filosofiki.eu
RSS Facebook Contact

Ανακοινώσεις

Αν διαθέτετε σημειώσεις και θέλετε να τις δώσετε στο φόρουμ επικοινωνήστε με κάποιον της συντονιστικής ομάδας.

Αν υπάρχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού, ενημερώστε το θέμα εδώ.

Απορίες...

Εδώ μπορείτε να ανακοινώνετε οτιδήποτε αφορά το τμήμα Φιλολογίας.

Συντονιστές: panos91, Nat:), Vasiliki.l.k.1

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Πριν ανοίξετε νέα ενότητα ρίξτε μια ματιά μήπως αυτό που ψάχνετε υπάρχει ήδη.
Να είστε σαφείς στον τίτλο της ενότητας.
Αποφεύγετε να γράφετε με κεφαλαία γράμματα ή greeklish.

Κανόνες Λειτουργίας Forum Φιλοσοφικής

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό rosoula » 03 Απρ 2017, 10:40

Απ΄ό,τι βλέπω σε κανένα μάθημα δεν υπάρχουν τα αρχεία τψν σημειώσεων, αφού τα ανοίξεις. Πότε θα επανέλθουν; γιατί είναι κρίμα να χαθούν...Eυχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
rosoula

Ευχαριστώ: 0

sos ΓΙΑ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Apostos M » 03 Οκτ 2017, 14:57

Καλησπέρα καλό μήνα και καλή βδομάδα.Είμαι νέος στο forum ...είμαι απόφοιτος ιατρικής και φέτος έδωσα πανελλαδικές και πέρασα κλασική φιλολογία στο Εκπα...29/9 που ήταν οι εγγραφές προσκόμισα κανονικά τα προβλεπόμενα δικαιολογητικά και μου έδωσαν ένα χαρτί με οδηγίες εγγραφής στο webadmin ωστόσο κάτι μας έλεγε η υπάλληλος της γραμματείας ότι θα βγουν βεβαιώσεις σπουδών κλπ ...ήθελα να ρωτήσω για την εγγραφή στο webadmin χρειάζεται αύξων αριθμός και κάτι τέτοιο δεν μας χορηγήθηκε την Παρασκευή που ήταν η ημέρα εγγραφής των πρωτοετών ...αυτό το λαμβάνουμε σε δεύτερο χρόνο με τη βεβαίωση σπουδών πχ μέσα σε αυτή τη βδομάδα ώστε να εγγραφούμε στις ηλεκτρονικές πλατφόρμες του ΕΚΠΑ?Δεύτερον για το μάθημα της λατινικής γραμματείας που έχει μια υποχρεωτική παρουσία από το σπουδαστήριο βγαίνουν πίνακες αλφαβητικά για το πότε το παρακολουθούμε?Γιατί μπαίνω στην ιστοσελίδα της κλασικής φιλολογίας υπάρχει ανακοίνωση ότι 4/10 ξεκινά αυτό το φροντιστηριακό χωρίς να υπάρχει κατάσταση φοιτητών ονομαστική.Τα ρωτάω αυτά καθώς γράφτηκα στη σχολή και τώρα είμαι εκτός Αθηνών ,μένω Βόλο και ρωτώ ώστε να με διαφωτίσετε κάπως για το που πρέπει να μπαίνω να παρακολουθώ τις ανακοινώσεις στα περί σχολής.Τέλος ,ήθελα να ρωτήσω προς επιβεβαίωση, με το νέο νόμο δικαιούμαστε συγγράμματα όσοι είμαστε κάτοχοι πρώτου πτυχίου και έχουμε εισαχθεί με πανελλαδικές εξετάσεις σε δεύτερη σχολή όπως και οι κατατακτήριοι φοιτητές ή λανθάνω?Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλό εξάμηνο σε όλους.
Άβαταρ μέλους
Apostos M

sos ΓΙΑ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό dorasat. » 05 Οκτ 2017, 22:02

Apostos M έγραψε:Καλησπέρα καλό μήνα και καλή βδομάδα.Είμαι νέος στο forum ...είμαι απόφοιτος ιατρικής και φέτος έδωσα πανελλαδικές και πέρασα κλασική φιλολογία στο Εκπα...29/9 που ήταν οι εγγραφές προσκόμισα κανονικά τα προβλεπόμενα δικαιολογητικά και μου έδωσαν ένα χαρτί με οδηγίες εγγραφής στο webadmin ωστόσο κάτι μας έλεγε η υπάλληλος της γραμματείας ότι θα βγουν βεβαιώσεις σπουδών κλπ ...ήθελα να ρωτήσω για την εγγραφή στο webadmin χρειάζεται αύξων αριθμός και κάτι τέτοιο δεν μας χορηγήθηκε την Παρασκευή που ήταν η ημέρα εγγραφής των πρωτοετών ...αυτό το λαμβάνουμε σε δεύτερο χρόνο με τη βεβαίωση σπουδών πχ μέσα σε αυτή τη βδομάδα ώστε να εγγραφούμε στις ηλεκτρονικές πλατφόρμες του ΕΚΠΑ?Δεύτερον για το μάθημα της λατινικής γραμματείας που έχει μια υποχρεωτική παρουσία από το σπουδαστήριο βγαίνουν πίνακες αλφαβητικά για το πότε το παρακολουθούμε?Γιατί μπαίνω στην ιστοσελίδα της κλασικής φιλολογίας υπάρχει ανακοίνωση ότι 4/10 ξεκινά αυτό το φροντιστηριακό χωρίς να υπάρχει κατάσταση φοιτητών ονομαστική.Τα ρωτάω αυτά καθώς γράφτηκα στη σχολή και τώρα είμαι εκτός Αθηνών ,μένω Βόλο και ρωτώ ώστε να με διαφωτίσετε κάπως για το που πρέπει να μπαίνω να παρακολουθώ τις ανακοινώσεις στα περί σχολής.Τέλος ,ήθελα να ρωτήσω προς επιβεβαίωση, με το νέο νόμο δικαιούμαστε συγγράμματα όσοι είμαστε κάτοχοι πρώτου πτυχίου και έχουμε εισαχθεί με πανελλαδικές εξετάσεις σε δεύτερη σχολή όπως και οι κατατακτήριοι φοιτητές ή λανθάνω?Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλό εξάμηνο σε όλους.

Καλησπέρα και καλή αρχή!
Σχετικά με την παρακολούθηση στο σπουδαστήριο της κλασικής φιλολογίας, σου παραθέτω εδώ το link της ιστοσελίδας του τμήματος όπου εξηγεί τη διαδικασία.
http://www.phil.uoa.gr/proboli-anakoinw ... 8ikhs.html
Συγγράμματα δικαιούσαι κανονικά, αν δοθούν φέτος.
Τελευταία επεξεργασία από dorasat. και 05 Οκτ 2017, 22:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
dorasat.

Ευχαριστώ: 11

Απορίες...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευσηαπό Apostos M » 11 Οκτ 2017, 02:30

Καλημέρα καλή βδομάδα εύχομαι σε ευχαριστώ θερμά για την ανταπόκριση και την απάντησή σου.Εύχομαι καλό εξάμηνο
Άβαταρ μέλους
Apostos M

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ανακοινώσεις Φιλολογικού

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες