filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

:hurricane: Καλό διάβασμα! :rainy:

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Ιδιαιτερα μαθηματα για την εξεταστικη

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Γαλλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Sissi St., Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τζένη » 12 Φεβ 2015, 17:49

marietoulini1984 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ..
ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΡΕΣΗ ΚΑΠΟΙΑΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΞΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΑ?
ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ 1 ΓΛΩΣΣΑ 3 ΚΑΙ ΓΛΩΣΣΑ 4.
ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΩΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ''ΣΩΤΗΡΙΕΣ'' ΑΛΛΑ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑ ΣΑΝ ΜΕΛΗ ΕΙΤΕ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ..
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΛΩ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ..
ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ..
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΜΟΝΟ ΕΣΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

H Lia15 είναι πάρα πολύ καλή! Πέρασα μαζί της Διδακτική Ι κ' ΙΙ, κειμενογλωσσολογία και πραγματολογία! τηλ της ειναι 6937551503 και με λίγα μαθήματα! Πολύ καλό παιδί καλές τιμές!
Άβαταρ μέλους
Τζένη

Ευχαριστώ: 3

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό zygoulini » 15 Φεβ 2015, 01:25

Με την σειρά μου συστήνω ανεπιφύλακτα την leconsprivees πολύ οργανωτική και ψείρας, με καλές τιμές και πάντα πρόθυμη να σε βοηθήσει. Μαζί κάναμε Γραπτό λόγο, κείμενα και γραμματική 3 και 4 τα οποία μάλιστα πέρασα με πολύ καλό βαθμό και με λίγες ώρες μαθημάτων. Το τηλέφωνο της είναι 698 60 59 742 :friends:
Άβαταρ μέλους
zygoulini

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τζένη » 16 Μαρ 2015, 10:15

maria-zisis έγραψε:Όσον αφορά την amaryllis (ch_tassopoulou@hotmail.com) συμφωνώ και εγώ..ήμουν σε απελπιστική κατάσταση χρωστώντας γλωσσολογικά και διδακτικές και έχοντας πάρει απόφαση ότι δεν θα το πάρω ποτέ αυτό το πτυχίο! :confused: τελευταία στιγμή (μέσα Μαϊου) αρχίσαμε τα ιδιαίτερα με πολύ υλικό και σημειώσεις δικές της. Και το σημαντικότερο πολλές ασκήσεις. Η μεταδοτικότητά της και ο χαρακτήρας της έπαιξαν σπουδαίο ρόλο.Το πτυχίο από όνειρο έγινε πραγματικότητα :peace2: :clapping: :respect:

Είναι απλά καταπληκτική! Δεν έχω λόγια!
Άβαταρ μέλους
Τζένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό klimeni » 19 Μαρ 2015, 00:14

Καλησπέρα,

τελείωσα την σχολή το 2003, διδάσκω σχεδόν όλα τα μαθήματα της σχολής από το 2005 γνωρίζω πολύ καλά το βαθμό δυσκολίας των μαθημάτων αλλά και τις απαιτήσεις των καθηγητών. Συμμετέχω στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα του Πανεπιστημίου Πατρών "Εξειδίκευση Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας". Έχω βοηθήσει φοιτητές που χρωστούσαν 20-30 μαθήματα της σχολής και κατάφεραν να τα περάσουνε μέσα σε διάστημα 4-5 εξεταστικών (δίδονται συστάσεις). Το υλικό είναι οργανωμένο και το μάθημα προσαρμόζεται στις ανάγκες του κάθε φοιτητή. Διδάσκεται η κριτική σκέψη στην αντιμετώπιση των θεμάτων και προσφέρονται συμβουλές μελέτης.Ο αριθμός μαθημάτων διδασκαλίας είναι περιορισμένος έτσι ώστε να καλύπτεται γρήγορα και αποτελεσματικά η ύλη.

Επίσης,προσφέρονται συμβουλές διδασκαλίας, επιλογής βιβλίων,οργάνωσης μαθήματος σε φοιτητές που θέλουν να ξεκινήσουν να ασχολούνται με ιδιαίτερα μαθήματα.

Προσφέρονται προσωπικές σημειώσεις πολλών μαθημάτων σε χαμηλό κόστος.
st_kourneta@yahoo.gr
Επικοινωνία και μέσω facebook.
https://www.facebook.com/groups/234587900018141/
Τελευταία επεξεργασία από klimeni και 21 Νοέμ 2016, 14:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
klimeni

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Vivika » 23 Μαρ 2015, 23:02

Καλησπέρα σας! Είδα τη συζήτηση και είπα να δώσω και εγώ την απάντησή μου. Έκανα και εγώ μάθημα με αρκετές καθηγήτριες στην πορεία μου στη σχολή, από τις οποίες δεν έμεινα ευχαριστημένη καθώς δεν μπορούσαν να με προετοιμάσουν ολοκληρωμένα στις επί μέρους ανάγκες του κάθε μαθήματος. Τελικά πήγα στα Cours με τη βοήθεια των οποίων πέρασα 27 μαθήματα και πήρα πτυχίο. Θεωρώ ότι είναι πλήρως ενημερωμένοι για τις απαιτήσεις του κάθε μαθήματος και κατευθύνουν κατάλληλα τον σπουδαστή. Σου παραθέτω το link για να έρθεις σε επαφή μαζί τους εάν απηυδήσεις! :harhar:
https://www.facebook.com/cours.universi ... 98?fref=ts
Άβαταρ μέλους
Vivika

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό leconsprivees » 24 Μαρ 2015, 16:57

.
Τελευταία επεξεργασία από leconsprivees και 24 Μαρ 2015, 17:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
leconsprivees

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό leconsprivees » 24 Μαρ 2015, 17:00

zygoulini έγραψε:Με την σειρά μου συστήνω ανεπιφύλακτα την leconsprivees πολύ οργανωτική και ψείρας, με καλές τιμές και πάντα πρόθυμη να σε βοηθήσει. Μαζί κάναμε Γραπτό λόγο, κείμενα και γραμματική 3 και 4 τα οποία μάλιστα πέρασα με πολύ καλό βαθμό και με λίγες ώρες μαθημάτων. Το τηλέφωνο της είναι 698 60 59 742 :friends:

Σ'ευχαριστώ πολύ Κατερινιώ :thxx:
Άβαταρ μέλους
leconsprivees

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Jennoula » 24 Μαρ 2015, 18:07

maria-zisis έγραψε:Όσον αφορά την amaryllis (ch_tassopoulou@hotmail.com) συμφωνώ και εγώ..ήμουν σε απελπιστική κατάσταση χρωστώντας γλωσσολογικά και διδακτικές και έχοντας πάρει απόφαση ότι δεν θα το πάρω ποτέ αυτό το πτυχίο! :confused: τελευταία στιγμή (μέσα Μαϊου) αρχίσαμε τα ιδιαίτερα με πολύ υλικό και σημειώσεις δικές της. Και το σημαντικότερο πολλές ασκήσεις. Η μεταδοτικότητά της και ο χαρακτήρας της έπαιξαν σπουδαίο ρόλο.Το πτυχίο από όνειρο έγινε πραγματικότητα :peace2: :clapping: :respect:

Δεν έχω λόγια! Με κέρδισε από το πρώτο μάθημα! Ξέρω ότι εκτός από εμένα έχουν περάσει πολλές φοιτήτριες πολύ μεγάλο αριθμό μαθημάτων σε μικρό χρονικό διάστημα!
Άβαταρ μέλους
Jennoula

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Eleni K. » 24 Μαρ 2015, 21:36

Vivika έγραψε:Καλησπέρα σας! Είδα τη συζήτηση και είπα να δώσω και εγώ την απάντησή μου. Έκανα και εγώ μάθημα με αρκετές καθηγήτριες στην πορεία μου στη σχολή, από τις οποίες δεν έμεινα ευχαριστημένη καθώς δεν μπορούσαν να με προετοιμάσουν ολοκληρωμένα στις επί μέρους ανάγκες του κάθε μαθήματος. Τελικά πήγα στα Cours με τη βοήθεια των οποίων πέρασα 27 μαθήματα και πήρα πτυχίο. Θεωρώ ότι είναι πλήρως ενημερωμένοι για τις απαιτήσεις του κάθε μαθήματος και κατευθύνουν κατάλληλα τον σπουδαστή. Σου παραθέτω το link για να έρθεις σε επαφή μαζί τους εάν απηυδήσεις! :harhar:
https://www.facebook.com/cours.universi ... 98?fref=ts

Και εγώ έχω να πω με κλειστά μάτια και το χέρι στην καρδιά ότι τα Cours με σώσανε! Και όταν λέμε όλα εννοούμε όλα τα μαθήματα, άκοπα, αβίαστα, αβάδιστα, ευχάριστα και εύκολα! :funny:
Άβαταρ μέλους
Eleni K.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό klimeni » 22 Απρ 2015, 10:59

Καλησπέρα, να ενημερώσω κι εγώ με την σειρά μου πως παραδίδω Πανεπιστημιακά μαθήματα από το 2005
με πολύ μεγάλη επιτυχία. Κατά την διάρκεια των μαθημάτων προσφέρονται σημειώσεις, συμβουλές μελέτης
και καθοδήγηση για την επιτυχή εξέταση των μαθημάτων.Είμαι στο δεύτερο έτος του μεταπτυχιακού
Εξειδίκευση καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας (Ελληνικό Ανοιχτό Πανεπιστήμιο Πατρών). Αναλαμβάνω και την προετοιμασία για τις κατατακτήριες εξετάσεις στην γαλλική φιλολογία Τα μαθήματα γίνονται
και σε γκρουπ 2-3 ατόμων με τιμές από 10-13 ευρώ/άτομο/ώρα. Τα μαθήματα συνεχίζονται κατά
την διάρκεια του καλοκαιριού (εξεταστική Σεπτεμβρίου 2015).
Καλύψτε την ύλη 10-20 μαθημάτων σε σύντομο χρονικό διάστημα με 100% επιτυχία!!!

Αναλαμβάνονται προπτυχιακές εργασίες, προσφέρονται σημειώσεις σε χαμηλό κόστος για όσους δεν μπορούν
να παρακολουθήσουν, οργανώνονται μαθήματα εξ' αποστάσεως.
Ενδεικτικό υλικό και πληροφορίες για τα μαθήματα της Γαλλικής Φιλολογίας, μπορείτε να βρείτε στην ομάδα
Cours particuliers de FLE ( Niveau Universitaire).
e-mail επικοινωνίας : st_kourneta@yahoo.gr[b][/b]
Τελευταία επεξεργασία από klimeni και 22 Απρ 2015, 11:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
klimeni

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό amaryllis10 » 21 Μάιος 2015, 22:46

Καλησπέρα και πάλι μετά από πολύ καιρό. Επιλέγω να αφήσω πάλι ανακοίνωση για τα μαθήματα καθώς πολλοί μου στέλνουν και με ρωτάνε εάν συνεχίζω τα μαθήματα!! Θέλω να σας πω ότι σκόπιμα επιλέγω να μην σας κουράζω συνεχώς με ανακοινώσεις. Είμαι όμως ακόμα εδώ και συνεχίζω τα μαθήματα με αγάπη και μεράκι όπως πιστεύω ότι κάνουν και όλοι οι άλλοι συνάδελφοι για τους οποίους διαβάζω εδώ εξαιρετικά λόγια. Εγώ με την σειρά μου θέλω να σας πω πως το πτυχίο για άλλους είναι όνειρο ζωής και για άλλους είναι μία ευκαιρία για να αλλάξουν την ζωή τους. Για μένα η κάθε φοιτήτρια μικρή ή μεγάλη, του παλιού ή του νέου προγράμματος είναι μία προσωπική ευκαιρία πέρα από επαγγελματική ενασχόληση και ένα προσωπικό στοίχημα που πρέπει να κερδίσω εάν πάρει το πτυχίο της, για να νιώσω και εγώ ότι προσφέρω ουσιαστικά καταθέτοντας τις μικρές μου δυνάμεις στο να κάνει το όνειρό της πραγματικότητα. Θα χαρώ να συνεργαστώ και να φανώ χρήσιμη στην προσπάθειά σας. Καλή επιτυχία στην εξεταστική σε όλους παιδιά και καλά αποτελέσματα
Για όποιον με χρειαστεί παραμένω στη διάθεσή σας στο email: ch_tassopoulou@hotmail.com
Άβαταρ μέλους
amaryllis10

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Jennoula » 26 Μάιος 2015, 09:22

amaryllis10 έγραψε:Καλησπέρα και πάλι μετά από πολύ καιρό. Επιλέγω να αφήσω πάλι ανακοίνωση για τα μαθήματα καθώς πολλοί μου στέλνουν και με ρωτάνε εάν συνεχίζω τα μαθήματα!! Θέλω να σας πω ότι σκόπιμα επιλέγω να μην σας κουράζω συνεχώς με ανακοινώσεις. Είμαι όμως ακόμα εδώ και συνεχίζω τα μαθήματα με αγάπη και μεράκι όπως πιστεύω ότι κάνουν και όλοι οι άλλοι συνάδελφοι για τους οποίους διαβάζω εδώ εξαιρετικά λόγια. Εγώ με την σειρά μου θέλω να σας πω πως το πτυχίο για άλλους είναι όνειρο ζωής και για άλλους είναι μία ευκαιρία για να αλλάξουν την ζωή τους. Για μένα η κάθε φοιτήτρια μικρή ή μεγάλη, του παλιού ή του νέου προγράμματος είναι μία προσωπική ευκαιρία πέρα από επαγγελματική ενασχόληση και ένα προσωπικό στοίχημα που πρέπει να κερδίσω εάν πάρει το πτυχίο της, για να νιώσω και εγώ ότι προσφέρω ουσιαστικά καταθέτοντας τις μικρές μου δυνάμεις στο να κάνει το όνειρό της πραγματικότητα. Θα χαρώ να συνεργαστώ και να φανώ χρήσιμη στην προσπάθειά σας. Καλή επιτυχία στην εξεταστική σε όλους παιδιά και καλά αποτελέσματα
Για όποιον με χρειαστεί παραμένω στη διάθεσή σας στο email: ch_tassopoulou@hotmail.com

Το έχω ξαναγράψει ότι τη συστήνω ανεπιφύλακτα! Το πτυχίο πάντως εγώ το πήρα... Συνέχισε Χρυσάνθη μου την καλή δουλειά!
Άβαταρ μέλους
Jennoula

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό elenoula07 » 23 Αύγ 2015, 21:31

Γειαά :cool:
εγώ κάνω μαθήματα με την κυρία Χριστίνα Βήχου που με βοήθησε να περάσω πολλά μαθήματα, να το τηλ. της : 6976154918 :worthy: :worthy: :happy:
Άβαταρ μέλους
elenoula07

Σχολή/Τμήμα: γαλική φιλολογία
Φύλο: γυναίκα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό katiaxn » 25 Αύγ 2015, 16:02

:happy: και εγώ αποφοίτησα χάρη στην Κα Βήχου Χριστίνα :dfg: :dfg:
Άβαταρ μέλους
katiaxn

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό giwta27 » 26 Αύγ 2015, 13:03

Όσον αφορά την ch_tassopoulou@hotmail.com την συστήνω και γω ανεπιφύλακτα.. αγαπάει την δουλειά της και έχει απίστευτη μεταδοτικοτητα.. είχα μείνει πίσω στη σχολή και με βοήθησε να περάσω αρκετά μαθήματα σε μικρό χρονικό διάστημα με πολύ υλικό και δικές της σημειώσεις. .
Άβαταρ μέλους
giwta27

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Εύη Βασ » 02 Σεπ 2015, 16:10

Καλησπέρα.Είμαι καινούργιο μέλος και ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να ανακοινώσω ότι παραδίδω ιδιαίτερα μαθήματα,αρχαία και λατινικά,σε φοιτητές όλων των εξαμήνων.

Αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορεί να επικοινωνήσει μέσω μέιλ στο pv.kfsa@gmail.com

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Εύη Βασ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Τζένη » 29 Οκτ 2015, 12:45

giwta27 έγραψε:Όσον αφορά την ch_tassopoulou@hotmail.com την συστήνω και γω ανεπιφύλακτα.. αγαπάει την δουλειά της και έχει απίστευτη μεταδοτικοτητα.. είχα μείνει πίσω στη σχολή και με βοήθησε να περάσω αρκετά μαθήματα σε μικρό χρονικό διάστημα με πολύ υλικό και δικές της σημειώσεις. .

Το έχω πει πολλές φορές είναι καταπληκτική η Χρυσάνθη!
Άβαταρ μέλους
Τζένη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό leprintemps » 03 Νοέμ 2015, 11:08

Καλησπέρα,
θα ήθελα κι εγώ να προσθέσω πως χρωστούσα σχεδόν όλα τα μαθήματα της σχολής, έκανα μάθημα με την klimeni ( st_kourneta@yahoo.gr) και μέσα σε ενάμιση χρόνο τελείωσα την σχολή.Το επίπεδο μου ήταν χαμηλό αλλά με την δικής της βοήθεια και υποστήριξη, άρχισα να περνάω 10-13 μαθήματα σε κάθε εξεταστική.Την εμπιστεύομαι απόλυτα και είναι επαγγελματίας. Το τηλέφωνό της είναι 6973034528.
Άβαταρ μέλους
leprintemps

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό leconsprivees » 11 Ιαν 2016, 17:45

Βοήθεια και προετοιμασία για τις εξετάσεις παρέχεται από πτυχιούχο του τμήματος με πολυετή εμπειρία και μεταπτυχιακές σπουδές στην ιστορία του γαλλικού πολιτισμού.
Παρακολούθηση θεμάτων προηγούμενων εξεταστικών, παροχή σημειώσεων, προσαρμογή ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε φοιτητή.
Δυνατότητα μαθημάτων και το καλοκαίρι. Υπευθυνότητα, αποτέλεσμα , προσιτές τιμές
Τέλος, για όσους φοιτητές επιθυμούν υπάρχουν σημειώσεις σε υποχρεωτικά και επιλεγόμενα μαθήματα σε χαμηλό κόστος
e-mail: leconsprivees@yahoo.com
Άβαταρ μέλους
leconsprivees

ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό klimeni » 24 Φεβ 2016, 18:16

Καλησπέρα σε όλους!!!

Απλά να ενημερώσω πως οι μαθητές μου είχαν 100% επιτυχία στα μαθήματα της εξεταστικής Ιανουάριο-Φεβρουάριο 2016 και θα ήθελα να τους ευχαριστήσω που με εμπιστεύθηκαν. :thxx:

Τα μαθήματα συνεχίζονται και αυτό το εξάμηνο καθώς και την περίοδο του καλοκαιριού 2016 για την εξεταστική του Σεπτεμβρίου 2016.
Φέτος για πρώτη φορά οργανώνονται και ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΞ' ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ.

Αναλαμβάνω επίσης την προετοιμασία υποψηφίων για τις Κατατακτήριες Εξετάσεις στην Γαλλική φιλολογία.

Κατά την διάρκεια των μαθημάτων προσφέρονται σημειώσεις, συμβουλές μελέτης και καθοδήγηση για την επιτυχή εξέταση των μαθημάτων. Τα μαθήματα γίνονται και σε γκρουπ 2 ΑΤΌΜΩΝ.

Αναλαμβάνονται προπτυχιακές εργασίες, προσφέρονται σημειώσεις για όσους δεν μπορούν να παρακολουθήσουν Δια Ζωσης.

Ενδεικτικό υλικό και πληροφορίες για τα μαθήματα της Γαλλικής Φιλολογίας, μπορείτε να βρείτε στην ομάδα μου
στο facebook Πανεπιστημιακά Μαθήματα Γαλλικής Φιλολογίας Αθηνών.
e-mail επικοινωνίας : st_kourneta@yahoo.gr
Άβαταρ μέλους
klimeni

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Γαλλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης