filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Γιααααα δηλώστε συμμετοχή καλά μου παιδιά για την συνάντηση που θα γίνει τον Νοέμβρη! Γιαααα τσεκάρετε εδώ το θέμα!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Ιδιαιτερα μαθηματα για την εξεταστικη

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Γαλλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Sissi St., Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό litteraturefrancaise » 21 Μάιος 2012, 20:44

Ιδιαίτερα μαθήματα λογοτεχνίας
Καθηγήτρια κάτοχος Διδακτορικού στη Γαλλική Λογοτεχνία, του Πανεπιστημίου Paris IV-Sorbonne, με μεγάλη εμπειρία στο πεδίο ειδίκευσής της, παραδίδει ιδιαίτερα μαθήματα λογοτεχνίας όλων των εξαμήνων (παλαιού και νέου προγράμματος σπουδών) σε φοιτητές του Τμήματος Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας.
Εκμάθηση μεθοδολογίας λογοτεχνικών ασκήσεων (commentaire composé, dissertation, explication de texte), μεθοδική μελέτη των έργων βάσει των θεματικών ενοτήτων τους, εξάσκηση μέσα από παλαιότερα θέματα, βελτίωση της έκφρασης.
Θα προτιμηθούν φοιτητές με σοβαρά κίνητρα και διάθεση για μελέτη.
Τιμές προσιτές.
Επικοινωνία στο: coursdelitteraturefrancaise@gmail.com
Άβαταρ μέλους
litteraturefrancaise

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dorbid » 26 Μάιος 2012, 20:41

Απόφοιτη Γαλλικής Φιλολογίας του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών παραδίδει ταχύρρυθμα μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας ειδικά για τις εξεταστικές.Αναλυτικές σημειώσεις, δυνατότητα θερινών μαθημάτων, τιμές λογικές. (10 ευρώ ανά ώρα/5 ευρώ ανά ώρα σε groupes). e-mail: mathimata.gallikis@gmail.com

https://www.facebook.com/pages/Μαθήματα-ενισχυτικής-διδασκαλίας/378505218862458
Άβαταρ μέλους
dorbid

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό leconsprivees » 30 Μάιος 2012, 16:01

Βοήθεια και προετοιμασία για τις εξετάσεις παρέχεται από πτυχιούχο του τμήματος με μεταπτυχιακές σπουδές στην ιστορία του γαλλικού πολιτισμού.
Παρακολούθηση θεμάτων προηγούμενων εξεταστικών καθώς και παροχή σημειώσεων. Προσαρμογή ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε φοιτητή. Δυνατότητα μαθημάτων και το καλοκαίρι. Υπευθυνότητα, αποτέλεσμα , πολύ καλές τιμές leconsprivees@yahoo.com
Τελευταία επεξεργασία από leconsprivees και 06 Ιαν 2014, 07:40, έχει επεξεργασθεί 5 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
leconsprivees

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό klimeni » 12 Ιουν 2012, 16:49

[color=#0080FF] :study: Καλησπέρα,

είμαι καθηγήτρια Γαλλικής Φιλολογίας και συμμετέχω και στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα της Ειδίκευσης καθηγητών της Γαλλικής Γλώσσας στην Διδακτική του Ανοιχτού Πανεπιστημίου Πατρών.

[color=#4080FF]Δινατότητα παράδοσης μαθημάτων Ιούνιο-Αύγουστο και εκτός Αθηνών,περιοχή Εύβοιας-Βοιωτίας.

Παραδίδω μαθήματα για όλα τα γλωσσολογικά μαθήματα(Διδακτική Ι,ΙΙ,Κειμενογλωσσολογία ,Πραγματολογία ,Φωνητική ,Σύνταξη ,Μορφολογία) καθώς και Λογοτεχνίες και Ιστορίες .

Επεξήγηση των ασκήσεων καθώς και λύση προηγούμενων θεμάτων σε 1-3 μαθήματα για την εξεταστική.

Αν κάποιος δεν θέλει να παρακολουθήσει υπάρχει η δυνατότητα πώλησης αξιόπιστων σημειώσεων και απαντήσεις θεμάτων.
Αναλαμβάνω την διεκπεραίωση εργασιών καθώς και την σύνταξη commentaires στην ιστορία.

Προσφέρονται επίσης μεταφραστικές υπηρεσίες και διόρθωση εργασιών.Τα μαθήματα γίνονται και σε γκρουπ.Τιμή 12-14 ευρώ/ώρα/άτομο.
Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει p.m[/color]
[/color]
Άβαταρ μέλους
klimeni

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό doupepe » 11 Ιούλ 2012, 21:56

Παραδίδονται γλωσσολογικά μαθήματα, γλώσσες και μεταφράσεις ατομικά ή σε γκρούπ από φοιτήτρια του μεταπτυχιακού της διδακτικής του τμήματός μας. Δυνατότητα μαθημάτων στο χώρο σας. Τιμές προσιτές. Σίγουρη επιτυχία :peace2:

Oσοι ενδιαφέρονται μπορουν να επικοινωνήσουν μαζί μου στο elendou@hotmail.com και στο 6937049163
Τελευταία επεξεργασία από doupepe και 22 Ιούλ 2012, 23:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
doupepe

Re: Ιδιαιτερα μαθηματα για την εξεταστικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lisa.asimaki » 16 Ιούλ 2012, 11:53

lisa.asimaki έγραψε:Καλημέρα!!

Αναλαμβάνω εργασίες για όλα τα μαθήματα(υποχρεωτικά & επιλεγόμενα)!

:thxx:

Αναλαμβάνω φοιτητές είτε ατομικά είτε σε γκρουπ που ενδιαφέρονται για τα γλωσσολογικά μαθήματα,τις Διδακτικες και λοιπά μαθήματα όπως Θέατρο, Ποίηση.
Τελευταία επεξεργασία από lisa.asimaki και 28 Ιαν 2014, 13:35, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
lisa.asimaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό alex84 » 16 Ιούλ 2012, 17:38

καλησπερα,εχει κανει καποιος μαθημα με καποιον απο τους καθηγητες που διαφημιζονται εδω?
περισσοτερο ρωταω για εντυπωσεις,γιατι μαλλον θα χρειαστω καποια μαθηματα το καλοκαιρι και δεν θα ηταν ασχημη μια γνωμη απο καποιον.
για γλωσσολογικα μαθηματα περισσοτερο (πραγματολογια,κειμενογλωσσολογια,διδακτικες)
ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
alex84

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό georgiacat » 17 Ιούλ 2012, 13:40

Εγώ έκανα ιδιαίτερα μαθήματα όχι πολλές ώρες[πχ σε 5-6 ώρες πέρασα κειμενογλωσσολογία,πραγματολογία,διδακτική..και πολλά άλλα]Κάποιες λογοτεχνίες σε λιγότερες ώρες!2 Χρόνια άρχισα να ασχολούμαι με τη σχολή[4ο έτος] και στο τέλος του πρώτου χρόνου γνώρισα την ελένη..σε 2 εξεταστικές πέρασα 20 μαθήματα χάρη σε αυτήν και την ευχαριστώ απο τα βάθη της καρδιάς μου.Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις με την doupepe ,που κάνει μεταπτυχιακό στο τμήμα μας..για περισσότερες λεπτομέρειες..είμαι ανοιχτή!
Άβαταρ μέλους
georgiacat

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό marmelada » 19 Ιούλ 2012, 12:51

Για όποιον ενδιαφέρεται για ιδιαίτερα μαθήματα, έχω πολύ καλές συστάσεις για την καθηγήτρια με το όνομα amaryllis10 ( e-mail : ch_tassopoulou@hotmail.com). Πολύ καλές σημειώσεις, οργάνωση, μεθοδικότητα και λογικές τιμές. Όχι με 5 και 10 ευρώ που βλέπω εδώ. Οι πολύ χαμηλές τιμές πρέπει να σας προβληματίζουν, σας το λέω από προσωπική εμπειρία. Την συστήνω ανεπιφύλακτα. Επίσης, κάνει όλα τα μαθήματα της σχολής.
Άβαταρ μέλους
marmelada

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό maria koutsoyiannii » 20 Ιούλ 2012, 12:24

georgiacat έγραψε:Εγώ έκανα ιδιαίτερα μαθήματα όχι πολλές ώρες[πχ σε 5-6 ώρες πέρασα κειμενογλωσσολογία,πραγματολογία,διδακτική..και πολλά άλλα]Κάποιες λογοτεχνίες σε λιγότερες ώρες!2 Χρόνια άρχισα να ασχολούμαι με τη σχολή[4ο έτος] και στο τέλος του πρώτου χρόνου γνώρισα την ελένη..σε 2 εξεταστικές πέρασα 20 μαθήματα χάρη σε αυτήν και την ευχαριστώ απο τα βάθη της καρδιάς μου.Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις με την doupepe ,που κάνει μεταπτυχιακό στο τμήμα μας..για περισσότερες λεπτομέρειες..είμαι ανοιχτή!

Καλησπέρα,

Αν μπορείς στείλε μου το e-mail ή το τηλέφωνο της κοπέλας.
e-mail: mariakoutsoyianni@yahoo.gr
Η ζωή είναι ωραία!!!
Άβαταρ μέλους
maria koutsoyiannii

Ευχαριστώ: 1

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό eirena » 22 Ιούλ 2012, 19:21

georgiacat έγραψε:Εγώ έκανα ιδιαίτερα μαθήματα όχι πολλές ώρες[πχ σε 5-6 ώρες πέρασα κειμενογλωσσολογία,πραγματολογία,διδακτική..και πολλά άλλα]Κάποιες λογοτεχνίες σε λιγότερες ώρες!2 Χρόνια άρχισα να ασχολούμαι με τη σχολή[4ο έτος] και στο τέλος του πρώτου χρόνου γνώρισα την ελένη..σε 2 εξεταστικές πέρασα 20 μαθήματα χάρη σε αυτήν και την ευχαριστώ απο τα βάθη της καρδιάς μου.Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις με την doupepe ,που κάνει μεταπτυχιακό στο τμήμα μας..για περισσότερες λεπτομέρειες..είμαι ανοιχτή!

Ενδιαφερομαι και εγω για ιδιαιτερα...μπορεις να μου στειλεις το email της κοπελας??ευχαριστω πολυ!!
Άβαταρ μέλους
eirena

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό v@nd@ » 23 Ιούλ 2012, 14:35

Πέρσι ήθελα απεγνωσμένα να πάρω πτυχίο. Χρωστούσα Λογοτεχνίες Γ' και Δ'. Έστειλα μήνυμα στην amaryllis και χάρη σ' αυτήν πέρασα και τις δύο λογοτεχνίες σε μία εξεταστική. Ειδικά για τις λογοτεχνίες δε συστήνω καμμία άλλη και προτείνω σε όποιον έχει πρόβλημα με τις λογοτεχνίες και δε θέλει να τον πάρουν τα χρόνια στη σχολή, να αποτανθεί εδώ: ch_tassopoulou@hotmail.com
:up:
Άβαταρ μέλους
v@nd@

Εξεταστική Σεπτεμβρίου-Ιανουαρίου-Ιουνίου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό klimeni » 02 Αύγ 2012, 12:20

Παραδίδονται όλα τα μαθήματα της σχολής από Καθηγήτρια Γαλλικής Φιλολογίας με μεταπτυχιακές σπουδές στην Διδακτική.Διδάσκεται η τεχνική του commentaire σε Λογοτεχνία και Ιστορία ,δίνεται μεγάλη έμφαση στη λύση ασκήσεων στα γλωσσολογικά μαθήματα όπως Διδακτική Ι,ΙΙ, Μορφολογία ,Σύνταξη ,Πραγματολογία ,Κειμενογλωσσολογία.

Προσφέρονται λεπτομερείς σημειώσεις με χαμηλό κόστος στα εξής μαθήματα :
-Μυθιστόρημα 20ου αιώνα (έτοιμα resume
και σχολιασμός ανά κεφάλαιο και ανά απόσπασμα )
-Λογοτεχνία 18 ου αιώνα (έτοιμα resume λανά κεφάλαιο)
-Διδακτική Ι,ΙΙ (λύσεις ασκήσεων)
-Θέατρο 20ου αιώνα
-Πολιτισμός
1ου,2ου,5ου,6ου,7ου,8ου
εξαμήνου.
-Λογοτεχνία 1ου,3ου,4ου,5ου,6ου
εξαμήνου.

Συντάσσονται φοιτητικές εργασίες και commentaires
Αναλαμβάνονται μεταφραστικές εργασίες.
e-mail :st_kourneta@yahoo.gr
Τελευταία επεξεργασία από klimeni και 13 Αύγ 2012, 11:49, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
klimeni

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό nyo6mat » 12 Αύγ 2012, 12:29

Εγώ έκανα μαθήματα με μια γαλλίδα καθηγήτρια και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη. Φτιάχνει αναλυτικότατες σημειώσεις για όλα τα μαθήματα, λογοτεχνίες, ιστορίες και γλωσσολογικά και επειδή είναι ιδιαίτερα οργανωτική βοηθάει πολύ και στη γενικότερη βελτίωση της γλώσσας (και όχι πάρε μάθε τις σημειώσεις και τη γλώσσα... άλλη φορά). Επίσης κάνει και όλα τα διπλώματα(αν ενδιαφέρεται κανεις... :peace2:) Προσωπικά τη συστήνω ανεπιφύλακτα, ακόμα και για πτυχιούχους που αντιμετωπίζουν προβλήματα στη διδασκαλία! τηλέφωνο 6934305804 , Madame Annie :respect:
Άβαταρ μέλους
nyo6mat

Ιδιαίτερα μαθήματα για την εξεταστική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό smaria » 23 Αύγ 2012, 11:01

Χαίρετε..
Είμαι καθηγήτρια, απόφοιτος της Γαλλικής φιλολογίας και παραδίδω εδώ και χρόνια μαθήματα για την εξεταστική για όλα τα εξάμηνα. Παρέχω σημειώσεις για καλύτερη κατανόηση- εμπέδωση και φυσικά για σίγουρα αποτελέσματα. Στόχος μου είναι όχι απλά να δοθούν τα "SOS", αλλά να έχετε μια ολοκληρωμένη εικόνα του μαθήματος με συνοπτικές διαδικασίες, λιγότερες ώρες και όσο το δυνατόν πιο ποιοτικό διάβασμα.
Δεδομένου ότι είμαστε συνάδελφοι και κατανοώντας τις οικονομικές δυσκολίες η τιμή ανά ώρα είναι προσιτή για κάθε τσέπη.
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
smaria

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό fille21 » 23 Αύγ 2012, 14:40

Καλησπερα. θα μπορουσες να μου στειλεις ενα πμ να μου πεις λεπτομεριες. προσπαθω να σου στειλω αλλα δεν μπορω
Άβαταρ μέλους
fille21

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό lalanguefrancaise » 27 Αύγ 2012, 13:59

Καλησπέρα,παραδίδω αναλυτικά και ολοκληρωμένα όλα τα μαθήματα της σχολής , τα μαθήματα προσαρμόζονται ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε μαθητή και ανάλογα με τον χρόνο που διαθέτει .Έχω εμπειρία 8 χρόνων στην παράδοση πανεπιστημιακών μαθημάτων , έχω αναλάβει φοιτητές που χρωστούσαν 20 μαθήματα και σε σύντομο χρονικό διάστημα πήραν πτυχίο με την καθοδήγησή μου.

Αν κάποιος δεν μπορεί να παρακολουθήσει τα μαθήματα που γίνονται και σε γκρουπ ,μπορεί να αγοράσει σημειώσεις σε χαμηλό κόστος.Πρόκειται για σημειώσεις που έχω φτιάξει για δικούς μου μαθητές και εξασφαλίζουν την επιτυχία στις εξετάσεις ,όπως για παράδειγμα resume και σχολιασμό σε συγκεκριμένες σελίδες στο Μυθιστόρημα (Μondo και Villa Triste)

:uni:
Άβαταρ μέλους
lalanguefrancaise

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Krys! » 27 Αύγ 2012, 16:23

Καλησπέρα είμαι η Κρυσταλλία και ενδιαφέρομαι για τη συγκεκριμένη καθηγήτρια!θα μπορούσες να παρέχεις τα στοιχεία της για να επικοινωνήσω μαζί της?Επείγομαι πραγματικά..!Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά! :help: :help: :thxx:
Άβαταρ μέλους
Krys!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό doupepe » 27 Αύγ 2012, 21:26

Krys! έγραψε:

Καλησπέρα είμαι η Κρυσταλλία και ενδιαφέρομαι για τη συγκεκριμένη καθηγήτρια!θα μπορούσες να παρέχεις τα στοιχεία της για να επικοινωνήσω μαζί της?Επείγομαι πραγματικά..!Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά! :help: :help: :thxx:

Παραδίδονται γλωσσολογικά μαθήματα, γλώσσες και μεταφράσεις ατομικά ή σε γκρούπ από φοιτήτρια του μεταπτυχιακού της διδακτικής του τμήματός μας. Δυνατότητα μαθημάτων στο χώρο σας. Τιμές προσιτές. Σίγουρη επιτυχία :peace2:

Oσοι ενδιαφέρονται μπορουν να επικοινωνήσουν μαζί μου στο elendou@hotmail.com και στο 6937049163

Krys αυτα ειναι τα στοιχεια μου και για οποιον ενδιαφερεται :) ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
doupepe

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Krys! » 27 Αύγ 2012, 23:23

Salut! @doupepe σ'ευχαριστώ πολύ!Σου έστειλα μήνυμα στο mail σου!Περιμένω απάντηση! :thanks:
Άβαταρ μέλους
Krys!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Γαλλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες