filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Γιααααα δηλώστε συμμετοχή καλά μου παιδιά για την συνάντηση που θα γίνει τον Νοέμβρη! Γιαααα τσεκάρετε εδώ το θέμα!

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Ιδιαιτερα μαθηματα για την εξεταστικη

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Γαλλικής Φιλολογίας.

Συντονιστές: Sissi St., Πατρινός, Alan13, maritime archaeology

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Ιδιαίτερα μαθήματα για την εξεταστική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό eratw » 02 Σεπ 2012, 10:46

Καλημερα!

Ειμαι αποφοιτος της Γαλλικης και παραδιδω μαθηματα για την εξεταστικη μεσω Ιντερνετ για οσους δεν βρισκονται Αθηνα.
Παρεχονται σημειωσεις δικες μου.Το κοστος των μαθηματων ειναι χαμηλο και συζητησιμο.

Αν ενδιαφερεται καποιος μπορει να μου στειλει πμ.

Ευχαριστω πολυ
Άβαταρ μέλους
eratw

Ευχαριστώ: 0

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό klimeni » 07 Σεπ 2012, 09:45

[Παραδίδω όλα τα μαθήματα της σχολής από το 2004.Διδάσκεται η τεχνική του commentaire σε Λογοτεχνία και Ιστορία ,δίνεται μεγάλη έμφαση στη λύση ασκήσεων στα γλωσσολογικά μαθήματα όπως Διδακτική Ι,ΙΙ, Μορφολογία ,Σύνταξη ,Πραγματολογία ,Κειμενογλωσσολογία.

Προσφέρονται λεπτομερείς σημειώσεις με χαμηλό κόστος στα εξής μαθήματα[/b] :
-Μυθιστόρημα 20ου αιώνα (έτοιμα resume )
και σχολιασμός ανά κεφάλαιο και ανά απόσπασμα )
-Λογοτεχνία 18 ου αιώνα (έτοιμα resume ανά κεφάλαιο)
-Διδακτική Ι,ΙΙ (λύσεις ασκήσεων)
-Θέατρο 20ου αιώνα
-Πολιτισμός
1ου,2ου,5ου,6ου,7ου,8ου
εξαμήνου.
-Λογοτεχνία 1ου,3ου,4ου,5ου,6ου
εξαμήνου (παλαιού και νέου προγράμματος )

Έτοιμα commentaires του μαθήματος "Κοινωνία και Πολιτική κατά των αιώνα των Φώτων και την Γαλλική Επανάσταση" του Νέου Προγράμματος.

Συντάσσονται φοιτητικές εργασίες και commentaires
Αναλαμβάνονται μεταφραστικές εργασίες.
Τελευταία επεξεργασία από klimeni και 07 Σεπ 2012, 09:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
klimeni

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό leconsprivees » 17 Σεπ 2012, 16:15

Βοήθεια και προετοιμασία για τις εξετάσεις παρέχεται από πτυχιούχο του τμήματος με μεταπτυχιακές σπουδές στην ιστορία του γαλλικού πολιτισμού.
Παρακολούθηση θεμάτων προηγούμενων εξεταστικών καθώς και παροχή σημειώσεων. Προσαρμογή ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε φοιτητή. Δυνατότητα μαθημάτων και το καλοκαίρι. Υπευθυνότητα, αποτέλεσμα , πολύ καλές τιμές

Πληροφορίες στο leconsprivees@yahoo.com
Τελευταία επεξεργασία από leconsprivees και 20 Ιαν 2015, 22:44, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
leconsprivees

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό jojojo » 14 Οκτ 2012, 19:23

παιδια εγω ειχα παρατησει τη γαλλικη κ βρημα μια φοβερη κοπελα που ειχε τελειωσει γαλλικη αλλα προσφατα δεν ειναι μεγαλη κ ειχε φοβερες σημειωσεις. φανταστειτε εγω δεν εχω παρει ποτε βιβλια απο γαλλικη πλην του πρωτου εξαμηνου!
μου τα εξηγησε πολυ στρωτα κ εδωσα 3 εξεταστικες και τελειωσα!
ειχα επιτυχια 10 στα 13 που εδωσα κ σε τρεις εξεταστικες εφτασα να χρωσταω μονο 1 εκει που δεν ειχα πατησει ποτε ποδι κ χρωσταγα 30 μαθηματα.

το τηλ της ειναι για οποιον πιεζεται οπως κ γω να τελειωσει 6942214022 αθανασια λεγεται
οποιος θελει ας της πει απο jo
καλο πτυχιο
Άβαταρ μέλους
jojojo

ΥΠΟΣΤΉΡΙΞΗ σε μαθήματα Πανεπιστημιακού επιπέδου Γαλλικής Φιλολογίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό tesorino » 02 Δεκ 2012, 13:13

Καθηγήτρια,απόφοιτη Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών αναλαμβάνει υπεύθυνα σε όλα τα μαθήματα είτε παλαιού,είτε νέου προγράμματος σπουδών,την προετοιμασία φοιτητών για την εξεταστική σε πάρα πολύ προσιτές τιμές :arrow: 10€/ώρα.Δυνατότητα παράδοσης μαθημάτων και στο χώρο σας και με τη μέθοδο e-learning!! :up:
Αναλαμβάνονται και πτυχιακές εργασίες!

email:d.private.lessons@gmail.com
Τελευταία επεξεργασία από tesorino και 02 Δεκ 2012, 13:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
tesorino

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Αλεξάνδρα Σωτηρο » 08 Δεκ 2012, 18:26

παιδια εγω καταφερα να περασω τα μαθηματα με τη βοηθεια μιας καθηγητριας.εχει τα παντα απο σημειωσεις και μου εδινε φωτοτυπιες για καλυτερη κατανοηση.αν και ξεκινησα τελευταια στιγμη, καταφερα να περασω δυσκολα μαθηματα, οπως διδακτικη που εδινα και ξαναεδινα.για οποιον ενδιαφερεται το τηλ της ειναι 6937551503.
Άβαταρ μέλους
Αλεξάνδρα Σωτηρο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό klimeni » 10 Δεκ 2012, 22:35

Εξασφαλισμένη επιτυχία στις εξεταστικές της σχολής.

Καθηγήτρια Γαλλικής Φιλολογίας

με επταετή εμπειρία στην παράδοση Πανεπιστημιακών Μαθημάτων αναλαμβάνει φοιτητές

και καλύπτει την ύλη μαθημάτων παλαιού και νέου προγράμματος με επιτυχία,

ενημερωμένες σημειώσεις, λύσεις προηγούμενων θεμάτων,σύντομη παράδοση

της ύλης των γλωσσολογικών μαθημάτων και πολιτισμού,παραδείγματα commentaire,

κάλυψη ύλης μέχρι την εξεταστική Ιανουαρίου. :dfg:
Τελευταία επεξεργασία από klimeni και 10 Δεκ 2012, 22:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
klimeni

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό mavatsa » 12 Δεκ 2012, 01:58

v@nd@ έγραψε:Πέρσι ήθελα απεγνωσμένα να πάρω πτυχίο. Χρωστούσα Λογοτεχνίες Γ' και Δ'. Έστειλα μήνυμα στην amaryllis και χάρη σ' αυτήν πέρασα και τις δύο λογοτεχνίες σε μία εξεταστική. Ειδικά για τις λογοτεχνίες δε συστήνω καμμία άλλη και προτείνω σε όποιον έχει πρόβλημα με τις λογοτεχνίες και δε θέλει να τον πάρουν τα χρόνια στη σχολή, να αποτανθεί εδώ: ch_tassopoulou@hotmail.com
:up:

Συμφωνώ απόλυτα!!!!Μου είχε μείνει Λογοτεχνία Δ' για πτυχίο και την πέρασα με την πρώτη!Έχει οργάνωση και στα ξεκαθαρίζει πολύ εύκολα!!Οι τιμές πολύ λογικές επίσης!! :happy:
Άβαταρ μέλους
mavatsa

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lydiaki » 10 Ιαν 2013, 20:59

Εξεταστική Φεβρουαρίου 2013 - Τμήμα Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΕΚΠΑ
Πανεπιστημιακά μαθήματα
- ομαδικά (κλειστή ομάδα 2 έως 4 φοιτητών)/ατομικά
- εξ αποστάσεως (η-μαθήματα)/στο χώρο του"Διδασκαλείου"
- στοχευμένη και γρήγορη παρουσίαση της ύλης, σημειώσεις, αναλύσεις, πρακτική εξάσκηση
-μαθήματα που διδάσκονται:
-(module 641093):Νέες μορφές γραφής στην ποίηση και το μυθιστόρημα του 20ου και 21ου αιώνα
-(module 64975):Κειμενογλωσσολογία
- ....
Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με mail στο mariagsardi@yahoo.gr ή με κλήση στα 211 013 54 66, 697 200 69 37 και 694 065 44 71
Ας είμαστε ρεαλιστές, ας επιδιώκουμε το αδύνατο
Άβαταρ μέλους
Lydiaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lia15 » 17 Ιαν 2013, 18:04

[color=#8000BF]Παραδίδω ιδιαίτερα μαθήματα, μεμονωμένα ή σε γκρουπ, παλαιό και νέο σύστημα. Αναλαμβάνω όλα τα μαθήματα.
Με καλή οργάνωση μπορώ να εγγυηθώ επιτυχία σε σύντομο χρονικό διάστημα. τηλ. 6937551503
[/color] :cool:
Άβαταρ μέλους
Lia15

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό amaryllis10 » 21 Ιαν 2013, 14:54

Παιδιά καλησπέρα σε όλους!
Έχω αφήσει ανακοινώσεις και στις προηγούμενες εξεταστικές.
Έχω τελειώσει γαλλικό σχολείο, κατέχω Sorbonne 1,2,3 και τελείωσα τη γαλλική σε 4 χρόνια. Παραδίδω ιδιαίτερα για την εξεταστική σε όλα τα μαθήματα εδώ και χρόνια.
Μπορώ να εγγυηθώ γρήγορα και καλά αποτελέσματα με μεγάλη επιτυχία σε όλα τα μαθήματα. Διδάσκω χρόνια με αγάπη, μεράκι και οργάνωση γι αυτό που κάνω. Τα μαθήματα παραδίδονται από σημειώσεις οργανωμένες και γραμμένες στον υπολογιστή. Δεν χάνεστε σε βιβλία και ατελείωτες σημειώσεις καθώς γνωρίζω τι ακριβώς ζητάει ο κάθε καθηγητής. Παρέχονται συστάσεις από φοιτητές που χρωστούσαν ακόμη και 30 μαθήματα και πήραν πτυχίο πολύ γρήγορα, καθώς και δυνατότητα δοκιμαστικού μαθήματος
Όποιος θέλει ας επικοινωνήσει μαζί μου στο email ch_tassopoulou@hotmail.com
Χίλια ευχαριστώ για τον χρόνο σας
Καλή επιτυχία και καλή σταδιοδρομία σε όλους
Άβαταρ μέλους
amaryllis10

Re: Ιδιαιτερα μαθηματα για την εξεταστικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Krys! » 22 Ιαν 2013, 16:43

doupepe έγραψε:καλημερα
κανω κι εγω μαθηματα :study: για την εξεταστικη με 12 ευρω την ωρα σε γλωσσολογικα(ολα) και λογοτεχνιες(ολες).ατομικα η σε γκρουπ!
οσοι ενδιαφερονται ας επικοινωνησουν μαζι μου.Χρειαζονται 6-9 ωρες για καθε εξεταζομενο μαθημα. :lola:

:thxx:

Καλησπέρα!ενδιαφέρομαι για κάποιες λογοτεχνίες,υπάρχει κάποιο mail να επικοινωνήσουμε?ευχαριστώ!!! :thxx:
Άβαταρ μέλους
Krys!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό eleftheria!!! » 23 Ιαν 2013, 23:10

Kαλησπερα, εκανα μαθηματα με μια πολυ καλη καθηγητρια και χαρη σε αυτην περασα 8 στα 10 μαθηματα σε μια εξεταστικη!! χρωστουσα τα γλωσσολογικα, τις 2 διδακτικες και λογοτεχνιες. Εχει τις σημειωσεις των καθηγητων και ξερει ακριβως τι πρεπει να διαβασουμε για την εξεταστικη! Οποιος θελει μπορει να επικοινωνησει μαζι της στο στο mail της ch_tassopoulou@hotmail.com
Τελευταία επεξεργασία από eleftheria!!! και 24 Ιαν 2013, 14:21, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
eleftheria!!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Maria Georgiadi » 09 Μαρ 2013, 22:09

[b]Προτείνω ανεπιφύλακτα την καθηγήτριά μου για ιδιαίτερα μαθήματα. Δεν είχα τη δυνατότητα παρακολούθησης των μαθημάτων, επειδή δούλευα.
Πέρασα άνετα τα μαθήματα της εξεταστικής, μου παρείχε σημειώσεις και βοηθητικό υλικό. Το πιο σημαντικό είναι ότι δεν χρειάστηκαν πολλές ώρες, γιατί φτιάξαμε ένα πολύ οργανωμένο πρόγραμμα.Είχα δοκιμάσει με 2-3 καθηγήτριες και δεν είδα αποτέλεσμα. Δύο από τα μαθήματα τα έκανα μαζί με μία φίλη μου κι η τιμή μας ήρθε περίπου στο μισό. Όποιος θέλει πληροφορίες, μπορεί να μου στείλει μέιλ.
Το τηλέφωνο της καθηγήτριας είναι 6937551503.
[/b]
Άβαταρ μέλους
Maria Georgiadi

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό klimeni » 13 Απρ 2013, 19:16

Καλησπέρα σε όλους,ασχολούμαι με την παράδοση πανεπιστημιακών μαθημάτων από το 2004( 2003 τελείωσα την σχολή) με μεγάλη επιτυχία.Έχω αναλάβει πολλούς φοιτητές και διδάσκω κυρίως τα γλωσσολογικά μαθήματα.Τώρα κάνω μεταπτυχιακό στην Διδακτική στο Ανοιχτό Πανεπιστήμιο Πατρών.

Διδάσκεται η τεχνική του commentaire σε Λογοτεχνία και Ιστορία ,δίνεται μεγάλη έμφαση στη λύση ασκήσεων στα γλωσσολογικά μαθήματα όπως Διδακτική Ι,ΙΙ, Μορφολογία ,Σύνταξη ,Πραγματολογία ,Κειμενογλωσσολογία.

Προσφέρονται λεπτομερείς σημειώσεις με χαμηλό κόστος στα εξής μαθήματα[/b] :
-Μυθιστόρημα 20ου αιώνα (έτοιμα resume )
και σχολιασμός ανά κεφάλαιο και ανά απόσπασμα )
-Λογοτεχνία 18 ου αιώνα (έτοιμα resume ανά κεφάλαιο)
-Διδακτική Ι,ΙΙ (λύσεις ασκήσεων)
-Θέατρο 20ου αιώνα
-Πολιτισμός
1ου,2ου,5ου,6ου,7ου,8ου
εξαμήνου.
-Λογοτεχνία 1ου,3ου,4ου,5ου,6ου
εξαμήνου (παλαιού και νέου προγράμματος )

Έτοιμα commentaires του μαθήματος "Κοινωνία και Πολιτική κατά των αιώνα των Φώτων και την Γαλλική Επανάσταση" του Νέου Προγράμματος.
:goodjob:
Συντάσσονται φοιτητικές εργασίες και commentaires
Αναλαμβάνονται μεταφραστικές εργασίες.

Άβαταρ μέλους
klimeni

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dorbid » 09 Μάιος 2013, 20:30

Καλησπέρα και από μένα παιδιά. Είμαι απόφοιτη Γαλλικής Φιλολογίας του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και παραδίδω ταχύρρυθμα μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας ειδικά για τις εξεταστικές.

- Αναλυτικές σημειώσεις

- Δυνατότητα θερινών μαθημάτων

- Τιμές λογικές

e-mail : mathimata.gallikis@gmail.com

Περισσότερες πληροφορίες στο σύνδεσμο https://www.facebook.com/groups/cours.de.fle/
Τελευταία επεξεργασία από dorbid και 11 Μάιος 2013, 11:16, έχει επεξεργασθεί 5 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
dorbid

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό leconsprivees » 13 Αύγ 2013, 19:14

Βοήθεια και προετοιμασία για τις εξετάσεις παρέχεται από πτυχιούχο του τμήματος με μεταπτυχιακές σπουδές στην ιστορία του γαλλικού πολιτισμού.
Παρακολούθηση θεμάτων προηγούμενων εξεταστικών καθώς και παροχή σημειώσεων. Προσαρμογή ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε φοιτητή. Δυνατότητα μαθημάτων και το καλοκαίρι. Υπευθυνότητα, αποτέλεσμα , πολύ καλές τιμές
leconsprivees@yahoo.com
Τελευταία επεξεργασία από leconsprivees και 06 Ιαν 2014, 07:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
leconsprivees

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό cookieda! » 15 Αύγ 2013, 15:27

Καλησπέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά! Φέτος έδινα για πρώτη φορά το μάθημα Παράμετροι της διδασκαλίας ως ξένης γλώσσας (Διδακτική ΙΙ) και επειδή είχα αγχωθεί ιδιαιτέρως ζήτησα τη βοήθεια μιας καθηγήτριας ιδιαιτέρων για την προετοιμασία. Αν και άργησα να το κάνω (κάναμε μαθήματα μόνο τον μισό Μάιο), τελικά δικαιώθηκα καθώς πέρασα επιτυχώς το μάθημα. Έχει πολύ καλές σημειώσεις που με βοήθησαν!Μην πω για την οργάνωσή της, είχε τόσο λίγο χρόνο στη διάθεσή μας και πάλι την έβγαλε την ύλη... Έχει μεταδοτικότητα και επεξηγεί τα πάντα με λεπτομέρεια. Διδάσκει χρόνια και έχει πείρα πάνω στο θέμα. Προσωπικά τη βρίσκω φοβερή. Τη συστήνω σε όλους και ειδικά σ'αυτούς που χρωστούν πολλά μαθήματα, είναι ιδανική. Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί της εδώ: ch_tassopoulou@hotmail.com
Άβαταρ μέλους
cookieda!

Ευχαριστώ: 2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Lydiaki » 26 Αύγ 2013, 17:34

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΑ MΑΘΗΜΑΤΑ

- Μαθήματα που διδάσκονται:
(641022) Πραγματολογία
(641083) Κειμενογλωσσολογία
(64991/64868) Γαλλική λογοτεχνία 20ου αιώνα:Θέατρο
(641093) Νέες μορφές γραφής στην ποίηση και το μυθιστόρημα του 20ου και 21ου αιώνα: Μυθιστόρημα
(641080) Οι παράμετροι της διδασκαλίας της ξένης γλώσσας
(641037) Το ανθρωπιστικό κίνημα του Γαλλικού Διαφωτισμού

- Σε ποιους απευθύνονται τα ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΑ MΑΘΗΜΑΤΑ:
Η ολοκλήρωση των σπουδών και η απόκτηση του πτυχίου αποτελεί στόχο ζωής. Τα πανεπιστημιακά μαθήματα απευθύνονται σε φοιτήτριες και φοιτητές του Τμήματος Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του ΕΚΠΑ (1ο έως 8ο εξάμηνο σπουδών και επί πτυχίω) που ζητούν επιτυχία στις εξετάσεις με:
• Ενίσχυση στο γνωστικό αντικείμενο πέρα από την διδασκαλία στο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα που φοιτούν.
• Εξ’ ολοκλήρου διδασκαλία του γνωστικού αντικειμένου.
• Κάλυψη προαπαιτούμενης γνώσης.
• η εκπόνηση πανεπιστημιακών εργασιών

- e-Μαθήματα
e- Μαθήματα: Μαθήματα μέσω διαδικτύου για τις φοιτήτριες και τους φοιτητές του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΕΚΠΑ, εντός και εκτός νομού Αττικής, εντός και εκτός Ελλάδος. Μαθήματα ατομικά και ομαδικά (μέχρι 4 άτομα).

Maria Sardi "Διδασκαλείο Γαλλικής Γλώσσας και Πολιτισμού", Αλφειού 49, 15235 Βριλήσσια Αττικής(είσοδος όπισθεν Ιθώμης 16).
Τηλέφωνο επικοινωνίας: 211 013 54 66 / 697 200 69 37,
S: http://www.mariasardi.gr
FB: http://www.facebook.com/GalikaSardi
Ας είμαστε ρεαλιστές, ας επιδιώκουμε το αδύνατο
Άβαταρ μέλους
Lydiaki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό panda » 27 Αύγ 2013, 13:34

Με τη σειρα μου κ γω να πω πως η συνεργασιαμου με την amarylis ηταν πολυ καλη κα ειχε θετικα αποτελεσματα.συγκεκριμενα εκανα μαζι της κειμενογλωσσολογια και πραγματολογια τα εδωσα για πρωτη φορα και τα περασα με την πρωτη!
Άβαταρ μέλους
panda

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Γαλλικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες