από τα μαθήματα στην τάξη και το κυριότερο την ενδιαφέρει να φτιάξει το επίπεδο του φοιτητή έτσι ώστε να πάρει το πτυχίο του αλλά κυρίως να γίνει ένας ικανός επαγγελματίας ο οποίος θα μπορέσει να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του επαγγέλματος. Εύχομαι σε όλους καλό πτυχίο και να μην εγκαταλείπετε ποτέ τις προσπάθειες σας!
Άβαταρ μέλους
gianna1964

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mantefer » 18 Σεπ 2016, 20:32

Καλησπέρα σε όλους!

Ήθελα να ενημερώσω ότι παραδίδω ιδιαίτερα μαθήματα πανεπιστημιακού επιπέδου σε όλα τα μαθήματα του τμήματός μας. Επίσης παραδίδω μαθήματα γαλλικών σαν στήριξη αν κάποιος συναντά δυσκολίες ανταπόκρισης στις υψηλές απαιτήσεις γλώσσας που έχει το τμήμα μας. Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου στη σελίδα μου: https://www.facebook.com/mantesiofrench/?pnref=story

Τιμή: 15 ευρώ / ώρα (συζητήσιμη!)

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Άβαταρ μέλους
mantefer

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό klimeni » 04 Ιαν 2017, 14:00

Καλησπέρα,

τελείωσα την σχολή το 2003, διδάσκω σχεδόν όλα τα μαθήματα της σχολής από το 2005 και γνωρίζω πολύ καλά το βαθμό δυσκολίας των μαθημάτων αλλά και τις απαιτήσεις των καθηγητών. Έχω κάνει Μεταπτυχιακές Σπουδές στην Διδακτική στο Ανοιχτό Πανεπιστήμιο Πατρών "Εξειδίκευση Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας". Έχω βοηθήσει φοιτητές που χρωστούσαν όλα τα μαθήματα της σχολής και κατάφεραν να πάρουν πτυχίο σε 1,5 χρόνο (δίδονται συστάσεις). Το υλικό είναι οργανωμένο και το μάθημα προσαρμόζεται στις ανάγκες του κάθε φοιτητή. Διδάσκεται η κριτική σκέψη στην αντιμετώπιση των θεμάτων και προσφέρονται συμβουλές μελέτης.Ο αριθμός μαθημάτων διδασκαλίας είναι περιορισμένος έτσι ώστε να καλύπτεται γρήγορα και αποτελεσματικά η ύλη.

Επίσης,προσφέρονται συμβουλές διδασκαλίας, επιλογής βιβλίων,οργάνωσης μαθήματος σε φοιτητές που θέλουν να ξεκινήσουν να ασχολούνται με ιδιαίτερα μαθήματα.

Προσφέρονται προσωπικές σημειώσεις πολλών μαθημάτων σε χαμηλό κόστος.
st_kourneta@yahoo.gr
Επικοινωνία και μέσω facebook.
Πανεπιστημιακά Μαθήματα Γαλλικής Φιλολογίας Αθηνών
Άβαταρ μέλους
klimeni

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό oneiro-pagida » 26 Μαρ 2017, 19:51

Καλησπέρα...Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου σε όσους φοιτητές της γαλλικής ενδιαφέρονται για βοήθεια στα πανεπιστημιακά μαθήματα,να προτείνω ανεπιφύλακτα την κυρία Χρυσάνθη Τασσοπούλου.Απο προσωπική εμπειρία σας εγγυώμαι για το αποτέλεσμα!Πρόκειται για άτομο με βαθιά γνώση της γαλλικής γλώσσας,είναι άμεση και αποτελεσματική,αρκεί ο φοιτητής να ακολουθήσει ακριβώς τις συμβουλές της κ αυτά που θα του υποδείξει.Για επικοινωνία μπορείτε να στείλετε στο ακόλουθο mail:ch_tassopoulou@hotmail.com
Άβαταρ μέλους
oneiro-pagida

ΟΜΑΔΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Summer_95 » 09 Οκτ 2017, 16:16

klimeni έγραψε:Δηλώστε άμεσα συμμετοχή στα ομαδικά μαθήματα 2-4 ατόμων προετοιμασίας για τα εξής μαθήματα της Γαλλικής Φιλολογίας (τιμές πολύ προσιτές). Θα υπάρχει δυνατότητα για πρωινά και απογευματινά γκρουπ:
Γραπτός Λόγος Ι (641015)
Γραπτός Λόγος ΙΙ (FRL176)
Γραπτός Λόγος ΙΙΙ (641029)
Γαλλική Γραμματική
Μορφολογία (641030)
Σύνταξη (641067)
Εφαρμοσμένη Γλωσσολογία (641063)
Παράμετροι Διδασκαλίας της Γαλλικής Γλώσσας (6410800)
Στείλτε pm ή email στο st_kourneta@yahoo.gr η επικοινωνήστε στο 6973034528 όπου μπορείτε να αναφέρετε το μάθημα που σας ενδιαφέρει καθώς και μέρες και ώρες όπου υπάρχει διαθεσιμότητα. Το υλικό δίνεται δωρεάν μέσα στα μαθήματα.

Μία φορά αρκεί η ενημερωση ! Δεν χρειαζεται να κανεις πολλαπλες δημοσιευσεις και μαλιστα από διαφορετικά προφιλ ! Θα διαγραφονται ! :banned:
Καλή συνεχεια !
Άβαταρ μέλους
Summer_95
Γενικός Συντονιστής
Γενικός Συντονιστής

Ευχαριστώ: 22

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Γαλλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες